• 23977
  son yaptigi aciklamalarda iceriden haber vereni bulmaya calisiyor. cok uzaga bakmasin cevresinde ki ve yoneticilerden arayabilir. bunu bulmak cok kolay ama arda konusunda katilmiyorum. biraz politika yapiyor ama el optu diyede arda’yi istemiyoruz. sanki galatasaray ile altin cagi yasatti arda efendi. o zaman muslera napsin? heykel yetmez residence mi yapalim adina.
 • 23978
  arda turan konusunda yaptığı açıklamaların neresinde problem var çözemedim. hoca belli ki arda’yı istiyor ve yönetim de bunu biliyor. eğer bir başkan, hocasının bir oyuncuyu isteyip istemediğini netleştirmeden basına demeç veriyorsa burada suçlu hoca mıdır başkan mıdır?

  transfere konu olan isim arda değil de onyekuru diye düşünün. ne demek istediğimi anlayacaksınız. onyekuru konusunda bu tip bir durum ortaya çıksaydı hâlâ fatih terim’e mi laf ederdiniz? yoksa başkan nasıl konuşuyorsun? mu derdiniz?

  malesef taraftarlarımız arasındaki arda turan ve fatih terim nefreti, bazı olaylara objektif bakmayı engelliyor. sahaya takımı başkan değil hoca çıkarıyor. hocanın kime ihtiyacı varsa ve şartlar olgunlaşmışsa alıp getirmek de başkana düşüyor. sen başkan olarak kendi kafana göre takımın hocasını ve fikrini önemsemeden açıklama yaparsan da böyle oluyor işte.

  transfere konu olan oyuncunun arda değil de “x” olduğunu düşünüp süreci objektif yorumlamaya çalışın. hepiniz hocaya hak vereceksiniz. ama içinizdeki arda turan ve fatih terim nefreti buna engel oluyor dimi?
 • 23979
  ne olurdu şu egon dağlardan büyük olmasaydı be hocam..
  reis sağolsun raconu kestikten sonra üstüne başkanının bile konuşmasını kaldıramıyor?!

  hayır yani bahse konu olay da “futbolcu emeklisi arda turan’ın galatasaray’a transferi” bunun için ego savaşı yapmak, kulüpte kaos var havası oluşturmak doğru mu hocam?

  evet egon dağlardan da, galatasaray sevginden de büyük olunca doğru gelmesi normal sanırım.
 • 23980
  (bkz: #2836882)

  yönetimle kavga ederek mağduriyet yaratmak için bulduğu ilk fırsatı kaçırmamış hocamız. şimdi işler kötü giderse buradan yürür de yürür.

  hayır sanki bundan önceki neredeyse her başkanla kavga edip ayrılmamış gibi "ne var canım bunda?" diyenleri görünce nutkum tutuluyor.

  galatasaray başkanı "biz hocamızla hemfikiriz" diyor, hoca çıkıp "ben öyle demezdim" diyor. kendisine pek güvenmesem de sanırım kadir çetinçalı'nın söylediği "hocaya arda konusunda eşinden ve özellikle çocuklarından çok baskı var" söylemi doğru.

  başkanın söylediğini daha nefes almadan koşup yalanlamanın ne anlamı var?
 • 23981
  üzülerek söylüyorum. başkanın açıklamasının üstüne, “ben olsam o cümleyi kullanmazdım” demesi galatasaray’ a zarar verecektir.
  polemik isteyenlere, kaos isteyenlere malzeme vermiştir.
  türk spor basını bu konuyu irdeler.
  bence doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi bilmeliyiz. hoca yanlış yaptı. başkanı medyanın önüne attı.
  hoca sen kendi düşünceni söyledin. senin için konu kapandı. başkanda söyledi. onun içinde konu kapandı. sanane başkanın ne söylediğinden. sana söz hakkı doğmadı ki.

  eğer arda’ yı istiyorsa eveleyip gevelemeden istiyorum demesi gerekir. başkan istemiyorum almıcam derse gerisine şanlı galatasaray taraftarı karar verir.
 • 23982
  savunmak için insanların türkçesine ve galatasaraylığına saldırmayı, laf atmayı bırakın.
  kendisini seven ne kadar galatasaraylı varsa sevmeyen de var.
  arda konusuna gelince ben de arda'nın galatasaray'a gelmesinde sakınca bulmayanlardanım ki yeteri kadar büyük dersler aldı. ama mesele bu değil. taraftarın neredeyse %90'ı arda'ya sıcak bakmazken hocanın sürekli taraftar aleyhinde kararlar ya da fikirler beyan etmesi beni rahatsız ediyor.
 • 23984
  son açıklamalrını üzülerek okuduğum, dinlediğim yaşayan efsanemiz. lafı çok uzatmayacağım zaten bi çok şey yazılmış burada. yani hocam bu yönetim bu kadar iyi giderken, maddi konuları bu kadar toparlamışken, 3. şampiyonluğa giderken yönetimi inkar eder gibi konuşmak bize zarar vermez mi hocam? yani içeriyi bilemeyiz tabi ama hoca başkana ardayı kesinlikle istiyorum dese başkan olmaz demezdi bence ama bunu basında söylemek her yöne çekliecebilir. şimdi başlar hocayla yönetim bozuştu haberleri her gün gazatelerde. ben şahsen üzüldüm hocam inşallah benim göremediğim, anlayamadığım planlar dahilinde başkanla organize bi çalışmadır bu açıklamalar...
 • 23985
  başkanımız mustafa cengiz'in arda turan konusundaki sözlerine neden hassasiyet gösterdiğini anlamadığım hocamızdır. eğer 'arda turan gündemimizde yok' deme zevkini elinden aldığı için bu tepkiyi vermişse eyvallah. yok değilse, dursun özbek ile yapmış olduğu imza töreninde, o günlerde de transferi konuşulan arda turan sorulmuştu ve 'benim öyle bir konum yok' cevabını vermişti.
  https://youtu.be/4DwPPCYZ2e0
  imza töreni videosunun 1:01:30 daki bölümünde, yani sorulan son soruda arda turan transferi hakkındaki verdiği cevap, başkanımızın yaptığı açıklama ile aynı anlama gelmektedir.
 • 23987
  sürekli bir şeylerden yakınan, sürekli bir bahane üreten imparatorumuz. seviyoruz, sayıyoruz da her gün her saat şikayet edecek bir şeyler buluyor. daha memnun olduğunu görmedim.

  kaos çıkartıp başarılı olacaksa bile ben öyle başarıyı istemiyorum. geçen sene başakşehir maçında yaşanan durumun bu sene olmamasını istiyorum. geçen sene kavga, dövüş, küfür, kıyamet aldığımız şampiyonluğu bu sene top oynayarak alalım istiyorum. bunun fatih hoca varken olabileceğini hiç sanmıyorum. hoca sevindiriyor, çok sevindiriyor aynı zamanda çok da yoruyor.

  hoca tartışmasız bir galatasaray efsanesidir, benim gördüğüm en başarılı galatasaraylıdır. aynı zamanda galatasaray'dan 18milyon tl maaş almaktadır. galatasaray başkanı, kendisinin maaşını ödeyen kimsedir, kulüp içindeki hiyerarşik düzende üsttedir. başkan bir şey demişse bitmiştir yani, uzatmanın ne anlamı var.
 • 23988
  utanmadan tatilini devam ettiriyor. memleketi adana'ya gitmiş. kurtuluşunu kutluyor. falcao'dan kıskanmış olacak heralde. ayrıca üzerinde ki sweatshirt ve mont gsstore'da satılmıyor ve benim gibi ağzı sulanan taraftarları böyle ürünleri giyerek kudurtmaya devam ediyor. bu kadarı da çok fazla. yeter artık hoca! istifa et bize florya muhtarı da yeter..
  https://twitter.com/...860554936328194?s=20
 • 23989
  yönetimce eline dünya kadar imkan verildi, kimseye yapılmayan transferler ona yapıldı, elindeki kaliteli kadroyla oynattığı kötü futbola rağmen arkasında duruldu. buna rağmen mustafa başkanımın söylediği sözlerin arkasından böyle bir açıklama yapıp durup dururken suyu bulandırması hiç yakışık almadı. yönetim kızmıştır öyledir böyledir demiyorum bakın, milletin ağzına laf vermemesi gerekiyor. kol kırılır yen içinde kalır. hocam artık sen sadece futbola odaklan çünkü o kısımda işler hala iyi gitmiyor. bir de arda’nın bize söylediği laflar varken mustafa başkanımın arda’ya söylediği sözlere takılmak da nedir. arda galatasaray’dan daha mı büyük. hocam arda’yı sadece başkan değil biz de istemiyoruz. lütfen artık herkesi karşına alma.
 • 23991
  kulüp başkanını kimsenin önüne atmamıştır. tam tersi adını daha önce kimsenin bilmediği, demeç vermekten dahi bir haber adamların koltuklarında rahat rahat oturmasını sağlamaktadır. 2 senedir kulübün zaten de facto başkanı kendisidır. 10 puan gerideki futbol takımı bugün bile şampiyonluktan inançlı bir şekilde söz edebiliyorsa varlığının önemini bir defa daha düşünün.

  edit : bu entryi en ofsaytlar arasına sokanlara boruyu döşemiştir.
 • 23992
  galatasaray kulübü başkanının son derece mantık çerçevesi içindeki konuşmalarına istinaden, arda konusunda; 'ben o cümleyi kullanmazdım' gibi enteresan bir cevap vererek, yine yeniden bir kaos ortamının fitilini ateşlemiştir.

  pardon da, galatasaray kulübü başkanı bir fikir beyan ederken fatih terim'den icazet mi alacak, sen kendini ne sanıyorsun? eğer en üst karar verici merci olma hevesindeysen, egon, 'benim sözümün üzerine söz söylenmez' noktasına getirdiyse, zaten artık beceremediğin teknik direktörlük elbisesini çıkartıp başkanlığa oynayacaksın. hayır yani, illa başkan da çıkıp, rezil ettiğin avrupa maçlarından sonra senin hakkında 'ben olsaydım istifamı sunardım' mı desin, bunu mu istiyorsun? bu nasıl bir özgüven patlaması, neye, hangi neticeye dayanarak, ben gerçekten anlamıyorum.

  demek bu adam pep, klopp falan olsa sıçtık biz. homurdayan taraftarı stada da almaz. pardon seyirciyi...

  ne günlere kaldık anasını satayım!
 • 23995
  çizgiyi aşmıştır. galatasaray başkanı arda için gündemimizde değil diyemeyecek mi? her cümlesi için izin mi alacak terimden? selçuğu iki senedir hiç bir şey oynamamasına rağmen oynat, sabriyi ben olsaydım göndermezdim de, ardayı geri iste. e yeter ama...

  sen başkanın verdiği demeçlere karışacağına ilk önce 10 puanlık fark nasıl kapanır onu düşün bence hocam.
 • 23996
  başkan'ın arda ile ilgili gayet mantıklı ve yerinde olan "gündemimizde yok" demecine hitaben verdiği beyanatla aç kurtlar gibi malzeme bekleyen türk spor basınına istedikleri fırsatı vererek çok büyük yanlış yapmıştır, galatasaray başkanlık makamının itibarını zedelemiştir.
  şu yaşta ve tecrübedeki bir insanın, hele böyle bir ortamda, bu tip hatalar yapmaması gerekir(di)...
 • 23997
  başkanın arda turan ile alakalı ifadesi üzerine söylediklerinden ne bir kaos çıkar, ne de kendisine sitem etme hakkı. illa lafın tamamını, en detayına kadar açıklaması mı gerekiyor anlamak için? vurgu yaptığı yer çok basit keza bu arda turan özelinde değil, yarın başka isim için de geçerlidir diyor.

  onyekuru'nun monaco kulübüne yaptığı baskıyı keyiflenerek okuyorsan, bunun sebebi florya'daki o hissiyattır. terim de her şeye rağmen o hissiyatın doğurduğu bazı süreçlere, arda turan transferi gerçekleşmese de olaya yaklaşımdaki espriye vurgu yapıyor.

  arda turan'ın geri dönmemeli; burası ayrı.
 • 23999
  " zaman her şeyin ilacıdır." beyanatıyla arda'yı bu ara transferde olmasa da önümüzdeki sezonlarda takıma katmak istediğini açıklamıştır.

  şayet, başkanın sözleriyle ters düşmesiyle de bunu doğrular duruma getirmiştir.

  evet, zaman her şeyin ilacıdır. ancak ilaçların etki etmediği bazı şeyler gibi, takıma katılmasını istediğin o adam'ın da yaptıklarına zaman da dahil hiçbir şey etki etmez maalesef.

  allah akıl fikir versin sana hocam.