• 1
  gençler eğleniyor muyuz?
  fenerbahçe şampiyon olduğunu sanmış, sahaya inmiş, stadı yakmış falan ehe ehe çok komik falan. ulan amma salak adamlar haa. neyse.

  çok güldük, çok eğlendik de. biz de geri kalmadık hani
  yıldız getirdiğimizi sanmışız, havaalanına inmişiz, sonra yıldızlarımız istanbul gecelerini falan yakmış, şampiyonluk gitmiş, avrupa gitmiş, türkiye kupası gitmiş, şl bileti gitmiş, hâlâ fenerbahçe diyoruz.
  tamam, biz o kadar güzel bir taraftarız ki, kupa, başarı gelir geçer, asalet bize yeter de; asaleti koruyalım be?
  iki yıl önce son haftada kümede kalan antalya haşatını çıkarmış, anadolu'nun en düz takımı eskişehir'den ala ala 1 puan alabilmişsin, şimdinin 2. lig takımı kocaelispor'dan 2 yıl önce kendi evinde 5 yemişsin, avrupa'da azıcık dişli bir takım seni sakız etmiş, bir iki istisna dışında anadolu'nun her şehrinde puan bırakmışsın, ezeli rakibin seni dışarda istisnasız yener olmuşken evinde de elin kolun bağlanır olmuşsun, hâla 10 yıl önceki uefa kupasında, hagi'de, hakan şükür'desin.

  biz bu kadar aciz bir kulüp mü olduk abi? bizi ne hale getirdiler? kaç senedir sakatlıklardan illallah dedik, bir allah'ın kulu da çıkıp neşteri vurmadı o sağlık ekibine? aleyhimize yapılan bariz hakem hataları, biçmeler ve karşı tarafın lehine yapılan hakem hatalar, neden kimse vurmuyor yumruğunu masaya? kaptanını, oyuncunu, hocanı medyanın eline bırakmışsın, neden sahip çıkmıyorsun? yalan haberlerden, yıpratmalardan bıktık, her gün onları mı yalanlayacağız, susuyorsak efendiliğimizden diyorsun, işin ne, efendiliğimiz mi kalmış efendi?! tarihin en iyi kadrosunu kurmuşuz, takım dediğin 4 kişilik mi? ille de futbol demiş, onu da becerememişsin, e diğer branşlar?

  bu taraftar bekler, sana da inanır, hocana da inanır, oyuncuna da inanır. da sen de hiç şu kulübü koru be.. kandırmayın bizi yıldızz getirdik, süpper takım kurduk, ekonomik atılımlar falan çok iyi diye.. hesap sormayacağımızı mı sanıyorsunuz?

  o beş on kuruşa bağırttırdığınız, havalimanlarına akıttığınız abiler sormaz da biz sorarız. senede üç dört maça ancak gelen, gs store'u sadece forma almak için kullanan, gsbonus'u, gsmobile'ı, kombinesi bile olmayan ben sorarım hesap. ben hayatımı bu takıma endekslediysem, yarın öbür tarafta yapışırım yakana. benim için galasaray, rivadaki arazi, milyon dolarlık transferler, seyrantepe'deki kompleks değil çünkü, ben seneler önce parken stadı'ndaki, trabzon'daki, 3 hafta önce sami yen'deki bursa maçının galatasaray'ının şerefinin, onurunun, mücadelesinin peşindeyim.

  sen ona sahip çıkmazsan, yakana yapışırım.

  ve sen galatasaray taraftarı kardeşim, bırak onu bunu, biz bize bakalım. oldu bitti eğlendik, eğlendik de unuttuk mu, unutacak mıyız? unutma!

  senin takımını beş paralık lağım ağızlı adamların diline düşürdüler, senin takımına sahip çıkmadılar. sen her şeyi unut, bunu unutma. hesap sor!
 • 4
  ne bu umutsuzluk? 2 mayıs 2012 galatasaray trabzonspor maçında yaptığın şımarıklık sana ders olsun. emek vermeden ekmek olmuyor bizde. sen taraftar olarak görevini yapmazsan, takım kaybediyor. takım kaybedince de üzülne, umutsuzluğa düşen sen oluyorsun.

  silkelen ve kendine gel! düştüysek kalkarız, daha ölmedik ya lan!
 • 9
  çok da zor değil aslında işin. dönen dalgayı, dümeni anlaman için aynştayn olmana filan gerek yok. azcık türkçe biliyorsan, hafıza problemi de yaşamıyorsan kimseler ne şampiyonluğuna engel olabilir, ne de hakkını yiyebilir.

  "basın yalan yazıyor" diyorsun. e yazacak, durmayacak tabi. çünkü o basının satılmış kalemleri siparişle haber yapıyor. o siparişlerin sonunda tv'de yorumcu oluyor. kendisini yüksek mevkilere getirecek olan adamlara dalkavukluk yapıyor. peki sen buna karşı ne yapıyorsun ? daha doğrusu bu zaman kadar ne yaptın ? basın yalan yazıyorsa, okuma o gazeteyi, o tv programını izleme. prim verme böyle basit adamlara. adamlar ticari birşey yapıyorlar sonuçta. satacak müşteri bulamadığında ne yapacak sanıyorsun ? bireysel olarak tepkini koy ortaya. okumazsan, izlemezsen ölmezsin ya ! haa illa okurum izlerim diyosan o zaman da mızmızlanma çocuk gibi.

  tribünü karaborsacılar ele geçirmiş diyorsun. doğrudur, bu kadar büyük paraların döndüğü bir ortamda rant olmaması doğal mı ? kaldırıma araç parkederken bile rantın kucağına düşüyorsun. bu cümleden de yapılanı savunduğum anlamı çıkmasın. ama o adamın hakimiyetine son verecek olan da sensin. maça 2 dakika kala elinde karidesli sadviçinle maça gelip bitime 10 dakika kala " ayy metro kalabalıklaşmadan..." diyere staddan kaçarsan, tribünde olduğun süre boyunca da tiyatro izler gibi maç izlersen daha çok güdülürsün bee ! iki elini birbirine vurup tempo tutmaktan bile acizsen sen gelme be abi valla gelme. sen örgütlenemezsen, 3-5 kişi biraraya gelip ortak bi paydada buluşamazsan, 10 sene sonra o karaborsacı gırtlağına yapışacak haberin olsun.

  "takım kötü oynuyor, bu ne biçim yönetim, bu adam nası topçu vs." söylenip duruyorsun. o da yetmiyor stadda homurdanıyor, yeri geliyor küfrediyorsun. küfrettiğinde de kendini tatmin ediyorsun, başka birşey değil. çok mu zor takıma "taraftar" gibi destek vermek ?

  her maç çıkışı metroda söyleniyorsun "bu nasıl kalabalık, bu nasıl çile ?" o söylenmen orda kaldığı için o çile bitmiyor işte. o söylenmen orda kalmasın arkadaş ! kulübe telefon aç, mail at, kapısına dayan. çok mu zor iki satır bişey yazıp yollamak ? seni müşteri gören yönetime sor bakalım bu nasıl hizmet, bu nasıl müşteri memnuniyeti ?

  hakem diyosun, federasyon diyosun. diyosun da diyosun. yeni stada geçtiğimizden 2-3 maç dışında kaç maç rakibi ya da hekemi baskı altına aldık ? stadda akustik var, kapasite var. ama baskı yok. bu iş nasıl oluyo bilen varsa anlatsın ben de aydınlanayım !

  velhasıl kelam, üzerine düşeni yapmıyorsun. sadece izliyorsun, izleme birader. kalabalıksın, tribündesin. bir insanın sosyal olup, kendini geliştirebildiği ve etrafındaki bir takım şeyleri de değiştirebilceği, en azından bu güce sahip olduğu bir yerdesin.

  ilk adımı sen at, elbet kafayı çevirip "ne oluyo orada ?" diyen çıkacaktır.
 • 10
  büyük galatasaray taraftarı,

  cehennemi bir kez daha göstermelisin.
  sakallı goril, pislik piç, ağalayan bebe, lama, ayı, sarı piç. bunları düşün.
  (bkz: 6 nisan 2014 galatasaray fenerbahçe maçı )
  (bkz: koyun şu ibnelere )

  selamlar,

  not; yazar bu maçın sahada değil tribünlerde alınacağına inanmaktadır.
  rakip gelmiş geçmiş en çirkef kadroya sahip.
  sahaya müdahale edilmemesi gerekir.
  şikeciler taraftarı galeyana getirmek için her yolu deneyebilir.
 • 11
  (bkz: 6 nisan 2014 galatasaray fenerbahçe maçı )

  arenada olacak 50 küsür bin şanslı kardeşime sesleniyorum. sahayı dar edin onlara. " oturarak maçı seyredeyim " maçı değil bu maç. hafta içi yazılanlar, çizilenler, söylenenler gelsin aklınıza. top onlardayken bizler kahvede kulaklarımızı tıkayalım çıkacak uğultudan. top bizdeyken tezahuratlarınıza eşlik edelim. yeniden yazıyorum sinema izlemeye gitmeyeceksiniz oraya. oraya gelmek isteyipte çeşitli sebepler ile gelemeyen 20 milyon kişi bulurum tek gecede. oturupta çiğdem yiyecekler için tek sözüm en azından bu akşam gidin bu maç yerine opera dinleyin veya opera izleyin *

  aynı fikirde olmayan illa çıkacaktır ama fatih terim' e, hasan şaş' a, gerets' e, mondragon'a yapılanlar gelsin aklınıza kadıköy' de. eboue olayını dile getirmek bile istemiyorum.

  sahayı dar edin onlara. top onlardayken napacaklarını şaşırsınlar. rakibin futbolcu profili ortada. hafta içi ortalığı germek için her şeyi yaptılar sırayla. önce saç kazıma, sonra en rahat maç, daha sonra bayrak dikme...

  gün, sarıya en çok yakışanın kırmızı olduğunu gösterme günüdür...
 • 12
  madem lig koptu gitti saha içine direk müdahale etmeden ve en ağır küfürleri etmeden yapabildiğiniz her türlü çirkefliği yapın a.q. mesela keşke şöyle körlerin bile görebileceği, sağırların bile duyabileceği içinde bol aziz yıldırım ve yıldırım demirören bulunduran hafif de erotik olan dev bir koreografi yapsanız ne güzel olur. her tribüne şikeye gönderme yapan pankartlar asılsa ne güzel olur. her tribünde şikeyi veya şikecileri tiye alan bir sürü el emeği göz nuru kartonlar havaya kalksa ne güzel olur. maç boyunca heyya meyya diye bağıracağınıza ya da o bayık eskimiş marşları söyleyeceğinize 90 dakika hiç susmadan sürekli rakip takımla alay eden, onları sinirden kudurtan* marşlar söylense ne güzel olur. aziz'i, demirören'i, maçı izleyen tüm fenerlileri koltuğundan düşürün lan. şu yapıldığında bile; http://fotocdncube.fanatik.com.tr/.../fft104mm2038718.jpg aynı ortamda maçı izlediğim fenerliler sinirden az daha kendilerini s.kiyolardı şu yukarda yazdıklarım yapılsa neler olur. maçın sonucu zerre umrumda değil ama şu kul hakkı yiyen şerefsizlere unutamayacağı bir gece yaşatın. ha bunlar yapıldıktan sonra takım illa ceza yiyecektir. ama sahaya direk müdahele edilmediği için ve ana avrat sövülmediği için o ceza olsa olsa 1-2 maç olur geçer gider. zaten şampiyonluktan koptuğumuz için ve en kötü 2.lik kovaladığımız için de o ceza ne sana bana koyar ne de kulübe.

  (bkz: 6 nisan 2014 galatasaray fenerbahçe maçı)

  edit: neyseki melo bana kulak astı. yeah beybi.
 • 15
  sevgili galatasaray'lılar,
  (bilhassa istanbul'da yaşayanlar)

  18 eylül 2018 galatasaray lokomotiv moskova maçı biletleri, stsl maçlarının yaklaşık 2 katı fiyatı olmasına ve maça daha 5 gün olmasına rağmen muazzam bir satışla ilerlerken, 1 gün kalmış 14 eylül 2018 galatasaray kasımpaşa maçına satılan bilet sayısı daha az.

  şampiyonlar ligi cazibesini anlıyorum. hatta maç 22:00'de olacağı için iş çıkışı yetişmesi, şehir dışından gelmesi paşa maçına göre daha kolay onu da anlıyorum. lakin bu işlere yıllarını vermiş biri olarak işten erken çıkma, farklı şehirden gelme, trafik vb. durumların bizim gibi fanatiklere engel olmadığını da çok iyi biliyorum.

  üzüntüm paşa maçında 35.000'i aşamama tereddütümdendir. ligin en iyi başlangıç yapan takımına karşı kritik bir maç oynayacağız. kulübümüzün geleceği, seneye yine şampiyon olup şampiyonlar ligine katılması bu maçlara bağlı değil mi? lig lideri ile oynamak ve bu maçı kazanarak moskova maçına çıkmak çok önemli değil mi?

  ülke sorunları, maddi problemler varken, ucuz-bedava bilet arayışı sözlük dahil her yerde had safhada iken moskova maçına 7. kategoriden 400 tl'ye bilet alan kardeşim, paşa maçına 200 tl'ye neden almasın?

  lütfen, imkanı olan herkes, her maça gerekli ilgiyi göstersin. zorunlu sebepler dışında "paşa maçına gitmem ama salı akşamı şampiyonlar ligi'ne gideceğim" demesin. gidemeyenler aktarsın.

  başka galatasaray yok!
 • 16
  sevgili galatasarayımın büyük taraftarı,

  bu zamanlarda daha da sinirlenen, belki yeni nesil ile alakalı belki de teknolojinin getirdikleriyle bağlantılı çok fevrileşmiş takımımızın güzide taraftar grubu. tamam doğru hepimiz transfer istiyoruz ama şu duruma bakın;

  sabah saatlerinde abdurrahim albayrak ile şükrü hanedar elleri boş dönüyor ahali! gibisinden bir haber çıkıyor.
  -hemen yönetimin iş bilmezlikleri, hakaretler küfürler.
  -arkasından menajerin alan'ı dövdüğü haberi geliyor, hemen evet doğrudur bu haber böyle yönetim mi olur dursun bunlardan iyiydi.
  sonrasında albayrak'ın yanında şükrü hanedar'ın olmadığı görülüyor. adam açıklama yapıyor sırf rahatlayın diye,
  -ooooo 2. sınıf kanallara açıklama yapıyor
  -hastası varmış allahın beceriksizi
  -vay dolmuşçu vay
  -konuşmaya bak
  gibisinden yorumlar geliyor. ben bıktım.

  bir yöneticiyi istifaya çağırabilirsin, ki ben transfer sezonu sonunda takımın ihtiyaçları giderilmiş olmazsa istifaya çağırma hakkımı kullanacağım, ama hiçbir yönetici hele hele galatasaray başkanına hakaret edemezsin dursun özbek'e bile, ali sami yen'in koltuğudur o, kendini başka takım taraftarlarıyla karıştırmaman lazım, buna rağmen hakaret veya küfür ediyorsan, yarın öbür gün bir başkan veya yönetici çıkıp taraftara hakaret ettiğinde şikayet etmeyeceksiniz.

  lütfen birazcık ama birazcık sabırlı ve saygılı olalım.

  saygılarımla,
  ardcus