• 17
  benim. evet, tanımı geçtikten sonra bu durumdan kurtulma planımı açıklıyorum. orijinal bir fikir olmayabilir. araştırmadım yani. benden önce bunun düşünmüş insanlar olabilir. neyse efenim organizasyonumuz şu;

  1- yapacağımız iş menajerlik. önce bunu bir belirleyelim.
  2- afrika kökenli bir kaç arkadaş bulup, bunları gerektiği ölçüde yetiştirip anadolu kulüplerine pazarlayacağız.
  3- bunun için teee afrikalara gitmeyeceğiz. e-5 kenarında işportacılık yapan kardeşlerimizden şöyle uzun boylu, yapılı olanlarından 7 tane toplayacağız.
  4- durumu onlara da anlatıp, projeye kendilerini ikna edeceğiz. zaten ne kaybederler ki.
  5- ikna ettikten sonra bu arkadaşlara 3 ay boyunca kondisyon yükleyeceğiz. böylelikle anadolu kulübüne transfer olmanın en önemli şartını yerine getirmiş olacağız.
  6- beslenmelerine de dikkat edeceğiz. bunun için biraz sermayeye ihtiyaç var ama olsun. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.
  7- sonra bu kardeşlerimize birer mevki belirleyip bu mevkilerin gereklerini gerek maç izlettirerek gerekse de teorik olarak kendimiz dilimiz döndüğünce anlatacağız.
  8- belirlenen mevkiler ağırlıklı olarak stoper ve ön libero olacak. zira türkiye'de tekniğe en gerek duyulmayan mevkiler bunlar. koşuyor olman, biraz da kalas olman gayet yeterli.
  9- bu arkadaşlarımızdan az biraz yetenekli olanlarını pırpır kanat oyuncusu mevkisine yönlendirebiliriz. biraz zor olacaktır bu ama türkiye liginden bahsediyoruz neticede.
  10- bitmedi, bu arkadaşlar için birer skills videoları hazırlamamız gerek. bunun için de gerçek saha ölçülerinde maç yapmalarını sağlayacağız.
  11- amatör küme takımlarından bulabildiklerimizle anlaşıp, deneme bahanesiyle bu arkadaşlarımızı sahaya süreceğiz.
  12- zaten montaj diye bir şey var. çektiğimiz videoları iyice süsleyip anadolu yollarına düşeceğiz.

  neredeyse adım kadar eminim ki bu 7 oyuncunun en az 5'ine süper ligde, olmadı tff 1. ligde sözleşme buluruz. 15-20 bin € menajer ücreti zaten banko. oyunculara da minimum 150-200 bin €'luk sözleşmeler yapılır, bu sözleşmelerden de elden % 35-40 komisyon götürsek bütün bu yatırımın karşılığında yaklaşık 300-350 bin € kazanmış oluruz. bence harikulade fikir.

  şimdi bana bir tane melek yatırımcı lazım.

  not: menajerlik lisansı ve oyuncuların sağlık raporu ve futbolculuk lisansları için de artık o sermayeyi bulacağız bir yerlerden. dediğim gibi kaz gelecek yeden tavuk esirgenmez.
  not2: ben bu olayın her transfer döneminde defalarca yaşandığını düşünüyorum. hem de kakalanan oyuncular afrikalı bile olmuyor, çoğu zaman yerlileri iteliyorlar böyle böyle.(bkz: sabri) ne var amk, biz de yapalım.