• keşke hiç ortaya çıkmasaydı şu tabir. bir yandan kendini ''yangıncı'' ve ''kulübün iyiliğini düşünen taraftar'' olarak tanımlayıp bu yüzden sıradan bir hazırlık maçında takımın tamamını gömen tipler türedi. diğer yandan en ufak eleştiriyi ''yangın'' olarak değerlendirip her şeye toz pembe bakmaya çalışan pollyannalar türedi. ortamız yok.
 • kusura bakmayın da yangın yapılmazsa olanları görüyoruz. tamam anlıyoruz işleri zor (ffp durumları) lakin lig başlıyor takımda düşünülmeyen 2 forvet var ve orta saha transferi halen yok. bu adamlar gelecek de takıma alışcak da vs.

  sonuçta bunu şey gibi düşünün ülkenin başına gelen başbakan ülkeyi iyi yönetsin diye seçilir değil mi ? bu abilerimiz de bunun için seçildi kısaca ilk günden küçük çocuk gibi sürekli transfer transfer demenin anlamı yok ama gün doldu arkadaşlar.

  birde diyorlar ki ne gerek var bu takım bir şekilde kazanıyor şampiyon oluyor. e güzel kardeşim fatih terim effect diye birşey var lig o kadar kalitesiz ki azcık dikleşen zaten şampiyon oluyor. donk'u forvete koydu hoca geçen sene gol bulmak için ve bunun gibi bir dünya olay ben yönetimin iyi niyetli olduğunu parasal olarak iyi yönettiğini ama halen bu konuda amatör olduğunu düşünüyorum. ben karın ağrısı ile maç izlemek istemiyorum madem diğer kulüpler bu kadar kötü bunu avantaja çevirmeyi ve işi profesyönellerin yapmasını istiyorum. sen galatasaraysın amacın ligse zaten yangına hiç gerek yok.

  allahına kadar yangın yapacaz.
 • yıllardır içinde bulunmaktan gurur duyduğum tayfadır. bir işin yapılması için son günü beklemeyi sevmeyen akıllı taraftardır. takım 2 gün sonra ligi açıyor, ne yani transfer sezonu 31 ağustos'ta kapanıyor diye kıçımızın üstüne oturup bekleyecek miyiz? ligin ilk 2 haftasında puan kaybedilince suçlusu ben miyim sen misin?

  forvet diye ortalığı yaktık, doğru. ama diagne için yakmadık. insanların eline yüzüne bulaştırıdığı işleri yangıncı taraftara mal etmeyin.

  "yha taraftar baskısıyla yönetim panikledi, sessiz dursaydınız fenomen ronaldo'yu alacaktı yönetim, baskı yüzünden cagne'yi aldı ya off .s.s.s"

  inadına yangın ulan!
 • geçen sene forvet alınmadığı için yönetimi eleştiren. eleştirildiği için bilinçsiz ilan edilen. sezon başında forvetsiz kalmış. şampiyonlar liginde eren derdiyok ile imtihan edilmiş. tarihinin en kolay şampiyonlar ligi grubundan çıkamamış takımın taraftarıdır. takıma bir forvet bir orta saha alınınca ceplerine 1 kuruş parada girmez. vasat fetişisti değillerdir. padişahım çok yaşa demezler.
 • genel havaya bakılırsa pik dönemleri başladı; gün itibariyle start verildi ve her geçen gün dozu artarak yangını harlamaya devam edecekler..
  hele bu süreçte puan kaybı gelirse, transferde yaprak kıpırdamama durumu da devam ederse ortaya çıkacak tabloyu düşünemiyorum..
  bizim taraftar malumunuz fb’ye benzemez, adamın bi tarafından kan alırlar.

  böyle olması iyi ya da kötü diye demiyorum, ama böyle olur; tespit yani bu.
 • transfer dönemi bitiyor çok şükür. bu grubun zulmünden kurtuluyoruz. gerçi bu negatifler ordusu, birilerine sarmak, futbolculara çatmak, yönetime saydırmak için her an hazır kıta bir yerlerde beklemeye devam edecektir.

  not: birde transferleri kendinden bilmeleri yok mu? insanın jilet verin jilet diye çığlık atası geliyor. bi bitmediniz arkadaş.
 • artık iyice cıvıklaşan bir tanım oldu. takımı için az çok, bildiği kadar hesap kitap yapan taraftara yangıncı taraftar diyenler türedi.

  mesela ben moussa sow'un 16 milyon euro demba ba'nın 10 milyon euro tosic'in 5 milyon euro olduğu piyasada gomis'in 6 milyon euroya podolski'nin 2.5 milyon euroya satılmasını eleştirdiğim an yangıncı taraftar oluyorum herhalde.
  neyse biz yangıncı taraftarlar olarak çok ciddiye almayalım bu tür eleştirileri. uzaktan geniş geniş maçları takip etmek yerine yangın çıkarmaya devam.
 • yorumsuz bırakıyorum

  baros: son sezon golü yok bitik adam ya
  melo: yılın bidonu seçildi bu adam ne alaka be
  nagatomo: italya'nın sabri'sini aldı bizimkiler asamoah diyorduk
  ujfalusi: üç adam birden alacağız diye bunu tek itelediler ( forlan ve reyes)
  ribery: anelka'nın bonusu diyorlar nereden buluruz bu adamları bilmem
 • beyler sakin.

  bir kaç saniyenizi ayırıp şu iki sayfada yazan en üstteki bilgileri kıyaslar mısınız?

  fiorentina:
  https://www.transfermarkt.com.tr/...tartseite/verein/430

  galatasaray:
  https://www.transfermarkt.com.tr/...141/from/newsansicht

  orta sıralar denilen takım 240 milyon euro bir bütçe ile oynuyor.

  bizden seri'yi çıkarınca 73 milyon euro oluyor bütçemiz. diagne'nin 9 milyon euro olup yok hükmünde olduğunu saymıyorum bile.

  sorun fatihde hasanda kemalde değil. ülke futbolu olarak bitik durumdayız. ligin en iyisi biziz düşünün artık gerisini.
 • insanlar kendilerini önemli görmek isterler, varlıklarına bir anlam yüklemeye çalışırlar. kimi bilinçli olarak yapar bunu kimi bilinçsiz içgüdüsel olarak. taraftarlığın altında yatan ana neden de budur, bir partiyi fazla benimsemenin altında yatan ana neden de budur. ben mesela geçmişe baktığımda hayatımda en boş kaldığım en mutsuz olduğum zamanlarda fanatizm seviyemin arttığını gözlemliyorum. iyi gün taraftarı demişim nickime ama şimdi farkediyorum ki, gs'nin kötü gününde değil kendi kötü günlerimde daha çok taraftar olmuşum. genel olarak boş hayatlarımız olduğundan buna sarılıyoruz heralde.

  bu yangıncı tayfa da bunu en doruğunda yaşayan ekip. açıkçası bomboş adamlar. hayatta kendilerini bir yere ait hissetmek istiyorlar çoğumuz gibi, ama farklı olarak bu adamların hayatta o kadar başarıları yok ki, saçma sapan kararları verme haklarını kendilerinde görüp, sonuca etki ettiklerini sanıyorlar. tudor'u gönderip fatih terimi getirtmişler bak bak bak woooow şeytanın aklına gelmez. gençlerbirliği maçından sonra takıma destek veren tayfa mı yangıncı tayfa? güldürmeyin. sabri'yi sözde senin lafına bakıp gönderenler sneijder'i neden tutmadı senin lafına bakarak? olmasına neden oldukları şeyler yok mu bunların? tabi var. niasse'ın alınmaması mesela. çok anlarlar ya futboldan, hamzaoğlunun gönderilip arkasından çektiğimiz mancini prandelli dönemleri mesela. çok beğendiğim adam değildi hamza, ama gönderdik diye övünüyorsan arkasından gelen leşliklerin de sorumluluğunu alacaksın. bunları da adam gibi yönetici umruna takmaz zaten. anca yağlı surat gibi başa piyon olarak konmuş basiretsiz adam aman koltuğum gitmesin diye suyuna gider bunların. yoksa şu sözlüğün %80'i futboldan anlamıyor zaten, en çok ilgili kesimin %80'i. total taraftara baktığında %5-10'u anlıyorsa anlıyordur. adam gibi yönetici böyle bir toplumun kendine dikte ettiklerini yapmaya çalışır mı? bak ali koç'a o kadar söyleniyorlar adam bildiği doğruyu yapıyor. daha 2 ayda ali koç'a sabırları bitiyordu antudaki yangıncıların. işte bakın onlara, onlar sizin fenerli yansımalarınız. burada kendinizi çok akıllı sanıp kıçınızla gülüyorsunuz ya, onlardan farkınız yok ki sizin.

  size bakılsa sezon başında garry beyinsizdi. şimdi 20 milyon ulen muhabbeti çevirirsiniz. yangıncı taraftar adı üstünde işin sonunu önünü düşünmeden ani reaksiyon veren ne yaptığını bilmeyen kendini kabullendirmeye çalışan taraftar. belhandasatılsın hashtagi yapanlar da bu yangıncı taraftar mesela, ama biraz düşünsen belhanda takıma - değer katıyor olsa bile bu hashtagin adamın satış bedeline negatif yönde etki edeceğini görür düşünür susarsın. ama olmaz senin sonunu önünü düşünmek gibi bir yetin yok.
 • yahu bu adamlara kalsaydı süper lig 2017-2018 sezonu'nda denayer'i anında göndermeli, belhanda'yı kovmalı, ndiaye'yi kulüpten içeri almamalı, linnes'i kutuplara bilim çalışması için göndermeli, hatta muslera'yı bile cezalandırmalıydık. sezon sonuna kadar zor susturduk kendilerini. yoksa latovlevici'ye yaptıkları gibi neredeyse tüm futbolcularımızı ıslıklayacaklardı. bas bas bağırdık kadromuz kısıtlı, bu adamların hepsine çok ihtiyacımız var diye. neyseki saman alevi gibi parlayıp söndü öfkeleri de şampiyon olarak kapattık sezonu. geçen yıl bu adamların arasında ndiaye'nin selçuk inan'ı kesemeyeceğini bile ciddi ciddi iddia edenler vardı. hatırladıkça kahkaha atıyorum ahahahah. ciddiye almamak lazım bu adamları. gerçek hayatta toplayamadıkları ilgiyi burada toplamaya çalışıyorlar işte. yazık.
 • içlerinde bulunduğum taraftar. öyle diyorum çünkü yazılanları okuduğumda iflah olmaz bir yangıncı taraftar olduğumu öğrenmiş oldum yazar arkadaşların sayesinde.

  en son söyleyeceğimi en başta söylemek istiyorum. kuzeyden de baksak güneyden de, aşağıdan da baksak yukarıdan da , hepimizin çabası galatasaray.

  sözlükte aramızda 14 sene şampiyonluk görmemiş büyüklerimiz olduğu gibi, benim gibi 90 lar nesli olan taraftarımız da hayli fazla. genel kanının aksine yaş ya da tecrübenin, yangıncı olup olmamakla korelasyon gösterdiğini düşünmüyorum. fakat;

  gol kralı olmuş santraforunu yerine adam bulmadan gönderiyorsan,

  hocan çıkıp en boş yerimiz orası gerekirse stoperi ocağa kadar idare ederiz diye milyonlar önünde konuşuyorsa,

  geçen seneden beri en çok ihtiyacımız olan bölgenin (gomis varken dahi) santrafor olduğu herkes tarafından bilinirken kanat rotasyonu ve ortasaha rotasyonuna para ayırabiliyorsan ve,

  bunlara rağmen sen galatasaray yönetimi olarak sezondaki 3 kulvara tek santrafor ile başlıyorsan ( yeterlilik konusuna girmedim bile),

  ben seni eleştiririm güzel kardeşim. sen yangıncı dersin, başkası beyinsiz der. ben de gerçekçi değilsiniz derim.

  bu durum ad hominem yaparak yönetimimizin(ki her ne olursa olsun arkasındayım) güzel taraflarını anlatmakla değişmiyor. eğer yanlış yapmışsan, yanlış yapmışsındır.

  eren sakatlandığında ömer bayram ı koyarsınız forvete. çünkü hoca insan değil, çünkü sihirbaz, o fatih terim, adam eder vs.