• 7
  feneri her alanda küçük görürüm. lakin dün geceye bakınca ulan ne medyası var adamların dedim. inanılmaz gerçekten. kardeşim bu yunus yıldırım'ın özelliği nedir? bu herif penaltı vermez. bence de ligin en kötü hakemidir. bünyamin gezer'e özenen hakemden ne beklenir ki zaten. iyi de kardeşim...

  sanki aziz yıldırım şikeden yatmadı. sanki küme düşmeyecekler. sanki aziz yıldırım'ın mahmut özgener'le çarşaf çarşaf tapeleri hiç olmadı. federasyonla maç programlarını, hakem atamalarını konuşan görüşen, istedikleri olmadı mı da azarlayan benim.

  bu nasıl bir olaydır yahu? her kanalda bütün yorumcular astı kesti yunus yıldırım'ı. bitti lan herif. ha iyi de oldu. en çok bize yarar. e peki naptı bu adam? fenerin penaltısını vermedi. vay arkadaş ya. yahu bizim zaten ortalama bir penaltımız verilmiyor her hafta. en çok doğrandığımız maçlardan sonra bile objektif olma derdindeki yorumcularımız futbolcu/yönetici/teknik direktör avındadır.

  bir tane mi fenerli yorumcu çıkıp "yahu ersun takıma çok yüklendi takımın yarısı sakat", "yargıtay kararından sonra top oynayamıyor çocuklar" türünden birşeyler allah hakkı için diyemez?

  79 doğumluyum. bunca sene medyayı takip ediyorum. arkadaş bu ülkede cem papila olayı diye birşey yaşandı. ve o sene bu adamlar şampiyon oldular. şimdi yıllardır penaltı vermeyen hakem penaltı vermedi diye, egemen kalçasıyla faul yaptığı için faul verdi diye, egemen göğsüyle tosss diye vurarak küfrettiğinde kırmızı gördü diye, caner eliyle oynayıp ikinci sarıdan atılmadı diye değil de, meirelles direkt kırmızı görmedi diye değil de puan farkı 10'dan iki haftada 4'e indi diye ortalık yangın yerine döndürüldü. e o sene bildiğin doğranan beşiktaş'ın arkasından yetiştin şampiyon oldun da ağzını açıp a diyebildin mi?

  asıl delirdiğim nokta yüzsüzlük noktası. ulan şike yaptılar düşmediler hala. yakında düşecekler ayrı mesele. tamam sansür var. şike mike konuşamıyorsunuz televizyonda onu da anladık. 3 temmuz hiç yaşanmamış ve devamlı fenere adaletsizlik yapılıyormuş gibi nasıl ağlamayı becerebiliyorsunuz lan? konuşulmayınca olmamış mı oluyor yani?

  merak etmeyin adalet yakında gelecek. uefa çıkarıp şaaak şuuuuk vuracak yüzünüze adaleti. ama merak etmeyin iyi top oynuyor fenerbahçeniz seneye çıkar 2 lige.
 • 8
  8 şubat 2014 galatasaray eskişehirspor maçı maçının ertesi günü köşe yazılarını okuyorum ve dikkatimi çeken maçta olması gereken ve bizi 'gururla' dünya kupasında temsil edecek hakem bozuntusunun vermediği penaltı ve kaleciye kırmızı karttan kimse bahsetmiyor. bahseden de hakem hatasıdır, olur o kadar ve işin doğasında hata var futbol bir hatalar oyunudur zırt pırtın da laflar etmekte.

  sonra bugün 9 şubat 2014 sivasspor fenerbahçe maçının yazılarını okuyorum kimse egemenden falan bahsetmiyor, kimse oyundan bahsetmiyor, kimse futbolun hatalar oyunu olduğundan bahsetmiyor herkesi bütün basının tek bir bahsettiği şey var o da fener'e çalınmayan penaltı ve hakem hataları. herkes ayaklanmış durumda.

  peki dünden bugüne ne değişti, dün oyunun içinde olan bu hatalar neden şimdi hakemin düdüğünün asılması noktasına getirdi. dün iki satır şey yazdırmayan bu hatalar bugün neden bu kadar ortalığı yangın yerine çevirdi?

  sonra aziz yıldırım çıkıp ağlıyor biz tekiz ligin diğer 17 takımı bize karşı ühühühüh. amk bu medya benim takımım arkasında olsun, bu kadar hakkımızı savunsun ben razıyım lan 17 takımın bize düşman olmasına. ki aziz efendiye kimse düşman falan değil düşman olsa o yemekler beraber nasıl yenecek, galatasaray'a verilmesi söz verilen oyuncu kendisine nasıl verilecek!
 • 16
  3 gündür şekip'in açıklaması ve durup dururken hakan ve tayfasının videosunun ortaya çıkarılması ile beraber bugünkü saldırı ile beraber azıtmış medyadır.

  mola yerinde saldırılan renktaşlarımız karşılık verince sanki olayı biz çıkarmışız gibi haber yaptılar şimdi bıçaklananlar gs'li çıkınca çark ettiler.

  bu şerefsizlerle uğraşmalıyız, gıklarını çıkaramayacak protestolarda bulunmalıyız. öyle hakkı yalçın özür dilesinle olmaz 1000 kişi gidelim hürriyet binasına bakın bakalım ertesi gün tekzip yayınlanıyor mu yayınlanmıyor mu?

  hakkımızı aramalıyız ama sert olmalıyız kırıp dökme anlamında değil güçlü protesto anlamında.
 • 20
  passat medyası için iki ihtimal var. ya ıq'ları çok düşük olduğundan anlamakta güçlük çekiyorlar ya da çok arsız ve utanmazlar. eğer anlama sıkıntısı çekiyorlarsa izah edilenleri dinleseler bari.

  şimdi teker teker izah edelim:

  öncelikle hemen tüm passatçılar, galatasaray'ın çok gergin, fener'in ise sakin olduğunu yazmışlar. bu tamamen çarpıtma. çünkü galatasaraylı futbolcuları geren, daha maçın ilk beş dakikası içinde, ozan tufan'ın iki sarı kartlık faulünü görmeyen, galatasaraylı futbolculara kırk dakika içinde cart diye üç sarı kartı çıkaran ahlaksız, terbiyesiz ve eyyamcı cüneyt çakır'dı. yoksa galatasaray maçın başında çok rahattı.

  yine hemen tamamına yakını, psikolojik baskı yaratmak için, bu maçla galatasaray'ın özgüven kaybettiğini, maç boyunca tek isabetli şut çekemeyen fener'in özgüven kazandığını yazmışlar. on kişi kalmış rakiplerine dahi bir şut atamamış takımları özgüven kazanmış.

  şimdi teker teker ele alalım.

  -ilker yağcı: akşamki programda, jensen'in nasıl faul yaptığını erman toroğlu'ndan uygulamalı olarak görmüş, kabul etmiş ama gazetedeki yazısında yine buz gibi gol olduğunu iddia etmiş. (iki yüzlü)

  -rıdvan dilmen: maç sırasında jensen'in golünün nizami olduğunu ısrarla iddia edip fenerlileri alevlendirmiş ancak gazetedeki yazısında bu iddiasından vaz geçmiş. (iki yüzlü)

  -serdar ali çelikler: jensen'in buz gibi faulünü görmezden gelip golün nizami olduğunu iddia etmiş.

  -emre bol: aynı iddiayı tekrarlamış.

  -mehmet demirkol: açık açık yazma cesaretini gösteremese de karambol ifadelerle golün nizami olduğunu iddia etmiş.

  -gürcan bilgiç: golün nizami olduğunu ileri sürmüş.

  şimdi bunların bu iddialarına hangi gerekçeyi getirdiklerini soralım. cevap hiçbir gerekçe. yani hepsi boş ve anlamsız iddialarda bulunmuş.

  şimdi biz bir kez daha gerekçesiyle birlikte pozisyonun neden buz gibi faul olduğunu izah edelim de belki anlarlar.

  kural gereği, topla oynama niyeti olmaksızın, sadece rakibin topa vurmasını engellemek amacıyla ayağın topla rakibin hareketli ayağı arasına sokulması fa-ul-dür. bu kuralın adeta derslik örneğiydi jensen'in faulü. çünkü jensen ilk etapta, topla oynama niyeti olmaksızın, sadece serdar'ın topa vurmasını engellemek için sol ayağını serdar'ın hareketli sağ ayağının önüne koyuyor. serdar hamlesini yapıp düşünce de topu alıp gol yapıyor. bu dünyanın her tarafında çok basit bir kuraldır ve faullüğüne hiç kimse itiraz bile etmez. tabi bizdeki fanatikler hariç.

  her zaman söyledim yine söylüyorum; türkiye'de bütün hakemlerin dengesini bozan, onları korkutan ve eyyamcılığa sevk eden fener medyası ve camiasıdır. ellerindeki parasal gücü de kullanarak türk futboluna ve kulüplere zulmetmektedirler. dikkat edin her şart ve ahvalde bunların lehine kararlar çıkıyor. üç büyükler masalına kesinlikle inanmıyorum. sürekli lehine hata yapılan, hakemleri korkutarak tehdit ederek, dürüst maç yönetmelerini engelleyen tek camia fener camiasıdır. bazı sezonlar beşiktaş (son iki sezonda olduğu gibi) ve galatasaray lehine de hatalar yapılıyor ama açın tüm sezonları inceleyin ülkedeki tek zalim takım fenerbahçedir.

  alın tüm galatasaray fener maçlarını inceleyin. galatasaray'ın hem kendi sahasında hem kadıköy'de hakemler tarafından ne kadar ezildiğini göreceksiniz.

  beşiktaş'ın çok güçlü olduğu son iki sezonda bile beşiktaş fener maçlarında hakemlerin neler yaptığını hep birlikte görmedik mi?

  bu kadar zalimliğin gereği yoktur. netice itibariyle bir oyun oynanıyor, bir gösteri yapılıyor. haksızca kazansanız ne olur? sadece nefret kazanırsınız.