• 26
  şu ülkeden defolup gitmeyi bile sevdiklerini bırakmayı göze alamayıp beceremeyen bendenizdir efendim.

  insanların, yakın çevrenin, şunun bunun ne dediği gram umrumda değil de; sevdiklerinizin -eğer buna fedakarlık denirse- bu fedakarlığı yaptığınızdan haberleri bile olmamaları iyi midir kötü müdür hiç bilemiyorum..
 • 27
  beni de yazın oraya.

  daha önceki işyerimde sözleşmem bitince ayrıldım. şirketteki açık pozisyonlara başvurmadım. askere gitmek için fırsat kolluyordum, bunu fırsat bilip gittim. yedek subay olarak yaptıktan sonra ağustos'ta döndüm. o gün bugündür karşılıklı anlaştığım bir yer olmadı.

  eski proje müdürüm zürih'e taşındı. bizim şirkette bir pozisyon var ister misin diye sordu. 5 aydır onlarla görüşüyorum. skype görüşmesi vs. yaptım. en son aşama için 1 mart tarihine bilet alıp davet ettiler. inşallah olur.

  bu süreç uzayınca eski şirkete de başvurayım dedim çünkü her ihtimale karşı ikinci bir şeçeneğin olması lazım. pek çok arkadaşım hala o şirkette çalışıyor. hatta başvururken takım lideri olan biri referans oldu ancak başvurudan 12 saat sonra başvurum reddedildi. şaşırdım ama sebebini vs. araştırmadım. zaten sırf alternatif olsun diye başvurmuştum. bu olaydan bir ay sonra hatalarını fark edip mail attılar, sonrasında aradılar sistemden kaynaklı bir hata olduğunu belirttiler. kendi alanında dünya lideri olan bir şirketteki kurumsallığa bak. dedim bu şartlarda devam etmek istemiyorum, başvurumu geri çekin. çekin dedim çünkü sitelerindeki hata yüzünden başvurumu dahi çekemiyordum. özür dilediler ama artık çok geçti. işsiz olabilirim ama böyle de gururlu biriyim. *

  sonra geçenlerde üçüncü bir şirket ile görüştüm. buradaki görüşme iyi geçti. 2 saat kadar iki farklı kadınla görüştüm. sonrasında abd'nin farklı eyaletlerinde yer alan iki farklı kadınla telefon konferansı yapmamı istediler, pozisyon gereği daha çok oradaki takım ile çalışacağım için. bu görüşme de tam olarak benfica maçından 1 saat önceye denk geldiğinden konsantre olamadım. buna amerikalı kadınların tuhaf davranışları da eklenince absürt sessizlikler oluştu. cv'me bakıp 13 yıl üniversite okuduğumu sanmıştı mesela direktor olacak yetkili. bu kadar okuyacak ne vardı gibilerinden soru yöneltince uzun uzun eğitim sistemini anlatmak zorunda kaldım. amerikan aksanına deyinmiyorum bile. bu hafta geri dönüş yapacaklar ama olumlu olacağını sanmıyorum. ilk görüşme sonrası oluşan pozitif izlenimimi kaybettim.

  neredeyse 1-2 aydır hiç iş başvurusu dahi yapmıyorum. umarım 1 mart'taki görüşme olumlu geçer. gerçekten bir değişime ihtiyacım var. dua edin beyler :(

  allah herkese hayırlı bir iş nasip etsin. para pul çok önemli değil, iyi insanlarla birlikte çalışmak, iyi davranılmak ve huzurlu bir ortamda gerçekten bir şeyler üretmek önemli olan. makam mevki için insanların hırsla rekabet ettiği ortamlardan uzak durun.
 • 29
  üniversitelerin matematik, istatistik gibi sayısal ağırlıklı bölümlerinden ya da mühendisliklerden yeni mezun arkadaşların cv'lerini bekliyorum.

  biraz front end ve biraz php bilmeniz yeterli. linux tabanlı bazı yazılımlarımız var, onların yönetimi ve geliştirmesi için birlikte çalışacağız. yetiştirmek için eleman arıyoruz denebilir.
 • 33
  yeni mezun elektrik elektronik mühendisi olarak aralarında bulunduğum gruptur. yaklaşık 3-4 aydır aralıksız arıyorum ama yok. kapının nerden açılacağı belli olmaz diyerek bi de burayı denemek istedim. iş bulmam durumunda bi öğrenci kardeşime kombine alma gibi de biz kendime verdiğim bi' sözüm var. ispatını da buraya atacağım. hani duyarsanız etrafınızda falan bi cv yollayıp şansımı denemek isterim.

  bana gelecek olursak;
  23 yaşındayım. istanbul üniversitesi mezunuyum. askerlik hizmetimi 2 gün önce tamamladım ve iyi derece ingilizce biliyorum. kova burcuyum. insanların duygularına önem veririm. en sevdiğim renk mor. iki sene üst üste teyzelerim tarafından bizim jenerasyonun en yakışıklısı seçildim. :(