• 23951
  arda turan konusunda zekice açıklamalar yapmış olan hocamız. sözlükte hala anlayamayanların olmasına şaşırdım açıkçası. öncelikle hoca arda turan'ı istiyorum illa alalım falan demedi. arda'yı affettim, uygun şartlar oluşursa gelmesini isterim dedi. bir nevi futbolu galatasaray'da bırakmak istemesine saygı duyuyorum, bedavaya ve çok az maaşa gelecekse ben buna taş koyan, arda'ya galatasaray kapılarını kapatan kişi olmak istemem dedi. tutup da tüm planlarımı 1.5 senedir doğru düzgün oynamayan arda üzerine kuruyorum mutlaka almalıyız diye bir şey söylemedi.

  peki hoca ben arda turan'ı istemiyorum ya da ben burada olduğum sürece arda turan bu kapıdan içeri giremez dese ne olacaktı? sırf galatasaray'ı karıştırmak için arda serbest bıraktırılacak ve yönetimimiz parası ve devlet içinde gücü olan bir takım kişilerce köşeye sıkıştırılıp arda turan'ı transfer etmeye zorlanacaktı. bugün türkiye'de bütün kulüplere bir maliye tehtidi ile istediğin her şeyi yaptırabiliyorsun zaten. koç da bu iş için gerekli sponsorluğu emin olun sağlardı. ve kucağımızda hocanın istifası ile sonuçlanacak nur topu gibi bir kaos olacaktı. hoca uygun şartlar olursa isterim diyerek gayet stratejik bir hamle yaptı ve büyük kaosun önünü kesmiş oldu.
 • 23952
  çok takıntılı birisi, egoları var, kimse galatasaray'dan büyük değil diyerek eleştiriliyor. fakat eleştirilere cevap verilmesini istemiyorlar. sadece kendileri eleştirsin, onlar eleştirilmesin. niye? çünkü kimse galatasaray'dan büyük değil. hoca takıntılı da sen değil misin güzel kardeşim? hoca galatasaray'dan büyük değil de sen mi büyüksün kardeşim? bu sözlükte çok defa yaşanıyor ki bunun kadar büyük bir çelişkiye asla rastlamadım.

  evet bu sezon özelinde hataları fazlaca var hatta kendisini savunanlar bile madde madde söylüyor bu açıkça görülen hatalarını ama herkes usulünce belirtiyor tabi ki. mevzu bahis hatalar düzeltilemeyecek şeyler değil. 8/8,5 şampiyonluk oranı ve avrupa başarıları, kendisine sağlanan kredi için, formsuzluğuna destek olmak için gayet de yeterli bir sebeptir. matematiksel olarak denilen hesabı bırak, reel olarak hala şampiyonluk şansımız var. umuyorum ki de fatih terim olarak değil, taraftar olarak değil, yönetim olarak değil, galatasaray olarak bu sezon da şampiyonluğu elde edeceğiz.
 • 23953
  galatasaray'ın eski futbolcusu ve mevcut teknik direktörü olan nam-ı diğer imparator. galatasaray'da teknik direktör olarak görev yaptığı 9,5 sezonda takımına 8 türkiye ligi şampiyonluğu, 3 türkiye kupası şampiyonluğu, 5 türkiye süper kupası şampiyonluğu, 3 tsyd kupası şampiyonluğu, 1 uefa avrupa ligi şampiyonluğu ve 1 uefa şampiyonlar ligi çeyrek finali yaşatmış; milli takımı tarihindeki dört avrupa futbol şampiyonasının üçüne bizzat götürmüş (1996, 2008, 2016) ve birinde yarı finale kadar gelip finalin eşiğinden dönmüş (2008); ayrıca yetiştirdiği kadrolardan bıraktığı miraslarla galatasaray'a 2000'de bir uefa süper kupası ve 2001'de uefa şampiyonlar ligi çeyrek finali; fioerentina'ya 2001'de bir italya kupası; milli takıma 2000'de bir avrupa futbol şampiyonası çeyrek finali ve 2002'de bir adet dünya kupası üçüncülüğü hediye eden; kariyerinde milan teknik direktörlüğüne erişmiş, istiklal marşı'nı kenarda en güzel söyleyen, galatasaray ve türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük, en başarılı teknik direktörü.
 • 23954
  muslera
  nagatomo
  marcao
  luyindama
  mariano
  linnes
  saracchi
  lemina
  seri
  nzonzi
  donk
  henry
  falcao
  babel
  belhanda
  feghouli
  andone
  diagne

  toplamda 18 tane yabancı oyuncumuz var ve toplam maaşları 60+ geçiriyordur. diagne'nin maaşını da biz ödüyoruz bu arada onu kiralama bedeli olarak gösterdik sadece.

  fatih hocayı eleştirilmesi gereken noktalardan birisi de bu. görevi transfer yapmak değil veya transferlerin maaş bütçesini kontrol falan değil ama sen galatasaraylısın. herkes kadar hatta herkesden çok galatasaray'ı düşünmek zorundasın. bu kadar adamı takıma toplamak %51 yönetimse 49% sensin. %1'i yönetimde olmadığın ama yönetim kadar etkin olmandan veriyorum. ffp ile açıklanamaz bu. transfer yapmak için transfer yapmışız görünen bu ve bunların %70'ini ne taraftar ne hoca nede yönetim istiyor.

  listede kendisinin almadığı oyuncular da var ama satılacağı zaman sattırmayan da kendisi o yüzden sakın o listede kendisinin almadığı oyuncular diye yazılmasın bu durumun farkındaydı hoca.

  bu saatten sonra hocalığı bıraktığı anda başkanlıktır yeri fatih hocanın. galatasaray'ı sadece sahada düşünmemesi gerekiyor artık. başkan olacağı zaman alacağı galatasaray'ı da düşünmesi gerekiyor.
 • 23955
  "başkanımızın arda turan için 'gündem dışı, gündemimizde yok' cümlesini ben kurmam. başkanımız öyle takdir etmiş. bir oyuncu galatasaray'a hizmet etmiş, galatasaray'ın altyapısında yetişmiş ve giderken de para kazandırmışsa ben o cümleyi kullanmam."

  şimdi de başkanla tersleşmeye başlamış ah hoca ah...

  galatasaray'dan büyük değilsin birinin bunu sana hatırlatması lazım.
 • 23957
  mustafa cengiz’in gündemimizde yok söylemine karşın:
  “bir oyuncu galatasaray altyapısından yetişmişse ve giderken para da kazandırmışsa, bu cümleyi kullanmaktan itina ediyorum. başkanımız öyle söylemiş ama ben hizmet etmiş bir oyuncu için bu cümleyi kurmam."
  açıklamayı izlemedim, sadece okudum. inşallah ben yanlış anlamışımdır veya bizlere yanlış aktarmışlardır. yapma hocam neler söylüyorsun sen? bu kadar değişmiş olamazsın.
 • 23959
  arda konusunda yanlışın ağa babasını yapandır. hocam iyisin hoşsun ama şu "evlatçılığından" nefret ediyorum. bu kadar arda tatavası yapılıyor, gelse mesela ne kadara oynayacak? ben söyleyim en az 2 milyon euro.
  selçuk takıntısı takımı ne hale getirdi, kendisi görmüyor. yani 10 puandan fazla fark var ama hala şampiyonluğun en büyük adayı biziz gel gör ki hocanın yeniden hortlayan egosu alıp götürecek bu şampiyonluğu.
 • 23960
  fener medyasının ergenler gibi “ıoovvvv fatih hoca yönetime ne demiş, bana dicek var ya” söylemiyle üzerinden kaos yaratılmaya çalışılan hocamız.

  adam ben aynı fikirde değilim diyor. siz hiç kimseyle farklı görüşlerde olmadınız mı ? olunca mutlaka münakaşa mı çıktı ? belli fikir ayrılıkları yaşayan insanlar gayet bir arada ahenk içinde çalışabilir.
 • 23961
  daha önce girdiğim entry'de detaylı açıklama yoktu. şimdi detayını paylaşıyorum.

  --- alıntı ---

  fatih terim: "başkanımızın yerinde olsam arda için o cümleyi kullanmazdım. eğer bir oyuncu galatasaray'a hizmet etmişse, altyapıdan yetişip giderken birçok para kazandırmışsa o cümleyi kurmaktan imtina ederim, başkanımız öyle takdir etmiş ama ben bu vasıfta oyuncular için kurmam"

  fatih terim: "antalyaspor maçı sonrası arda konusunda duygularımı açıklıkla ifade ettim. özenle seçtim sözlerimi orada. ben aramızda bu kadar şey geçmiş olmasına rağmen galatasaray'a hizmeti geçmiş bir kişisine bu cümleyi kullanmam."

  fatih terim: "allah yukarıda, arda bir defa ben galatasaray'a geleyim, beni transfer edin isteğinde olmadım. biraz daha ileri gideyim, ben de kimseye ne alın ne almayın dedim ama zaman her şeyin ilacıdır. bu tespiti de yapmak lazım."

  --- alıntı ---

  diyor ki gelsin demedim. diyor ki arda da gelmek istemedi. diyor ki arda'nın bu kulübe kattıkları vardır, bana yaşattıklarına rağmen ben onun transferi hakkında böyle konuşmuyorsam başkan hiç konuşamaz.

  ben bu açıklamalarından gelmesi yönünde bir talep olmadığını anlıyorum açıkçası.
 • 23964
  2011-2012 futbol sezonunun başlamasına çok kısa bir süre kalmıştı.

  adnan polat yönetimi ibra edilmeyerek gönderilmiş ve üzerine uzun yıllardır başkan olması için beklenilen ünal aysal başkan olmuştu. son iki sezonu rezalet bir biçimde tamamlayan galatasaray' ın başına fatih terimi getirdiğini duyurmuştu.

  yaz transfer döneminde üst üste transferler yapan galatasaray' ın hocası olan fatih terim' in oyunu arda turan üzerinden kurmak istediğini herkes biliyordu. o dönemden beri hocasını çok "seven" arda turan, atletico madrid' den aldığı teklifin üzerine balıklama atlıyor ve hocasına ilk tokadı atıyordu. daha sonra bu olaylar peşi sıra devam ediyor ve en sonunda hem kendi kariyerinde hem de hocanın kariyerinde hatırlamak istemeyeceği şeylerin yaşanmasına sebebiyet veriyordu.
 • 23965
  sene başında yönetim arda turan'ı getirmeyi aklından bile geçirse ortalığı ateşe verip çekip gidecekken, bugün arda gündemimizde değil dedikleri için yönetime ayar vermektedir. gerçekten çok enteresan bir vaka kendisi. şoklar içerisinde izliyoruz. bunun bir sonrası çıkıp yönetime "alayınızı toplasanız ali koç'un sol taşşağı etmezsiniz" falan demesi. bir insan nasıl arda turan gibi bir ciğersiz için mustafa cengiz gibi bir adama medya önünde akıl verir, aklım almıyor. arda'nın 25 tane ballon d'or'u olsa ne yazar. hastanede kafasına silah dayayan, silahı ateşleyen bir beyinsiz var ortada. başkan ile bu soytarıyı aynı cümlede kullanmana değecek bir adam mı?

  selçuk ve belhanda üzerinde umarsızca ısrar etmesini, hasan ve ümit gibi bir hayrı olmayan yardımcılar seçmesini evlatçılığa bağlayıp bir nebze kafamda oturtuyordum ama bu arda meselesi gerçekten bambaşka. yeni bir terim lazım anlatmaya.

  milli takımda ayağını kaydırdı, seni hedef alarak gazeteciye küfür etti, saldırdı ama 3 sene sonra geldi bir kere elini öptü ya hemen affedip çektin silahı kardeşini vurdun bu kolpa için. ben fatih terim kadar kolay kandırılan tek bir kişi tanıyorum. o da malumunuz.
 • 23967
  söylediklerini istediği yerden alıp kendisine vurmayı fırsat bilen taraftarlara sahip teknik direktörümüz. fatih terim’in arda ile ilgili söylediklerinin hepsine harfi harfine katıldığımı zaten daha önceki arda turan entrylerimde görebilirsiniz. arda turan gittikten sonra galatasaray’a en ufak bir zararda bulunacak şey yapmadığı gibi ciddi bir bonservis kazandırarak gitmiştir. bugün fatih terim gitsin okan buruk gelsin diyen bazı arkadaşlarımız sanırım okan buruk’un galatasaray’ın 2001 şampiyonluğunu satarak ve 1 kuruş kazandırmadan gittiğini ya bilmiyor ya da kulağının üstüne yatıp işine gelmeyeni duymuyor. hayır bir de adam aynı röportajda ‘ben arda’yı alın ya da almayın demedim’ diyor. yani transferiyle ilgili tek bir laf etmemiş. e daha ne istiyorsunuz? başkanım çok iyi demiş arda turan önce adam olsun sonra galatasaray’a gelir mi desin?
 • 23969
  hocam arda gibi adamlara para baglandikca ben storedan anahtarlik bile almama politikama devam edecegim. kopek gibi calisiyoruz, zorluklarla para kazaniyoruz, bu kazancimizdan da galatasaray da nasiplensin diye dandik urunlere ederinin 2 kati para veriyoruz. bunlari arda turan bu paralardan nasiplenip alem yapip barlarda milletin karisina kizina sarksin diye yapmiyoruz. 1.5 yildir birseyler almiyordum. bu tavir bu sekilde devam ettikce 15 yil daha kurusluk harcama yapmam. herkesin de boyle tavir almasi gerektigini dusunuyorum. arda turan galatasaray icin ölüp bitiyorsa, hoca da cok onunla kadro kurmak istiyorsa arda bedavaya gelebilir, kurus almadan galatasarayda oynayabilir. hoca da turkiye kupasinda onu oynatabilir. bunun disinda hic bir ihtimalin oluru yok.
 • 23970
  5 ocak 2020'de yaptığı basın toplantısıyla hayretlere düşürmüştür. kendisi arda turan için "alın ya da almayın demedim" dedi değil mi ben yanlış anlamadım. bu gündemimizde değil demek değil mi? ee başkanın bunu söylemesinde ne mahsur var? "evet başkan doğru söylemiş alın ya da almayın demedim gündemimizde değil, ben antalya maçı sonrası hislerimden bahsettim" demek çok zor değil diye düşünüyorum tabi fatih terim değilseniz.
  artık cidden zihnen yaşlandığını düşünüyorum ne kadar sevsek de bunu yavaştan kabul etmek lazım.
 • 23971
  daha başkan yeni açıklama yaparak " arda turan gündemimizde değil " demişken, tutup da ben olsam öyle demezdim, arda bu klübün alt yapısından yetişmiş, giderken para kazandırmış bir futbolcu diyip hala arda ile ilgili yorum yapması, kendi başına hareket etme özgürlüğü varmışçasına davranması anlamına geliyor.
  idari anlamda galatasaray spor klübünün birinci ağzı mustafa cengiz' dir ki sağ olsun kendisi de arda gündemimizde yok diyerek bilinçli taraftarın yüreğine su serpmiştir. bu süreçte fatih terim' in hala arda' ya alan oluşturması doğru değil.
  özetle isimler kim olursa olsun, hiyerarşi ve disiplin çok önemli.
 • 23972
  yine, yeni, yeniden. söyledikleri okuduğunu anlamakta sorunu olan bir takım kişilerce farklı yerlere çekilip yoktan kriz çıkartılan hocamız. hem hoca hem başkan, arda turan konusunu o kadar iyi yönetiyorlar ki. ben arda’yı istemiyorum dediği zan zorla çakacaklar arda’yı bize. yönetim almaya öecbur bırakılacak. bunu görmek o kadar zor mu?

  ben öyle bir şey söylememden ben onu istiyorum gibi bir anlam çıkartmak da gerçekten büyük yetenek ister.
 • 23973
  sahada olduğu gibi saha dışında da kaos yaratmak isteyen hocamız.

  "başkanımızın kendi görüşüdür, benim görüşümü ise biliyorsunuz zaten."

  vs.

  "ben o cümleyi kullanmazdım."

  arasında dünya kadar fark var. salak değiliz ve allah'a bin şükürler olsun dilime hakimim. ilk alıntıda bahsettiğim gibi konuşmak da elindeydi sayın hocam ama sen hep kaos olsun, lafımın üstüne laf edilmesin istiyorsun. yeter artık. orta yaş krizinde de değilsin, torun tombalak sahibi bir dedesin artık. yeter! başkalarının sözlerini değerlendirmek sana mı kaldı ya? baksana sen takımına! takım top oynamıyor ama bizim hoca arda üzerinden başkanımıza laf atıyor.

  yazık vallahi yazık. başka bir şey diyemiyorum artık.

  "ben o cümleyi kullanmazdım?"

  yahu sana ne başkalarının neyi nasıl kullandığından? cümle içinde senden bahseden mi var? niye rahatsız etti başkanımızın arda'yla ilgili açıklamaları seni? biliyorum konu gelsin ya da gelmesin konusu değil ama kocakafalı bir adam yüzünden neden kulüp içerisinde ikilik çıkarılıyor durduk yere? yap kendi arda yorumunu ve geç ki bunu da yaptın zaten neden daha fazlasını konuşursun?

  çok yaşlandın hocam çok. ve korkarım ki seni zor bir yaşlılık bekliyor bu egoyla.
 • 23974
  mustafa cengiz başkanın "arda gündemimizde yok" cümlesine içerleyip cevap vermiş hocamız. ne var abi bu cümlede ben mi yanlış anlıyorum. terim burda ne anlamış? kendisi söyledi zaten arda ile alakalı bir transfer konuşması geçmedi diye. mustafa cengiz de arda gündemimizde değil demiş. ee bunların ikisi de aynı şey değil mi anasını satayım. niye başkana akıl verip "ben olsam öyle bir cümle kurmazdım" diyorsun. dünya gözüyle terim'in herhangi bir yönetimle iyi anlaştığını, inatlaşmadığını, rest çekmediğini görür müyüz acaba?