• 8
  bu kadar güçlü bir şey olduğunu bilmiyordum ben bu yayıncı kuruluşun.

  senin liginde şike yapılmış, yapan takımın küme düşürülmesi gerekiyor. ama o da ne? yayıncı kuruluş!!!!!!!11!!!1

  bu adamlar baskı yapıyor, şike yapan takımın küme düşürülmesini engellemeye çalışıyor.

  ulan bi televizyon kanalı batacak diye futbolu kirletmeye ne hakkınız var?
 • 9
  alex ferguson, yayıncı kuruluşların futbol üzerinde çok fazla kontrolü olduğunu, bunun en açık şekilde fikstür belirlenmesi sırasında yaşandığını belirterek konuyu özetler:

  "şeytanla el sıkıştığınızda bunun bedelini ödersiniz"

  bizim ülkemizde 'yayıncı kuruluş tüm kontrolü ele aldı' denebilir. ya da;

  "parayı veren düdüğü çalar"

  bu arada 'yayıncı kuruluş' ifadesini her duyduğumda tüylerim diken dilen oluyor zaten. lig tv yahu. tüm türkiye biliyor işte.
 • 10
  aslında türk futbolunu 'yayıncı kuruluş' üzerinden metris sakini yönetiyordu.

  --- alıntı ---

  "türk futbolunu lig tv mi yönetiyor" (hürriyet gazetesi)

  http://www.hurriyet.com.tr/.../futbol/18850994.asp

  şansal büyüka - maraton programi yapimcisi
  kurumsal olarak bu konuda açıklama yapması gereken başka yetkililer var. ben kişisel olarak fikrimi söylüyorum. bu güne kadar yayıncı kuruluş maç gününü ve maç saatini hiç değiştiremedi. ayrıca play-off asla lig tv projesi değil. ama eğer bir mala hak ettiği bedelin çok üstünde para talep edip alıyorsanız bedelini de ödeyeceksiniz. hem çok para al, hem keyfine göre fikstür yap, böyle bir şey yok. bakıyorum bugün yayınlanan haberde ayrıca avrupa’ya oranla en az maç türkiye de oynanmış. biz haftada 1 maça ve tembelliğe alıştığımız için şimdi 3 günde bir maç zor geliyor. sonuçta türkiye de bu düzenlemeyi kesinlikle tff yapıyor. yayıncının bu işlerin etkisi yok. ancak şu var eğer futbolun ekonomisini ve kulüplerin daha fazla para kazanmasını istiyorsanız yayıncıya yaşama hakkı vereceksiniz.

  yilmaz özdil – hürriyet ve fanatik gazetesi yazari
  parayı veren düdüğü çalar... maçları yönetmediğe şükredelim

  mehmet arslan – hürriyet gazetesi spor müdürü
  sadece süper lig takvimini değil futbolun tüm sezon akışını lig tv belirliyor. kulüpler ve kulüplerin rızasıyla tff, bu yetkisini “lige para yatırıyor” gerekçesiyle lig tv’ye devretti. artık inisiyatif lig tv’de. parayı verip düdüğü çalan lig tv’dir.

  altan tanrikulu – hürriyet gazetesi yazari
  alex ferguson saçma bir açıklama yaptı. dünyada maç yoğunluğunu ortaya çıkaran ülke ingiltere'dir. 24 yıldır bu şöhreti yakalamasının sebebi futboldur. diğer yayıncı kuruluşlar da saatleri ve günleri kendi çıkarları doğrultusunda olmasını istiyor. lig tv'de doğal olarak bunu istiyor. bir futbolcu 3-3.5 milyon euro alıyorsa insanlar bu manyakça parları düşünmesi gerekir. lig tv değil başka bir kuruluş olsa onlar da ister. böyle bir serzenişi ferguson'a yakıştıramıyorum. tv'ler futbola hükmediyor ama futbol bu hale geldiyse bunda tv'lerin çok büyük payı var. benim itirazım ödenen paraların çılgınlığı. yayın ihalesindeki para çok yüksek.

  kanat atkaya – hürriyet gazetesi yazari
  lig tv lig takvimini etkiliyor. kararları etkileyen lig tv gibi görünüyor. yayıncı kuruluşun ödediği paradan sonra bu en doğal hakları. lig takviminin sıkışması sadece lig tv'nin hatası değil. sürecin iyi yönetilememesi gibi. lig tv'nin de gücünün bazı şeylere yetmediğini yayıncı kuruluşun yetkilileri zaman zaman belirtiyor. varsa bir günah sadece lig tv'nin değil.

  --- alıntı ---
 • 12
  parayı verip düdüğü çalan, hatta onunla da yetinmeyi düdüğü götümüze sokmakta beis görmeyen arsız kuruluş tipi. "kulüplerimize kaynak yaratıyoruz" diye utanmadan çıkar her yerde konuşur bir de bunlar, gören de sevabına veriyor sanır. halbuki kuruşuna kadar, hatta kat kat fazlasını çıkarıyordur o açıklamayı yaparken bile. fikstüre karışır, lig statüsüne karışır, maç saatlerine karışır; yer yer milli takıma adam seçtiği bile görülür.
 • 15
  gerçekten yayın kalitesinin, spiker kalitesinin kötü olmasının yanında; maç sonu hizmetler de rezalet. bir özet yapıyorlar, 2 dakika. maçta olaylar olaylar olmuş, özette yok. onu geçtim mobil uygulaması var, mobil internet üzerinden özet izletmiyor. yahu bu kadar internetle ve mobil hayatla iç içeyken, böylesine çağ dışı hareketler ne acayiptir ya? ben fazla takip etmediğim epl'nin tüm maçlarını ve özetlerine rahat ulaşabiliyorken, kendi takımım ne yapmış diye açıp izleyemiyorum.
 • 16
  galibiyetlere verdiği performans priminde değişikliğe gitmesi gereken kuruluştur. dün serkan korkmaz da değindi ve önerisi benim çok hoşuma gitti.

  bu sezon galibiyete 2.2, beraberliğe ise 1.1 milyon tl veriliyor.

  bunun değişmesi gerekiyor yoksa son haftalarda bir iddiası kalmayan takımlar saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla oynayarak adalet ve güven duygusunun içine ediyorlar.

  sezonu 3'e bölüp bu primlerin tutarında her bölümde artırıma gitmeli. misal;

  1. haftadan 12.* haftaya kadar galibiyete 1.5 milyon tl, beraberliğe 750 bin tl
  13. haftadan 23 haftaya* kadar galibiyete 2.5 milyon tl, beraberliğe 1.25 milyon tl,
  24. haftadan itibaren kalan maçlarda galibiyete 4 milyon tl, beraberliğe 2 milyon tl

  ödül verilse son haftalara böyle saçma sapan geçmez.
 • 17
  son zamanlarda türkiye'de bulunmayandır.

  eskiden bundesliga, la liga ve serie a'yı şifresiz kanallardan izleyebilirdik. trt bundesliga'yı verirdi, ntvspor'da az mı el clasico izledik... şimdi bundesliga'yı bir iddaa şirketi almış. diğerleri zaten arapların elinde .hatta kendi takımlarımızın avrupa maçlarını dahi yayınlayacak kanal bulunamıyor. trt son dakika para falan verip justin tv ayarında yayın yapıyor. bir başakşehir -burnley maçı oynandı geçenlerde, maçın oynandığını kanıtlamak istesen tanık bulamazsın. hani bir ülke her anlamda her saniye nasıl bu kadar geriye gidebilir, akıl almıyor.