• 10
  istatistiksel bilgilerle dolu entryler yazarım, football manager wonderkid listelerinden araklama genç oyuncular bulur ukde verir, bazen kendim doldururum, store'dan gücüm yettiğince ürün almaya gayret ederim, yetmez kendi ürünümü kendim tasarlarım, gerçi onu alamam, ama yine de dijital ortamlarda iyi bir iyi kötü insanlar beni bilir, özellikle burası. kpss'ye girdik nispeten iyi sayılabilecek bir puan aldım, ama şansım yaver gitmezse durum kötü. takım çalışmasına yatkın biriyim, iş arıyorum :(
 • 14
  işsiz veya iş arayan sözlük yazarları ve okurlar.
  iyi seviyede ingilizce bilen, yalın üretim uygulamalarında bulunmuş, söylediğini dinleten, metot mühendisi olarak çalışacak bir endüstri mühendisi aramakta çalıştığım şirket. izmir tire'de ikamet etmeniz gerekecek.

  fikir almak isteyen özelden yazabilir, okurlar da bir şekilde ulaşma yolu arasınlar, bakalım doğru metodu bulacaklar mı?
 • 16
  1 yıl oldu :)

  bir reklam ajansında reklam yazarı olarak çalışıyordum. stres, uykusuzluk ve en önemlisi kendime zaman ayıramamak istifa etmeme neden oldu. büyük firmalarla çalışıyordum, onlar için bir şeyler üretiyordum. her gün yeni şeyler öğrenebiliyordum. hikayenin güzel tarafları bunlar. lakin ajansa gökmen abi deyimi ile pornografik paralar kazandırıp gece yarısı kutu gibi evime dönüp günde iki pakete çıkardığım sigaram ve zar zor denkleştirdiğim faturalarımla yaşıyordum. egolar, sana işi kitleyip iyi şeyler yapınca sahiplenen, müşteri olumsuz dönerse suçlu yapan zihniyetler, kendileri para içinde yüzüp hakkımı hakkımızı çalanlar daralttı beni.

  bir gün yeter lan diyip gittim dedim bırakıyorum diye. hala görüşüyorum modern zaman kölesi olan dostlarımla. istanbul'u bıraktım, sigarayı bıraktım, dağ bayır yürüyüşe çıkıyorum, fotoğraflar çekiyorum, gitara zamanım var, en önemlisi kendim için yazıyorum ulan. yıllar boyu içimde ukde olmuş kitabımı yazıyorum. şimdi diyeceksiniz ki be adam ne yapacaksın ne edeceksin ?

  benim işim iletişim, kısmet olursa akademik kariyer yapıp bu sektöre doğru düzgün insanlar yetiştirmek istiyorum. yalansız, dolansız, sırf egosu için çocuğun getirdiği fikrinin içine edip saçma hale çevirmeyen bir hoca olmak istiyorum. iyi kalpli insanlar yetiştirmek istiyorum. dünya zamanı gelip geçiyor. kimsenin keyfi için yakmayın kendinizi. sevdiğiniz şeyleri yapın kardeşim. yaşasın işşası işşasız işsizlik :)
 • 17
  benim. evet, tanımı geçtikten sonra bu durumdan kurtulma planımı açıklıyorum. orijinal bir fikir olmayabilir. araştırmadım yani. benden önce bunun düşünmüş insanlar olabilir. neyse efenim organizasyonumuz şu;

  1- yapacağımız iş menajerlik. önce bunu bir belirleyelim.
  2- afrika kökenli bir kaç arkadaş bulup, bunları gerektiği ölçüde yetiştirip anadolu kulüplerine pazarlayacağız.
  3- bunun için teee afrikalara gitmeyeceğiz. e-5 kenarında işportacılık yapan kardeşlerimizden şöyle uzun boylu, yapılı olanlarından 7 tane toplayacağız.
  4- durumu onlara da anlatıp, projeye kendilerini ikna edeceğiz. zaten ne kaybederler ki.
  5- ikna ettikten sonra bu arkadaşlara 3 ay boyunca kondisyon yükleyeceğiz. böylelikle anadolu kulübüne transfer olmanın en önemli şartını yerine getirmiş olacağız.
  6- beslenmelerine de dikkat edeceğiz. bunun için biraz sermayeye ihtiyaç var ama olsun. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.
  7- sonra bu kardeşlerimize birer mevki belirleyip bu mevkilerin gereklerini gerek maç izlettirerek gerekse de teorik olarak kendimiz dilimiz döndüğünce anlatacağız.
  8- belirlenen mevkiler ağırlıklı olarak stoper ve ön libero olacak. zira türkiye'de tekniğe en gerek duyulmayan mevkiler bunlar. koşuyor olman, biraz da kalas olman gayet yeterli.
  9- bu arkadaşlarımızdan az biraz yetenekli olanlarını pırpır kanat oyuncusu mevkisine yönlendirebiliriz. biraz zor olacaktır bu ama türkiye liginden bahsediyoruz neticede.
  10- bitmedi, bu arkadaşlar için birer skills videoları hazırlamamız gerek. bunun için de gerçek saha ölçülerinde maç yapmalarını sağlayacağız.
  11- amatör küme takımlarından bulabildiklerimizle anlaşıp, deneme bahanesiyle bu arkadaşlarımızı sahaya süreceğiz.
  12- zaten montaj diye bir şey var. çektiğimiz videoları iyice süsleyip anadolu yollarına düşeceğiz.

  neredeyse adım kadar eminim ki bu 7 oyuncunun en az 5'ine süper ligde, olmadı tff 1. ligde sözleşme buluruz. 15-20 bin € menajer ücreti zaten banko. oyunculara da minimum 150-200 bin €'luk sözleşmeler yapılır, bu sözleşmelerden de elden % 35-40 komisyon götürsek bütün bu yatırımın karşılığında yaklaşık 300-350 bin € kazanmış oluruz. bence harikulade fikir.

  şimdi bana bir tane melek yatırımcı lazım.

  not: menajerlik lisansı ve oyuncuların sağlık raporu ve futbolculuk lisansları için de artık o sermayeyi bulacağız bir yerlerden. dediğim gibi kaz gelecek yeden tavuk esirgenmez.
  not2: ben bu olayın her transfer döneminde defalarca yaşandığını düşünüyorum. hem de kakalanan oyuncular afrikalı bile olmuyor, çoğu zaman yerlileri iteliyorlar böyle böyle.(bkz: sabri) ne var amk, biz de yapalım.
 • 19
  2016 yılının ağustos ayından beridir içinde bulunduğum grup. en ufak düşünceyi kafamda büyütüyor, beynimin içindeki sesleri dinleyip olmayacak şeyleri olacak gibi hissediyorum...

  yetmiyor çağrıldığım yerler ''biz size döneceğiiizzz :)'' dedikten sonra umutlanıp bekliyorum, olmayınca daha büyük yıkıma uğruyorum. yok yakınken öğrencilik hayatıma döneceğim sanırım.
 • 21
  içinde 7 ay bulunduktan sonra askere gitme kararı aldığım grup.

  aslında tecilim hazırdı ve bedelli bekleyebilirdim ama bu anlamsız dönemi yaşamama sebep olan askerlik durumunu bir an önce hayatımdan temizlemek istedim sanırım.

  şu anda herkesten "bu dönemde gidilir mi?" tepkisini alıyorum ama insanın gelecek planlarının önünde hep bir sis bulutu olması hiç hoş bir şey değil.

  velhasıl kelam işsizlik dönemi size beklenmedik kararlar aldırtabilecek çılgın bir dönem. tadını çıkartın.
 • 22
  mezun olmamla birlikte aralarına girdigim grup. gemi inşaat mühendisi olarak is aramaktayım. tabi bizim gemi inşaat sektöründe is bulmak imkansıza yakin olduğu için şimdiden umutlarım kırılmadı değil. üstüne birde devlete sağlık sigortası saçmalığı ile bir ay sonra borçlu olacağım. en iyi ihtimal askere gidip uzun donem yapmak gibi geliyor. bütün sözlüğe duyurulur. muhendis arayan varsa buradayım. :-((((
 • 24
  seneler sonra ağustos ayında başıma gelen ve aralarına dahil olduğum grup. maden mühendisiyim ve şirketin 5 senelik işimiz var sözüne güvenmem sonucu evimi konya'ya taşımanın 6. ayında, ankara şantiyesine baskı yaparak göndermeye çalıştılar, yasal hakkım olan gitmemeyi seçtiğim için de kovuldum ve halen mahkemelik durumdayız. işin kötü tarafı konya da mesleğime uygun iş yok, başka şehirde de ben iş bakamıyorum. oğlum haftanın 5 günü özel eğitim alan atipik otizm raporuna sahip 2,5 yaşında bir bebek. eğitimci ve diğer uzmanlara göre anaokulu yaşına kadar herşeyi düzeltmek bu eğitime bağlı. çok şükür arabamı sattım, aileler yardım etti ve şimdi de bir hayır sever burs verdi de aylık 4 bin tl olan eğitim masrafını karşılayabildik. işsizlik maaşı şimdilik eve yetiyor. aileler torunları için imkanları zorluyor ama çok zormuş bu durum. bazen yetersizmiş hissi vuku buluyor bünyede. demem o ki sizleri anlıyorum işsiz abilerim, ablalarım ve de kardeşlerim. inşallah hepimiz tez zaman da mesleklerimizi icra eden işlere sahip oluruz. bu arada konya da deneyimli saha şefi arayan tanıdığınız olursa bir mesaj uzağınızdayım.