resim
Batuhan Ahmet Şen
Takım:Karagümrük
Mevki:Kaleci
Yaş:24
Boy:1.94
Uyruk:Türkiye
 • 76
  yüzyıllar sonrasında altyapımızdan yerli yetenekli bir kaleci çıkardık. geçen yılki rezil planlamada, ismail çipe’ye mecbur kalmamak için kadroda tutulmalıydı. en kötü pena yerine kendisini geri çağırmalıydık. bunları daha önce yazdım ama geçmişte kaldı.

  şimdi dikkat etmenizi istediğim nokta; bu yıl batuhanın sözleşmesinin son yılı. bu yıl kendisine şans verilmezse ve güzel bir proje sunulmazsa; elimizden kaçan balık, büyük olacak.

  bu yıl ligimizde sözleşmesi 2023’ te bitecek diğer kaleciler: okan kocuk altay bayındır ersin destanoğlu
 • 27
  merak edip bu sezon menemenspor'da oynadığı maçların özetlerini izledim. menemenspor, ligde 18 maç sonunda topladığı 21 puan ile 15. sırada bulunuyor. batuhan şen lig maçlarının tamamında 90 dakika kalesini korumuş. ligde toplam 31 gol görmüşler kalelerinde. ligde en çok gol yiyen üçüncü takımlar şu anda. kendilerinden daha fazla gol yiyen sadece iki takım var: altınordu* ve balıkesirspor*. bu istatistik sizi biraz korkutabilir, şahsen beni de üzdü ilk gördüğüm zaman. sırayla maçların özetlerini izledim.

  1. hafta: 15 ağustos 2021 menemenspor bb erzurumspor maçı

  menemenspor mücadeleyi 2-0 kazanmış. istatistikler de konuk ekibin 5 isabetli şutu olduğu yazıyordu. özette ceza sahası yayından tam köşeye falsolu güzel bir şutu iyi uçarak çıkarmış batuhan. bir tane de bu şutun biraz gerisinden tam üstüne gelen sert bir şutu da yumruklayarak uzaklaştırmış. bunların dışında kalesinde bir pozisyon yok.

  2. hafta: 22 ağustos 2021 bandırmaspor menemenspor maçı

  ev sahibi takımın 1-0 üstünlüğü ile sonra ermiş. bu maçta batuhan kalesinde sadece bir isabetli şut görmüş. toplamda ise ev sahibi takımın 15 şutu var. maçın başında defans arkasına atılan uzun ve güzel bir topta rakip santrafordan önce çıkıp topu uzaklaştırmış. yediği golde ise hatası yokmuş. tam penaltı noktasına doğru açılan ortaya geriden gelerek köşeye sert ve temiz bir kafa vuruşu yapmış rakip oyuncu. kafayı vurduğu sırada ise zaten bomboş etrafında kimse yok.

  3. hafta: 28 ağustos 2021 menemenspor ümraniyespor maçı

  ümraniyespor maçı 4-0 kazanmış. zaten toplamda kaleye 13 isabetli şut göndermişler. maçın ilk dakikasında inanılmaz bir karambol var. ceza sahasındaki karambolden sonra yerden sert bir şekilde gelen topu ayakları ile çıkarmış batuhan. daha sonra üst üste iki kez seken topu da kalesinden açılarak ve iyi büyüyerek çıkarmış. 3. dakikada korner atışı uzak direğe doğru kullanılmış ve içeriye çevrilen topu yine kale önünde kafayla ağlara göndermiş konuk ekip. golde batuhan'ın bir hatası yok. zaten korner çok uzak bölgeye altı pasın dışına gönderilmiş. ikinci golde kornerden gelmiş. yine bir hata yok. bu sefer ortaya ama yine kaleden uzak olan penaltı noktasına doğru kullanılmış korner. kafa vuruşu köşeye gitmiş ve batuhan bu topa doğru uçmuş. batuhan'dan hızlı davranıp direk dibindeki defans oyuncusu kafayla uzaklaştırmaya çalışmış topu. daha sonra rakip oyuncu boş kaleye tamamlamış. 3. golde çizgiye ara pasla inen konuk ekibin oyuncusu topu uzak köşeye kaldırmış. yine boş bir kafa vuruşu ile golü bulmuşlar. burada topu yere sektirerek biraz kalenin ortasına nişan almış rakip. burada refleksleri bir miktar zayıf kalmış. yine de net bir hata diyemem. 16. dakikada uzaktan sert bir şutu rakibin önüne sektirmiş ama kale önündeki bu ikinci vuruşu da çıkarmayı başarmış. rakip üstüne vurmuş. bu sektirmelere dikkat etmeli. serbest vuruşta karambolde rakibin önünde kalan topu çok yakın mesafeden çıkarmış. rakip biraz da üstüne vurmuş topu. 4. gol yine kornerden gelmiş. paslaşıldıktan sonra penaltı noktasına gelen sert ortayı köşeye çok güzel bırakmış rakip. hata yok. bunun dışında yine içeriye kesilen bir topa gelen kafa vuruşunda top direkten dönmüş. menemenspor gerçekten inanılmaz pozisyonlar vermiş. batuhan genel anlamda çok iyi bir maç çıkarmasa da gollerde yapabileceği bir şey yok.

  4. hafta: 11 eylül 2021 adanaspor menemenspor maçı

  maç ev sahibinin tam 6-2 üstünlüğü ile sona ermiş. adanaspor 9 isabetli şut çekmiş. ilk gol maçın başında savunma hatasıyla gelmiş. topla çıkmaya çalışırken konuk ekibin oyuncusu sırtı dönük aldığı topu kaptırmış ve rakip kaleciyle karşı karşıya kalmış. yerden ağlara göndermiş. ikinci yarının başında içeriye yapılan ortada yine kolay izin verilen kafa vuruşunda top ağlara gitmiş. üçüncü gol kornerden gelmiş. ön direğe yapılan ortada batuhan topu almak için kalesini terk etmiş. hemen öndeki takım arkadaşı topu arkaya aşırınca konuk ekibin oyuncusu boş kaleye göndermiş. burada bir iletişim hatası var. savunma arkasına gönderilen topta kaleciyle karşı karşıya kalan rakip oyuncu topu ağlara göndermiş ve skor 4-0 olmuş. yine savunma arkasına atılan topta rakip çaprazdan bomboş şekilde kaleci ile karşı karşıya kalmış. batuhan kaleden çıkıp açıyı kapatsa da rakip topu içeriye çevirmiş ve takım arkadaşı boş kaleye bırakmış. son golde yine kaleci ile karşı karşıya kalmış ev sahibi ekip. defans oyuncusu yetişse de kolay bir çalım yiyerek resmen pazara gitmiş. daha sonra sola çektiği topu köşeye göndererek topu ağlara yollamış. yine bir hata yok. batuhan'ın bir pozisyon hariç genel olarak bir hatasını görmedim bu maçta. o pozisyonda seslenmesi gerekirdi bence. diğer pozisyonları kurtarmak ekstra olurdu. yenilecek golleri yemiş diyebiliriz.

  5. hafta: 15 eylül 2021 menemenspor manisa fk maçı

  ev sahibi ekibin 2-0 üstünlüğü ile sonra ermiş. konuk takımın kaleye 3 isabetli şutu var. maçın başında orgill'in penaltı noktasına gelen ortada direk dibine vurduğu kafa vuruşuna iyi uzanarak parmaklarının ucuyla çıkarmış. diğer iki şut üstüne gelen cılız şutlar olmuş. fazla iş düşmemiş kendisine.

  6. hafta: 20 eylül 2021 mke ankaragücü menemenspor maçı

  mücadele 2-2 beraberlikle sonuçlanmış. ancak ev sahibi takımın tam 27 şutu var kaleye. 10 tanesi isabetli olmuş. henüz 2. dakika sol kanatta çalımla çizgiye inen ev sahibi takımın oyuncusu topu penaltı noktasına çevirmiş. markaj altında olmayan eren derdiyok topu uzak köşeye yerden gelişine göndermiş. çıkarması çok zor bir top. içeriye orta şeklinde kullanılan serbest vuruşta top batuhan ile rakip oyuncunun arasına sekmiş. uçarak yumrukla uzaklaştırmış butahan. sonrasında rakip ile çarpışınca faul vermiş hakem. yine içeriye doğru orta şeklinde kullanılan bir topta rakip yakın direğe kafa vuruşu ile topu ağlara göndermiş. altı pas çizgisinden topu yere sektirerek vurmuş. çok bariz bir hata değil ama bunu çıkarmalıydı bence. ama yine de savunmanın daha büyük hatası var. kaleye bu kadar yakından bu kafa vuruşunu yapmamalı rakip. kalecinin topa çıkacağı bir pozisyon değil bu arada. son dakikalarda ev sahibi iyi bastırmış. bu dakikalarda coşmuş batuhan. önce yaydan çok sert şutu kornere çelmiş. tabi top biraz üstüne doğru geliyor onu söylemem lazım. ardından kornerde kafa vuruşunu direk dibinden iyi çıkarmış.

  7. hafta: 26 eylül 2021 menemenspor eyüpspor maçı

  batuhan'ın kalesinde devleştiği maç olmuş. maç 1-1 bitmiş. konuk ekibin 11 isabetli şutu var. golde bir hatası yok. hatta batuhan sayesinde bir puanı kurtarmışlar. hatta direkt bu maçın linkini bırakayım.

  https://www.youtube.com/...a%C3%A7%C3%96zetleri

  8. hafta: 1 ekim 2021 altınordu menemenspor maçı

  altınordu 1-0 kazanmış mücadeleyi. toplam 3 isabetli şutları var. maçın başında kafayla indirilen topta enis destan, batuhan ile karşı karşıya kalmış. batuhan kalesinden çıkmış ama enis destan seken topu aşırtma vuruşla köşeye göndermiş. altınordu'nun hızlı atağında ceza sahası çizgisi üstünde çaprazdan köşeye vurulan ve sekerek gelen şutu çıkarmış. çok zor şut değil ama. başka pozisyon yok.

  9. hafta: 16 ekim 2021 menemenspor samsunspor maçı

  maçı 3-2 ev sahibi takım kazanmış. samsunspor toplam 20 şutunda 5 isabet sağlamış. içeriye penaltı noktasının biraz gerisine yapılan ortada rakip oyuncu bomboş kalmış. göğsü ile kontrol ettiği topu köşeye biraz bombeli bir şekilde göndermiş. batuhan uçarak direk dibinden enfes çıkarmış topu. yediği gol son derece ilginç. uzaktan çok sert ve yine tam direk dibine gelen şuta çok iyi uçmuş batuhan. ancak seken top dönerek kaleye girmiş. net bir hata diyebiliriz ama yazık olmuş biraz. ceza sahası içine açılan topta karambol olmuş ve top konuk ekibin oyuncusunun önüne düşmüş. seken topu köşeye sert biçimde vurarak ağlara göndermiş rakip. hata yok. son dakikalarda yasin öztekin'in kullandığı serbest vuruşu köşeden güzel çıkarmış.

  10. hafta: 23 ekim 2021 boluspor menemenspor maçı

  ev sahibi takım maçı 1-0 kazanmış. toplam 4 isabetli şutları var. kornerden seken topta çok yakından üstüne gelen kafa vuruşunu çıkarmış. yediği gol ise biraz basit. üst düzey bir kaleci olmak istiyorsa bunları çıkarmalı. berk yıldız seken topu yerden göndermiş. top köşeye gitmemiş olsa da batuhan topa ayağı ile müdahale edememiş ve golü yemiş.

  12. hafta: 6 kasım 2021 istanbulspor menemenspor maçı

  ev sahibi ekip maçı 3-2 kazanmış. toplamda 18 şut çekmişler ve 8 isabetli şut bulmuşlar. batuhan maçın başında yay üzerinde köşeye ama yavaş bir şutu kolayca tutmuş. daha sonra çaprazdan yakın köşeye çok sert bir şutu kornere çelmeyi başarmış. golde ev sahibi takımın oyuncusu ceza sahası çaprazından güzel bir çalımla yüzünü kaleye dönmüş. batuhan açılsa da tam yukarı uzak köşeye sert bir şekilde bırakmış. bir hata var diyemem. daha üst seviye bir kaleci çıkarırdı belki. ikinci golde bir hatasını görmedim. ceza sahası kale önüne pasla gelen ev sahibi takımın oyuncusu kale önünde bomboş gelen pası iyi değerlendirmiş ve sert ve düzgün bir şut ile golü bulmuş. 2-0'dan sonra yoğun sis dolayısıyla maç ertelenmiş. başka bir tarihte kaldığı yerden devam eden maçta konuk ekip skoru 2-2'ye getirse de duraklama anlarında yedikleri gol ile mağlup olmuşlar. ancak golde 2-3 metrelik bir ofsayt var. emeklerine yazık etmiş hakem. golde batuhan'ın hatası yok. serbest vuruştan seken topu tekrar içeri şişirmişler ama net ofsayt var. topla buluşan oyuncuya batuhan çıkıp açısını kapatmaya çalışmış. topu içeri çevirdikten sonra takım arkadaşı boş kaleye atmış.

  13. hafta: 20 kasım 2021 menemenspor balıkesirspor maçı

  ev sahibi ekip mücadeleyi 2-1 kazanmış. balıkesirspor kaleye gönderdiği 20 şutta 5 isabet bulmuş. maç 2-0 devam ederken uzaklardan ceza sahasına gönderilen topta rakip oyuncu topu göğsü ile penaltı noktasına indirmiş. takım arkadaşının gelişine vurduğu top tam olarak doksan dediğimiz yerden ağlara gitmiş. bunu en üst düzey kaleci de çıkaramazdı sanıyorum. başka bir pozisyon yok.

  14. hafta: 27 kasım 2021 kocaelispor menemenspor maçı

  menemenspor maçı 2-1 kazanmış kazanmasına da tüm maçta 4 şut çekerlerken ev sahibi toplam 32 şut çekmiş. 32 şutun sadece 8 tanesi isabetli olmuş. menemenspor 1. ligin kalesinde en çok şut gören takımı olabilir. her maç rakip kendilerinden en az iki kat daha fazla şut çekmiş oluyor. maç başında defansın büyük hatasında seken topta batuhan güzel açılmış ve açıyı kapatarak şutu engellemiş. ceza sahası yayından yakın köşeye doğru vurulan şutu güzel çıkarmış. gol yine ceza sahası yayında bu sefer kalenin tam karşısından çekilen bir şutta gelmiş. çok sert bir şut olmasa da yerden direk dibinden girmiş. top iyi yere gitmiş ve tam direk dibinden girmiş. hata sayılmaz bence.

  15. hafta: 6 aralık 2021 menemenspor ankara keçiörengücü maçı

  mücadele 2-2 beraberlikle bitmiş. konuk ekibin 5 tanesi isabetli olmak üzere toplam 12 şutu var. yine çıkarken kaptırılan bir topta konuk ekibin oyuncusu kalenin tam karşısından ceza sahası yayının üstünden çektiği şutta ağları bulmuş. bir önceki maçtaki gol ile çok benzer. bu daha sert bir şut ama tam köşeye gitmemiş. üst seviye bir kaleci bunu çıkarırdı diye düşünüyorum. diğer gol ise hagi'nin orta sahadan kullandığı serbest vuruşta hasan şaş'ın kafayla attığı aşırtma golünün aynısı.* yapacağı bir şey yok gibi.

  16. hafta: 11 aralık 2021 tuzlaspor menemenspor maçı

  maç 1-1 beraberlikle sonuçlanmış. ancak ev sahibi takımın 6 tanesi isabetli olmak üzere tam 25 şutu var. maçın başında kaleye çapraz bölgede ceza sahası çizgisinden uzak köşeye vurulan şutu çıkarmış batuhan. çok zor bir şut değil. maçın ikinci yarısında ev sahibi takım penaltı kazanmış. batuhan ve top farklı köşelere gitmiş. maçın sonlarında kaleye çapraz bölgede kapattığı köşeye yerden sert bir şutu çıkarmış batuhan ama üstüne gelen top yine sekerek kornere gitmiş. çok sektiriyor şutları maalesef.

  17. hafta: 15 aralık 2021 menemenspor denizlispor maçı

  mücadelede gol sesi çıkmamış. denizlispor'un 4 tanesi isabetli toplam 7 şutu var. ceza sahası dışından
  çekilen şut takım arkadaşına çarparak yön değiştirmiş. ancak uzanarak iyi çıkarmış batuhan. penaltı noktasına açılan ortada vurulan kafa köşeye gitmese de batuhan harika çıkarmış. defansın arkasına seken topu çok iyi sezerek rakipten önce topa müdahale etmiş. topa müdahale ettiği nokta tam ceza sahası çizgisinin olduğu yer yani kaleye çok uzak aslında. bence en iyi kurtarışlarından birisi. o topu sezmek kolay değil, top yerden geliyor ve defansı müdahale edemiyor. yine de rakipten önce davranmış. tebrikler.

  18. hafta: 19 aralık 2021 gençlerbirliği menemenspor maçı

  ev sahibi ekip maalesef sahadan 5-0 galip ayrılmış. toplam 26 şut çekmişler ve 11 isabetli şut ile bitirmişler. maçın başında kullanılan kornerde penaltı noktasının bir adım gerisinden vurulan kafa vuruşu ağlara gitmiş. batuhan hareketsiz kalmış. köşeye gitmemesine rağmen hareket edememiş. top kaleci ve direğin tam ortasına gitmiş. direk dibinde takım arkadaşı olsa da ona bırakılacak bir pozisyon değil. burada hatası var bence. o topa uçmalıydı. ancak daha sonra içeriye açılan bir ortada yapılan kafa vuruşunu harika çıkarmış. yakın köşeye gitse de top, tam doksana doğru yönelmiş. batuhan iyi uçmuş ve iki hamlede topu tutmuş. 23. dakikada menemenspor 10 kişi kalmış. ikinci golde yapacağı bir şey yok. menemenspor defansı dağılmış tam anlamıyla. gol de boş kaleye atılmış. üçüncü gol de içeriye, ön direğe çevrilen topta rakibin şutu üst direkten ağlarla buluşmuş. burada bence yine hatası var. top içeriye çevrildiğinde çizgide beklememeliydi. açıyı kapatmak için bir iki adım topa doğru çıkabilirdi. sonraki gol yine boş kale. çaprazda kaleciye karşı karşıya kalan rakip oyuncu içeri çevirmiş. içeriye yerden çevrilen topta kale dibinde çok iyi çıkarmış batuhan ayaklarıyla. mesela burada bir kaç adım önde olması avantaj sağlıyor. bunu demek istemiştim. 93. dakikada kullanılan serbest vuruşta top defans çizgisi ve kalenin ortasına paralel şekilde gönderilmiş. batuhan çıksa da rakip ondan önce kafayı vurmuş. maçın geldiği noktada çok değerlendirmeye gerek yok. konuk ekip iyice kopmuş maçtan artık.

  19. hafta: 25 aralık 2021 menemenspor bursaspor maçı

  golsüz eşitlikle bitmiş ama yine ev sahibi çok pozisyon vermiş. konuk takımın 16 şutu var ve 3 tanesi isabetli. çaprazdan üstüne gelen şutu çıkarmış. defansın arkasına atılan topta rakip topu ayağından açmış ve batuhan iyi kapatmış açıyı. oyuncu çapraza doğru ilerlediği için pozisyonu devam ettirmiş ama şut açısı bulamamış. batuhan pozisyonda yere yatmayarak ayakta kalması avantaj sağlamış.

  genel değerlendirme: ligde genel anlamda fena bir performans göstermemiş. takımı çok kötü. açılan her orta pozisyon oluyor en başta. acayip şut çektiriyorlar. çok fazla gol yemesi yanıltmasın. 31 gol yemiş ama fernando muslera olsa bence o da 25 tanesini yerdi en az. tecrübe kazanmaya devam etmeli. tecrübe eksikliği nedeniyle yapılan bazı hatalar var. beğendiğim yönleri karşı karşıya pozisyonlarda iyi açılıyor ve iyi büyüyor. defansın arkasına atılan topları iyi seziyor. kaleyi iyi kaplıyor genel anlamda. uzaktan şutlarda da iyi bence gayet. köşeye giden toplara çok iyi uzanıyor. hatalar olsa da zaman zaman, basit hatasını görmedim.* eksik yönleri ise gelen sert şutları çok sektiriyor. en azından daha risksiz bölgeye doğru sektirmeli. birkaç net pozisyon verdiler bu yüzden. çaprazdan karşı karşıya pozisyonlar da biraz daha çaba göstermeli. tam köşeye gitmese de yediği goller var. genelde yenilecek gollerin çoğunu yiyor ancak yenilmeyecek golü de çok az yiyor.

  analizin eksik kısmı ise maçların tamamını izlemediğim için yan toplarda ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum. yan toplarda hava topuna çıkıp aldığı topları özete koymazlar. kornerler ve yan toplarda yediği gollerde bir ya da iki pozisyon dışında hatası yok. bir pozisyon hariç kaleyi terk etmesine gerek yoktu zaten. bir de ayakları nasıl hiç bir fikrim yok yine.

  eldeki kalecilerimizden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

  bonus: https://twitter.com/.../1468586531724361728
 • 36
  çıldırmaya ramak bırakmış futbolcumuz.

  neyin peşindeyiz, ne yapmaya çalışıyoruz anlayabilmek münkün değil. az evvel a spor emre kaplan vfb sttutgart'ın 1.5 milyon euro karşılığında kendisini istediğini ve yönetiminde olumlu baktığını söyledi ayrıca 250.000 tl tazminat karşılığında geri çağırma opsiyonumuz da bulunuyormuş. stuttgart'ın 1.5 milyon euroya elimizdeki potansiyelli hemde en çok ihtiyaç duyduğumuz bölgedeki futbolcuyu almasına izin verecek kadar geberik durumda mıyız ? madem makul bir geri çağırma tazminatı var benzer profildeki doğan alemdar'ın peşinde koşmak yerine neden elimizdeki adamı geri çağırmıyoruz anlayamıyorum.

  al bu krizde koy kaleye işte a takım tecrübesini yaşar ve tutturursa senelerce kalemizi türk pasaportlu bir kaleciye emanet ederiz delirmemek elde değil.
 • 124
  karagümrük'te son iki hazırlık maçında da ilk 11'de başladı. karagümrük ligin ilk yarısında önemli süreler verdiği caner, burak ve jimmy gibi yerli oyuncular ile yollarını ayırdı. feghouli, ljajic, bertolacci gibi yabancı isimlerle anlaştılar. ellerindeki yerli oyuncu sayısı iyice azaldı böyle bir durumda ligin ikinci yarısında kendisine önemli süreler verilebilir. umarım ki öyle olur.
 • 52
  oynadığı pozisyonda bu kadar sıkıntı yaşarken kendisini kalede hiçbir şekilde düşünmeyerek bir nevi sözleşme uzatma dediğimiz futbolcu. menemenspor'da başarılı bir sezon geçirmiş alt ligden vfb stuttgartın takibine girmiş olduğunuzu düşünün. bu performansınıza rağmen asıl takımınız kaleci sıkıntısı yaşarken sizin yerinize barcelona b takımından sizinle aynı yaşta yabancı bir kaleci getiriyor. üstüne de gelip size sözleşme uzat diyor. ne yaparsınız? uzatır mısınız yoksa alternatiflere mi bakarsınız?
 • 113
  dursun aydın özbek yönetimi iş başı yaptıktan kısa bir süre sonra galatasaray altyapısında emir tintiş'i menajer oyunlarıyla kadrosuna katan karagümrük takımına viviano'nun yedekliğini yapsın diye kiralanan kaleci. üstelik ligde oynayabileceği pek çok takım(özellikle de giresunspor) varken.

  ne gariptir aynı adamlar cicaldau'yu kiralarken bu tarz durumları dikkate alıyorlar. potansiyelli altyapı kalecisi söz konusu olunca ne oynayıp oynamayacağı ne de kulüpler arası ilişkiler önemli olmuyor.
 • 141
  (bkz: 28 aralık 2022 karagümrük trabzonspor maçı)

  geçen hafta yediği hatalı golün baskısı bu maçta da vardı. çoğu topu köşelere sektirdi ama genel anlamda iyi bir maç çıkardı ve takımı 4-1 kazandı. özellikle 2-1 iken üst üste yaptığı iki kurtarış ile maçın kazanılmasında önemli bir pay sahibi oldu. umarım sene sonuna kadar düzenli olarak oynar ve galatasaray’a döner.
 • 53
  kalemizde bu derece kriz varken 250.000 tl'ye geri çağırmadığımız alt yapımızdan çıkan en potansiyelli kaleci. mevcut formuyla bundesliga takımlarının radarına girmiş adamı apar topar kalemize koymak yerine barça b kalecisine en az 500.000 euro maaş ile transfer ediyorsak sözleşme uzatmama tercihine kesinlikle saygı duyarım. aidiyet aidiyet diyoruzda biz bu adamları ne kadar sahiplenebiliyoruz peki ?
 • 102
  menajeri mirsad türkcan olsaydı hayatta elimizde tutamayacağımız kalecimizdi. neyse ki aklı selim davrandı ve hedefinin galatasaray kalesi olduğunu gösterdi.

  sözleşme uzatma haberi doğruysa gelecek adına sevindirici bir haberdir. bir süper lig takımına kiralanır ve forma şansı bulursa muslera sonrası dönem için çok önemli bir kazanım elde ederiz.
 • 35
  madem elimizde böyle kaleciler var biz neden ismail çipe, eray işcan, berk balaban gibilerle yola çıkıp okan kocuk ve batuhan gibi yetenekleri kiraya veriyoruz. anlaşılması güç trajikomik bir durum.

  maalesef burada fatih hoca da hatalı. muslera'nın sakat ya da cezalı olmayacağının garantisi mi vardı. ismail çipe ile nasıl yola çıkılır. en kötü cedric carraso gibi yaşlı ancak iyi bir kaleci de alınabilirdi.

  böyle küçük gibi görünen detayların ne kadar önemli olduğu yine görüldü. kendisini takip etmek için bundan sonra menemenspor maçlarını fırsat buldukça izleyeceğim.
 • 42
  az evvel emre kaplan youtube yayınında sinan bolat transferinin yapılacağını ve sezon sonunda muslera, sinan bolat, okan kocuk'dan sonra 4. kaleci konumuna düşeceği için satılma ihtimalinin olduğunu söyledi. hatta 3 büyükler dışında 2 istanbul kulübü kendisini istiyormuş muhtemelen karagümrük ve başakşehir olmalı. gelişimi göz ardı edilecekse neden kiraladık ya da menemenspor'da manuel neuer'e mi dönüşmesi bekleniyordu ? nerden bakarsan bak vizyonsuzluk.
 • 119
  bu sezon fatih karagümrük'e kiralanan genç kalecimiz.

  neden ilgili takıma kiralandığı ise muamma. zaten mevcutta as kalecileri viviano var. teknik direktörleri de andrea pirlo. pirlo'nun hemşehrisini kesip batuhan'ı oynatacağını düşünmek çok garip olur. italyanlar da klasik bir akdeniz ülkesi işte. liyakat onlarda da pek geçerli değil.

  batuhan gitti gideli tek maç oynamadı. madem yedek kalacaktı muslera'nın arkasında yedek kalsaydı. en azından muslera gibi bir isimle antrenman yapıp bir şeyler öğrenebilirdi. batuhan çok potansiyelli bir kaleci ama heba ediyoruz böyle yaparak.
 • 149
  dünya kupası arasından önce tam da beklediğim gibi viviano'nun yedeği olduktan sonra dünya kupası sonrası formayı kapmış kalecimiz. üst üste 7. lig maçına çıktı ve ilk maçlarındaki acemiliğini tamamen atmış gibi duruyor. sezon sonuna kadar düzenli bir şekilde karagümrük'te oynayacak gibi duruyor. zira karagümrük'ün ciddi bir yerli sorunu var ve batuhan'ı kesemezler şu aşamada. batuhan da kesilmesine sebep olacak bir şey yapmadı ilk maçındaki hatasını saymazsak. ki o da acemiliğine geldi zaten.

  umarım güzel bir dönem geçirir ve bize geri döner. sezon başında da dediğim gibi galatasaray kalesine okan kocuk'tan daha uygun bir isim. altyapı ürünümüz olması da ayrıca güzel.

  (bkz: 31 ocak 2023 karagümrük beşiktaş maçı)
 • 77
  kaleci benim hassas noktam. bence bir futbol takımının en kritik bölgesi, çünkü oradaki bir zaafiyet hem tüm takımın özgüvenine, hem de taraftarın takıma inancına doğrudan etki ediyor.

  25 yıldır, bazı istisnai dönemler haricinde galatasaray’da insanüstü kaleciler izliyoruz. üst düzey kaleciye sahip olmak artık bizim kurum kültürümüz. bu sebeple muslera gideceği zaman gelecek adam çok net bir şekilde, “aradığınız adam benim” diyebilmeli, çünkü biliyorum ki biraz sallanan kaleci kalemizde duramayacak, o şansı vermeyeceğiz.

  bunları niye anlattım? çünkü ilk defa dünkü maçta bir altyapı ürünü kalecimiz bana “bu çocuk kaleyi alabilir” duygusunu hissettirdi. bazen tek bir hareket yetiyor bir kaleciden elektrik almaya. misal ben altay bayındır’ı hiç tanımıyorken, fenerbahçe ile ilk maçını hatırlıyorum. ters ayağıyla bir kurtarış yapmıştı. o an “fenerbahçe kalecisini bulmuş” demiştim. benzer bir hissiyatı bana batuhan, dünkü maçta yaptığı bir kurtarışla verdi. ayrıca maç boyu kendine çok güvenliydi. hani bazı kaleci, kalesinde sakil durur, oraya ait değilmiş gibi hissettirir ya, batuhan için durum tam tersiydi.

  inşallah yanılmıyorumdur, aşırı mutlu olurum kaleyi devralabilirse. yolu açık olsun.

  (bkz: 13 temmuz 2022 mol fehervar galatasaray maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın