• 1
  fatih altaylı'nın bugünkü yazısında parmak bastığı bütün herşeye imzamı atarım. yazı aşağıda. bugün galatasaray adına konuşulması gereken ne transferdir, ne teknik direktördür ne de yasin falandır. alenen, açıkça, göz göre göre bir soygun yaşanıyor. üstelik bu soygun kongre onayı ile ve tüm galatasaray camiasının gözleri önünde cereyan ediyor. bir kişi de çıkıp sormuyor? sadece florya arazisi bile 2018 yılında atatürk havaliaman kapatıldığında imara açıldığında; belki de tek başına 500 milyon dolat değerinde olacakken; neden yangından mal kaçırır gibi bu protokolün bir parçası haline gelmiştir? 2 proje için anlaşılan 500 milyon tl komik olamın da ötesindedir. başka hiçbir kuruluşla görüşülmeden, ihale bile edilmeden bu anlaşmanın emlak gyo ile gözlerden uzak yapılmasının amacı nedir? dursun özbek aslında kimdir?
  hangi vazife ile galatasaray'ın başına getirilmiş ve atanmıştır? bütün bu olaylar olurken galatasaray kongresi nasıl olur da içeri bile net belli olmayan bir protokole 1600'e 40 oy gibi ezici bir şekilde onay vermiştir?

  beyler uyanık olun!!! galatasaray'ın içi boşaltılıyor. alenen bir soygun var! eğer galatasaray kongresie bu soyguna ortak oluyorsa belli ki lise içinden bu soyguna alenen iştirak eden suç ortakları da varsa devreye galatasaray taraftarı girmeli ve bu protokolü ne pahasına olursa olsun iptal ve imha etmelidir!!! geleceğimiz gözlerimizin önünde çalınıyor ve biz yasin'le, hugo ile oyalanıyoruz.

  http://www.haberturk.com/...etkisi-geri-alinmali
 • 4
  eylemi ile söylemi bir kez daha tutmamış köşe yazarıdır fatih altaylı. genel kurulda kürsüye çıkıp "güzeldir, iyidir, onay verilsin" diyip onay için elini kaldırmış, bugün taraftarın bu işin üzerinde halen durması üzerine yazı yazmıştır.

  sorarlar adama bu güne kadar neredeydin diye? 30.06.2016'daki emlak konut taahhütü o günkü dolar kurundan $176.030.882 etmekteydi. (dolar = 2,89 tl) bugün $142.103.142 ediyor. (dolar = 3,58 tl) zararımız $33.927.740 dolar bazında. 6 aydan fazla zaman geçti, bugün yazıyor. o gün dedik "bu anlaşma yanlış" diye. dinlemediniz. irfan aktar komisyon raporunu yayınladı, o raporda riva'da arazilerin bedelinin metrekare başına 2013'ten 2016'ya $89 değer kaybettiğini yazdı. neden kürsüden itiraz etmediniz "bu kadar sürede istanbul'da arsa fiyatı mı düşer, hele de riva 3. köprü yolunun dibindeyken?" diye? florya'da metin oktay tesisleri yerine kendisi gibi 20 tane yapılabilecek villalar tanesi 4 milyon dolara, 1 daire 1 milyon dolara satılırken koskoca metin oktay tesisini neden öyle bir paraya bu anlaşmaya dahil ettiklerinin hesabını sordunuz mu kürsüden? o da yok.

  şimdi gelmiş yazı yazıyor, artık son aşamada bu işler. bitti yani. bugün yazdığın yazının ne anlamı var ki fatih altaylı? bugün bu yazıyı yazmak yerine onay vermeyen 47 kişiyle birlikte olup onlara 48. olsaydın bu yazıyı ayakta alkışlardım!

  bugün yayınladığı yazı taraftara gazete aldırmak, web sitesine tıklattırmaya çalışmaktan başka bir şey değildir. kusura bakmasın da tıklayım onun web sitesine!

  (bkz: geçti borun pazarı)

  edit: şunu da ekleyeyim, ekim ayı divan toplantısındaki kendi konuşmasından. şimdi hiç kıvırmasın bence. https://pbs.twimg.com/media/C1UyJ-7XUAAZ88P.jpg
 • 6
  soygun değildir. bu kadar aleni ve devlet destekli yapılan illegal işlere soygun demek doğru değil. rüşvet, haraç, cizye vb. şekillerde adlandırmak daha doğru.

  elimizden bir şey gelmeyecek. çok da düşünüp üzülmeyelim. her türlü hiç edilecekti. ne kadar erken o kadar iyi. en azından kafamızı meşgul etmez.

  ileride yönetime girip komisyon vb şekillerde o parayı yemeyi hedefleyen genç genel kurul üyeleri düşünsün. galatasaray genel kurulu v zihniyeti değişmeden güzel günler görmek pek mümkün değil.
 • 7
  geçmiş olsun, riva florya gitti.. bu işten galatasaray borçlu çıkar bunun baş sorumlusu galatasaray üyeleridir ne dursun ne başkası.

  siz bu taşınmazlar için aysala yetki vermediniz.. 500 milyon usd olan laflar tl oldu bir zaman sonra 50 milyon bile etmez derler. her 2 lafın birinde islamdan müslümanlıktan bahsederler türkiyede benim islamımda çalmak, yalan konuşmak günahtır, haramdır.

  alo fatih hattı ne yazarsa yazsın onun da ne olduğunu biliyoruz, unutmadık tapeleri söz konusu galatasaray.. galatasarayı yiye yiye bitiremediler.
 • 9
  dernek mantigiyla yonetildigi surece bu ve bunun gibi artarak devam edecek soygunlardan yalnizca biridir.

  nedir basari hedefi? karlılık! bunun icin de şirket mantiginin on plana cikmasi lazim. yillarca surekli zarar ettirilen kulubun başkanlari hep mali genel kurullarda ibra ediliyor. neden? prestij kaybi olmasin, kendi sirketlerinde is yaparken onune tas konulmasin.

  hadi bakalim, sirket mantigi devreye girsin, kulup baskani bir ceo gibi deger ve degerlendirme gorsun ne oluyor. o zaman iste karlilik ortaya cikacak. kulube ne kadar gelir getirmis bunlara bakilacak. ibra edilmeyecek, kuzu kuzu zarari odeyecek, hatta odeyemeyip hapse girecek. o zaman gorun bakalim ne oluyor!

  isterim ki, kulup satilsin, adam gibi bir sirket yonetimi olussun, sonra da gelsin basarilar. bakin sirket mantiginin tamamen ele gecirmis oldugu kuluplere. gidip bir futbolcuya 100 milyon euro bonservis verebiliyor. neden? cunku adam yillik 1 milyar euro ciro ile donuyor ve bunun yaklasik 500milyon eurosu kar. biz de burda iste, kumda taraftarcilik oynuyoruz. helal olsun.
 • 10
  30 yaşındayım ve ülkede yaşamanın getirmiş olduğu bilgi birikimi ekleyerek, taraftar romantikliğini bir kenara bırakarak konuşursak riva florya gidiyor diye boşuna ağlanacak yazıdır. kardeşim böyle kıymetli arazileri türkiye gibi bir ülkede sana yedirmezler. herhangi bir sistem işliyor mu ki bir itiraz, iptal olsun. bizim sistemler ancak dostlar alışverişte görsün sistemi.

  florya ve rivanın projeleri çoktan çizilmiş, saraya onaya gitmiş, fiyatlar için olur alınmış gelmiştir. istanbul'da böyle kupon arazi olacak da stat ve vergi cezaları için aranın bozulmaması gereken hükümet varken galatasaray serbest piyasa koşullarında bu arsaları değerlendirecek öyle mi? buna inanan varsa onu naifliğinden dolayı gözlerinden öpüyorum.

  dursun özbek ve genel kurulda gerekli anlaşmaları el altından yapmış ve sakalını almıştır. galatasaray'ın arazileri hiç edilir, karlar paylaşılır, zengin olan biraz daha zengin olur. olan bizim gibi yeri geldiğinde soğukta, karda kışta bile maç izlemeye giden, lisanslı ürün alan, maaşlı, ağır vergiler altında ezilen ve karamsarlıkta ufku genişleyen "mal" taraftar grubuna olur.

  hala dursun özbek ve genel kurul buna nasıl izin verdi diyorsanız son bir örnek vereceğim; "telefonda hüngür hüngür ağlayan 78 yaşında türkiye'nin sayılı sanayicilerinden erdoğan demiören." o para ve güç hırsı hiç bitmez renktaşlar.
 • 11
  ali dürüst, abdurrahim albayrak, faruk süren,hayri kozak, duygun yarsuvat, haldun üstünel ilk aklıma gelen yönetici isimleri.bir tanesi ağzını açıpta bu soyguna dur diyemedi.genel kurulda oylamada red verenlerin sayısı 47 civarındaydı geriye kalan 1600 kişi evet oyu verdi.yarın çıkıpta rivayı bedavaya verdik diye çıkıp ağlayanın anasını severim! geçti artık borun pazarı.bu saatten sonra konuşan samimi değildir benim gözümde.
 • 12
  buyrun, yazının sahibi sözde hata yapıldığını savunan fatih altaylı'nın kendi twiti.

  https://twitter.com/...s/816636978380894208

  500 milyon dolar zannetmiş de onay vermiş arkadaşlar. en başından beridir kimse 500 milyon dolar demedi ki? emlak konut bile "500 milyon tl" dedi verdiği taahhütte. biz de bunu dedik, bu anlaşma zarar verir kulübe dedik. ama bu beyefendi gibiler bizi dinlemek yerine kendi bildiklerini okudular. sonuç? şimdi insanlara hakaret ediyor "30 iq" falan diye.

  tl'yi dolar anlayanlarda mı iq problemi, yoksa tl anlaşmayı görüp "bu anlaşmada hata var, kulübün zararına" diyenlerde mi?
 • 13
  istanbul'da koskoca 2 arazi 140 milyon dolara gidiyor. ben hatırlıyorum riva'yla ilgili önceden konu açıldığında "satılsa 3 büyük kulübün borcunu kapatır" muhabbetleri dönüyordu. şimdi bizim borcun yarısını bile kapatmıyor.

  ama gelirken çok belliydi bu adamın bu arazileri peşkeş çekeceği. dursun kendisine verilen görevi yapıyor.

  bunun vebali genel kurul üyeleri ve sucuk ekmekçi taraftarın üzerindedir.
 • 16
  riva satılacak galatasaray kurtulacaktı, üstüne florya ile ohoo uçacaktık. lakin görüyoruz ki çok güzel soyuyorlar bizi. pogba'nın bonservisinin biraz üstüne arazileri ç-alıyorlar bizden. lan o parayla borçların 3'te 1'i kapanmıyor la. o parayı da alıp borca vermez zaten bunlar. gelen paradan az biraz tırtıklamadan, komisyon transferi yapmadan olmaz. en az 2 milyar edecek araziler 500 milyon tl'ye gidiyor. satan da galatasaray tarihinin en vizyonsuz, en beceriksiz adamı ha. onlarca başkandan bu adama nasip oldu bu arazileri satmak. ne ilginç değil mi? oynanan bir oyun var. hepimiz de izliyoruz. galatasaray'ın geleceğini çalıyorlar. o parayla borç morç ödenmiyor hacılar. borcu ödeyip üstüne para kalacaktı da onla da uçup gidecektik güya. arazi peşkeşinden sonra borçlar birkaç yıla yine aynı seviyeye gelir zaten. satacak bir şey olmadığı için de kulüp kapanır. bu kadar borçla ayakta kalabilecek bir futbol kulübü yok.
 • 17
  bir ara üzülüyordum. ulan bizim hayatımızda düzgün giden bir şey yok bari galatasaray'la mutlu olalım. galatasaray'ın menfaatlerini düşünerek hassasiyet gösterelim. iyi kötü bir ses olalım, göz göre göre soyulmasına engel olalım diye. yok bu araziler bu kadar ucuza gitmesin, yok bu topçuya bu kadar verilmesin. şimdi hiçbiri umurumda değil. asgari ücretli bir iş için bile torpil bulmak gerekiyorken, 3 kuruşluk işlerde kalıcı olabilmek için yalakalık yapmak gerekiyorken; ülke liyakat ve ahlak olarak çökmüşken hala daha futbolla uyutulup üstüne bu uykuda yüzsüz, soyguncu yöneticilerle, futbolcularla kabus görmeye niyetim yok.

  uzun zamandır hiçbir maçını seyretmiyorum galatasaray'ın, iddaa dışında futbol muhabbeti bile yapmıyorum. galatasaray'a bundan sonraki katkım sorarlarsa galatasaraylıyım demek dışında hiçbir şeydir. hani o galatasaraylılığı askıya almak kavramı benim için sadece galatasaraylılık olarak değil futbol seyircisi olarak gerçekleşti. bundan sonra o arazileri kimlere peşkeş çekmişler, hangi siyasi güç rant sağlamış ilgilenmeye değer bile bulmuyorum ama keşke çürümüş bir ağacın çürümüş dalına çevirmeselerdi galatasaray'ı.
 • 18
  bu konu ile ilgili anlaşılamayan veya yanlış anlaşılan şu; bir ihale yapılacak ve kaça giderse gitsin ki, bu ihaleyi onaylamak veya onaylamamak emlak konut'un elinde, 500 milyon liradan az olmamak üzere %80 galatasaray'ın, kalanı emlak konut'un. yani 500 milyon lira alt taban. bu para ihaleye giren firmaların vereceği bedele göre 2 milyar da olabilir, 3 milyar da olabilir. dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım.

  ayrıca galatasaray'a kazandırılacak arsaları görüp, onların niteliğine bakıp ona göre yorum yapmalı.
 • 19
  yonetimi falan asan soygun gibi gozukuyor. devlet cokmeye karar vermis ve cokuyor. dolarin her gun 1 lira arttigi bu gunlerde, sirf kulaga tasakli bir para gibi gelsin diye 500 milyon tl denip duruyorlar. suna 140 milyon dollar desene. nihayetinde borcumuz 1 milyar 494 milyon tl'ydi en son yapilan acikalmada. 500 milyon tl demek borucmuzun 3'de 1'i demek oluyor. geri kalanin da cok kisa surede tekrar 1,5 milyar tl'ya cikmasi isten bile degil. yazik!
 • 21
  hersey ortaya cikmis. birilerinin toz kondurmadigi cesitli uzunlukta tiplemeler, galatasaray'a operasyon yapmislar. once taraftar grubu sonra da genel kurul buyuk ihtimal rusvetle satin alinmis ya da tehdit ve santajla sindirilmis, rehin alinmis.

  bunun onune kim nasil gececek? florya'ya avm dikeceklerdir belki de. riva da gorgusuz bi muteahhite verilir. onlar da secim zamani 100 milyon isteyene soyle bir yutkunup 100 milyon verirler.

  mafya kulube cokmus kisaca. aysal'in gonderilisiyle de bire bir baglantilidir bu.
 • 22
  başıma bir şey gelmeyecekse sonunu hayırlı gördüğüm soygundur. zaten bütün dert bu varlıklardı. yıllardır hep şikayet ederiz kötü yönetiliyoruz diye. muhtemelen kötü yönetilmiyorduk. kötü niyetli düşünmek istemiyorum ama art niyetli yönetiliyorduk. sonuçta arazileri, tesisleri hatta adası bile var galatasaray'ın. diğer iki büyük takımı* ikişer defa satın alabilecek gayrimenkule sahip(ti) kulüp. bu varlıklardan nemalanmak isteyenler illaki olmuştur.

  şimdi artık deniz bitiyor. ben galatasaray'ın gayrimenkulleri tamamen elden çıkarılıp hiç bir şeysiz kaldığında daha başarılı yönetileceğini düşünüyorum. soyulacak, nemalanacak bir şeyimiz kalmadığında kulübü gerçek galatasaraylı'lar yönetmeye başlayacak. o zaman liseli, lisesiz ayırımı da son bulacaktır. gerçek bir devrim yaşayacağız o günler geldiğinde.

  ben hakkımızı aramayalım falan demiyorum. ama zaten gariban taraftara zerre faydası dokunmuyor bu tesislerin. bunlar elimizden gitse ne gitmese ne.
 • 23
  geldikleri günden beri "bunlar riva ve floryayı elden alacak" dediğimiz adamlar buraları ellerinden çıkardı.

  bizim yönetim bağır bağır satacağını ilk günden beri söyledi.

  sözlüğün her suçu devlete atmak gibi bir huyu olduğundan şu an dursun ve yönetimi çok rahat. nasıl olsa devlet suçlu.

  hayır bu devlet değil mi 3.köprüyü falan oralarsan ayarlayan. araziyi başka yerden alır senle yine uğraşmaz. ama yok devlet.

  size müstehak. en iyi şekilde kullanmak için bekleyen 16 şirketin başındaki başkanın yerine yürümeyi bilmeyen inşaatçı bir başkanın gelmesine seyirci kaldığınız için.

  pardon başkan otelci değil di mi? riva florya falan tamamen devlet çaldı, kimse gassaraydan para araklayamadı. doğru. ulan bu devlet. dün kalemimi kaybettim kesin çok iyi anlaşmalar imzalamak için devlet çalmıştır.
 • 25
  bir ufak güncelleme paylaşayım.
  https://twitter.com/...s/818822377475866624

  --- alıntı ---

  emlak konut riva+florya taahhüdü
  508.729.251 tl

  30.06.2016 -> $ 176.030.882
  10.01.2017 -> $ 134.698.488

  194 günde kayıp $ 41.332.394

  --- alıntı ---

  tabii ki vitor hugo mu gelsin domagoj vida mı gelsin evgen khacheridi mi gelsin tartışıyoruz ancak galatasaray'ın yapılan tl bazında anlaşma ile bugün itibarı ile zararı 40 milyon doları aştı.

  buradan dursun aydın özbek hakkında bugün girdiğim bir entry ile büyük başkan, efsane yönetici olan zat-ı muhteremi yâd etmek istiyorum. (bkz: #2095702)