• 18
  https://twitter.com/...939627637043201?s=19

  eğer bu olay yangıncılıksa bu kulüp yangıncı olmadığı için son yıllardaki hallere düştü. son şampiyonluklara bakalım:

  lucescu ile şampiyon olduk, tonla kiralık oyuncuyla toplama takımla şampiyon olduk doğru takviyeler yapılmazsa durum çok iyi değil dedik, "yangıncı" olduk. sonra 2006'ya kadar kendimize gelemedik. hatta ilk sezonda fatih terim'i getirmemize rağmen kendimize gelemedik.

  gerets ile şampiyon olduk, ya zaten orta saha merkezde berbat durumdaydık birçok maçı paldır küldür zorla çevirdik gerets ve takım resmen acı çekiyor acil doğru takviyeler lazım dedik. ya bi dur şampiyonluğun keyfini çıkaralım dendi, üstüne belki de tek orta sahamız saidou gönderildi ve transferin son gününe kadar mal mal duruldu sonra inamoto kakalandı yine hüsran.

  feldkamp ile beraber cevat güler ve futbolcular ile şampiyon olduk. biz yine bakın çok acil tonla takviye lazım bu takım iyi olmadığından feldkamp bırakmak zorunda kaldı, şampiyon olduk diye tüm negatiflikleri anında silmeyin; tablo bahsettiğiniz gibi olsa feldkamp hiç gitmezdi dedik dinletemedik. sonra 2011'de fatih terim gelene kadar süründük. hatta sürünmekten beter olduk.

  fatih terim geldi mucizevi işler başardı, 2011-2012'de eze eze 9 puan farkla şampiyon olduk(playoff rezaletini adamdan saymıyorum). burada kimse "yangıncılık" yapmadı çünkü elimizdeki imkanlar sonuna kadar kullanılmıştı. haliyle huzurlu bir yaz dönemi geçirdik. devre arasında da gereken yapıldı drogba sneijder getirildi, sonrasında da eze eze şampiyon olduk.

  hamza hamzaoğlu döneminde adeta ite kaka ve 2-3 oyuncunun neredeyse bireysel maç kazandırmalarıyla şampiyon olduk. kadro da yaşlıydı ve son nefesini verircesine oynuyordu maçları. bu kadronun ömrü doldu, acil doğru takviyeler lazım dedik. aksine melo falan gitti hamza çıktı melo yerine hakan balta'yı düşünüyorum dedi. aşırı doğru hamleleri veto etti. yönetim hamza el ele verdi o transfer dönemi bizi mahvetti. biz bunları dile getirdik; iç kıpılı hıcı iç kıpılı hıcı diye diye hamza'ya dokunulmazlık verdiniz. geleceğimizi mahvetti. sonrasında bu sezona kadar belimizi doğrultamadık ki bu sezon da riva'yı mivayı elimizde ne varsa sattık, uefa'dan men cezası yemesi pahasına ne var ne yok harcadık ki hamlelerin çoğu doğru değildi veya çok iyi sonuçlanmadı. oyunculara aylarca maaş ödeyemedik. fatih terim geldi yine mucizevi işler yaptı o sayede şampiyon olduk. (bkz: #2417823) burada anlattım, bunlar yaşanmadan önce bile biz çakılmaya başlamıştık ve bunlar yaşanmasa bile tudor ile şampiyon olamayacaktık. üstüne bunlar yaşandı. hem maddi hem manevi olarak dipteydik ve fatih terim bize sezon ortasında gelmeyi reddetse biz ortada kalacaktık. dursun özbek denen safi zarar şahsın fatih terim bizi reddetse getirebileceği en iyi hoca bile bizi anca 3. 4. yapardı muhtemelen.

  bunun adı yangıncılık değildir, bunun adı doğru konumlandırmadır. ister yangıncı deyin ister muhasebeci deyin; ben bu sezon fatih terim'in harikalar yaratmasıyla şampiyon olduğumuzun bilincindeyim. ve ligde bile zorla şampiyon olabildik. mevcut halimizde şampiyonlar liginde bizi yerler. ligde de seneye hem şampiyonlar ligi hem lig derken bu sezon beşiktaş'ın ligde düştüğü duruma düşebiliriz.

  fatih terim de mucizevi işler yapsa bile elindeki kadro onu da sınırlayabilir. bir ihtimal fatih terim de harikalar yaratamayabilir. bir takımın planı fatih terim mucizevi işler yapar halleder olmamalıdır. bunlar her zaman tutmaz, yönetimin suçu teknik direktör üstüne kalır sonra fatih terim harcanır, burası türkiye. sonra yine kısır döngüye gireriz ilk 2'ye giremediğimiz sezonlarda sürünmeye devam ederiz.

  tekrar tekrar söylüyorum bu sezon doğru hamleler şart. doğru oyuncuları doğru fiyatlara satıp doğru oyuncu takviyeleri şart. bizim şu an kadro derinliğimiz 0'ın altında. birçok mevkide düzgün as oyuncumuz bile yok. fatih terim halleder ya deyip bunları hasıraltı etmek hem hocamıza zarar hem kulübümüze zarar. bu işin sonunda yine hoca ve biz karşılıklı zararlı çıkarız.

  taraftar kulübü yönlendirmede önemli bir faktör. sene başı bu kadar tepki göstermeseydik şimdiki oyuncuların yarısı bile olmayacaktı ve çoktan şampiyonluk yarışından kopmuş olacaktık...