• 26
    senelerce ülke halkını'nın basketbol başarısı efsanesiyle kandırıldığına inanıyorum. ulusal basketbol'un zirvesi olimpiyat oyunlarıdır ve bu futbolda'ki dünya kupasına karşılık gelir. nba yıldızları dünya kupası, avrupa şampiyonası'na çeşitli mazaretler üreterek katılmazken, olimpiyat oyunlarına gitmek için bir sonraki sezona dinlenmeden başlamayı göze alabilirler. biz türk milli takımı olarak yıllardan beri burada yokuz.

    bir'de euroleague efsanesi var. bu organizasyon'un futboldaki karşılığı olsa olsa copa libertadores'tir. uefa kupası denilemez çünkü uefa kupasına şampiyonlar liginden elenen güçlü takımlar dahil olurlar. avrupa basketbolunda maximum bir takım yıllık 40 milyon bütçe ayırır. nba'de bu paraya bir tane süperstar alamazsın.

    milli takım'ın günümüzdeki durumu çok iyi değil. çok iyi jenerasyonumuz var, takım alışacak gibi söylemler bana boş geliyor. iyi jenerasyonla değil, düzenli oyun mantalitesiyle ilerleyen yıllarda başarı gelecektir. evimizdeki 2017 avrupa şampiyonasında bile güçsüz kaldık.