• 251
  bu gun daha 2 ay var ne acele ediyoruz diyen grup tarafından diagne transferinde son gune kadar bekleyip turkiye liginde transfer konusunda en cakal bir kac takımdan birisi olan kasımpasanın kapısında giden albayrak yerine suclanan taraftar.
  fenerbahcenin transferleri vs hikaye ortada takımın ilk 11 den en az 3 eksik var ligin baslamasına 1 ay var ortada kime gitse kimle ilgili konussa alamayan bir yonetim var ama yine gidip son gun mensaha 8 milyon bayılınca albayrak suclu yine taraftar olacak
 • 254
  fenerbahçe transferleri yüzünden daha da fazla coşan grup. fakat fenerbahçe'nin eksik olmayan bir bölgesi yok. her yere transfer lazım ve adamlar piyasada kim varsa saldırıyor. hala daha bir dolu eksik yer var. bizim ise fernando gitmese tek orta saha eksiğimiz vardı, şimdi 2 orta saha eksiğimiz var. neyin celallenmesi bu anlamıyorum. oyuncu satışı kaça yapacağız, yaptıktan sonra eksik pozisyonlar çıkacak mı, bu eksik pozisyonlar için ne kadar bütçemiz olacak... bu sorulara cevap bulmadan kulüpten transfer yapmasını isteyemezsiniz.

  ayrıca fenerbahçe'nin aldığı oyuncuların hangisi bizde ilk 11 oynar? sadece bunu düşünün ve sakin olun. takımın da sizin sayenizde transfer yaptığını düşünüp, kendinizi fazla önemsemeyin.

  bu arada sosyal medyaya da fazla takılmamak lazım. transfer diye twitter'da yanıp tutuşanların çoğu en fazla 15-16 yaşında. o yaşlardaki çocuklardan da mantıklı hareket etmelerini bekleyemezsin.
 • 257
  sanki bana roma'yı yakan neron anasını satayım, twitter'da hasthag oluşturmuşlar
  neymiş efendim transfer yoksa istifa varmış.
  yav ateş olsalar cürmü kadar yakarlar bunlar.
  hadi len ordan!

  bir tek siz galatasaraylısınız zaten; yönetim, teknik ekip, hoca transferi sizin kadar bilmiyor hiç.
  zamanımız var, paramız yok, ne yapalım yani eldeki imkanlarla ancak bu kadar oluyor, yönetim yaratsın mı olmayan şeyi!

  bekleyin diagne satılsın, elbette birileri alınacaktır, neyin tatavasını yapıyorsunuz arkadaş.
  sakin olun ve fatih terim'e güvenin, o en doğrusunu yapacaktır.
 • 259
  (bkz: #2703805) azıcık araştırma veya yorumlamadan yoksun kişiler tarafından yüklenilen taraftar türü.

  ayrıca istisnanın istisnası sayıdaki azınlık dışında en yangıncısının bile henüz "ya ligin başlamasına 1 ay kaldı bir an önce transferleri halledelim lütfen. diagne'yi gönderebilsek gerisi hallolur aslında..." kıvamında olduğu taraftar türü.

  şu anda taraftarlar istisnalar hariç gayet rahat durumda. siz de seçim zamanında "dursun başkan bu işi hakkıyla yürüttü." twitleri atanların gazına gelmeyin. geçen sezon büyük bir birlik olduğumuz için şu an kutuplaştırıp mustafa cengiz yönetimini yollatmaya çalışıyorlar. siz de sazan gibi atlayarak ekmeklerine yağ sürüyorsunuz. bahsedilen hashtag yangıncı taraftarlar tarafından oluşturulmadı. bu başlıkta ithamda bulunup nefret kusarak dursuncuların ekmeğine yağ sürüyorsunuz, amaçlarına ulaştırıyorsunuz.

  rahat olun arkadaşlar. taraftarımız gayet huzurlu ve birlik içinde. fatih terim hocamıza da güvenimiz tam, sözleşmesi de yeni uzatıldı içimiz rahat. beşiktaş ve başakşehir çok kötü durumda. fenerbahçe de tavanını sınırlayacak transferler yapıyor(max kruse hariç). 2-3 iyi hamleyle bu sene de şampiyonluğu neredeyse garanti altına alırız.
 • 260
  şu günlerde bilinçli taraftarlarca yangınları söndürülen taraftar grubudur, fakat transfer döneminde sonlara doğru kulübümüz, gerekli ve beklentiyi karşılayacak transferleri yapamazsa sayısı ciddi oranda artacaktır.

  son transfer dönemlerinde yangıncı dediğimiz grup çokta haksız değildi, umarım bu sefer haksız olurlar ve iyi bir transfer dönemi geçiririz.
 • 261
  taraftarlık skalasında daha yakın olduğum uç olduğu için (bkz: yangıncı taraftar/#2557738) adına yorum yapma cüreti gösterebileceğimi düşündüğüm grup. bu transfer sezonu için:

  adem büyük
  selçuk inan

  bu ikili dışında tamamladığımız transferlerle alakalı hiçbir problemimiz yok. bu ikili dişlerimizi gıcırdatmamıza sebep oluyor ancak henüz sakiniz. yeter ki bu oyuncular gibi sinir uçlarımıza hafif hafif dokunma ihtimali olan başka rotasyon transferi yapılmasın ki ufukta öyle bir ihtimal görünmüyor (hocam sürprizleri sever ama bu yaz için fazlasına gerek yok).

  şu ana kadar giden gelenlere şöyle bakılacak olursa; diagne giderse (transfer bütçesi oluşturmamız için gitmesi şart gibi; kendisini sat(a)madığımız bir senaryo ise kendi başına mutlak bir yangın sebebi değil) bir as santrfor ile beraber iki de as orta sahaya ihtiyacımız var gibi görünüyor. rotasyon için ise bir stoperimizin daha (tercihan yerli, lakin öyle biri yok gibi) olması elzem. yedek yerli kaleci içinse şiddetli bir isteğimiz yok.

  özetle, 4 tane önemli transfer beklentisi içindeyiz ve bu transferlerden as kadro için gereken 3 tanesi ağustos başlamadan bitirilirse şampiyonluğumuzu ağustos itibarı ile ilan edeceğimizden de adımız gibi eminiz. bu yüzden en az 15 gün kadar daha kısık ateş modundayız.

  son olarak şunu da belirtmek isterim ki iki sezondur avrupa performansımız berbat olduğu için bu sezona yönelik bir avrupa başarısı beklentimiz kalmadı (acı ama gerçek). bu da aşırı sıcaklara henüz başlamamamızın bir diğer sebebi.

  ve bir hatırlatma: ne kadar yangın yaparsak yapalım, yönetimi veya yönetimden belli kişileri istifaya davet edecek kadar ahmak değil ekserimiz. sosyal medyadaki algı operasyonuna kanmayalım; işimize bakalım.

  https://www.youtube.com/watch?v=L9mBBh1VO4k
  şu dilimize kolay ama yüreğimize zor bir durum.
 • 262
  2 senedir üstlerine köpük sıkılmasına rağmen sürekli alevlenen gruptur. ama sorarsanız "genç oyuncu alalım, sabredelim, gerekirse şampiyon olmayalım ama mali durumu düzeltelim" derler. 2 maç kaybedilsin "istifa" diye bağrınırlar.

  sonra tabii ahmet özdoğan ve barış cenk akkaya'nın avukatı mahkemede, utanmadan, "22 şampiyonluğun 2 tanesinde hasbelkader bu yönetim vardı" gibi lisecilerin bile tepkisini çeken bir laf etme haddini kendinde bulabilir.
 • 263
  beyler sakin.

  bir kaç saniyenizi ayırıp şu iki sayfada yazan en üstteki bilgileri kıyaslar mısınız?

  fiorentina:
  https://www.transfermarkt.com.tr/...tartseite/verein/430

  galatasaray:
  https://www.transfermarkt.com.tr/...141/from/newsansicht

  orta sıralar denilen takım 240 milyon euro bir bütçe ile oynuyor.

  bizden seri'yi çıkarınca 73 milyon euro oluyor bütçemiz. diagne'nin 9 milyon euro olup yok hükmünde olduğunu saymıyorum bile.

  sorun fatihde hasanda kemalde değil. ülke futbolu olarak bitik durumdayız. ligin en iyisi biziz düşünün artık gerisini.
 • 264
  keşke hiç ortaya çıkmasaydı şu tabir. bir yandan kendini ''yangıncı'' ve ''kulübün iyiliğini düşünen taraftar'' olarak tanımlayıp bu yüzden sıradan bir hazırlık maçında takımın tamamını gömen tipler türedi. diğer yandan en ufak eleştiriyi ''yangın'' olarak değerlendirip her şeye toz pembe bakmaya çalışan pollyannalar türedi. ortamız yok.
 • 266
  ben çok seviyorum bu taraftarlarımızı. herkes zaman zaman yangıncı taraftara dönüşür. matrix'deki gibi denklemin dengelenmesi için gerekliler. bir taraf ağır basarsa denklem bozulur. aşırıya kaçmadan dozunda bir şekilde yararlılardır. işin diğer boyutu** ise en kötü senaryoyu ortaya koyarlar ve o imkansız denilen oha denilen en kötü senaryo çoğu zaman gerçekleşir murphy kanunu devreye girer. neyse ki denklem yine şampiyonluğumuz ile sonuçlanarak mutlak doğruya ulaşır *
 • 267
  bütün taraftarlarda bulunur daha doğrusu insanoğlu böyle değil mi? aman bu iş olmazsa yanarız niye ömrümüzü böyle tüketiyoruz ki arkadaşlar bu takım yine şampiyon olacaktır buna inan edin swh bırakın hayatınızı yaşayın ya iki transfer için insanlara bu kadar niye konuşuruyoruz biz ne yapıyoruz ki (bkz: hakan taşıyan) şaka bi yana hafif hafif tırstırıyorlar da bir falcao ve orta sahaya takım düzelir bakmayın fatih terim birşeyler deniyor olmazsa taktiği geri çevirir hemen yangın yeri yapmayın bizi de gaza getiriyorsunuz
 • 268
  an itibari ile ortaya çıkması gereken taraftardır. yönetimi savunuyorum ama transfer işlerini ellerini yüzlerine bulaştırıyorlar maalesef.

  ligin başlamasına birkaç gün kala hala ortasaha transferini yapamadılar, falcao işinin artık cıvığı çıktı ama o işin tamalandığını varsayıyorum. diagne işini tam bilmiyoruz, ama o konuda da sıkıntı var sanırsam.

  eğer forvet ve ortasaha'ya transfer yapılamaz ise bu taraftar yönetimin arkasında durmaz.
 • 270
  kusura bakmayın da yangın yapılmazsa olanları görüyoruz. tamam anlıyoruz işleri zor (ffp durumları) lakin lig başlıyor takımda düşünülmeyen 2 forvet var ve orta saha transferi halen yok. bu adamlar gelecek de takıma alışcak da vs.

  sonuçta bunu şey gibi düşünün ülkenin başına gelen başbakan ülkeyi iyi yönetsin diye seçilir değil mi ? bu abilerimiz de bunun için seçildi kısaca ilk günden küçük çocuk gibi sürekli transfer transfer demenin anlamı yok ama gün doldu arkadaşlar.

  birde diyorlar ki ne gerek var bu takım bir şekilde kazanıyor şampiyon oluyor. e güzel kardeşim fatih terim effect diye birşey var lig o kadar kalitesiz ki azcık dikleşen zaten şampiyon oluyor. donk'u forvete koydu hoca geçen sene gol bulmak için ve bunun gibi bir dünya olay ben yönetimin iyi niyetli olduğunu parasal olarak iyi yönettiğini ama halen bu konuda amatör olduğunu düşünüyorum. ben karın ağrısı ile maç izlemek istemiyorum madem diğer kulüpler bu kadar kötü bunu avantaja çevirmeyi ve işi profesyönellerin yapmasını istiyorum. sen galatasaraysın amacın ligse zaten yangına hiç gerek yok.

  allahına kadar yangın yapacaz.
 • 272
  keşke bunun bi de yangıncı vatandaş versiyonu olsa da tıpkı galatasaray'daki yangıncı çokluğu sebebiyle kulüpte bazı şeylerin hızlıca değiştiği gibi ülkede de değişmesi gereken şeyler de bir an önce değişse, yenilense.

  olması gereken taraftardır. aksi halde şükürcü, kafasına vur ekmeğini al kafasındaki anadolu muhafazakarından farkımız kalmaz. * galatasaray'da ve insan olmanın genel kuralında eleştirmek, sorgulamak, hür düşünmek esastır.
 • 273
  yıllardır içinde bulunmaktan gurur duyduğum tayfadır. bir işin yapılması için son günü beklemeyi sevmeyen akıllı taraftardır. takım 2 gün sonra ligi açıyor, ne yani transfer sezonu 31 ağustos'ta kapanıyor diye kıçımızın üstüne oturup bekleyecek miyiz? ligin ilk 2 haftasında puan kaybedilince suçlusu ben miyim sen misin?

  forvet diye ortalığı yaktık, doğru. ama diagne için yakmadık. insanların eline yüzüne bulaştırıdığı işleri yangıncı taraftara mal etmeyin.

  "yha taraftar baskısıyla yönetim panikledi, sessiz dursaydınız fenomen ronaldo'yu alacaktı yönetim, baskı yüzünden cagne'yi aldı ya off .s.s.s"

  inadına yangın ulan!
 • 275
  kendi kendini tatmin eden, herhangi bir şekilde kulüp tarafından ciddiye alınmayan kitledir. ciddiye alınan bir kitle olsaydı geçen sene forvetsiz lige başlamaz, ikinci yarıya baslarken forvet almazdik. hadi yöneticileri geçtim, takımın teknik direktörü var, iş yapıyor, kazanınca efsaneligi artarken kaybedince dönemi geçti diye ortalıkta eleştiriler dönüyor. bu adam onu da alın bunu da alın diye yangın yapmıyor da sevinmek, üzülmek ve hava atmak dışında herhangi bir pozisyonu olmayan taraftar neyin yangını yapıyor, yangın yapiyorum diye kendini ciddiye alıyor. iki tane transfere ve yüksek meblagli en az 1 satışa ihtiyacımız var, ama rahatlar, yatıyorlar, yangincilar gibi sevmiyorlar ve düşünmüyorlar.