• 16
    1 yıl oldu :)

    bir reklam ajansında reklam yazarı olarak çalışıyordum. stres, uykusuzluk ve en önemlisi kendime zaman ayıramamak istifa etmeme neden oldu. büyük firmalarla çalışıyordum, onlar için bir şeyler üretiyordum. her gün yeni şeyler öğrenebiliyordum. hikayenin güzel tarafları bunlar. lakin ajansa gökmen abi deyimi ile pornografik paralar kazandırıp gece yarısı kutu gibi evime dönüp günde iki pakete çıkardığım sigaram ve zar zor denkleştirdiğim faturalarımla yaşıyordum. egolar, sana işi kitleyip iyi şeyler yapınca sahiplenen, müşteri olumsuz dönerse suçlu yapan zihniyetler, kendileri para içinde yüzüp hakkımı hakkımızı çalanlar daralttı beni.

    bir gün yeter lan diyip gittim dedim bırakıyorum diye. hala görüşüyorum modern zaman kölesi olan dostlarımla. istanbul'u bıraktım, sigarayı bıraktım, dağ bayır yürüyüşe çıkıyorum, fotoğraflar çekiyorum, gitara zamanım var, en önemlisi kendim için yazıyorum ulan. yıllar boyu içimde ukde olmuş kitabımı yazıyorum. şimdi diyeceksiniz ki be adam ne yapacaksın ne edeceksin ?

    benim işim iletişim, kısmet olursa akademik kariyer yapıp bu sektöre doğru düzgün insanlar yetiştirmek istiyorum. yalansız, dolansız, sırf egosu için çocuğun getirdiği fikrinin içine edip saçma hale çevirmeyen bir hoca olmak istiyorum. iyi kalpli insanlar yetiştirmek istiyorum. dünya zamanı gelip geçiyor. kimsenin keyfi için yakmayın kendinizi. sevdiğiniz şeyleri yapın kardeşim. yaşasın işşası işşasız işsizlik :)