• mali olarak kötü falan yönetmedi. o günkü kuru sabitleyerek kaç milyon kar ettiğini haber sitelerinden görebilirsiniz. drogba, sneijder, eboue vs izlerken, madrid ve juventus'u yenerken boynuma dola diyordunuz bugün kötü başkan oldu.
  hayalimdeki takımı anlamamışsınız diyen ali koç'tan da, faturayı ödeyemiyoruz diyen ahmet nur'dan da, silahım olsa hakemi vururdum diyen rize başkanından da, önüne gelene 8 milyon bağlayan d.a.ö'den de çok daha iyi başkandı. kiminle kıyaslıyorsunuz, abramoviçle falan mı?

  on numara adamdı. keşke tüm kulüp başkanlar kendisi gibi olabilse.
 • galatasarayı batırdı yaaaaaaaaaaa

  aynen kanka mario jardel'i 3 oyuncu karşılığında satıp 2002'de toplama takımla oynamamazın sebebi ünal aysaldı.
  2004'de 90 tane futbolcu alıp, 2005'te ribery'i elimizden kaçırıyor, 2006'da futbolcular paralarını alamamamısın sebebi de ünal aysal'dır.

  aynen aynen.

  batık galatasaray'a geldi küçülerek büyüme olmaz dedi onun yönetimindeki galatasaray fenerbahce egemenligini kırdı yıllar sonra sampiyonlar ligi gördü, üst turlar gördü, kupalar gördü ama galatasaray'ı batırdı.

  uzun zaman önce sene 2010 filan sanırım bu sözlükte sadece okur iken galatasaray dair özlenilen şeyler gibi bi başlık vardı. biri kupa kaldıran galatasaray yazmıştı. heh işte başka sözüm yok.

  edit: 3-4 dk içinde en begenilen entrylerime girerken 20 dkya çıktı. eksilemezsiniz adam değilsiniz oglum. gerçekler böyle koyar işte adama.
 • ulan,
  adam ekonomik olarak batan kulübü aldı, sermaye arttırımıdır, şampiyonlar ligi geliridir, öyledir böyledir bir şekilde düzlüğe çıkardı.

  üstüne wesley sneijder, didier drogba gibi maddi anlamda, bırak aq maddi anlamı, aynı zamanda manevi anlamda da hayal bile edemeyeceğimiz adamları getirdi.

  o özendiğimiz avrupa kulüplerindeki yönetim bazında başarının anahtarı olan kurumsallığı şiar edindi.

  3. senesi içinde başkanlık mevkisinde bulunduğu galatasaray'da, galatasaray ilk 2 senesinde türkiye liginde şampiyon oldu ve senelerdir katılamadığımız şampiyonlar liginde gruplardan çıktı, 1 senesinde de çeyrek final oynadı.

  galatasaray, herkesin ölüp bittiği 'gençleştirme operasyonuna' başladı.

  bir takım her sene şampiyon olacak diye bir kanun mu var amk? nerede görülmüş böyle bir şey? hiçbir şey yoksa takımın yaşlanıyor lan. elbette arada rakiplerin de şampiyon olacak. sen her şeyi mükemmel yapsan sistem müsaade etmez zaten böyle bir şeye. hani derler ya 'eşyanın tabiatına aykırı' bu o işte.

  yani bu adam başarısız öyle mi? bu adam gitsin öyle mi? vallahi size hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum. sözlükten uçmak falan da sıkıntı değil ama harbiden zor tutuyorum. bu kadar vizyonsuz, dar görüşlü nasıl olunur amk aklım almıyor lan? şu kadar sürede, şu işleri başaran adama nasıl 'başarısız' diyebilir aklı baliğ olan bir insan? nasıl gitmesini isteyebilir?
 • 17 haziran 2014,
  türkiye basketbol liginin final serisinin son maçına, yaşanılan haksızlıklara tepki göstermek için mikrofon mikrofon gezmek yerine, takımı maça çıkarmayarak "lafa değil icraate" bakanlar için sıradışı bir olay yaşatmıştır.

  son günlerde yine popüler olan "oradan burdan çekiliriz" söylemlerinin üzerine aklıma gelen eski başkanımız.
 • arkadaşlar kızacaklar ama bugün de kendisinin kulaklarını çınlattığım başkan.

  fenerbahçe ile oynayacağımız maçın tarihi (bkz: 13 nisan 2016 galatasaray fenerbahçe maçı) olarak belirlenmiş. ki başkanımız sözde sayın dursun aydın özbek daha iki gün önce 28 nisan tarihi olmazsa olmazımız diyordu.

  geriye doğru saralım saha dışında basiretsiz başkanımız sayesinde herkese ezilip duruyoruz.

  adamlar şikeciyken onlar bize şikeci diyorlar. bizim başkan ise şikeciye şikeci dememesine rağmen ima edilmesinden alındılar diye özür diliyor.

  basketbolda sahada kazandığımız maçı masada kaybediyoruz. hem de haklı olmamıza rağmen. konuyu cas'a götürmeye bile tenezzül etmiyoruz.

  ali dürüst diye sözde galatasaray'ın haklarını koruyacak adamı tff'ye koyuyoruz adamın orada korkuluktan başka şekli yok.

  şimdi konuya ünal aysal tarafından benzer durumlara bakalım.

  1- zamanında beşiktaş, arkasına tarihin en güçlü iktidarını alarak tt arena'da maçlara çıkacağız dedi. istediğim olacak dedi. fatih terim iktidar yalakalığı yaparak oynasınlar dedi. aysal bütümn baskıya rağmen bunu red etti.

  2- şikeciye şikeci demeyi biliyor. şikeci bize laf ederse karşısına mahkeme duvarını çıkartıyordu. hem göte göt diyor, hem de bize göt demeye kalkanın aklını alıyordu. (bkz: ahmet çakar'a açtığı davalar)

  3- aysal yönetiminde fenerbahçe ülker ile basketbolda final oynarken. recep ankaralı, rüştü nuran ile emin moğulkoç 'lüsünün yanlı tutumu ile şampiyonluk için bir adım öne geçmemiz engelleniyor ve son maça yine bu hakemler atanıyor. hem aysal bu hakem 3'lüsünü istemediğini hemde can güveliğinin olmadığını söylerek galatasaray tarihine (bkz: 15 haziran duruşu) olarak geçen olayı gerçekleştiriyordu.

  4- yine kendileri çok muhterem ve büyük taşşaklı bir abimiz oldukları için, sonrasında fatih terim'i kovduğu gibi zamanında ali dürüst'ü de kovuyordu. ki bugün geldiğimiz nokta da bu konu için ne kadar doğru adım attığını net görebiliyoruz.

  kısaca senin gibi taşşaklısı gelmedi gelemyecek başkanım.

  not: kusura bakmayın ama galatasaray böyle yönetildikçe ben de her fırsatta bu aslan parçasını hatırlatacağım!
 • kendisini galatasaray başkanı olunca tanımış olanlar için başarıları tabiki sadece fatih terim'e aittir.

  mesela o yeni tanıyanlar, a grubu hisse mevzusunda kulübü kim kurtarmış onu bile bilmezler.

  mesela o yeni tanıyanlar, 100.yılda "unutulmaz maçlar" belgeselini kim yaptırdı bilmezler.

  mesela o yeni tanıyanlar, fatih terim'in bir önceki adnan polat döneminde teklif almasına rağmen niye kulübün kapısından geçmediğini bilmezler.

  mesela o yeni tanıyanlar, iktidar takıma daha fazla saldırmasın diye bıraktığını bilmezler.

  mesela o yeni tanıyanlar, kurumsal yönetimin ne olduğunu hiç bilmezler. şimdi "fatih terim allah kerim" arabeskçileri, üç hafta sonra kendi efsanelerin istifaya davet ederler.

  defalarca açıklandı neyin ne olduğu. güneşi balçıkla sıvayamazsınız. fatih terim'i kovması doğru karardı.

  galatasarayın son 15 yıldaki en iyi başkanıdır.
 • 9 ocak 2018 tarihinde trt'de katıldığı programda çok önemli şeyler söylemiştir.

  fakat söylediği onca önemli şeyden taraftarın takıldığı tek konunun terim ile alakalı mesele olması beni bu ülkenin geleceği hakkında umutsuzluğa düşürüyor.

  kimsenin umru olmadı. galatasaray'ın elinden riva ve florya alındı. borçlarımızı 4-5 defa kapatabilecek araziler bunlar. üstelik bir defa bile kapatamayacak şekilde alındı. işin içinde hükümet de olduğundan yeterli bir üslupla bundan bahsetti. o arazileri neden gayrımenkul yatırım ortaklığı ile değerlendirmediğimizi sordu ki ben de bunu hep ama hep merak etmişimdir. zira mevcut formülden çok daha fazla kazandıracak bir formüldür. nedenini anlatmıyorum, çünkü gördüğüm kadarıyla bunun için kendimi yormama gerek yok. zaten kimsenin umrunda değil.

  bakın bu gün ünal aysal'ın dursun aydın özbek'in galatasaray bilançosuna nasıl ek 50-60 milyon eu zarar yazıldığını anlattı. medya bundan nedense hiç bahsetmiyor. (bkz: #2324060) programı izleyen kaç kişinin umrunda onu da çok merak ediyorum. varsa yoksa terim.

  peşinde olduğu projelerden bahsetti. bu projeler ayrıca neler kaybettiğimizin de resmidir.

  galatasaray taraftarı varsa yoksa 2 golün, 3 galibiyetin peşinde. o yüzden de takımı, aynı üretemeyen türkiye gibi mali açıdan batmaya mahkum. türk halkının bir kopyasıyız. neyden mahrum kaldığımız umrumuzda değil. nitekim bu taraftar gelen 2-3 galibiyet sonrası dursun aydın özbek'çi de olmuştu. kimse kimseyi kandırmasın. #yönetimistifa başlığının sabitlenmesi meselesinde yaşananlar da ortada. hatta açıp başlığın içerisinden bile okuyabilirsiniz. bu gün yapılan da aynı şey...

  bırakın amk terim yönetecek zaten takımı. kongreye odaklanın.

  ünal aysal elbette terim ile ilgili sorulara cevap verecekti. kötü ne dedi ki terim hakkında? hepimizin bildiği şeyleri söyledi. amacı terim'i rencide mi etmek. elinde o kadar malzeme vardı ki... bana göre hep uzlaştırıcı mesajlar verdi. ama şunu da diyebilirdi. fatih terim daha 4 ay önce ateş püskürüp sezon sonunda konuşacam dediği federasyonla bizden habersiz pazarlıklar yapmış. milli takımı kullanarak, hassas duygularımızdan faydalanarak aldığı izni galatasaray düşmanlarıyla ve galatasaray'a karşı kullanmış, camiayı zor durumda bırakmıştır. bunu yaparken de sözleşme uzatma teklifimizi reddetmiştir. biz terim'i kovduk. ilkelerini yitirmiş bir insandı. nitekim milli takımda silahlı magandaları koruyacak, bodrumdan kalkıp çeşme'de mekan basacak bir insan haline gelmiştir. zaten federasyon da sözleşmesini topluma örnek olamaması ve milli takımın imajını zedelemesi nedeniyle feshetmiş ve tazminatını vermemiştir. bunlar bir galatasaray efsanesine yakışan hareketler değildir.... diyebilirdi. daha da sert konuşabilirdi. fakat galatasaray söz konusu olunca kırgınlık, küslük yoktur dedi.

  bu gün neden dursun aydın özbek'in yanında 300, 500, 1000 rakamı yok biliyor musunuz? riva ihalesinde devlet karımızın yarısı, ihale yapıldıktan sonra arazinin imara açık alanını düşürüp, en iyi teklifi veren firma kaçırıldıktan, ihaleye fesat karıştırıldıktan sonra neden bu mesele kimsenin sikinde olmadıysa işte ondan yok.

  aklınız gidiyor racon kesen adam görünce. he evet amk başka galatasaray yok. başka galatasaray yoku demirören ile vals yaparken de düşünecekti terim...

  amacım bunları gündem yapmak değil. benim amacım 3 gün sonra yapılacak seçim ve dursun aydın özbek'in hatalarıdır. 3-5 yanlış transferden bahsetmiyorum ben. onları doğru dürüst eleştirmedim bile... 2 milyar dolarlık arazileri 400-500 milyon dolar kazanamayacak şekilde elden çıkaran bir rant kuklasından bahsetmek, geleceğin galatasaray'ından bahsetmek istiyorum ben. ünal aysal'ın basket takımı ile ipleri can topsakal'ın eline bırakılmış basket takımından bahsetmek istiyorum. basket takımının şirketleşmesinden, salondan, otelden falan bahsetmek lazım. gün bunun günü. ama kendilerini terimci diye ayırmış kitle fırsat buldu saldırıyor. evet fatih terim'in hastag'ini hatırlayın. çünkü başka galatasaray yok. ünal aysal önemli bilgiler verdi. düşman gördüğünüz için umursamıyorsanız da hata yapıyorsunuz. bu gün onları konuşalım azıcık. bunlar şampiyon olmaktan daha önemli...

  siz yine ünal aysal'ı sevmeyin. başkan olmasını istemeyin. ben de istiyor muyum emin değilim. ama söyledikleri önemli. bunları konuşmak, gündemi bunlarla belirlemek lazım. kongre en geç 20 ocak'ta bitecek. ondan sonra terim'i bol bol konuşuruz. hatta konuşmayız. bırakırız adam işini yapar. çünkü konuşmak galatasaray'a zarar veriyor.

  kısa vadede başarı o kadar da önemli değil. ama madem öyle umarım 2-3 sene şampiyon oluruz da çok mutlu olursunuz... çünkü tek umursadığınız bu. galatasaray'ın geleceği kimsenin umrunda değil malesef.
 • insanların sadece "ama hajrovic ama ontivero" minimalinde eleştirebildiği eski başkanımız.
  evet hajrovic'i de ontivero'yu da hatta burdisso'yu da ve daha da tarık çamdal ve olcan adın'ı da kendisi aldı. ama bugün olmasa neredeyse küme düşeceğimiz fernando muslera - wesley sneijder - armindo tue na bangna bruma - selçuk inan (beğenin yada beğenmeyin ki ben beğenmeyen taraftayım) - burak yılmaz (çin'e satıldığı o para olmasa geçen seneki ceza 2 katıydı) - felipe melo - alex telles vb. de bu adam aldı.
  göğsümüzü gere gere noblesse oblige (bkz: asalet mecbur kılar) diye gezmemizi bu adam sağladı.
  şike hükümlüsü bir zat diyerek tüm türkiye'nin (çok afedersiniz ama) göte göt diyemediği ortamda çıkarıp resmen suratına vurdu malum kişinin.
  ulan sırf drogba diye tezahurat yapıldı ve taraftar ne isterse o oluyor dedi diye gidip drogba'yı getirdi lan bu adam. eleştirenlerin gidip dolabına bakalım, oynadığı dönem aldığı forması varsa drogba formasıdır, kime ne anlatıyorsunuz?
  "ama hajrovic, ama ontivero ama burdisso" değil mi?
  değil abi işte, kazın ayağı öyle değil.
  bu adam hata da yaptı, baskın seçimi en büyük hatasıdır. kulübü satması bir şekilde söz konusuysa da sadece budur.
  ama bugün kulübün en büyük asset'i galatasaray adasını da kulübe geri kazandıran adamdır, aig belasından kutaran adamdır.
  sattı öyle mi?
  bu adam fatih terimin sadece bir eleman olduğunu gösterdi, imparator değil imparator olduğunu ispat etti!
  eleştirecekseniz de bilerek eleştirin, o adanın kullanımı fatih terimin elinde olsaydı geri almak için ne kadar çabalardınız bilin, sonra aysalın yaptıklarını görün, sonra koşup buraya "hajrovic - ontivero - burdisso" vs. diyerek bu adamlı eleştirin.

  edit: imla
 • eski efsane başkanımız. kendisinin fatih terim ile arası planlı şekilde açtırılmıştır. çünkü onu sadece bu şekilde harcayabileceklerdi. siyasete dahi boyun eğmiyordu.

  --- alıntı ---
  ünal aysal:
  " cüneyt çakır şaibeli bir hakemdir"
  " ali koç daha çocuk muhatabımız değil"
  " şikecilerle dost olmam"
  " abdurrahim albayrak ve ali dürüst ile çalışamayız"
  --- alıntı ---
 • çok eleştirilmişti galatasaray'ı bundesliga'ya taşımayı düşündüğünde. o zaman da bu hamleyi destekliyordum.
  ahlaken çökmüş, kendini arap kültürüne, hukuksuzluğa, rüşvete teslim etmiş yeni türkiye'de ne işi var allahaşkına bu galatasaray'ın. bana göre derhal almanya'dan bu işe uygun bir kulüp satın almalı camianın önde gidenlerinden birisi. her zaman çat diye galatasaray'ı almanya'ya taşıma opsiyonumuz olursa elimizde herkes adam olur.

  galatasaraysız türk futbolu bi suriye futbolu kadar çekici olur eminim ama fazlası değil.
 • derin gs lunch time yayınında fatih terim ile alakalı soruya hocanın daha iyi bir iş bulduğu için galatasaray'dan gittiğini ve bu süreç boyunca yönetimle iletişim kurmadığını bundan ötürü yönetim kurulu olarak ani bir karar almak zorunda kaldıklarını dile getirdi. art niyetimiz olmuş olsa yerine hoca bakmış olurduk fatih hoca gittikten sonra hoca bulmakta zorlandık en son italyanı getirdik şeklinde cevap verdi. ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır bilemiyorum ama bana verdiği cevap samimi geldi. dibine kadar terimci bir insan olarak bence o süreçte hocamızın verdiği bana göre yanlış milli takım kararını çoğumuz unutuyoruz. tek suçlu bence ünal aysal değildi, olmamalı da.
 • kendisini ne kadar eleştirirseniz eleştirin,

  gerek terim,
  gerek farklı nedenlerden dolayı ne kadar kızarsanız kızın,
  kendisi tanrı'nın bu kulübe ders vermek için az da olsa tadına baktırdığı bir başkandır.

  kendisinden önceki başkan;
  (bkz: adnan polat)

  hani şu, taraftarları hükümete ispiyonlamak niyetinde olan;
  sonra ibra edilmeyerek tarihe geçen...

  kendisinden sonra gelen iki isim mi?

  (bkz: duygun yarsuvat)
  (bkz: dursun aydın özbek)

  kimse kusura bakmasın,
  bugün ibrahimoviç, balotelli hayalleri kuruyorsak,
  kendisi sayesindedir.
  bu tip transferlerin mümkün olabileceğini göstermiştir.

  "taraftar ne isterse o!" demiştir.

  hani her yerde taşak geçildi ya,
  "galatasaray herkesin arzulayacağı, seksi bir kulüp" açıklaması var ya,

  aha, işte o vizyondur.
  burada sayfalarca tartışılan vizyon odur.

  "avrupa devleri futbolcular bizi isteyecek" demiştir.
  bugün seni tarık çamdal, sabri sarıoğlu falan arzuluyor.

  gelsin,
  yönetime darbe yapsın.

  bizi biraz geriye götürsün,
  ben razıyım.
 • ne kadar cevval, isabetli, gözüpek, akıllı ve mübarek bir insan evladı olduğu şu günlerde bir kez daha ortaya çıkan, hiç kimsenin galatasaray'ı babasının çiftliği gibi kullanamayacağını herkesin kafasına sokmuş, kullanmaya çalışana da etiketine bakmadan tekmeyi basmış efsane başkan.. hala kurduğu takımın ve ortaya koyduğu vizyonun ekmeğini yiyoruz..
 • yıldırım demirören'in " milli takım sensiz eksik gel takımı kurtar " teklifini kabul eden fatih terim ile yollarını ayıran eski başkan.

  kendisi birçok konuda hatalı olabilir lakin fatih terim ile yollarını ayırması konusunda hiçbir hatası yoktur. terim o dönem hem milli takımı hem galatasaray'i aynı anda çalıştırma hayali kurmuştu ama aysal buna müsade etmedi. çok da doğru bir karardı.
 • güntekin: sayın ünal aysal z ile şunda durum nedir?
  ünal aysal: aldık

  güntekin: peki bilmem kimin durumu nedir?
  ünal aysal: alcaz.

  güntekin: peki x ile dedikodular çıkıyor onda durum nedir?
  ünal aysal: alırız.

  güntekin: sezon bitmedi ama y ile anlaştığınız söyleniyor.
  ünal aysal: alacağız.

  rıdvan dilmen'de çıkıp demiyor ki: ''aga bu nedir?''
 • kendi döneminde 3 teknik adamla çalıştı.
  1. fatih terim; türk futbolunun gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörü.
  2. roberto mancini; kariyerinde seri a ve premier lig şampiyonlukları bulunan karizmatik teknik direktör.
  3. cesare prandelli; italya tarihinin en zayıf milli takımlarından birini avrupa şampiyonası finalisti yapmış teknik direktör. o sıralar dünyanın en iyilerinden biri olarak görülüyordu.

  adam vasat nedir bilmezdi hoca konusunda. dursun denen adam blanc'la randevu bile koparamaz anasını satayım.
 • serveti milyar dolar olan, yurtdışında bir çok ülkede elektrik santralleri bulunan adamdır. hiç ne iş yaptığı araştırıldı mı bilmiyorum ama günlük kazancını şu sözlükteki insanlar olarak toplansak ömrü hayatımızda kazanamayız. öyle bir holdinge sahip kendisi. gittiği her ülkede başbakanlarla, cumhurbaşkanlarıyla muhattap olması da bu yüzdendir. şimdi bu adama komisyoncu demek cidden aşırı komiktir. yanlış transfer yaptı diyebilirsiniz. yanlış sözleşmeler imzaladı diyebilirsiniz ama komisyon transferi yaptı demek kahkaha sebebidir.

  ayrıca tabi ki servetini galatasaray için harcamayacaktı. kimsenin de harcamasına gerek yok. adam gibi kulübü yönetsinler yeter.
 • drogba'yı, sneijder'i getirir, yaşlı derler; bruma - telles'i getirir ama ontivero derler; takım şampiyon olur, fatih terim yaptı derler; basket takımı şampiyon olur, ergin ataman yaptı derler; voleybol takımı cev şampiyonlar ligi'ne kabul edilir, fb. gidemedi o yüzden derler; takım şampiyonlar ligi'nde juventus'u devirip, gruptan çıkar; ama mancini şampiyon yapamadı derler; her alanda fener'i yener, ama kulübü batırdı derler.

  derler de derler...

  velhasıl kelam, galatasaray camiası'na bir türlü yaranamamış başkandır.