resim
Ünal Aysal
Görev:Başkan
Takım:-
Yaş:83
Uyruk:Türkiye
 • 10217
  kulübü ciddi manada zarara sokup kaçan eski başkan. on sene sonra maddi olarak biraz daha önümüzü görmeye başladığımızda tekrardan ortaya çıktı. en çok da önünü kesmeseler uçup kaçacaktı şeklinde savunulur. işin aslı aldığı risklerin sonuçlarına katlanamamıştır. o zamanlar da vizyon falan derdi ama vizyonu bülent tulun'du işte.

  işin kötü yanı diğer tarafta da sırf inşaat için hiçbir şeye gerçek anlamda ses çıkaramayan, riva'yı ederinden ucuza bırakmış ve florya ile kim bilir ne yapacak olan dursun aydın özbek var. mecbur başa gelen çekilir diyip çekeceğiz.

  ekleme: döneminde ligi domine eden ve şampiyonlar ligi'nde gruptan çıkan bir 4-4-2 oynuyorken sistemde ısrar etmek yerine sırf dünyaca ünlü diye iki futbolcu getirmek başka bir yazar arkadaşın dediği gibi vizyon değil popülizmdir. sneijder ve drogba da çok iyi işler yaptılar ancak takım hiçbir zaman 2011-2012'de verdiği tadı vermedi. zaten sonrası hep yokuş aşağı gidiş oldu. yasin'le falan kazanılan mucizevi şampiyonluğu da kurduğu kadro kendisinden sonra bir şampiyonluk daha aldı diye pazarlamak komik oluyor.
 • 10218
  cebinden beş kuruş harcasa hakkındaki efsanelere inanıp destek vereceğim başkandır.

  lakin kötü haberi vereyim, ünal beyin cebinde akrep vardır. onu da geçtim, ünal aysal futboldan anlamaz. maalesef futboldan anlayandan da anlamaz.

  sportif direktör diye drogba getirebilir mesela. 2012 vizyonu dediği olayda da hiçbir modern fikir yoktu. yıldızları getir ve kısa süreli sükse yarat… bu zihniyet sportif başarı gelse dahi arkasında miras bırakamaz. sayın aysal’ın sportif felsefesi, hazır yiyicilik üstüne kurulu.

  ha aysal öyle diğerleri farklı mı? bu seneki transfer politikasıyla mevcut yönetim de aysal’a nazire yapmıştır. sportif direktörün yoksa ve marka meraklısıysan menajerlerin insafına kalıyorsun işte.
 • 10220
  herşeyi unuturum da sırf fatih terim'i göndermek için yönetim kurulunu değiştirdiği günü unutamam. sonrasında soyunma odasına girip motivasyon konuşması denemeleri falan eğreti duruyordu. ilk geldiğinde ne de güzel inandırmıştı tüm camiayı vizyoner olduğuna. benim gözümde ortalama bir liseciden farksızdır. iş hayatında nispeten başarılı olsa da durum bu.
 • 10221
  geçmiş başkanlık dönemi tartışılabilir. ben kendisini severim, yaptıkları için teşekkürü borç bilirim.

  bu futbol ikliminde galatasaray'ın hakkını savunacak adamdır. ben bu yüzden ünal başkan'ı destekliyorum.

  zamanında söylediği söz: "şikeye bulaşmış adamla ne dostluk yapacağım ki".

  bize böyle yöneticiler lazım. vur ensesine al ekmeğini adamlar camiayı koruyamıyorlar.
 • 10222
  kendisine çamur atanların çoğu fatih terim'i o zamanların baş düşmanı sayılan tüpçü ile kulüpten habersiz kaçak göcek görüştüğünden dolayı kulüpten yolladığı için sevmiyor. ben, gerekli hallerde kesin, net ve radikal adımlar atan insanları severim. ünal aysal böyle biri ve bizim için şu anda çok gerekli bi' profil. kendisini çok severim. içinde olduğu her yönetimi de desteklerim.
 • 10223
  erden timur'u saf dıșı bıraktığı hiçbir organizasyonu desteklemem. öyle de böyle de erdem timur floryanın bașında olmalı.

  ha bu arada kendisinin yurtdıșındaki akranları cumhurbaşkanları veya bașbakanlardı. ınen uçakları unuttu millet. yaptığı transferlerle battığımızı düșünmüyorum. ıki sene gruptan çıktık. birinde çeyrek final oynadık. madrid'e ıstanbul'da bastık. bizi batıran yabancı sınırından dolayı adam tayfaya yüksek maaș bağlamamızdı. türklerle bile euro sözleşme yapıyorduk. garip gureba türk futbolculara para bastık bir sürü. oyuncu satamadık. bir de amrabat falan filan.
 • 10224
  masal masal matitas'taki kaynanadır.

  mr. vizyon, mancini gibi bir antrenörü bize getirdi.
  bu vizyon karşısında ezilen mancini 1 yıl sonra, 'ben bu vizyona layık olamıyorum' dedi ve gitti.
  yetti mi, yetmedi.

  sinyor prandelli geldi. tam prandelli ile müthiş başarılar geliyordu ki, başkanımız görevi bıraktı.
  prandelli ise, avrupa'da 3 tane pilot kulüp vardı başkan, onlar ne oldu diye bile soramadı.

  türkiye'deki kulüp başkanları arasında kendi kendine kaçan ilk başkandır.

  --- alıntı ---

  bir gün çileli bir günün ardından yorgun bir işçi, evine doğru yürüyormuş. restoranın önünden geçerken bir yazı görmüş. 'siz yiyin, oğlunuz ödesin.'...
  demiş oğlum benim kahrımı çeker karnımı tıka basa doldurayım. yemiş de yemiş. sonra tam restorandan çıkarken hesap gelmiş. karnı doyan işçi demiş ki, 'dolandırıcılar hani oğlum ödeyecekti?'
  garson demiş ki, 'beyim bu babanızın hesabı.'

  --- alıntı ---

  babamız oğulları izlemiş. restorana girdiklerini gördüğü ilk an, tekrar masaya oturmayı 4 gözle beklemiş.

  mevcut durum, biraz kukla adayına dönünce, perdenin arkasından çıkmış mr. vizyon. biz zaten biliyorduk, kör göze parmak olmuş.
 • 10225
  başkanlık yaptığı dönemde şike yaptığı cas tarafından tescillenen rakiplerimize futbol federasyonu para cezası bile vermemiştir.

  böyle de hakkımızı savunmuştur kendisi. savunmasa aldığımız şampiyonluk kupasını da elimizden alıp fener'e verecekmiş demek federasyon.

  aa dur o da oluyordu neredeyse. 9 puan farkla lider bitirip neredeyse son maçta kaybedecektik şampiyonluğu.
 • 10227
  kendisi döneminde yapılan play-off aşaması daha sezon başlamadan, ağustos ayında duyurulmuştur. bu organizasyonun adı "süper final" olarak mart ayında belirlendiği için "kupayı elimizden aldırıp fenere verdiriyordu" algısı vardır ve bu aslında bir yalandır.

  yani kural ve süreç daha sezon başlamadan belliydi. adı ve logosu sadece mart ayında konuldu.

  bu da ağustos ayında yayınlanan play-off duyurusu: https://www.tff.org/...201&ftxtID=13270
 • 10229
  unutkanlar ya da geçmişi bilinçli şekilde tahrip etmeye çalışanlar için yazıyorum, yeni yönetimde olup olmamasından bağımsız kendisi çok başarılı bir başkandır. 10 yılda enkaz haline gelmiş uefa şampiyonu galatasaray'ı tekrar dünyaya hatırlatmış, şimdi eleştirilen sneijder ve drogba transferleriyle hala unutulmamamızı sağlamıştır. kendisi yurtiçinden çok yurtdışı başarılarını düşünmüş vizyonu ve ufku geniş bir kişidir. evet fatih terim'le anlaşamayıp göndermiştir ama yerine de yine dünyanın dikkatini çekecek şekilde mancini gibi bir hoca ondan sonra da yine o dönemin popüler hocalarından prandelli'yi getirmiştir. şikeci fenerbahçe'yi ve şikeden hükümlü başkanını her konuşmasıyla daha da dibe itmiş ve üzerlerinde halen var olan psikolojik tahribatı yaratmıştır. şimdi çok doğru bulmadığım ama o gün için baya güç isteyen şikeci hakemlerin atandığı basketbol final serisine takımı çıkarmamıştır. gerektiğinde hükümete rest çekmiş, özgürlükleri savunmuş ve hatta twitter yasaklamasına da gerçek bir özgürlükçü ve toplumu düşünen kulüp gibi tepki verdirmiştir.

  özellikle fatih terim sonrası transferde ciddi hataları olmuş, yanlış danışmanlara güvenmiştir. ama fatih terim yüzünden kendisini sevmeyenler için şunu söyleyebilirim ki -adım fatih terim'den dolayı fatih bu arada- fatih hoca'yı göndermesi en doğru hareketlerinden biriydi çünkü hocam yine ego savaşlarına girmiş ve kulüp başkanının sözünü ezmeye çalışmıştır. zaten sonra da baş tetikçilerden, kendisine ceza yağdıran yıldırım demirören ile sırıtmalı meşhur pozunu vermiştir.

  ünal aysal'ın gitikçe radikalleşen hükümete muhalefet etmesinin bazı sonuçları olacaktı elbet ve oldu da. yönetim içinden de bazı yetkilerin kendisine verilmeyeceği söylendi ve kendisi de galatasaray'ın rahatlaması için medenice başkanlıktan vazgeçti.

  neyse ki hafızam güçlü ve geçmişi iyi hatırlıyorum. ülke ideolojisi, kulüp ideolojisi ya da kişisel husumetlerden ötürü ortaya atılan yalan yanlış bilgileri ayırt edebiliyorum. objektf olmak neden bu kadar zor onu anlayamıyorum ama.
 • 10230
  ilk senesinde fernando muslera, felipe melo, eboue, ujfalusi, elmander gibi takıma ciddi katkı vermiş halen daha saygıyla anılan futbolcuları transfer etmiştir. muslera zaten 2024 yılında bile kalemizi korumaya devam ediyor. yerli piyasasında da selçuk inan gibi dönemin en iyi yerli orta sahasını takıma katmıştır.

  ikinci senesinde bana göre türk futbol tarihinin en sükseli transferi olan wesley sneijder'ı takıma katmıştır ki bu başkan transferidir. mesela amrabat, dany teknik direktör transferiydi. dönemin en iyi yerli forveti burak yılmaz transfer edildi, yanına da didier drogba getirildi. drogba çin'e kadar düştüğü için çok büyük bir transfer miydi tartışılır ancak adam bizden sonra bir kez daha chelsea yaptı, şampiyonlar ligi'nde bize icardi'nin veremediği katkıyı verdi. felipe melo tekrardan kiralandı, hamit altıntop transfer edildi.

  üçüncü ve son senesi en kötü transfer dönemi olabilir. bu dönemde alex telles, bruma ve bonservisi alınan melo dışında göze batan bir transfer yok. hajrovic, ontivero gibi tarihe geçen kötü transferler de bu sezonda gerçekleşti.

  genel olarak takıma değerli isimleri transfer etmiştir, birçoğu da kulüp efsanesi olmuştur.

  döneminde 2 lig şampiyonluğu, 2 süper kupa, 1 türkiye kupası kazandık futbolda. şampiyonlar ligi'nde çeyrek final gördük, efsanevi real madrid maçını oynadık. sonraki sezon yine gruplardan çıkmayı başardık.

  ünal aysal çok başarılı bir başkandı. fatih terim ile olan sürtüşmesinde kim haklıdır kim haksızdır bilinmez. terim sonrası üst düzey teknik direktörler ile anlaşsa da istediği verimi alamadı. genel olarak iyi bir vizyonu vardı. hitabet olarak da galatasaray tarihinin en iyi başkanlarından biridir.
 • 10231
  iyi başkandır, iyi transferler yapmıştır falan filan.

  terim gidince ne olduğu da açığa çıkmıştır, yönetim kadrosunu değiştirmiştir, rakipleri şike yaparken herhangi bir gündem yaratıp ceza aldıramamıştır, süper final saçmalığına engel olamamıştır, son döneminde dünya para harcayıp saçma sapan futbolcular almıştır.

  iyi yaptığı işler vardır, kötü yaptığı işler vardır. terim olmasa başarılı bir başkanlığı olmazdı bu da bir gerçektir. tekrar dönüşünü olumlu karşılamıyorum. bulunduğu yönetimin ömrü uzun olmaz. dağılır gider.
 • 10232
  kendisi döneminde yapılan uygulama ağustos'ta belli fakat şartlar ligin bitmesine 2 hafta kala belirlendi. puan farkı açıldığı içinde puanları 2'ye bölmüşlerdi.

  durumu lütfen doğru anlatalım. eğer hatırlamıyorsak da araştırıp yazalım. o yüzden denilen algı bir gerçektir. bunun müsebbibi kendisi olmayabilir ama oyun bunun üzerineydi.

  edit: hatta fatih hocanın "iki kere şampiyon" çıkışı da bunun üzerinedir.
 • 10234
  gerçeği görmek yerine süslü cümleler seven galatasaraylıların bayıldığı başkandır.

  kendisi döneminde yapılan yanlış işler şunlardır:

  - şike yapan takım en ufak ceza almadı, şikeyle kazandığı kupa müzesinde duruyor.
  - playoff sistemi şike yapan rakibin oyuncularının birer birer kaçması sonrası kadrosu zayıfladı diye getirildi.
  - durup dururken abdürrahim albayrak ve ali dürüst yönetimden çıkarıldı.
  - candan erçetin gibi bu işle alakasız isimler yönetici pozisyonuna getirildi.
  - fatih terim ile yaşadığı doğrudur/yanlıştır ama özel konuşmalarını rasim ozan kütahyalı aracılığıyla basına servis etmesi bir galatasaray başkanına hiç yakışmadı.
  - hoca gitmek istedi/istemedi, günün sonunda 2 yıllık başarılı teknik direktörünü elinden kaçırdı.
  - roberto mancini'yi yalan vaatlerle kandırıp yarım dönem sonunda elinden kaçırdı.
  - yabancı sınırlaması kararının önüne geçilemedi.
  - mahkeme kararıyla ab pasaportlu futbolcuların yerli statüsünde sayılması için mahkemeye başvuracağız dedi. başvurmadı.
  - avrupa ülkelerinden takım alacağım şeklinde bir vaadi vardı en ufak haber göremedik.
  - basket takımına sponsorluk vaadi vardı o da havada kaldı.
  - yarım dönem önce bedelsiz alabileceği tarık çamdal'ı yarım dönem sonra fahiş bedellere almak zorunda kaldı.
  - takımı basketbolda şampiyonluk maçına çıkarmadı bu süreçte herkes kendisini desteklerken bir sonraki sezon kuzu kuzu lig maçlarına çıkarttı.
  - yaptığı transferlerin çogu cenk ergün tipi transferlerdi. yok galatasaray'a kimliğini hatırlatmış da yok drogba izlemişiz de ben bunları yemem. 35 yaşında çin'de oynayan adamı yıllık 6-7 milyona getirmek bir başarı değil. "taraftar çıldırdı drogba'yı istiyor" diye salon inlediğinde 33 yaşındaki drogba'yı getirmiş gibi davranmanın gereği yok.
  - övünülen sneijderli drogbalı kadrolarla nisan'da fenerbahçe'ye son şampiyonluğunu vermiştir.
  - olcan adın, salih dursun, umut gündoğan, oğuzhan kayar, ontivero, hajrovic, burdisso, tarık çamdal ve iç transferde verdiği pornografik rakamlar yüzünden kulüp uzun süre belini doğrultamamıştır. uefa'dan ceza yemiştir.
  - endogan adili diye galatasaray taraftarlarının %99'u tarafından hiç görülmemiş bir futbolcu yine saçma sapan bir paraya transfer edilip sonrasında "e bu yerli sayılmıyormuş" diye kadroya yazılamamıştır.
  - yaz dönemi boyunca taraftara hayaller satıp son gün dzemaili ve pandev transferleri ile hocası prandelli'yi yarı yolda bırakmıştır.
  - süslü cümleler ile uyuttuğu keriz taraftar gibi olmayıp süslü cümleler yerine icraatine bakan galatasaray üyeleri istediği yetkileri haklı olarak vermeyince de sezon ortasında kulübü bırakıp arkasına bakmadan kaçıp gitmiştir.

  galatasaray tarihinin en başarılılarından mıdır bilemem galatasaray tarihindeki başkanların büyük bölümü rezil olduğu için en başarılılarından sayılabilir ama bildiğim şudur ki net şekilde en popülist ve en taraftara oynamasını bilen galatasaray başkanı kendisidir.
 • 10235
  nasıl ki dursun özbek gibi en sevilmeyen ve açık ara başarısız olarak görülen biri tekrar başkan olunca galatasaray taraftarları olarak galatasaray için kabullenildiyse, kendisinden çok daha başarılı olduğu açık olan ünal aysal tekrar iş başı yaptığında taraftarlar olarak galatasaray için kabullenilecek kişidir. eski defterleri açıp "yok fatih terim galatasaray'dan daha önemlidir " görüşü ortaya konulup köstek olunacaksa * hiç öyle birlik, beraberlik, galatasaray büyüklüğü diye kandırmayalım birbirimizi.
 • 10236
  sözüm aysal'ın şahsına değil ancak 82 yaşında bir insanın bırakın galatasaray'ı kontrol etmesi büyük tuvaletini kontrol etmesi bile başarıdır. ünal aysal her ne kadar kendini dinç hissetse ve sağlıklı da olsa bu yaşta bir insana koskoca bir camianın geleceğini emanet etmek intihardır. umarım oy vericiler buna dikkat eder. 10 sene daha gençken de işler sarpa sarınca bizi ortada bırakıp kaçışını unutmadık.
App Store'dan indirin Google Play'den alın