resim
Ünal Aysal
Görev:Başkan
Takım:-
Yaş:82
Uyruk:Türkiye
 • 2151
  stat konusunda sert bir uslup takınacagını hiç sanmıyorum ve beklemiyorum.. mantıklı dusunup konusan bir yapıya sahip.. buyuk ihtimal politik acıklamalar yapacaktır.. eger is izin kısmına gelirse kurallar geregi genel kurula gitmemiz lazım diyecegini dusunuyorum.. oradan sonuc olumsuz cıkınca da benim elimde olan bir durum degildi sonucta diyecektir.. boylece kimseyle ters dusmeden bu işten sıyrılabilir bence.. ki mantıklı olur bu da bizim icin diye dusunmekteyim..

  ayrıca gereken agresif sert tavrı adnan öztürk gostermekte zaten.. bu sayede iki kulup arasında en ust duzeydeki yoneticinin yani baskanların arasında gergin bir ortam olmuyor..
 • 2152
  oktay hoca hakkında demiş ki;
  bu sezon sonu anlaşması bitti. kendisiyle direktörlük konusunda anlaşacaktık. yani artık koç olmayacaktı. ama sonra biz de koç olmasını istedik, kendisine de buna sıcak baktı. yeniden oturduk konuştuk anlaşamadık.
  +bu konuda bir küfür iddiası vardı.
  -maalesef var, evet. ama konuyu unutalım derim o kadar.

  ya küfürü anladım da ulan ne demek anlaşamadık? 2+2 anlaşıldı haberini resmi siteye babam mı verdi?
 • 2153
  göreve başladığında galatasaray basketbol takımının galatasaray spor kulübü'nün vitrini olacağından bahsetmişti. geçtiğimiz hafta ise bir muhabirin "basketbol takımında küçülmeye gidilecek mi" sorusuna "şu an için hayır ama ileride düşünülebilir" diye cevapladı.
  sanırım küçülmeye başlanıyor, galatasaray'da ne olursa olsun başkanın oktay mahmuti'nin ettiği küfürü basına doğrulamaması gerekirdi diye düşünüyorum. şimdi de takımda belirsizlik var ve hala bir adım atılmıyor, başkan büyükçekmece'de takılıyor.

  bu sırada takım hazır olmadığından, koçu belirsizken, bırakın organizasyonun tamamlanmasını nasıl hareket edileceğine karar verilmemişken, uleb wildcard'ı vermez tabii ki sana.kendisi ve yönetim kurulu, wildcardı almak için elinde taraftar gibi büyük bir koz varken, ilgelenmeyip eurocup'a gitmemize sebep olmuştur.

  ayrıca oktay mahmuti konusu hakkında bu hafta bir açıklama yapacaktı ama hala açıklamayı bekliyoruz. fatih terim ile bülent tulunun arasının nasıl olduğu hakkında resmi sitede açıkama yaparsınız ama basketbol konusunda hala sessizliğinizi korursunuz. ömer üründür deyimiyle: gerçekten çok enteresan

  son olarak elle tutulur yaptığı tek iyi iş olarak fatih terim'i takımın başına geçirmesini gösterebiliriz. ancak bülent tulun ile bu işin içine de çomak sokabilir.
 • 2154
  beşiktaş'ın ali sami yen arena'ya çöreklenme isteğine her defasında nazikçe ''oğlum bak git'' yanıtını veren başkan:

  http://www.ntvspor.net/...dan-transfer-mujdesi

  adam ısrarla diyor ki; ''bir sürü sorunumuz var zaten statla ilgili, bir de başımıza siz çıkmayın nolur. ondan sonra kıçınıza tekme atmak zorunda kalacağız, siz de üzüleceksiniz, biz de üzüleceğiz, gerileceğiz boşu boşuna. durduk yerde düşmanlık falan çıkacak, hoş şeyler değil bunlar...''

  ancak, arena'ya dolduracağı kuş sürüsüyle borçlarını temizlemeyi düşünen fikret orman da, abilerini devreye sokarak ünal aysal'ı sıkıştırmakta kararlı. bakın sayın orman, o kuş sürüsü inönü'yü kaç maçta doldurabildi ki, arena'yı doldursun? iki maç kötü sonuçlar alın, kırmızı koltuklarımıza baka baka oynar apaçileriniz. gidin diğer tüm küçük takımlar gibi küçük statlarda oynayın da! haddinizi bilin azıcık...
 • 2158
  bak baskan kahpe surusu genc kizlarimiza saldirdi. hadi bakalim her gun sagda solda roportaj verecegine koru simdi kizlarimizi, hesap sor bu saldiriyi yapanlardan, hepsini gonder savciliga da gercekten baskanimiz oldugunu goreyim.

  edit: cok pis gosterdi baskan helal olsun. hepsini nefretle kinadik resmi siteden. bak bir daha yapabiliyorlar mi?

  ulan tek istedigimiz bize sahip ciksin yeter, hadi biz kendi basimizin caresine bakmaya alistik ama en azindan kizlarimizi korusun, yapanlardan he-sap sorsun. kinamak ne amk?
 • 2159
  bu taraftar ne ister hala anlamadım. şike yapan başkan mı, yoksa kulübü avrupa kupalarından men edilecek şekilde borç batağına sürükleyecek bir başkan mı ?

  nedir abicim sizin kriterleriniz ?

  ne yapması lazım bu adamın sizin gözünüzde başarılı bir yönetici olması için ?

  geçmiş yönetim sporcu transfer edildikten sonra borsaya bildiri yayınlıyordu, zaten bu sebeple bir çok kez ceza yedi.

  yeni yönetimin suçu kurallara uymak mı ?

  daha yazılacak o kadar çok şey var ki !

  oktay mahmuti de oktay mahmuti. adam başkana sövmüş ulan var mı ötesi. başkan bu küfürü yok sayar ise kim sallar onu bu kulüpte. ne çok seviyoruz deli gibi saplantıları. evet duruşu, adamlığı vs.. her yönüyle tam bize göre birisiydi mahmuti. hatta parkelerin mourinhosu derdim hep ona. ama yanlış yaptıysa cezası kesilir ve kesilmelide.

  hem eminim ki ünal aysal o küfürü yutup mahmutiyle devam etseydi buralar entryden geçilmezdi. olmadı başkan, o lafı nasıl yuttun başkan, şöle başkan böyle başkan.

  taraf olmayan bertaraf olur sözü ile icraatlerini gözler önüne seren bir iktidar partisi ile nasıl başa çıksın bu adama söyleyin allah aşkına ?

  ne desin mesela ? elime konuş desin mi başbakana yada suat kılıça ?

  yönetici olmak, hele hele 35 milyon taraftarı olan, sayısız başarıları bulunan bir spor kulübünü yönetmek öyle fm oynamaya benzemez.

  ünal aysal gayet profesyonel, soğuk kanlı, başarılı, zeki, çalışkan ve zengin birisi. bulunduğu yere de öyle silah kaçırarak, çeşitli cemaatlerin arkasına sığınarak gelmiş birisi değil.

  biraz sakin olun, biraz güvenin, birazda susun...
 • 2161
  galatasaray taraftarının şımarıklığı artık abartı seviyeye geldi. yıllardır haziranı geçtim temmzuda transfer yüzü görmeyen taraftar 25 haziranda transferler "bitmiyor" diye yönetime hakaret etme hakkını kendinde buluyor. dinime küfreden müslüman olsa sen ne yaptın da gs başkanına küfür hakkını kendinde görüyorsun? 25tl verip -kadıköy hatırası- t-shirt'ü alıp çevrendeki fb'lileri kızdırdın diye mi o hak sana geçti? ha ekliyeyim o kzıdırmayı yapmanı sağlayan takımı da o küfrettiğin yalancı diyerek hakaret ettiğin başkan kurdu.

  yönetimin 25 haziran hedefini doğru analiz etmek lazım. yıllar sonra "galatasaray'da transfer bitmez" yerine "25 haziranda transferleri bitirmeyi planlıyoruz" diyen bir yönetime kavuştuk bunu konuşmamız laızm. ama yoook galatasaray başkanına küfür edelim hadiyin daha yüksek sesle!!!

  kimisi oktay mahmuti'den dolayı kızgın, kimisi stad-bjk olaylarındaki tutumundan dolayı kızgın. kadıköydeki kupa kalkmasınıı bile başkana rağmen kaldırdık sanan zevat var burda. başkan izin vermeyecekte hadi açsın bakalım abdürrahim arasın başbakanı arayabiliyor mu? tepedeki adamın ağzından çıkan her kelime değerli ve önem arzettiğinden her zaman kendi düşüncelerini söylediğini mi sanıyorsunuz? işte bu kızgınlıklarımızı yansıtacak bir platform bulduk yaşasın diyip mal bulmuş mağribi gibi giydiriyoruz başkana.

  başakn dediğin çok konuşmaz olayı nedir çözemedim ben daha. faruk süren zamanını kaçınızın tevellütü yetiyor? doğru dürüst internet olmadığı ve çoğunuz gazete okumadığı için bilmezsiniz tabii. faruk başkan hergün gazetelerdeydi (ha benim için büyük başkandır eleştiri anlamında demiyorum bunu). her gün bir röportajı yayınlanırdı olmadı bir demeci. o adnan polat'a mal ettiğiniz "20:45'te lideriz" lafını da ilk eden faruk sürendir. aaaa o da çok konuşuyordu demi?

  yönetim anlamında bilgisi olmayanların sallaması küfretmesi kolay oluyor. sorun, galatasaray taraftarının başkanı yönetimi veya sporcusu hakkında sınıf arkadaşıyla konuşuyor gibi konuşması. bir insanı eleştirecekseniz de doğru kelimeleri seçmeniz lazım. o doğru kelimeleri kullanamıyorsanız biri de gelir sizi eleştirir öyle apışıp kalırsınız.

  adamın şampiyonluk kutlamalarına gitmesi bile eleştiriliyor. kardeşim antalyadaki taraftarın hakkı değil mi başkanını görmek? köln'deki tuzladaki izmirdeki görüyor işte ne güzel başkanını. illa maç için gidip 5 yıldızlı otellerde takılıp protokolde durup şehri terketmesi mi lazım başkanın? transferi başkan mı yapıyor sanıyorsunuz? transfer komitesi var, onlar uğraşacak tabi. koca gs başkanı bounes aires marseilles londra futbolcu ve futbolcu menageri mi kovalayacak? antalyaya gidiş 1 saat. akşam 18:00'de yola çıksa 20:00de antalyada gece 23:00'ea gene evinde. eee bu menejerler gece yarısı mı basıyor kulübü?

  ünal aysal'a gelirsek en fazla 2 ay sonra onu pek görmeyeceksiniz herhangi bir yerde. galatasaray yönetim kurulu artık denetleyici sorgulayıcı role bürünecek. gs'ın profesyonel anlamda başkanı artık lütfi arıboğan oldu. tüm sorumluluk onun üzerinden dönecek. başkanın da artık kendini hırpalaması yıpratmasına gerek kalmayacak. belki böylece hakketmediği ithamlardan da kurtulur
 • 2162
  abi tarih verme biz bekleriz ağustosun son gününe kadar. alışığız. bizim için sorun değil. benim derdim de değil arshavin olmuş amrabat olmuş assaidi olmuş. takımda uyum iyiyse -ki artık sorun yok- gelecek isimler bile önemli değil. ama tarih veripte şu zamana kadar yüzde 80'i bitecek. şu zamana kadar şunları alcaz da transferin %94.5897948235729sı bitecek deme be başkanım. koskoca galatasaray başkanının ağzından bir söz çıkıyorsa olsun yani. hepsi söyledi yapmadı ama sen söyleme de farkın olsun.
 • 2165
  kendisini çok demeç veriyor diye eleştiren insanlar var. e ne yapsın abi adam? çeşitli şehirlerde şampiyonluk kutlamaları var ve bu adam taraftarı memnun etmek için oralara kadar gidiyor, gittikten sonra bir köşeye çekilip sus pus oturmasını mı istiyorsunuz anlamadım ki? bir şey söylemeyecek mi bu adam gittiği yerde? tabii ki söyleyecek ve orada da basın mensupları olacak bunlar normal şeyler. sanki adam yatında evinde oturup da gazeteci çağırıyor açıklama yapmak için hayret bir şey.
 • 2167
  bir ali-sami-yen.net forum üyesi tarafindan kendisine müthis elestirisel yazi yazilmstir.

  --- alıntı ---

  - galatasaray başkanı diğer başkanlara benzemez. o yüzdendir ki birilerinin oğulları diye yönetime kimseyi almaz, almamalı. emir sarıgül ve ali gürsoy gibi babadan torpilli adamlar yönetime alınmamalı. yaptıklarıyla bu insanlar yönetici olmayı haketmeli, ailelerinden dolayı yönetici olmamalılar.

  - geçen sezon melo transferinden öncesinde mutlaka fikir ayrılıkları olur ama transfer edildikten sonra yönetimdeki çatlakların medyaya sızmasını engellemesi, bu sorunların toplantı masasında kalmasını sağlaması gerekir. eğer ki köstebek var ise bunun da temizlenmesi gerekir. liverpool ile oynanan hazırlık maçının ardından herkese fatih terim'i kaybetme korkusu yaşatmaması gerekir. ondan sonraki transferlerde takıma güven vermeli, transferin son günü yunanistan bağlantılarıyla riera kazığını yedirmemeli bize.

  - galatasaray başkanı'nın bir ağırlığı olmalı. madrid seferi adı altında transfer yapmaya gidiyorsa tüm işler bitmeli, o imzalar atılmalı. 3'ün 1'i alınmamalı. galatasaray başkanı transfer görüşmesine gitmez imza atmaya gider çünkü. daha oyuncularla bir kere görüşmeden apar topar madrid'e gitmemeli, klüple anlaşmanın oyuncuyu almak demek olmadığını bilmeli.

  - benim istediğim galatasaray başkan'ı bir iftar yemeğinde önüne sunulan play-off teklifini lig ruhuna aykırı diyip reddetmeli. eğer ki kabul ediyorsa tüm sezon buna saygı duymalı, 9 puanlık fark kapandığında hiç bir galatasaray mensubu ama biz normal sezonda şampiyonuz, 2 kere şampiyonuz yeaa saçmalığına girişmemeli. kural maç başlamadan değişti, bu sene kural böyleydi demeli. buna hazırlıklı olup devre arasında yiğit gökoğlan gibilerini değil direkt skora katkı etki edecek adamları alması gerekir. istersek shaqiri'yi alırız diyip transferin son günlerinde fatih terim'i yiğit'e mahkum etmemeli. şu tercihten dolayı şampiyonluk kaçıyordu.

  - galatasaray başkanı seviyesiz programlara (telegol) ve seviyesiz insanlarla (n.özdemir) aynı programa çıkmamalı. eğer şampiyonluktan sonraki yarım saatlik bir programda (kanal d haber) 29 dk nihat özdemir konuşup, sana sallıyorsa sen sana söz hakkı verildiğinde sadece "teessüf ederim" dememelisin. cevap isteyen adamı en güzel cevabı vermelisin. bu cevabı ben istiyorum diye nihat özdemir tipi bir başkan istemiş olmuyorum.

  - metristekilerin gizli temsilciliklerini yapan anadolu takımlarına mesafeli olmalı, gerekirse o takımlarla ilişkilerini kesmeli. anadolu'dan alınacak bir topçu için karakteri beş para etmez adamların lafının altında kalmamalı, "fb erkek gibi para veriyor, gs ise oyuncuyu ayartıyor" diyen biri için özür dileme anlamına gelen liseli birinin ağzından çıkan bir açıklama yapmamalı gs başkanı. sana bunları söyleyebilen, aziz'in uşağı bir adamı klüpler birliğinde desteklememeli hatta onun karşısına kendi adayını çıkartabilecek gücü olmalı.

  - ne amaçla geldiği belli olan demirören ile seçimin son gününde anlaştı şeklinde haber çıkmamalı galatasaray başkanı'nın. galatasaray başkanı net olmalı, bir kararı olmalı ve tüm galatasaray taraftarları bu kararı bilmeli. nabza göre şerbet verilmemeli. çıkan haberler yalansa yalanlanmalı. yalanlanmadığına göre destek verildiği anlamı çıkar ki bu da ünal aysal'ın çok yanlış kararlarından biridir. geçen 1-2 ay sonra gelen başkan görevini yaptıktan sonra ulu orta tff başkanı'nı düşürmek için uğraşıyoruz diye reklam kokan açıklamalar yapmamalı, eğer yapıyorsa bunu icraate dökmeli ve o tff başkanı'nı devirmeli. galatasaray başkanı'nın ağzından söz bir kere çıkmalı ve o uygulanmalı. devamlı konuşmamalı, konuşurken düşünmeli ve yapamayacağı şeyler dememeli.

  - şike yaptığı ortaya çıkan tapelerden, açıklamalardan, itiraflardan belli bir klüp için "umarım hiç bir klüp mensubu ve klüp ceza almaz" değil "en ufak bu işe karışan kişi ve kurumlar cezasını çekmeli, futbol temizlenmeli" demeli. biz avrupa'ya gidelim de gerisi önemli değil mantalitesiyle icraatler yapmamalı. bu konuda taraftarın tercümanı haline gelen yöneticisini susturup geri plana atmamalı.

  - rakiplerimizin hepsi şikeye bulaşmışken, kirlendikleri iddianamede belliyken, tek temiz büyük takım biz kalmışken kendi "şahsi" danışmanı olduğu söylediği kişi bizi bu sürecin içine çekmemeli. bu kişi eğer ki bunu yaptıysa kapı dışı edilmeli. galatasaray başkanı böyle kirli insanlarla çalışmamalı. galatasaray'da kendi şahsi danışmanına iş bulmamalı. o şahsi danışmanını galatasaray transfer komitesi adı altında klübe sokmamalı. eğer ki bu kişi klübe giriyorsa açıkça klübün çalışanı demeli, gelen eleştirelere cevap olarak "o benim şahsi danışmanım, taraftar buna karışamaz" dememeli. yani taraftarı yine salak yerine koymamalı.

  - 2 senedir takım için uğraşan, geçen yaz haftalarca yurtdışında kalarak euroleague lisansı almak için gecesini gündüzüne katan, seçim günü olmasına rağmen banvit maçı için bandırma deplasmanına gelip takıma destek verecek kadar takımı sahiplenmiş bir adam 2 ayda klübe küstürülüp, istifaya zorlanmamalı. kendi şahsi danışmanı görev kapabilmek için bu olaydan sonra basketbol maçı kaçırmamak için uğraş vermemeli. daha önce engelli basketbol maçına gelmemiş danışmanı takıma destek veriyor gibi görünmek için maçlara gelip basketbol için klüpte görev almayı hedeflememeli.

  - tapelerde çıkan bazı konuşmalarda muhbirlik yaptığı belli muhabirlere tepkisini koymalı, o muhabir o kanalda çalıştığı sürece o kanala yasak koymalı. florya muhbirlerin yeri değil en nihayetinde.

  - galatasaray başkanı çıktığı bir yayında siyasi otoriteye yaranmak için " 20 milyon o partiye oy veren galatasaraylı vardır, hehehe" dememeli, galatasaray'ı siyaset malzemesi yapmamalı.

  - galatasaray başkanı'nın ağzından çıkan söz senet gibi olmalı. resmi siteden yapılan açıklama taraftar için son nokta olmalı. 4 seneliğine anlaştık deyip 1 ay sonra elenince anlaşmadığımız ortaya çıkmamalı. anlaşmadığımız biri için sözleşme yeniledik denmemeli. yollar ayrıldığı belliyken bile taraftar tepkisinden çekinip "ufak pürüzler kaldı, anlaşacağız" deyip taraftarı salak yerine koymamalı. çalışmayacağımızı belirtip, başka hoca düşünüyoruz diyebilmeli. kısacası taraftarına dürüst olmalı.

  - stad konusunda "galatasaray taraftarının bir şey söyleme hakkı yok, o stad devletin bir hediyesi" gibi şeyler söyleyen fbjk başkanına gerekli tepkiyi göstermeli. hiçbir klüp başkanı bu yalan şeyleri söyleyememeli. bu söylendiğinde bu stad karşılığında eskiden 49 yıllığına bize ait olan ali sami yen arazisinin stad maliyetinin katlarca fazlasına satıldığını ve devletin stad yapımından karlı çıktığı duyurmalı. önüne gelen stad konusunda atıp, tutmamalı. bunun için de yalanları değil doğruları açıklamalı. galatasaray başkanı hiç bir iradeden çekinip silik durmamalı. en haklı olduğumuz konuda bile bir şey söyleyemeyen bir başkan için taraftar ne düşünür bir düşünmeli.

  - galatasaray başkanı'na lütfi arıboğan sorulduğunda "ilk kez sizden duydum, yok öyle bir şey" dedikten 3 gün sonra klüpte görev alacağı açıklanmamalı. saklanmasının önemi olmayan bu konuda bile bu kadar kolay yalan söylememeli.

  - stad paylaşımı konusunda en ufak açıklama yapmazken sırf taraftarı yumuşatmak için taraftarın çok sevdiği imparator kullanılmamalı. taraftarı yumuşatıp anlaşma zemini aranmamalı.

  - beni kolay kolay tv'de göremezsiniz dedikten sonra gelen şampiyonlukla her kanala çıkmamalı. cidden merak ediyorum çıkmadığı kanal var mı?

  şampiyonluk çoğu kişinin gözünü bağlıyor. şampiyon olduk ama nasıl olduk bir düşünmek gerekiyor. transferin son günlerinde arda'nın gidişine rağmen bu duruma engin hamlesiyle mükemmel cevap veren, servet-gökhan ikilisindense semih kaya ile oynayan, riera gibi bitik bir adamdan bir şey olmayacağını anlayıp emre çolak'ı kazanmaya çalışan teknik ekip ve oyuncular sayesinde şampiyon olduk. yönetim ise kendi iç çatışmaları ile uğraştı koca sezon. arada hükümete yağ çektiler, arada şikede kimse ceza almasın dediler. bu sene işine iyi yapan futbol ekibimizdi sadece ve sadece futboldaki neticeye bakan taraftarlarımız olduğundan ünal aysal eleştirilemez gibi geliyor.

  ayrıca o dediğiniz vizyon aysal'da değil terim'de var. fatih terim ile ünal aysal'ı karıştırıyorsunuz.

  ünal aysal başlığı değil ama konu açılmak yazmak istedim. hayalimdeki galatasaray başkanı ile ünal aysal'ı karşılaştırdım. gözümde ünal aysal'ın şu an yaptığı tek iyi iş ekonomik olarak yaptığı işlerdir, onun dışında benim için fiyaskodur.

  --- alıntı ---
 • 2168
  "iki dinle bir söyle" demek istediğim galatasaray spor kulübü başkanı. şu tarihte şunu yapacağım, şöyle olacak, böyle olacak demesinin yerine icraatları sonrasında konuşmasını istiyorum. ben beklerim transferleri sorun değil, nasılsa alışkınım ben ama bir söz verildiğinde başkansanız eğer bu söz tutulmalıdır. eğer verilen sözün ertelenmesi söz konusuysa bu sözü vermeye gerek yoktur, buna zorunlulukta yoktur. o bakımdan başkanımızdan bunu istiyorum, naçizane.

  ayrıca "iki dinle bir söyle" demek istediğim bir diğer grupta; biz taraftarlar. bir senede toparlanan, sıfırdan yapılanan, kadrosunun hemen hemen tamamını değiştirip ilk senesinde şampiyonluğa ulaşan bir yönetimi ağır bir şekilde eleştirmeden önce elimizi vicdanımıza koymalıyız. neymiş, "transfer sözü veriyor, geç kalıyor" kalsın efendim, "mahmuti bir anda kovuldu" kimse başarılı bir koçu keyfinden kovmaz. biz ne yönetimler gördük ey galatasaray taraftarı elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin, bu yönetimi bu kadar acımasızca eleştirmeye değer mi? *
 • 2169
  başkanlıktaki acemiliği üzerimden attım demişti fakat transfer sezonunda taraftarı çok erkenden gaza getirerek en azından taraftar açısından acemiliği üzerinden atmadığını gördüğüm başkanımız. kurumsal anlamda acemiliği ortadan kalkmıştır fakat taraftarı yönetme işinde hala acemi. buradan kendisini ikaz edelim. bu tür demeçlerle ne babayiğitler harcandı.
 • 2170
  bence hala acemi başkandır. sebeplerini tek tek yazmaya gerek yok yazan arkadaşlar olmuş tekrara düşmeyelim lakin benim en takıldığım nokta başkanın güvenilirliği. yani eğer diyorsan ki bu federasyon gitmeli o zaman göndereceksin, diyorsan ki play off istemiyoruz kabul etmeyeceksin, diyorsan ki şu oyuncuyu aldık alacaksın, diyorsan ki şu gün tüm transferler bitecek bitireceksin, diyorsan ki galatasaray taraftarının %80'i akp'ye oy vermiştir işte onu demeyeceksin...

  başkan benim iki katı yaşımda, çok başarılı bir iş adamı, çok beyefendi bir kişilik, konuştukça karizması, türkçesiyle insanı ekrana bağlıyor-etkiliyor tabi ki benim aklıma ihtiyacı yok ama kendisi de iyi biliyordur ki güven zor kazanılan ve kolay kaybedilen bir şeydir ve biz ona güvenmek istiyoruz.
 • 2173
  sevdiğim, saygı duyduğum ama çok hata yapan başkanımızdır. kim söyledi sana 25 haziranda bütün transferleri açıklayacağız de diye? madem söz verdin neden tutmuyorsun? saat :17:20 hala açıklanan bir transfer yok. cidden yazık.

  açıkçası transfer şimdi olmuş yarın olmuş haftaya olmuş bana dert değil. ama insan seneye takımın şampiyonlar liginde oynayacak, rakibin takımına takviyelerde bulunuyorken takımın eksiklerine takviye bekliyor. takımını güçlü görmek istiyor. hala melo mevzusu bile çözülmedi. kanat oyuncusundan ses yok. forvet transferi medyadaki spekülasyonlardan ibaret. başkan da söz vermiş, tutmuyor. o kadar ümit edip bekleyen taraftara yazık. kendi adıma umarım beklediğimize değer nokta atışı transferlerle geleceğe daha umutlu bakabileceğimiz bir takım kurulur.
 • 2174
  aslinda benim hayal kurdugum baskan tipine kendisi birebir uymakta. oncelikle kendisi futboldan anlamiyor. "bu mudur kistas?" dediginizi duyar gibiyim. kistasin krali hem de. soyle ki baskan dedigin iyi bir muhasebeci olacak, kulubun mali gelir gider tablosunu yahudi zihniyetinde ince eleyip sik dokuyacak ve alt katmanlarda isi isi bilenlere verecek. konu futbolsa mesela bu ulkede fatih terim'den daha iyi anlayan bir adam yoktur herhalde. onu da goreve getirdigine gore sorun yok simdilik...

  gelelim diger kistaslara; bu adam fazlasiyla karizmatik, laflarini iyi seciyor ve karsisindaki insanlara dinlettiriyor. gerci bu her yoneticide olmasi gereken gayet normal bir ozellik ama ulkemizde yonetici adina gordugumuz sarlantanlari gorunce ister istemez aranan bir kistas oluyor. herneyse benim bahsedecegim konu o degil. artilarina deginen deginmis zaten. ben eksilerine deyinmek istiyorum; kendisi futboldan anlamiyor demistim di mi? -e bunu arti olarak soylememis miydin? diye sormayin cunku kendisi futboldan anlamadigi kadar futbolun icinde olan yonetme stratejilerini de bilmiyor. bulent tulun bunun en bi guzel ornegi zaten. futbol takiminin basina fatih terim'i getiriyorsan eger fatih terim'in karakterini de bilmen gerekiyor. nedir bu karakter? fatih terim, ister buna yardimci de, ister buna sorumlu de, ne dersen ama kendisine mudahale edebilecek turden birini yaninda istemez anam babam. bak bunu lucescu'ya uygula. hoslanmasa da sesini cikarmaz. ne bilim gerets'e uygula yahut skibbe'ye ki uyguladin da zaten zamaninda. ne diyodum, oncelikle teknik kadronun karakterini yapisini bilmen gerekiyor. o senin ahbabin - dostun olan tulun seni koltuktan edebilir. bunun en yakin ornegi gorevi devraldigin kisi degil midir basgan? adnan polat'i en cok adnan sezgin faktorunden dolayi yerden yere vurmadilar mi? hic mi ders almazsin bundan? apacik onunde iste model. daha ne olsun?

  ben yapi olarak galatasaray futbol takimindan baska bir dalla ilgilenmem... yani basketbolmus yok efendim voleybolmus umrumda degildir. say deseniz uc bes adam sayarim, o da medyada duydugum isimler. ha bi kere de gecen yil polonya'daki euroleague macina gittim. onda da zaten armanin pesindeyiz felsefesiyle. yoksa amator branslarla gram isim yok. hatta vurun kahpeye diyeceksiniz ama futbol takimi cl de ceyrek finali gorsun, bayan voleybol takimi kume dusssun o derece. ya da erkek. ha bu arada bayan - kadin terimleri uzerinden tartisma yapanlari da anlamam. hadi bu tartisma maskuler - feminen uzuvlarin belli oldugu fransizcada yaparsin. esyalar bile kadin - erkek olarak ayrilmistir orda. kaldi ki matmazel - madam kelimeleri de var farklilik olarak lakin turkce gibi cinsiyet ayriminin bulunmadigi bir dilde bu tartismayi yapmak bana sacma gelmistir hep. kaldi ki o elestirilen bayan kelimesi argo bir kelime de degil. hatta bana gore kadin kelimesine gore daha naif... herneyse cok uzadi bu, mevzuya donelim.. futbol demistim di mi? ha iste o futbol konusunda bana gore gayet yanlis eylemler icerisinde bulunmaktadir kendisi. soyle ki; yeni yetme, fm hastasi (gerci ben de hastasiyimdir bu oyunun ama bazen titreyip kendi dunyama donuyorum. oyle de olmak zorunda.), simarik birkac taraftar haricinde saniyorum ki akli basinda her taraftar transfer konusunda temkinlidir saniyorum. soyle diyeyim, riera gibi bir adam alinacagina emre colak ile bir sene idare ettirilmesini savunan biriyim. ayrica gereksiz transfer siskinliginin hem maddi hem de takim ahengine zararli olacagini dusunurum. simdi su ortaya atilan isimlere bakiyorum, ambarat efendiye 7,5 milyon euro vermisiz.

  yahu basgan bu rakam custur ohadir yahu. bak fatih terim ille de transfer diyen bir adam degildir. gecmiste su mevcut durumdan daha kotu zamanlar yasadi bu hoca. hakan sukur juventus'a gitmesi an meselesiyken sezon ortasinda parasizliktan kurudugumuz bir durumda "hakan giderse yeni santraforum umit davala'dir" demistir. ac kayitlara bak. vakur bir adamdir imparator. halden anlar. bunu capello'ya ne bilim mourinho'ya hatta denizli'ye anlatamazsin ama imparator anlar. terim istiyor olabilir ama gonlu el vermez bu kadar buyuk paralara bu kapasitedeki oyunculari almaya... bu sene 20 milyon euro ayriliyorsa atiyorum transfer butcesine, terimin bu paraya istedigi 2, bilemedin 3 oyuncu al. fazlasi degil ama terim'in istedigini al. eger ayni paraya 7 oyuncu almaya kalkarsan ii. fatih terim doneminden bir farkimiz kalmaz. onun icin oyuncu secmeyi ne bilim oyuncularla gorusmeyi sen futboldan anlayan adamlara birak. ekranlara cikip x'i istiyoruz deme. benim baskanlik kistasimda baskanin gorevi degildir bunu yapmak. hem o oyuncunun degeri yukseliyor, hem taraftarda beklenti artiyor. sonra da "sozunu tutmayan baskan" olarak aniliyorsun. zaten simarik taraftara laf anlatmak zor, bence kendini atese atiyorsun.

  ayrica imparatorun da bu aciklamalardan hosnut oldugunu sanmiyorum cunku o da faruk suren ekolunden: kol kirilir yen icinde kalir. herneyse cok uzadi bu konu, inciciler icin ozur ve ozet: kendisi yapi olarak baskan kelimesinin karsiligidir lakin bana gore futbol konusunda yaptiklari tamamen bu durusa tezatlik olusturur... stat konusu ne bilim amator branslara falan girmiyorum cunku ebesinin ami ladar yazdim zaten fazla bi bilgim yok o konularda.. derine inmeden de bisi diyemem.
 • 2175
  galatasaray'ın yaptığı transferlerin yöneticilerin kişisel ofislerinde değil galatasaray'ın kendi tesislerinde imza atmasını sağlamalıdır. en son umut bulut transferi kurumsallık adına faciadır. her işin bir ciddiyeti var. galatasaray'ın aslantepe'si var, florya'sı var, adası var. verilen görüntüler burada verilmelidir. doğu kulübü değil avrupa kulübüyüz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın