• 1
  taner askin'in muthis konusmasi icin: https://amp.twimg.com/...e9-ac3e-757a8d056eb4

  ya bu kampanya basarili olur, ya da ozsaygisi olan taraftarlar birakir gideriz, kulup taner askin kafasinin elinde hak ettigi rezillige duser. fanlari kontrol altinda tutmaktan bahseden bu rezilin dilinden cikan zehirli kelimelerle icimde bir sey kirildi. galatasaray'a daha fazla zaman, enerji ve para harcamayi artik manasiz buluyorum. kampanya icin de umutlu degilim.

  edit: tek yurek grubunun baslattigi ve daha hizli kitlesellesen kampanya icin buradan:
  https://www.change.org/...C4%B1r-galatasaraysk

  alisamiyen.net'ten bir grup renkdasimizin change.org'da baslattigi kampanya.
  https://www.change.org/...g&fb_ref=Default

  taraftarin kitlesel katilimi halinde kulup uzerinde baski olusturulmasi mumkun olabilir. elbette bu cabanin oncelikle tribune ve sonrasinda da store alisveris davranislarina yansiyacagina dair tehdidin canli ve guclu tutulmasi, sonuc alma ihtimalini artiracaktir.

  kampanyanin bildirisi su sekilde:

  değerli galatasaray başkanı, yönetim kurulu üyeleri, genel kurul,
  büyük galatasaray camiası,

  resmi araştırmalara göre türkiye’nin en çok taraftara sahip kulübü galatasaray’dır.farklı sosyal mecralarda en fazla üyeye sahip olunması, sonuçları doğrular niteliktedir. ayrıca birçok araştırma,
  türkiye’nin yurt dışında en tanınan markasının galatasaray olduğunu ortaya koymuştur.
  galatasaray lisesi’nden doğmuş bu büyük kulüp, bugün ciddi bir darboğaz ile karşı karşıyadır.
  başkanlık seçimleri birkaç bin üyenin katılımı ile gerçekleşmekte, dahası, yıllardır süregelen katı üyelik
  politikası sebebiyle sağlıklı ve yarışmacı başkanlık süreci oluşturulamamaktadır. son yirmi yıldır
  camianın aynı isimler üzerinden tartışılması, darboğazın en çarpıcı göstergesidir.
  şüphesiz, camianın en büyük sacayağı galatasaray taraftarıdır. bugün stadı ve store’u anlamlı kılan,
  yayın gelirleri dahil tüm kazanımların kaynağı bu taraftardır. avrupa kulüplerinin üyelik sistemleri
  incelendiğinde, en büyük paydaş olan taraftarı, kulübün parçası yaptıklarını ve bu sayede sağlıklı ve
  hızlı büyüdüklerini görmekteyiz.
  lise ve üniversite mezunlarımız ve eski sporcularımızın üyelik hakları ve tesis kullanım ayrıcalıkları korunmak suretiyle, bütün galatasaraylılara açık olan ve seçme ve seçilme hakkı
  tanınan ikinci bir üyelik sistemi geliştirilmelidir.

  bu kişiler, bir defa´ya mahsus üyelik bedeli ve yıllık aidat ödeyerek kulübe üye olabilmelidir.

  görüyoruz ki, galatasaray’ın borcu tarihin en yüksek seviyesine ulaşmış, uluslararası yarışmalara katılımı engelleyecek boyuta gelmiştir. bu durumdan çıkabilmek için gayrimenkul satışı dahil bir çok proje öne sürülmekte, fakat uzunca bir süredir sonuç alınamamaktadır. kulübe büyük oranda ve sürekli nakit girişi sağlayacak yeni üyelik sistemi, ekonomik anlamda da galatasaray’ın en önemli
  projesi olacaktır.

  değerli galatasaray camiası,
  saygı değer büyüğümüz mehmet faruk gürtunca’nın dizelerinde dile getirdiği kültür simgesi ve sporun beşiği kulübümüz, geç de olsa bu atılımı yapmalı, galatasaray’ın önündeki en büyük engeli kaldırmalıdır. taraftar ile kulüp arasındaki aidiyet duygusu yeniden ve daha güçlü biçimde tesis
  edilmelidir. emin olunuz ki, kendini kulübün bir parçası olarak gören bu taraftar, eskisinden daha büyük şevk ve arzuyla galatasaray’a hizmet edecektir.
  yukarıda sebep ve sonuçlarıyla ele aldığımız beklentimiz, tüzük çalışmalarının ivedilikle başlaması ve getirilecek üyelik sistemi ile galatasaray’ın yeni ufuklara yelken açmasıdır. bu haklı talebi bir kez daha
  göz ardı etmek galatasaray’a yapılacak en büyük ihanettir.

  metin oktayın dediği gibi “bizi sevenleri üzmeyelim…” demenin zamanı geldi, milyonlar sizden bu sorumluluğu almanızı bekliyor

  saygılarımızla,
  galatasaray taraftarları
 • 5
  aynen katıldığım, daha önce en az üç entry girdiğim, önerdiğim yüzbin üye projesinin kardeşi bir kampanyadır.

  evet, kesinlikle galatasarayımıza üye olmak her taraftarın en tabi hakkıdır. çünkü biz onu karşılıksız sevdik.

  liselilerden ricam, daha fazla tepki toplamadan, tepkiler çığa dönüşmeden tüzük değişikliğini yapmaları.

  ilgili tüzük maddesi insan hakkarına aykırıdır ve ayrımcılık yaratmaktadır. bunu da en iyi liseli hukukçular bilmektedir.

  isteyen her galatasaray taraftarı makul bir bedel karşılığında galatasaray spor kulübüne üye o-la-bil-me-li-dir.
 • 8
  işte yoğunlaşılması gereken kampanya budur. ne kadro yenilenmesi, ne yönetim değişikliği, ne teknik direktör.. galatasaray'ın gidişatını değiştirebilecek tek şey üyeliğin herkese açılmasıdır.

  galatasaray şu an resmen büyük bir holdingin aile şirketi gibi yönetilmeye çalışılmasına benziyor. yemin ediyorum ali sami yen işlerin bu noktaya geleceğini bilse lisenin etkisini sıfırlardı.

  galatasaray gerek lig tv aboneliğinde, gerek taraftar sayısında, gerek sosyal mecralarda her türlü fenerbahçe'nin önündedir; şimdi bana buldurtmayın araştırırsanız 15 saniyenizi almaz. ama buna rağmen medyada ezilir, başkanı çok kolay eleştirilir*, oyuncuların antrenmanda şakalaşırken çekilen fotoğrafları galatasaray'da kaos diye basılabilir, amatör branşlarda takımların bütçesi fenerbahçe'nin 10'da 1'ine kadar gerilemiştir daha neler neler..

  bazen burada görüyorum, hala kadro üzerinden tartışan arkadaşlar var, hayret ediyorum. arkadaşlar erkek basketbolun bütçesinin 3 milyona düşecek olması, kadın basketbolda ve erkek voleybolda iyi giden takımların dağılmasının engellenmemesi, dünyanın alanında en başarılı takımı olan tekerlekli sandalye basketbol takımına sahip çıkılmaması, gs store'un zarar etmesi, galatasaray'ın medyada çok kolay eziklenebilmesi futbol takımımızın kadro revizyonuyla düzelecek şeyler midir?

  yok eğer mevcut yönetimden kaynaklı derseniz geçmişte birebir aynıları yaşanmadı mı? sadece 2000'li yıllarda sonuncusuyla beraber en az 3 büyük çöküş yaşadı bu kulüp. hadi biri mevcut yönetimdi, ikincisi mevcut yönetimdi, üçüncü çöküş de mi mevcut yönetimden dolayı?

  yoksa tüm bunların sorumlusu tek vasfı galatasaray lisesi'nden mezun olmak olan, birbirlerine sırtlarını dayayarak ve galatasaray ismini kullanarak bir yerlere gelen vasıfsız insanların içlerinde sürekli bir sirkülasyonda bulunarak galatasaray'ı yönetmesi midir? size soruyorum şöyle bir geriye gidin, 2000'den sonra hangi başkanımız fenerbahçe'nin başkanı olabilirdi? mehmet cansun mu, özhan canaydın mı, duygun yarsuvat mı, dursun özbek mi mesela?

  buradan aklı ve vicdanı yerinde olan galatasaray üyelerine sesleniyorum, açın artık şu kulübün önünü. biliyorum aranızda galatasaray'ı gerçekten seven ve galatasaray için elindeki bu olağanüstü fakat haksız güçten feragat etmeye hazır olanlarınız var. gün bugündür. yarın çok geç.
 • 11
  imza falan atmadığım kampanya.
  dakikasında akp çomarları basar kulübü. her yeri ele geçirmeye çalıştıkları gibi galatasaray'ı da ele geçirmeye çalışırlar.
  beğenin beğenmeyin, bu gün bu camia ile gurur duyuyorsak lise sayesindedir.

  fenerbahçe halka açıldı ne oldu? aziz yıldırım denen küçük tayyip'in saltanatı 15 seneyi geçti. çok mu demokrasi var? hayır faşizm. en azından galatasaray oligarşi ile yönetiliyor. oğlum alp yalman mı ne vardı lan aziz seçildiğinde????
  ya beşiktaş? demirören bırakmasa fikret orman nah başkan olurdu. tüpçü hala kulübü batırıyordu. neden? üyelerin hepsi kontrol altında da ondan.

  kulüp halka açılırsa ne olacak ben size söyleyeyim.
  anında aidatları başkan tarafından ödenecek üyeler dolacak. hiç bir etkisi olmayan... sadece her seçimde salt çoğunluğu sağlayacak.
  bir de siyasi baskı ile üye yapılanlar olacak. onlar da gelecekteki galatasaray yöneticileri.
  mesela melih gökçek'in oğlunu bu sayede galatasaray'ın başında görebiliriz.

  benim 3-5 abdürrahim albayrak daha görecek halim yok galatasaray yönetim kurulu içerisinde. bir tanesine tamam ama fazlasını miğdem kaldırmaz.

  lise iyidir.
  sadece dedelerin gençlere azıcık yol açması lazım.
  camianın silkinip iç çekişmelerden sıyrılması lazım.
  kaynakların tükendiğini, birleşip çalışma zamanı olduğunu hatırlamamız lazım.
  hepsi bu...
 • 14
  kendisini buyuk yapan taraftara acilmamis, butunlesmemis galatasaray 2014 sonbaharinda yarsuvat ve alp yalman, 2015 yazinda dursun ozbek ve iki mizahi mudavim disinda aday bulamadi. galatasaray, icinden ciktigi liseden buyuktur. o zincirlere bagli kalirsa bu buyuklugu surduremeyecek, kuculecektir. liseyi gozumuzde buyutmeye gerek yok, 20 yildir ayni isimleri donduruyoruz, elimizde kalan tablo cesareti yetmeyenlerle yeteneksizlerden ibaret.

  bakin 2015te cikmayanlar ceza bitip tablo duzelince 2018de meydana cikacak. zor zamanda elini tasin altina koymaya cekinen karaktersizlerin bu kulubu yonetecek olmasi ihtimalinden igreniyorum, dehsete dusuyorum. bu gidisat degismek zorunda. mevcut uyelerden 2015te aday olanlar yeteneksiz ama gerisi de cesaretsiz, karakterleri sorgulanabilir durumda. bu tablo kirilmazsa eminim ki milyonlarca taraftarla kulup arasindaki bag kirilacak.

  aidiyet sacma sapan bir bileklikle olmaz. bugun bu adim atilmazsa yarin kombine alacak, bileklik alacak taraftar bulamazsiniz.

  gelirler taraftardan geliyor. stad, store, yayin gelirleri, hepsi taraftardan. galatasarayi buyuk yapan taraftardir, galatasaray behemahal taraftarin olacaktir.
 • 17
  başlığı ve altında görüşlerini açıklayan yazarların görüşlerini okudum. sanırım 2 yazar aksi görüş bildirmiş 15 yazar ise olumlu görüş bildirmiş.
  aksi görüşlerden biri gerekçelerini de yazmış. önemli konular. albayrak dışında yazdıklarının anlamı var. albayrak konusunda yazdıkları ise etik dışı olduğundan bir şey yazmak istemedim.

  kulübün ele geçirilecek olması
  zaten şu anda kulüp ele geçirilmiş durumda. hayatının önemli bir kısmını veya yoğun kısmını galatasaray için harcamayanlar, galatasaray için fikir ve proje üretmeyenler kulübü ele geçirenler. orta yol içinde illa bir formül bulunur. asy arene açılalı sanırım 5 yıl oldu. 5 yılda 3 kez kombine alan adamı (tahminim 15 bin üzeri 20 bin altıdır) üye yapmak inanın zarar vermez ve bu adamlar kimsenin adamı değildir. kimsenin zoruyla da kombine almıyor bu adamlar. bu adamlar 8446 bülent'ten daha faydalır, çalmaz, çaldırmaz, kadroculuk yapmazlar. istatistik tutulsun üye olup 5 yılda 3 kez kombine alan liselilerin sayısı açıklasın 2.000'i geçmez.

  lütfen imza atın ve attırın.
 • 18
  bakın arkadaşlar üyeliğin taraftara açılması demek fenerbahçelilere gelin üye olun demek değildir. ona bakarsanız fenerbahçenin de üyeliği herkese açık madem öyle sokalım 10 bin galatasaraylı üye fenerbahçe'yi içten ele geçirelim, var mı böyle bir mantık?

  inanın, eğer böyle bir açılım yapılacaksa çok güzel yollar bulunabilir. örneğin galatasaraylılar derneği başkanlarını görevlendirirsin onların kefilliğinde üye alımlarına başlarsın. daha sonra her üyelik için 3 referans şartı koşarsın. bu benim aklıma 5 saniyede gelen bir fikir. koskoca kulüp bunun daha iyi bir yolunu bulabilir herhalde.

  ayrıca geçtiğimiz genel seçimlerde biliyorsunuz chp parti içinde ön seçim yaparak bazı milletvekili adaylarını belirledi. e bir partiye üye olmak da çok kolay olduğuna göre akp neden chp'yi içten ele geçirme gibi hareketlerde bulunmadı?

  onu da geçtim, abd'de yaşayan yazarlarımız daha iyi bilirler ama, örneğin abd'de cumhuriyetçi ve demokrat parti üyeleri başkan adaylarını belirler. yani yine rakip parti içine binlerce kişi doldurarak istediğini seçtirebilirsin. neyse, bu örnekler uzar gider. kısaca anlatmak istediğim, bir kulübün üyeliğini herkese açarak o kulübü rakip takımların ele geçirmesi gibi bir tehlikenin içine atmış olmazsın. bunu engellemenin binlerce yolu vardır. eğer ki yüce kulübümüz bunun yolunu bulamadığını iddia ederse beni danışman olarak alabilir.
 • 20
  30 milyon taraftarın sevdasını 3-5 immortal oligark dedenin sonsuza kadar yönetemeceği bir gerçek.

  nedir bu dede sevdası onu da anlamış değilim.

  deniyor ki efendim taraftara açılırsa fenere döneriz mafya kulubü alır. pardon da senin galatasaray lisesi mezunu bülent'in sokmadı mı polisleri stada? eee? ne farkı kaldı senin liseli donanımlı nitelikli bülent'inin bu adamalrdan? koca bir hiç.

  ben galatasaray taraftarına güveniyorum. galatasaray taraftarı gençtir, düşünür, fikir üretir, vizyonerdir. oturmasını kalkmasını bilir. ne viski bardaklarıyla locada kavga eder ne de nitelikli donanımlı dolandırıcılık peşindedir.

  5 senedir kuzey üst tribündeyim. ultraslan'ın yukarıya gönderdiği bebeleri saymazsak, yerinde tepkileri tam zamanında veren bir tribün. doğu üst de aynı şekilde. bana hiç kimse bu insanların galatasaray'ın gelceğinde söz hakkı olmadığını anlatamaz.

  üyelik taraftara açılmalıdır. eğer taraftar emek veriyorsa, kapital veriyorsa karşılığı 110 yıllık halk korkusu değildir. olmayacaktır da.

  bunu ya lise kendiliğinden kendi istediği şartlarda verir ya da o gün gelir sabır biter cam çerçeve aşağı iner.
 • 21
  seçimlerde ve genel kurullarda olimpiyat stadını kullanırız artık, çünkü tt arena ya insanları sığdırmak mümkün olmaz. yada sen üyesin ama az para verdin onun için kurullara katılamayacaksın mı demeli acaba? böyle bir kulüp yapısı olur mu?
  tüzük de bir değişiklik yapıp daha çok sayıda lise dışı elit üye alımına gidileceği zaten konuşuluyor. doğrusu da bu. neticede üye olmanın bir bedeli var. yani üyelik her taraftara açılsa kapalı salonda meşale yakıp salonun içine atan genç renktaşımızın 10.000 tl yi bastırıp hemen üye olacağı herhalde düşünülmüyor.
 • 22
  elitten çok elitçi yazarların varlığıyla beni hayretlere düşüren kampanya. kardeşim biz demiyoruz ki kapının önüne gelen ipsiz sapsız herkesi üye yapın. diyoruz ki böyle bir şeye niyetlenilirse güzel kurallarla çok seçkin, donanımlı bir üye grubu oluşturulabilir. ama istenmeyen de o işte. kusura bakmayın ama bu yorumlarınızla siz de liseli ya da liseli olmayan elitçilere hizmet ediyorsunuz. gördük işte çok sevdiğiniz elitlerin kulübü ne duruma getirdiğini.

  biz o lisecilerin alacağı elit üyeleri de biliyoruz. etliye sütlüye karışmayacak, isim yapmaya gelecekler. bunların güzellikle ellerindeki gücü bırakmayacaklarını biliyorum. ve ellerindeki gücü güzellikle bırakmayan elitçi ve zorba gruplara tarihte ne olduğunu da biliyorum.
 • 25
  kaçınılmaz son.
  ama anladığım kadarı ile lisecileri bitirir diye düşünen sözlük yazarları da var.
  ben bu işi anlamadım. lisenin bir takımı var. 20 milyon taraftarı var. ne biçim lise bu.
  taraftar galatasarayın borcu için kulübe üye olmak istiyor. yok eğer kulüp liseninse, liseliler borcu ödesin, taraftar yine kulübe alınmasın. bence böyle de olur.
  ya liseliler galatasarayın borcunu ödesin.
  ya da taraftara izin versin, taraftar o borcu öder.