• 2448
  açık konuşayım en başından beri kendisini hiç sevemediğim başkanımız. ama dursun özbek denen yolsuz başkanı (ibra edil iş olsa dahi, taraftar nezdinde ibra edilmemiştir, hiç bir zamanda edilmeyecektir.) devirdiği için hep destekledim. dursun özbek’in ibra edildiği genel kurulda ibra edilmemiş başkandır. bu mesele akıl alır bir mesele değildir.
  benim taraftar olarak senin yönetiminde zerre hakkım varsa helali hoş olsun. seni ibra etmeyen utanmaz arlanmaz bir gruba dahil olduğunu sanan akıldan yoksun insana da zerre hakkım varsa haram olsun.
 • 2452
  mali yönden ibra edilmiştir. seçim falan yapmasın. bakalım yaptırabiliyorlar mı*...

  23 mart 2019 mustafa cengiz'in idari yönden ibra edilmemesi olayını kullanarak devrimi gerçekleştirebilecek kişi.
  kısa zamanda açıklama yapmalı. hukuki yönden haklıyız. her türlü mücadeleyi vereceğiz. en yakın zamanda bir tüzük değişikliği gerçekleştirmemiz gerekiyor, galatasaray taraftarının fikri en önemli şeydir burada zira kulübün gerçek sahibi bizler değil, onlardır, sosyal medyadan konu ile ilgili görüşlerini bekliyorum diye açıklama yapmalı.

  lisecileri doğdukları deliğe kaçıracak fırsat geçti eline. bunu kullanmalı. tarih ona bu devrimde lider olma şansını sundu. kullanmalı. faruk süren, inan kıraç... kimler bu ihaneti tertip ettiyse isim vermeli. hedef göstermeli. galatasaray taraftarı hainleri yakınen tanımalı. merak etmesin bu taraftar aklıselimdir. tepkisini şiddet uygulamadan fakat adamı pişman edecek şekilde ve hukuka uygun olarak gösterir.

  top sende. başkandın. iyi başkandın. büyük başkan olabilirsin. ne yapacağını bilmiyorsan odandaki atatürk resmine bak.
 • 2455
  yol haritasini cok acil sekilde cizmeli. zaten bu saatten sonra olan oldu azdan az coktan cok gidecek. mahkemeye itirazsa itiraz, yok eger alin basiniza calin denecekse de bir an once istifa. koltukta oturdugu surece bu liseci cakallar ustune gelip gundemi isgal edecekler. taraftar gucunu arkasina almasinin yegane yolu bu bence.

  senciyiz baskanim. adin, soyadin, kasin, gozun, bitirdigin okul yuzunden degil, hatasiyla dogrusuyla kulubu ‘olmasi gerektigi gibi’ yonettigin ama herseyden once kulubu mali anlamda bir taraftar gibi yonettigin icin.

  edit: okudugum kadariyla kendisi veya yonetim kurulu uyeleri hemen yapilacak olan secime giremiyor. bu tarz buyuk makamlar icin kefil olmak kolay degildir ama bir ihtimal iste ruzgar arkasindayken aday isaret ederse disaridan bakan bir taraftar olarak secilmesini olasi goruyorum. lisecilere karsi toplu taraftar tepkisiyle birlikte tabi.

  edit2: ilgili tuzuk maddesini nette bulamiyorum fakat “bir secim doneminde aday olamazlar” yaziyordu yanlis hatirlamiyorsam. ters tepme olasiligi cepte olsa da, terim’in baskanliga aday olup, kazanip, sonra yeniden en kisa zamanda alacagi secim karariyla mustafa cengiz’in yeniden secilme imkani hukuken var midir? terim’in bunu kabul etmesi, onun ve m.cengiz’in ardarda secilmesi vs gibi tum degiskenler gerceklesecek varsayilmistir.
 • 2461
  şahsi kanaatim alın g.tünüze sokun dercesine bir açıklamayla bugün görevi bırakmalıdır.

  ha sonra biz adamsak, taraftarın bir numarası varsa tekrar aday yaptırır ve seçtirir.

  bizden bir b.k olmazsa da ne o bu kulübe başkan olsun ne de biz cimbomluyuz diye dolanalım.

  yani işin mottosu: dönerse senindir, dönmezse hiç senin olmamıştır.
 • 2463
  mücadelesine soğukkanlılık ve sağduyu ile devam etmesi gereken başkanımız...
  mahkemeye giderek kişi azlığından ve başka bir şekil şartından dolayı ilk önce bu mali kurulu tekrar yaptırmalı.
  geçmiş dönemlere ait denetim raporunu açıklayıp klübü pisliklerden temizlemeli.
  klübün tüzüğünü değiştirip bundan sonra gelecek yönetimlerin zarardan ve yolsuzluktan kendi mal varlığı ile sorumlu olmaları sağlamalı. statüko hayatta başkan çıkaramaz bu madde sonrası.
  bu 139 kişiyi sahte imzadan dolayı mahkemeye verip klüp üyeliklerinin hayat boyu önünü kapatmalı. hatta ceza davası konusu yapmalı ki bu gençler kullanıldıklarını anlasınlar arkalarında kimsenin olmadığını gördüklerinde.
  ne olursa olsun 3 yılı tamamlamalı. idari ibra az sayıda kişiyle alınmış olup hükmü yoktur mantğından gitmeli.
 • 2465
  idari olarak ibra edilmeyeceğini biliyordu. mali olarak ibra edildiğinde,albayrak alkışlarken,onu eli ile durdurdu ve bakış attı. bu bakış aynen şu ifadeye geldi; bize tuzak kuruyorlar boşuna alkışlama anlamında idi. mustafa cengiz bence bununla alakalı kesin olarak bir planı vardır. şuan kendisini seven veya sevmeyen her taraftar arkasındadır.

  23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulu
 • 2466
  tarihte bazen umulmadık kişiler büyük değişimlere yol açar. kimsenin tanımadığı gavrilo princip dünyanın ilk küresel çaptaki savaşının fitilini ateşledi. jean marc bosman kariyeri ile değil açtığı dava ile dünyada futbol sözleşme kuralını değiştirdi.galatasaray taraftarı için duygun yarsıvat gibi belki sadece geçiş süreci başkanı olarak hatırlanacak olan mustafa cengiz yapılan haksız ibra operasyonu ile lise hegemonyasını yıkan isim olarak tarihe geçecektir. kimse bizden büyük galatasaray'lı değil hele galatasaray'ın sahibi hiç değil. taraftar her platformda hoşnutsuzluğunu en yüksek perdeden dile getirmeli ve geniş çapta protestolar ile kararın yok hükmünde sayıldığı haykırılmalıdır. tarihinde ilk defa uefa tarafından ceza almasına yol açanların ibra edildiği kurulda tam da cas davasının lehimize işlediği haberleri sonrası alınan karar kabul edilemez. mücadeleye rağmen düzen bu şekilde devam edecekse bir avuç aristograt ve onların şımarık çocuklarının elinde oyuncak olmuş kulüp desteklenmez. ben dahil çok sayıda galatasaraylı taraftarlığını askıya alacaktır.
 • 2467
  eğer mahkeme yoluyla başkanlıkta kalabilecekse, bilmesi gerekir ki taraftar arkasındadır. kendisi zaten seçimle gelmiş bir başkandır. ayak oyunlarıyla başkanlık koltuğu elinden alınmak isteniyorsa hukuki olarak elinden gelen mücadeleyi vermesi gerekiyor. bu bir savaş, kendisinde bu ışığı göremiyorum ama galatasaray, kan emici liselilere karşı istiklal savaşı vermek zorundadır. eğer mücadele etmeye varsa, taraftarı arkasına alıp yola çıkmalıdır. bu yolun sonu da tüzük değişikliğidir.
 • 2468
  2500’den fazla kişinin oyuyla seçilmiştir. kendisi cas davasıyla, maddi problemlerle vs. uğraşırken arkasından iş çevirenler, katılımın düşüklüğünden faydalanarak 358 kişiyle kendisini devirmeye çalışmıştır.

  mustafa cengiz kendisine oy veren 2500 küsür kişi adına mücadelesine devam etmeli, aymazlığa prim vermemelidir.

  galatasaray’ın gerçek taraftarları her türlü hukuk mücadelesinde yanında olacaktır.
 • 2469
  çok başarılı bulduğum bir başkandı. tarzını, yani centilmen kişiliğini, diğer kulüp başkanları gibi makamını unutup seviyesiz söylemlerde bulunmayışını da ayrıca seviyordum.

  benim gibi düşünmeyenler, yönetimini yetersiz bulanlar olabilir. bu tartışılabilir bir konudur. ben neden iyi yönetici olduğunu açıklarım, onlar neden öyle olmadığını. ama herhangi bir yöneticinin ibra edilmemesinin ardından sevinç çığlıkları atmak, "thumbs up" yapıp zafer fotoğrafları çektirmek açıklanabilir bir şey değildir. senin kulubünün başkanı ibra edilmemiş, oyun ne olursa olsun haklı bir kararsa iyi yönetilmediğin, haksız bir kararsa ortada bir haksızlık olduğu için üzülmen, en kötü ihtimalle "sevinmemen" gerekir. bu disiplin kurulunda atılan ya da sınıfta kalan bir öğrenci için öğretmenlerin kutlama düzenlemesi gibi saçma.bu sevinç gösterilerinden çıkarılabilecek tek anlam "kumpas kurduk ve başardık"tır. dolayısıyla cengiz yönetimi'nin ibra edilmemesi yönetsel değil siyasi bir karardır. bir komplo, bir sabotajdır.

  cengiz'in en çok eleştirildiği transfer konusuna değinmek gerekirse, transferde kimse %100 başarı sağlayamaz, çünkü şans faktörünün de etkili olduğu bir konudur. bu konuda değerlendirme "genel politika"ya göre yapılmalıdır. bence genel transfer politikası oldukça başarılıydı. ama niyet bağcıyı dövmek olduktan sonra gerisi kolay. ibra edilen özbek parasını ödediği adamı oynatamadı, üstüne milletin diline sakız olduk "cimbom tersten fakslar" diye, ama mustafa cengiz türk transfer politikası açısından devrim sayılabilecek stoper transferlerini geç yaptı diye "transferler takıma adapte olamadı" eleştirisi alıyor.

  dursun özbek demişken, bir de "yanlış yanlışla kapatılmaz. özbek hatalı olarak ibra edildi diye cengiz sırf ondan daha iyi olduğu için ibra edilemez" tayfası var. argüman ilk bakışta mantıklı gibi duruyor. geçme notu 60 diyelim. geçen sene 10 alması gereken öğrenciye 70 verip geçirdin diye bu sene 50 alan öğrenciyi de geçirirsen doğru değil ikinci bir yanlış yapmış olursun. evet, doğru. peki ama bu kağıtları okuyanların aynı kişiler olması hiç mi şüphe uyandırmıyor. acaba 10 alması gereken öğrenciye bazı sebeplerden 70 verenler, 80 alması gerekene yine bazı sebeplerden 50 vermiş olamaz mı? hele bu iki öğrenci benzer dönemlerde rakip olarak girmişlerse sınava bu kararı alanların objektifliğine adaletine ne kadar güvenebiliriz. üstelik yukarıda belirttiğim gibi öğretmenler öğrencinin sınıfta kalmasını partilerde kutluyorken...

  son olarak sözüm liselilere. galatasaray'ı liselinin malı olarak görüyor olabilirsiniz. doğrudur, lise tarafından kurulmuştur. halen de lise'nin "malı" olabilir. ama öyleyse tüzüğünüze yazın, lise dışından başkan seçilemesin kulübe. zira işleri kimsenin başkan olmak istemeyeceği kadar batırdıktan sonra dışarıdan birine toparlatıp rant elde edilebilecek duruma gelinince ilk fırsatta tekmeyi basmak hiçbir evrensel değere sığmaz. bunu "galatasaray adetleri" diye savunursanız etik dışı adetleriniz var demektir.
 • 2470
  kendisini basarili bulmayan, elestiren bir galatasarayli olarak bu ibrasizlik karari beni cok rahatsiz etti. acik konusayim, kendisinin en buyuk basarisinin dursun ozbek olmamasi oldugunu soylemisligim var. ancak, ortalama bir galatasaray taraftarinin kendisini elestirebilecegi konular sezonun ilk yarisindaki plansizlik, yapilmayan forvet transferi, tff ve diger kuluplere karsi hocanin ve takimin hakkini koruyamamalari, belediye ziyaretleri, kisisel sovlar... liste uzun ve bunlar elestiri sebebidir evet, ama ibrasizlik sebebi degildir. bunlara ek olarak galatasaray taraftari ortalama bir galatasaray liseli icin sebep 139 uyenin uyelige kabul edilmemesi durumu. bu durum da yapilan yanlisin duzeltilmesi ve gelecek sene uyelige kabul edilmeleriyle duzeltilebilecek bir durumdu. bu konuda baskanin tavri neydi takip edemedim ama cozulmeyecek bir problem oldugunu dusunmuyorum. sonuc olarak bence yine ibrasizlik sebebi degil. dolayisiyla sayin baskanin bu sekilde bir operasyona ugramasi beni ciddi sekilde rahatsiz etti. belki adnan polat donemindeki mahkeme karari dolayisiyla bu yanlisin duzeltilmesi soz konusu olabilir. ancak bu olsa dahi maalesef ilerleyen donemde genel kurulda cok ciddi kaos ve ikilik olacagi kesin. maalesef galatasaray kritik donemdeyken yine bir sekilde kaosa, liseli-lisesiz kavgasina suruklendi, gecmis olsun. umarim bu surecten en az hasarla cikariz bir sekilde.
 • 2472
  yönetim olarak zaman zaman hataları olsa da zor zamanda elini taşın altına sokmuş, dürüst, şeffaf, akılcı bir başkanlık süreci yönetmiş saygı duyulmayı hak eden bir başkandır. 2019 mart ayı itibariyle kendisine ve yönetimine yapılan çirkin operasyonu kınıyorum. yazıklar olsun ki içimizde barınan hainler yüzünden başka düşmana ihtiyacımız yok.