• seneler sonra ağustos ayında başıma gelen ve aralarına dahil olduğum grup. maden mühendisiyim ve şirketin 5 senelik işimiz var sözüne güvenmem sonucu evimi konya'ya taşımanın 6. ayında, ankara şantiyesine baskı yaparak göndermeye çalıştılar, yasal hakkım olan gitmemeyi seçtiğim için de kovuldum ve halen mahkemelik durumdayız. işin kötü tarafı konya da mesleğime uygun iş yok, başka şehirde de ben iş bakamıyorum. oğlum haftanın 5 günü özel eğitim alan atipik otizm raporuna sahip 2,5 yaşında bir bebek. eğitimci ve diğer uzmanlara göre anaokulu yaşına kadar herşeyi düzeltmek bu eğitime bağlı. çok şükür arabamı sattım, aileler yardım etti ve şimdi de bir hayır sever burs verdi de aylık 4 bin tl olan eğitim masrafını karşılayabildik. işsizlik maaşı şimdilik eve yetiyor. aileler torunları için imkanları zorluyor ama çok zormuş bu durum. bazen yetersizmiş hissi vuku buluyor bünyede. demem o ki sizleri anlıyorum işsiz abilerim, ablalarım ve de kardeşlerim. inşallah hepimiz tez zaman da mesleklerimizi icra eden işlere sahip oluruz. bu arada konya da deneyimli saha şefi arayan tanıdığınız olursa bir mesaj uzağınızdayım.
 • yeni mezun elektrik elektronik mühendisi olarak aralarında bulunduğum gruptur. yaklaşık 3-4 aydır aralıksız arıyorum ama yok. kapının nerden açılacağı belli olmaz diyerek bi de burayı denemek istedim. iş bulmam durumunda bi öğrenci kardeşime kombine alma gibi de biz kendime verdiğim bi' sözüm var. ispatını da buraya atacağım. hani duyarsanız etrafınızda falan bi cv yollayıp şansımı denemek isterim.

  bana gelecek olursak;
  23 yaşındayım. istanbul üniversitesi mezunuyum. askerlik hizmetimi 2 gün önce tamamladım ve iyi derece ingilizce biliyorum. kova burcuyum. insanların duygularına önem veririm. en sevdiğim renk mor. iki sene üst üste teyzelerim tarafından bizim jenerasyonun en yakışıklısı seçildim. :(
 • üniversitelerin matematik, istatistik gibi sayısal ağırlıklı bölümlerinden ya da mühendisliklerden yeni mezun arkadaşların cv'lerini bekliyorum.

  biraz front end ve biraz php bilmeniz yeterli. linux tabanlı bazı yazılımlarımız var, onların yönetimi ve geliştirmesi için birlikte çalışacağız. yetiştirmek için eleman arıyoruz denebilir.
 • 1 yıl oldu :)

  bir reklam ajansında reklam yazarı olarak çalışıyordum. stres, uykusuzluk ve en önemlisi kendime zaman ayıramamak istifa etmeme neden oldu. büyük firmalarla çalışıyordum, onlar için bir şeyler üretiyordum. her gün yeni şeyler öğrenebiliyordum. hikayenin güzel tarafları bunlar. lakin ajansa gökmen abi deyimi ile pornografik paralar kazandırıp gece yarısı kutu gibi evime dönüp günde iki pakete çıkardığım sigaram ve zar zor denkleştirdiğim faturalarımla yaşıyordum. egolar, sana işi kitleyip iyi şeyler yapınca sahiplenen, müşteri olumsuz dönerse suçlu yapan zihniyetler, kendileri para içinde yüzüp hakkımı hakkımızı çalanlar daralttı beni.

  bir gün yeter lan diyip gittim dedim bırakıyorum diye. hala görüşüyorum modern zaman kölesi olan dostlarımla. istanbul'u bıraktım, sigarayı bıraktım, dağ bayır yürüyüşe çıkıyorum, fotoğraflar çekiyorum, gitara zamanım var, en önemlisi kendim için yazıyorum ulan. yıllar boyu içimde ukde olmuş kitabımı yazıyorum. şimdi diyeceksiniz ki be adam ne yapacaksın ne edeceksin ?

  benim işim iletişim, kısmet olursa akademik kariyer yapıp bu sektöre doğru düzgün insanlar yetiştirmek istiyorum. yalansız, dolansız, sırf egosu için çocuğun getirdiği fikrinin içine edip saçma hale çevirmeyen bir hoca olmak istiyorum. iyi kalpli insanlar yetiştirmek istiyorum. dünya zamanı gelip geçiyor. kimsenin keyfi için yakmayın kendinizi. sevdiğiniz şeyleri yapın kardeşim. yaşasın işşası işşasız işsizlik :)
 • beni de yazın oraya.

  daha önceki işyerimde sözleşmem bitince ayrıldım. şirketteki açık pozisyonlara başvurmadım. askere gitmek için fırsat kolluyordum, bunu fırsat bilip gittim. yedek subay olarak yaptıktan sonra ağustos'ta döndüm. o gün bugündür karşılıklı anlaştığım bir yer olmadı.

  eski proje müdürüm zürih'e taşındı. bizim şirkette bir pozisyon var ister misin diye sordu. 5 aydır onlarla görüşüyorum. skype görüşmesi vs. yaptım. en son aşama için 1 mart tarihine bilet alıp davet ettiler. inşallah olur.

  bu süreç uzayınca eski şirkete de başvurayım dedim çünkü her ihtimale karşı ikinci bir şeçeneğin olması lazım. pek çok arkadaşım hala o şirkette çalışıyor. hatta başvururken takım lideri olan biri referans oldu ancak başvurudan 12 saat sonra başvurum reddedildi. şaşırdım ama sebebini vs. araştırmadım. zaten sırf alternatif olsun diye başvurmuştum. bu olaydan bir ay sonra hatalarını fark edip mail attılar, sonrasında aradılar sistemden kaynaklı bir hata olduğunu belirttiler. kendi alanında dünya lideri olan bir şirketteki kurumsallığa bak. dedim bu şartlarda devam etmek istemiyorum, başvurumu geri çekin. çekin dedim çünkü sitelerindeki hata yüzünden başvurumu dahi çekemiyordum. özür dilediler ama artık çok geçti. işsiz olabilirim ama böyle de gururlu biriyim. *

  sonra geçenlerde üçüncü bir şirket ile görüştüm. buradaki görüşme iyi geçti. 2 saat kadar iki farklı kadınla görüştüm. sonrasında abd'nin farklı eyaletlerinde yer alan iki farklı kadınla telefon konferansı yapmamı istediler, pozisyon gereği daha çok oradaki takım ile çalışacağım için. bu görüşme de tam olarak benfica maçından 1 saat önceye denk geldiğinden konsantre olamadım. buna amerikalı kadınların tuhaf davranışları da eklenince absürt sessizlikler oluştu. cv'me bakıp 13 yıl üniversite okuduğumu sanmıştı mesela direktor olacak yetkili. bu kadar okuyacak ne vardı gibilerinden soru yöneltince uzun uzun eğitim sistemini anlatmak zorunda kaldım. amerikan aksanına deyinmiyorum bile. bu hafta geri dönüş yapacaklar ama olumlu olacağını sanmıyorum. ilk görüşme sonrası oluşan pozitif izlenimimi kaybettim.

  neredeyse 1-2 aydır hiç iş başvurusu dahi yapmıyorum. umarım 1 mart'taki görüşme olumlu geçer. gerçekten bir değişime ihtiyacım var. dua edin beyler :(

  allah herkese hayırlı bir iş nasip etsin. para pul çok önemli değil, iyi insanlarla birlikte çalışmak, iyi davranılmak ve huzurlu bir ortamda gerçekten bir şeyler üretmek önemli olan. makam mevki için insanların hırsla rekabet ettiği ortamlardan uzak durun.
 • benim. evet, tanımı geçtikten sonra bu durumdan kurtulma planımı açıklıyorum. orijinal bir fikir olmayabilir. araştırmadım yani. benden önce bunun düşünmüş insanlar olabilir. neyse efenim organizasyonumuz şu;

  1- yapacağımız iş menajerlik. önce bunu bir belirleyelim.
  2- afrika kökenli bir kaç arkadaş bulup, bunları gerektiği ölçüde yetiştirip anadolu kulüplerine pazarlayacağız.
  3- bunun için teee afrikalara gitmeyeceğiz. e-5 kenarında işportacılık yapan kardeşlerimizden şöyle uzun boylu, yapılı olanlarından 7 tane toplayacağız.
  4- durumu onlara da anlatıp, projeye kendilerini ikna edeceğiz. zaten ne kaybederler ki.
  5- ikna ettikten sonra bu arkadaşlara 3 ay boyunca kondisyon yükleyeceğiz. böylelikle anadolu kulübüne transfer olmanın en önemli şartını yerine getirmiş olacağız.
  6- beslenmelerine de dikkat edeceğiz. bunun için biraz sermayeye ihtiyaç var ama olsun. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.
  7- sonra bu kardeşlerimize birer mevki belirleyip bu mevkilerin gereklerini gerek maç izlettirerek gerekse de teorik olarak kendimiz dilimiz döndüğünce anlatacağız.
  8- belirlenen mevkiler ağırlıklı olarak stoper ve ön libero olacak. zira türkiye'de tekniğe en gerek duyulmayan mevkiler bunlar. koşuyor olman, biraz da kalas olman gayet yeterli.
  9- bu arkadaşlarımızdan az biraz yetenekli olanlarını pırpır kanat oyuncusu mevkisine yönlendirebiliriz. biraz zor olacaktır bu ama türkiye liginden bahsediyoruz neticede.
  10- bitmedi, bu arkadaşlar için birer skills videoları hazırlamamız gerek. bunun için de gerçek saha ölçülerinde maç yapmalarını sağlayacağız.
  11- amatör küme takımlarından bulabildiklerimizle anlaşıp, deneme bahanesiyle bu arkadaşlarımızı sahaya süreceğiz.
  12- zaten montaj diye bir şey var. çektiğimiz videoları iyice süsleyip anadolu yollarına düşeceğiz.

  neredeyse adım kadar eminim ki bu 7 oyuncunun en az 5'ine süper ligde, olmadı tff 1. ligde sözleşme buluruz. 15-20 bin € menajer ücreti zaten banko. oyunculara da minimum 150-200 bin €'luk sözleşmeler yapılır, bu sözleşmelerden de elden % 35-40 komisyon götürsek bütün bu yatırımın karşılığında yaklaşık 300-350 bin € kazanmış oluruz. bence harikulade fikir.

  şimdi bana bir tane melek yatırımcı lazım.

  not: menajerlik lisansı ve oyuncuların sağlık raporu ve futbolculuk lisansları için de artık o sermayeyi bulacağız bir yerlerden. dediğim gibi kaz gelecek yeden tavuk esirgenmez.
  not2: ben bu olayın her transfer döneminde defalarca yaşandığını düşünüyorum. hem de kakalanan oyuncular afrikalı bile olmuyor, çoğu zaman yerlileri iteliyorlar böyle böyle.(bkz: sabri) ne var amk, biz de yapalım.
 • şu ülkeden defolup gitmeyi bile sevdiklerini bırakmayı göze alamayıp beceremeyen bendenizdir efendim.

  insanların, yakın çevrenin, şunun bunun ne dediği gram umrumda değil de; sevdiklerinizin -eğer buna fedakarlık denirse- bu fedakarlığı yaptığınızdan haberleri bile olmamaları iyi midir kötü müdür hiç bilemiyorum..
 • istatistiksel bilgilerle dolu entryler yazarım, football manager wonderkid listelerinden araklama genç oyuncular bulur ukde verir, bazen kendim doldururum, store'dan gücüm yettiğince ürün almaya gayret ederim, yetmez kendi ürünümü kendim tasarlarım, gerçi onu alamam, ama yine de dijital ortamlarda iyi bir iyi kötü insanlar beni bilir, özellikle burası. kpss'ye girdik nispeten iyi sayılabilecek bir puan aldım, ama şansım yaver gitmezse durum kötü. takım çalışmasına yatkın biriyim, iş arıyorum :(
 • 2016 yılının ağustos ayından beridir içinde bulunduğum grup. en ufak düşünceyi kafamda büyütüyor, beynimin içindeki sesleri dinleyip olmayacak şeyleri olacak gibi hissediyorum...

  yetmiyor çağrıldığım yerler ''biz size döneceğiiizzz :)'' dedikten sonra umutlanıp bekliyorum, olmayınca daha büyük yıkıma uğruyorum. yok yakınken öğrencilik hayatıma döneceğim sanırım.