• 1
  muhasebeci taraftarın bir başka versiyonudur. sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla çoğalmışlardır.

  özellikle yabancı hoca ve futbolculara hayrandırlar. hiç bir şeyi beğenmezler. ilk olarak frank rijkaard zamanında görünmeye başlayıp sneijder ile zirve yapmışlardır. arada riva zamanı çok yükselmişlerdir. selçuğu sevmezler vs.

  neyse mevzuya dönelim anladınız az çok kimlerden bahsettiğimi.

  bak ne oldu kardeşim. frank rijkaard denen beceriksiz antrenörün şimdi lale alım satımıyla uğraşıyor söyledik inanmadın beceriksizliklerine.
  bak ne oldu kardeşim sneijder'in . yalandan götü boklu nice'de bulabildi ancak bir anlaşma hem de bonservisi elindeyken. galatasaray'dan 6 alırken 1.8 ancak alabildi. kim verir göbekli, sağdan sola dönmesi 2 gün alan küçük maçların büyük oyuncusu bitik sneijder'e fazlasını.
  riva mı ? mükemmel koşullara satıldı emin ol.
  ndiaye mi ? aslanlar gibi oynuyor topunu. sezonun en iyi transferi. hele bir de rahat bırakırsanız uçuracak bizi göklere.
  selçuk mu ? o konuda haklısın hakikaten kedi olalı bir fare tuttun ama onunda çaresine baktı başkan muhteşem bir ikili oluşturdu ön liberoda.

  kafam da güzel aklima gelenler bunlar daha bir dünya örneği var tabi de maksimum düzeylerde biktirdiklari bunlar aklima bunlar geldi.

  özetle; azalarak bitsen keşke.
 • 4
  müthiş bir işe imza atarak 2017-2018 sezonu için arda turan'a gerekli dersi vermiş taraftardır ama artık yeter.

  çok ama çok belli arda gerekli ayarı taraftardan almış, gelecekse de 66 olarak gelmek zorunda olduğunu çıkıp takır takır top oynak zorunda olduğunu biliyor. iyi bir arda ligde inanılmaz fark yaratabilir. rodrigues ya da o pozisyonda oynayacak tolga filan hikaye olur yaninda.

  oldu da kötü oynadı. e alternatifi var kardeşim alternatifleri oynar o oturur ama yok yangıncılar hemen yakar yıkar ortalığı.

  ya bir sakin ol be kardeşim. gerçekten 66 gibi oynaması halinde mart'ta şampiyon olursun. yeter sneijder'de aynı şeyi yaptığının üzerinden daha 2 ay geçmedi.

  galatasaraylı ol. fanboy olma. gaza gelme. gelse arda seni şampiyon yapsa sevin yani için buruk olmasın. hep aynı şeyi yapıyorsun. hedefin galatasarayın iyi olması olsun. onunla ya da bununla iyi olması onsuz ya da bunsuz iyi olması olmasın. o gitsin bak yakarım ortalığı bak bu gelirse yazıklar olsun o yönetime bilmem ne. ya allah aşkına yangın yapmayın.

  edit: daha iyi anlaşılsın diye yazıyorum. arda gelirse başarılı olacağına inanmadığımdan gelmesin diyenin başımın üstünde yeri vardır hatta ben de çok umutlu değilim ama ya tutarsa derdindeyim. arda gelirse grupçuluk yapar huzuru bozar gelmesincilerin de başımın üstünde yeri var ama bu kısma pek katılmıyorum şu an da öyle bir ortamı yok. arda gelirse ondan sonra galatasaray'ın kazanacağı hiç bir başarı umurumda değilciler ise gerçek yangıncılar işte. onlara dayanamıyorum. gelirse en büyük ardacı ben olurum.sonrasında başarısız olur ya da kötü senaryolar işlerse sonra duruma bakılır başarılı olması için elimden gelen desteği yaparım.

  niye biliyor musun ? çünkü önemli olan galatasaraydır. taraftar olarak hissettiğimiz kişisel egolarımız değil.

  yangıncı taraftar ile gerçek taraftar arasında ki en büyük fark işte budur.
 • 12
  galatasaray bugün kötü yöneticilerin altında ezilmediyse, bir tiranın elinde fenerbahçe gibi oyuncak olmadıysa yerden yere vurulan şu yangıncı taraftarı sayesindedir. bazen bu sürü psikolojisiyle çok aptalca tepkiler verilip anlamsız linçlere kalkışıldığı da oluyor ama yangıncılığın galatasaray'a faydası zararından çok çok fazla.

  hani nasreddin hoca "testiyi kırdıktan sonra çocuğu dövmenin ne anlamı var" demiş ya, çok çok doğru söylemiş. olan olduktan sonra yangıncılık yapmanın hiçbir manası yok. testi kırılmadan önce kıyameti koparacaksın ki o testi kırılmasın. varsın biraz baş ağrısı çekelim, "ne bağırınıp duruyor bunlar" diye söylenelim. testi kırılmadı ya, mühim olan o.

  mehmet özbek gittiyse, selçuk yedeğe çekildiyse, yerli oyuncu sultası kırıldıysa, sinan gümüş kuyruğunu kıstırıp haddini bildiyse, arda'lar volkan şen'ler gelmediyse, sabri göztepe'de oynuyorsa bunda yangıncı taraftarın payı yadsınamaz derecededir.
 • 17
  buna kesinlikle karşıyım, ancak 2015 yazı buna örnek gösterilemez. takımın en aşağı 5 mevkisi aksıyordu yahu. stoper yok, sağ - sol bek yok, ön libero yok, forvetler sıkıntılı. aldığımız adamı bile oynatamadık yahu.*

  ancak şimdi telaş etmeye hiç gerek yok. akşam fatih hoca'yı dinleyen herkes, idari ve teknik ekibin bu konuda çalışmalara başladığından haberdar olmuştur.
 • 18
  https://twitter.com/...939627637043201?s=19

  eğer bu olay yangıncılıksa bu kulüp yangıncı olmadığı için son yıllardaki hallere düştü. son şampiyonluklara bakalım:

  lucescu ile şampiyon olduk, tonla kiralık oyuncuyla toplama takımla şampiyon olduk doğru takviyeler yapılmazsa durum çok iyi değil dedik, "yangıncı" olduk. sonra 2006'ya kadar kendimize gelemedik. hatta ilk sezonda fatih terim'i getirmemize rağmen kendimize gelemedik.

  gerets ile şampiyon olduk, ya zaten orta saha merkezde berbat durumdaydık birçok maçı paldır küldür zorla çevirdik gerets ve takım resmen acı çekiyor acil doğru takviyeler lazım dedik. ya bi dur şampiyonluğun keyfini çıkaralım dendi, üstüne belki de tek orta sahamız saidou gönderildi ve transferin son gününe kadar mal mal duruldu sonra inamoto kakalandı yine hüsran.

  feldkamp ile beraber cevat güler ve futbolcular ile şampiyon olduk. biz yine bakın çok acil tonla takviye lazım bu takım iyi olmadığından feldkamp bırakmak zorunda kaldı, şampiyon olduk diye tüm negatiflikleri anında silmeyin; tablo bahsettiğiniz gibi olsa feldkamp hiç gitmezdi dedik dinletemedik. sonra 2011'de fatih terim gelene kadar süründük. hatta sürünmekten beter olduk.

  fatih terim geldi mucizevi işler başardı, 2011-2012'de eze eze 9 puan farkla şampiyon olduk(playoff rezaletini adamdan saymıyorum). burada kimse "yangıncılık" yapmadı çünkü elimizdeki imkanlar sonuna kadar kullanılmıştı. haliyle huzurlu bir yaz dönemi geçirdik. devre arasında da gereken yapıldı drogba sneijder getirildi, sonrasında da eze eze şampiyon olduk.

  hamza hamzaoğlu döneminde adeta ite kaka ve 2-3 oyuncunun neredeyse bireysel maç kazandırmalarıyla şampiyon olduk. kadro da yaşlıydı ve son nefesini verircesine oynuyordu maçları. bu kadronun ömrü doldu, acil doğru takviyeler lazım dedik. aksine melo falan gitti hamza çıktı melo yerine hakan balta'yı düşünüyorum dedi. aşırı doğru hamleleri veto etti. yönetim hamza el ele verdi o transfer dönemi bizi mahvetti. biz bunları dile getirdik; iç kıpılı hıcı iç kıpılı hıcı diye diye hamza'ya dokunulmazlık verdiniz. geleceğimizi mahvetti. sonrasında bu sezona kadar belimizi doğrultamadık ki bu sezon da riva'yı mivayı elimizde ne varsa sattık, uefa'dan men cezası yemesi pahasına ne var ne yok harcadık ki hamlelerin çoğu doğru değildi veya çok iyi sonuçlanmadı. oyunculara aylarca maaş ödeyemedik. fatih terim geldi yine mucizevi işler yaptı o sayede şampiyon olduk. (bkz: #2417823) burada anlattım, bunlar yaşanmadan önce bile biz çakılmaya başlamıştık ve bunlar yaşanmasa bile tudor ile şampiyon olamayacaktık. üstüne bunlar yaşandı. hem maddi hem manevi olarak dipteydik ve fatih terim bize sezon ortasında gelmeyi reddetse biz ortada kalacaktık. dursun özbek denen safi zarar şahsın fatih terim bizi reddetse getirebileceği en iyi hoca bile bizi anca 3. 4. yapardı muhtemelen.

  bunun adı yangıncılık değildir, bunun adı doğru konumlandırmadır. ister yangıncı deyin ister muhasebeci deyin; ben bu sezon fatih terim'in harikalar yaratmasıyla şampiyon olduğumuzun bilincindeyim. ve ligde bile zorla şampiyon olabildik. mevcut halimizde şampiyonlar liginde bizi yerler. ligde de seneye hem şampiyonlar ligi hem lig derken bu sezon beşiktaş'ın ligde düştüğü duruma düşebiliriz.

  fatih terim de mucizevi işler yapsa bile elindeki kadro onu da sınırlayabilir. bir ihtimal fatih terim de harikalar yaratamayabilir. bir takımın planı fatih terim mucizevi işler yapar halleder olmamalıdır. bunlar her zaman tutmaz, yönetimin suçu teknik direktör üstüne kalır sonra fatih terim harcanır, burası türkiye. sonra yine kısır döngüye gireriz ilk 2'ye giremediğimiz sezonlarda sürünmeye devam ederiz.

  tekrar tekrar söylüyorum bu sezon doğru hamleler şart. doğru oyuncuları doğru fiyatlara satıp doğru oyuncu takviyeleri şart. bizim şu an kadro derinliğimiz 0'ın altında. birçok mevkide düzgün as oyuncumuz bile yok. fatih terim halleder ya deyip bunları hasıraltı etmek hem hocamıza zarar hem kulübümüze zarar. bu işin sonunda yine hoca ve biz karşılıklı zararlı çıkarız.

  taraftar kulübü yönlendirmede önemli bir faktör. sene başı bu kadar tepki göstermeseydik şimdiki oyuncuların yarısı bile olmayacaktı ve çoktan şampiyonluk yarışından kopmuş olacaktık...
 • 19
  ister yangıncı taraftar ister eleştirel taraftar diyin, bu galatasaray'ın en büyük güvencesidir. oranı yüzde 10-20 kalsa iyi olur ama. fazla yangıncılık da iyi değil.

  galatasaray taraftarının en önemli özelliği çok çeşitli olması, tek tip olmamasıdır. beşiktaş taraftarı da fenerbahçe taraftarı da rahat kategorize edilebilecek taraftarlar. ama galatasaray taraftarına bakıyorsun her tipten adam eşit miktarda var. ve bu taraftarın sahip olduğu olumsuz gibi görünen özellikler bile yeri geliyor işe yarıyor. arda'ya yallah başka kapıya diyen, sabri'yi anadolu kulübüne gönderen, aydın'a sözleşme imzalattırmayan, östersunds faciasında passolig yakıp transferleri hızlı yaptırtan, tudor'a sabretmeyip terim'i takımın başına isteyen bu taraftardır. ama zamanı gelince en heves kırıcı yenilgi sonrası takımı karşılayıp moral veren taraftar da bu taraftar. kısaca 17'de 16 iç saha performansı yaptırtan da bu taraftar. passolig yakan adamla takımı havalimanında karşılayan taraftar aynı tip taraftar değil. ama ikisinin de işlevi var. ikisi de galatasaray'ın işine yarıyor. bunu görmek lazım. o halde yangıncı diye tabir edilen taraftara bile saygı göstermek gerekiyor.
 • 20
  bence galatasaray taraftarını özel kılan detylardan birisidir. en iyisi için çabalar ve mevcut "iyi" duruma güvenip de "babanız gelse bizi indiremez", "150 milyon len emq", "galatasaray cumhuriyeti" gibi havalara girmeden, ölçüyü kaçırıp büyük konuşmadan geleceğe bakar. gomis'i muslera'yı ilk hatada asan taraftar bir yana, her takıma lazım olan gruptur aslında. yetkili merciler üzerinde gerekli baskının oluşturulmasında payı çoktur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!