resim
Mbaye Diagne
Takım:Al-Qadsiah
Mevki:Santrfor
Yaş:32
Boy:1.91
Uyruk:Senegal
 • 440
  beyler açılın, çalışıp geldim :(

  yazdıklarımdan sonra bazılarınızın cezasıyla ilgili kafasındaki soru işaretlerini gidermeyi, transferine maliyeti sebebiyle soğuk bakan bazı arkadaşların da bir tık daha sıcak bakmasını sağlayabileceğimi umuyorum.

  1. (gbkz: mbaye diagne kaç maç cezalı?)

  - bu yakışıklı beyefendi, https://gss.gs/Ar3.jpg

  22 aralık 2018 kasımpaşa beşiktaş maçında beşiktaş'a attığı ve fakat daha sonrasında var sebebiyle iptal edilen ilk golünden sonra taktığı maske sebebiyle sarı kart görmüştü. https://gss.gs/fJP.jpg

  gol iptal edilse de sarı kart iptal edilmedi ve kendisinin bu sezonki(18-19) 4. sarı kartı olduğundan cezalı duruma düştü.

  bildiğiniz gibi birkaç sene önce değiştirilen futbol disiplin talimatı ile sarı kart cezası hangi turnuvada alındıysa o turnuva için geçerli sayılıyor. bunun amacı 3 sarı kartı olan oyuncuların 4. sarı kartını alıp sonraki maçta, önemsiz buldukları türkiye kupası maçında bu cezasını temizlemesi.

  kırmızı kart cezaları ise ayrı. o takip eden bütün resmi maçlarda (lig, kupa) geçerli.

  şimdi mbaye diagne ligde cezalı duruma düştü ama kupada oynamasına mani bir durum yoktu, bu sebeple de mustafa denizli tarafında 17 ocak 2019 alanyaspor kasımpaşa maçında oynatıldı. maç da 0-0 bitti.

  fakat maç bittikten sonra diagne ve alanyasporlu bir arkadaş arasında geçen dostane bir konuşma esnasında bu çok kibar ve herkes tarafından çok sevilen https://gss.gs/0T7.jpg arkadaşımızın ağzından istemeden (u: :() ne olduğu bilinmeyen, belki de yağmurdur bilmiyorum :( bir sıvı çıkmış,

  https://gss.gs/5Hg.jpg

  bu sebeple de maçtan sonra var'a gidip kırmızı kart vermişler. işte tff kurullarının ve hakemlerinin operasyonlarına burada da şahit oluyoruz, diagne gibi centilmen adamı bu hareket sebebiyle 4 maç men ile cezalandırıyorlar. sebebi de galatasaray'a transfer olma ihtimali :(

  neyse efendim, şimdi bu adamın sarı kart cezası vardı, bir de kırmızı kart sebebiyle 4 maç ceza aldı,

  toplamda 5 maç cezalı olacak ama hangi maçlarda cezalı olacak?

  kasımpaşa'nın bu maçtan sonraki fikstürü şu şekilde,

  rize (lig)
  alanya(kupa)
  ibfk (lig)
  .
  .
  .

  bu 3 maçta oynamadı ama kırmızı kart cezalarının 3'ünü çekip, 1 kırmızıdan kalan 1 de sarıdan kalan cezası devam mı ediyor yoksa 1 sarı kart cezası bitti, 2 tane de kırmızıdan kaldı o mu devam ediyor bu çok önemli!

  çünkü tam şu anda bize transferi gündemde. eğer bu transfer gerçekleşirse bizim önümüzdeki maçlar ise şu şekilde,

  alanya(lig)
  rakip belli değil (kupa)
  trabzon(lig)
  kasımpaşa(lig)

  şimdi önce kırmızı kart cezaları çekiliyorsa alanya maçında oynamayacak ve sarı kart cezası başlayacak, o da lig maçında çekilmesi gerektiği için trabzon maçında oynamayacak. eğer sarı kart cezası önce çekiliyorsa zaten kasımpaşa'dayken 21 ocak 2019 kasımpaşa çaykur rizespor maçında sarı kart cezası sebebiyle oynamamış olduğundan kalanlar kırmızı kart cezası olacak ve bu hafta alanya'da olmayıp, kupa maçında da cezasını tamamlayıp 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında sahada olabilir ki varlığı bizim için özellikle bu maçta çok önemli olacak.

  peki durum ne diye hemen tff'nin sitesine girip, biraz araştırdığımda, tff futbol disiplin talimatı, madde 93- sarı kart uygulamaları başlığında şöyle yazdığını gördüm,

  --- alıntı ---
  (1) bir sezonda, aynı kategorideki müsabakalarda üst üste ya da aralıklı olarak toplam 4
  (dört) sarı kart gören bir futbolcu `cezalı duruma düştüğü kategorinin ilk resmi müsabakasında
  müsabaka isim listesine yazılamaz`. cezalı duruma düşen futbolcu, cezalı duruma düştüğü
  kategori dışındaki kategorilerde oynayabilir

  --- alıntı ---

  https://www.tff.org/...isiplin-Talimati.pdf

  cezalı duruma düştüğü kategorinin ilk maçı 21 ocak 2019 kasımpaşa çaykur rizespor maçıydı ve bu maçta oynamadı.

  zaten tff'nin sitesinde ceza arama sayfasında ilgili haftayı seçtiğinizde,

  http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=633

  diagne'nin sarı kart cezası sebebiyle oynamadığını yazıyor.

  yani özetle bize gelirse, 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında sahada olabilecek ve trabzonspor'un içinden geçecek!

  2. (gbkz: mbaye diagne'ye o kadar para verilir mi sorunsalı?)

  gönül istiyor ki, +14 m euromuz varken fransa ligue 2'den 1 tane siyahi baby drogba, 1 tane de kuzeyden yavru elmander bulalım ve 2 sene sonra da 20-30 m eurolara bu oyuncuları satalım.

  ama dönüp gerçeklerle yüzleştiğimizde ise karşımıza önce plansızlık sonra da bariyerler çıkıyor.

  zaten "bir takım ara transfer döneminde çok transfer yapıyorsa o takım yaz ayında büyük hata yapmıştır" derler.

  biz yaz dönemini forvet alamadan kapattığımız ve 2018 - 2019 sezonu ara transfer dönemi yaklaşırken bile alınan kötü sonuçlardan sonra bu dönem işaret edildiği için yüksek beklentilerle girdik.

  transfer sezonunun açıldığı gün forvet gelecek diye bekliyorduk ama ligin 2.yarısı başladı 2 lig maçı oynadık, 3. sü de 3 gün sonra ve transfer sezonunun bitmesine 1,5 gün kaldı.

  bu dönem başlamadan ve başladıktan sonra,

  alan
  falcao
  pato
  balotelli
  tetteh
  ze luis

  ve adını sayamadığım birçok genç, tecrübeli demeden onlarca forvetle adımız anıldı, duyumlara konu olduk vs.

  kulübümüz ise ciddi şekilde ilgilendiği oyunculardan tetteh için 7,5-8 m eurolara kadar çıktı. oyuncuyu kimse beğenmiyordu zaten çek ligi'nde bile gol sayısı düşüktü. sadece genç(21-22) olması ve forvet olması ile hepimize çekici geliyordu.

  daha çek liginde kanat oynadığı halde mirslav stoch'tan daha az gol atan oyuncular için 10 m euro isteniyor hatta sonraki satıştan pay isteniyordu.

  alan carvalho gibi para için çin ligi'ne giden ama hayvan gibi gol-asist istatistiği yapan oyuncular ise yüksek maaşlar istiyordu.

  zaten tam da aradığımız santrfor tipinden biraz uzak, 2. forvet pozisyonunda oynuyordu.

  dubai'lere gidildi, pato'larla, alan'larla görüşüldü 3 gün yenildi, içildi, teşekkür edilip eli boş dönüldü.

  kaldı son 4-5 gün derken, sonra yine scout tavsiyesi olan boyu 190-2,05 arasındaki mevkisi santrfor olan her gence salça olduk ve hepsi için de kapı 10 m eurodan açıldı.

  ayrıca uyum sorunu, ne vereceğinin belli olmaması gibi durumlar da düşünülünce, "muhtemelen çok daha önceden durumunu sorup 15 m euro civarı fiyat çekildiğinden ilgilenmediğimiz mbaye diagne için "madem 10 m euro vereceğiz bari ligin en iyi forvetini alalım" fikriyle, abdürrahim albayrak'ın turgay ciner'le iş ortaklıkları(3. havalimanı taşıma ihalesine birlikte girdiler), dostlukları sebebiyle ve diagne'nin cezalı olduğu maçlarda kasımpaşa'nın ligde hedefsiz hale gelmesiyle bir ticaret yapılması aşamasına gelindi.

  14 m euro artıda olduğumuzu cümle alem biliyorken, bu kadar da forvet ihtiyacımız varken, kasımpaşa da, burada oynadığı 36 maçta 32 gol 4 asist yapan oyuncusunu bize 5 m euroya vermeyecekti pek tabii.

  gelen haberlere göre 15 m eurodan açtıkları kapıyı 9 m euro ile zorladık ama iş

  12-13 m euro gibi yerlerde bitecek.

  düşündüğünüzde hayvan gibi yüksek bir ücret. hiç aklımızda olmayan ve ligde patlama yapmış bir oyuncuya bu kadar para bağlamak ilk bakıldığında çok gereksiz geliyor ama üstte uzun uzun yazdığım şeylere bakıldığında,

  mbaye diagne'yi çek ligi'nde yine sparta prag'tan aynı istatistiklerle almak isteseydik ne kadar bonservis isteyeceklerdi?

  biz o parayı verip aldığımızda şimdi ki kadar eleştirilecek miydi?

  oyuncu 28 ekim 1991 doğumlu. (27-28 yaş) 1.93 m boy.

  henüz kap gelmedi ve gelen haberler üzerinden konuşuyoruz ama,

  alan carvalho ile anlaşsaydık 3,5 m euro bonservis, yıllık da 4,5 m euro maaş deniliyordu. alan 1989 doğumlu 2 yaş da yaşlı.

  anlaşma da 4,5 yıllık olsaydı bize toplam maliyeti,

  3,5 + (4,5 * 4,5) = 23,75 m euro olacaktı.

  diagne'yi ise 13 m euroya aldığımızı farz edelim, yine anlaşma 4,5 yıllık olsun. işte burada önemli olan noktaya geliyoruz, yıllık maaş ne olacak? kasımpaşa'da 700 bin euroya oynuyor ama bizde bu paraya oynamayacağı kesin. yıllık 2,5 m euroya anlaştığımızı varsayıyorum.(bu arada hem bonservis hem de maaş beklentim daha da altı, özellikle fazla yazdım)

  13 + (4,5 * 2,5) = 24,25 m euro

  eşit sayılır. en yüksek beklentilerle bile yazmama rağmen eşit diyebileceğimiz bir toplam maliyet çıktı.

  biz bu yıl bittikten sonra 3 sezon daha ffp nedeniyle sattığın kadar al kuralını uygulamaya devam edeceğiz.

  daha iyi bir takımda oynayacak ve daha iyi beslenecek olmasına rağmen, mevcut performansını korusa demiyorum, yaklaşsa bile 1,5 sene sonra mbaye diagne'yi 28-29 yaşındayken verdiğimiz bonservis bedellerine yakın bir bedele satarız.

  yani elimizde patlayacak bir isim değil. satmasak sahada faydalanırız, satarsak transferde kullanırız. her türlü senaryoda bugünkü şartlarda bizim için doğru bir yatırım olarak görünüyor.

  22. şampiyonluğun gelmesi adına transferinin psikolojik etkileri de muhakkak olacaktır.

  vereceği katkı ve ekstra kazandıracağı puanlar ile orta vadede maliyetini de unutturacağını düşünüyorum.

  tam taraftarın delisi olacağı bir profili var.

  kaval kemiğiyle beslenen adam yiyen forvet!

  https://gss.gs/Knp.jpg

  ne diyelim inşallah hakkımızda hayırlısı olur, son kurşunumuzu sıkıyoruz ve boşa sıkma şansımız yok!

  buraya kadar okuduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim.

  seviliyorsunuz <3
 • 34
  zamanında italya 4. lig'inde 40'a yakın gol atan ve 22 yaşında ve o güne kadar adı hiç duyulmamış bir futbolcu. juventus istatistiğine inanıyor ve komik bir paraya alıyor. fransa 2. lig'e kiralanıyor forma şansı bulamıyor. ajaccio sanırım kadroya giremiyor. devre arası juventus geri çağırıp bu sefer yunanistan'a lierse'ye gönderiyor. lierse'de 11 maçta 7 gol atıyor ve dikkat çekiyor. lierse tekrar kiralamak istiyor ama juventus bu arkadaşı kampa götüreceğiz acele etmeyin diyor. lierse yeni forvet alıyor. juventus daha sonra şampiyonlar ligi finali oynayacak kadronun rotasyonunda diagne ile yola çıkmıyor. piyasası da fazla olmayınca arabistan'a gönderiyorlar. arabistan'da hiç bir şey yapamayıp varlık bile gösteremeyince geri dönmek istiyor. juventus'ta tamam gel diyor, lisans bile çıkarmadan bir kaç antrenman sonra belçika ligine westerlo'ya kiralık gönderiyorlar. burada 11 maçta 3 gol ile oynuyor. yine başarısız bir serüven gibi ilerlerken gelecek sezonun başında juventus kampa bile almıyor diagne'yi. kiralık gitmeye kulüp arayan diagne ve menajerine hayatını değiştirecek bir teklif geliyor. macaristan'ın ujpest takımı zengin bir iş adamı tarafından satın alınıyor. sırf juve oyuncusu sükse yapsın ülkede gündem olsun diye kiralamak yerine bonservisine 1 milyon küsür para vererek transfer ediyorlar. burası italya 4. ligi gibi gelmiş olmalı ki diagne'ye ligin ilk yarısında 16 maçta 11 gol yapıyor. o sıralar yeni bir sezona başlayacak çin liginde yıldız transferler havada uçuşuyor. yıldıza para gömmek istemeyen tj teda takımı bu arkadaş bize uyar diyerek 2 milyon euro'ya yakın bir para verip diagne'yi alıyor. 45 maçta 15 gol atan diagne, iyi bir performans sergilese de çok dikkat çekmiyor. brezilyalı jonathan'ı transfer eden teda takımı diagne ile sözleşme yenilemiyor. boşta kalan diagne bedelsiz olarak kasımpaşa'ya geliyor ve kariyerinin en verimli dönemi başlamış oluyor.

  diagne'nin yıldızı lig ile barıştı. ne kadar devam eder? hep böyle mi ilerler? bunlar bilinmez. ama bu kariyerde 26 yaşına gelmiş bir oyuncuyu galatasaray'ı geçtim, bursaspor alsa mırın kırın eden olurdu. kasımpaşa baskısız camia. bir kumar oynadı. tutmazsa koita ya da etound oynar dediler. tuttu ve yollarına devam ediyorlar. nasıl biz bulamayız bu adamı gibi bir durum yok. adamın geçmiş kariyeri çok iyi değil, süper lig'i çok sevdi ve yardırıyor. durum bundan ibaret.
 • 5691
  west ham'ın devreye girdiği falan yok. ntvspor'un yanlış haberi sonrası twitter karıştı ama linkteki haberi bulup girerseniz içeriğin west bromwich olarak düzeltildiğini görebilirsiniz.
  https://twitter.com/.../1354374747375738881

  o sırada ntvspor haber merkezi
  + diagne kime gidiyordu ya haber gireceğim de?
  - west brom.
  + tamamdır brom.

  ve böylelikle diagne west ham haberi siteye girilir.
 • 5872
  2018-2019 devre arasında 10+(3) m euroya geldi, 10 gol attı ve o geldikten sonra henry, feghouli ve belhanda çok daha boş alanlar buldu, maçlar da çözüldü, kısaca şampiyon yaptı. rize deplasmanı onu unutulmaz yapacak.

  2019-2020'de git dedik, anderlecht'e git dedik, brugge'e gideceğim dedi, 3.35 m euro kiralama ücreti aldık, maaşını ödedik ama sayesinde ffp'de elimiz rahatladı. orayı da karıştırdı, penaltı yüzünden kadro dışı kaldı. aylarca oynamadı.

  2020-2021'de falcao ile rekabete girer dedik, iyi de başladılar, falcao ligde, diagne avrupa'da başladı atmaya. falcao sakatlanınca yine ona kaldık ve öyle böyle 9 gol attı. katkısını verdi. sisteme uymadı ama uymak için çaba sarf etti. denedi... devre arasında da şimdi yarım devre için 1.6 m euro'ya kiralık gönderdik. 1 sezon diye düşünsen, 3.2 m euro yapar. gayet iyi.

  şu ana kadar 2 yarım devre katkı ve 5 m euro(1.5 sezon kiralık) nakit katkı verdi bize.

  bir kere gol kralı oldu, en çok gol atan yabancı oyuncu rekorunu, bir sezon önce gomis'in kırdığı rekoru ertesi yıl 1 gol fazla atarak kırdı. 20-21 sezonunun en erken golünü de attı gider ayak.

  adam atmak için doğmuş.

  psikopat deli ve manyak ama sevimli.

  öyle ya da böyle verdiğimiz bonservis bedelini çıkartacak belli ki. bu kadar göndermeye meraklı olmamıza rağmen kulübe de aidiyet duyması çok güzel.

  benim adım mbaye fucking king kong diagne!

  galatasaray taraftarının uçarı kaçarı sevdiceği...
 • 3094
  artık insanlar yönetime nereden sallayacağını şaşırdı. kendisi de bunun baş öznesi.

  ne yapacaklardı,10 milyon euro ödedikleri adama 2 yıllık mı kontrat yapacaklardı?

  ayrıca şu 13 milyon muhabbeti de can sıktı artık. resmi kap açıklaması var 10 milyon euro diye, adamlar hala 13 diyor. antu kafası mıdır nedir anlamadık arkadaş. zorla milletin diline düşürecekler bizi.
 • 4286
  verilen parayı günlerce eleştirebilirim. yalnız 24 mayıs 2019 itibariyle türkiye süper ligi'nin en çok gol atan yabancı futbolcusuydu, hala daha öyle.
  o günden sonra transfer dönemi başladığı andan itibaren yazılı ve sözlü basında her gün satılmak zorunda olduğu belirtildi.
  eğer diagne satılamazsa transfer yapılamayacağı söylendi. ya 30 gol atmış adama mehmet batdal muamelesi yapıldı.
  bunu yönetim, hoca, basın ve taraftar olarak el birliği ile yaptık.
  yahu bir malı (esnaf ağzıyla yazıyorum) bu kadar kötülürsen satma şansın var mı? defalarca yazdım yazdım, neden diagne'yi satmak zorundaydık?
  belhanda'yı satar, gerekli finanmasını sağlardık.
  deli gibi bütçe ihtiyacı olan fb'de basın veya yönetim muriç satılmazsa transfer yapılamaz, illa satılması lazım diye bir şey söylüyor mu?
  adama 18 teklif edilmiş, doğrusunu yanlışını bilemem ama sat hemen sat diyen gördünüz mü?
  yahu luyindama'ya 18 teklif edilse bizim basın ve taraftar bayram eder.
  yani bizde nedense genel olarak böyle bir saçmalık var.
  yönetimden taraftara kadar sirayet etmiş.
  geçen sezon 3 milyon euro bütçe açacağız diye adamı brugge'e kiraladık, orda da şanssızdık ya neyse:(
  ya bir transfer dönemini adam gidecek diye bekledik. gitmesin abi kalsın, ölüsü 20 gol atar bu adamın. niye ben futbolcumu çöp yerine koyayım.
  değerini bulmuyorsa kalsın, çünkü bana göre yüksek olsa da maaşı bizim takıma göre fena değil.
  bu adam atar, 20 golün üstünde atar.
  kalsın abi, bizde oynasın.
 • 1247
  yüksek maliyetle aldığımızı kabul ediyorum. bana kalsa mitroglu'nu alır transferi kapatırdım. ancak diagne bize gelene kadar tıkır tıkır gol atan bir futbolcuydu. üstelik de öyle küçük takım forveti gibi goller değil, büyük takım forveti gibi goller atıyordu.

  sen adamı beslemezsen gol atamaz. sorun bana göre galatasaray'ın yetersiz hücum organizasyonu ve zayıf orta saha kurgusunda. ne zaman topu belhanda, feghouli, mariano üçgeninde değerlendiriyoruz o zaman performansımız yükseliyor. ama ne zaman geriye yaslanıp onyekuru'yu hücuma çıkış silahı olarak görüyoruz o zaman performansımız düşüyor.

  senelerdir kanatlardan içeri katedip bruma, rodrigues gibi oyuncuların becerileriyle gol bulmaya alıştık. bir türlü forvet oyuncumuzu aramıyoruz ataklarda. bana göre bu sorunu çözdüğümüz taktirde diagne galatasaray'da gayet başarılı olacaktır.

  ancak bu yapılan taraftarlık değil onu söylemek istiyorum. diagne top kontrol etsin yeter, gölge etmesin başka ihsan istemez, oynamasın daha iyi....

  bu ne amk? geçen sezonun 2. yarısı ve bu sezonun ilk yarısında toplamda 38 gol atmış adamdan bahsediyoruz. galatasaray'ın sermayesi-mal varlığı yani. oyuncularımızı bu şekilde itibarsızlaştırmanın kimseye faydası yok.

  yapıcılıkla yıkıcılık arasındaki fark buradan geliyor. yapıcı taraftar diagne'yi nasıl kullanırız da kasımpaşa'nın becerdiği gibi çok verimli bir forvet haline getiririz diye düşünür. galatasaray'ın başarılarından kendine pay çıkarmak dışında hiç bir maksadı olmayan şımarık galatasaray taraftarı da ki ben bu hareketlerini tamamen parazitlerinkine benzetiyorum, tu kaka der. tu kaka ama yarın efektif bir orta saha kurduğumuzda, bu adam golleri atmaya başladığında ne olacak? diagne böyle oynasın ben tükürdüğümü yalarım diyecek, galatasaray'a verdiğin zararı sahte bir sevgi sözcüğünün arkasına gizleyeceksin.

  biz real madrid değiliz. 50 milyon eu bastırıp forvet oyuncusu alamıyoruz. o zaman 10 milyon verdiğin adamı verimli hale getirmek için elinden geleni yapacaksın.
 • 4189
  bir hayalim var...

  akşama kısmetse aston villa küme düşüyor zaten. bu sebeple trezeguet'i de bize kiralıyorlar. diagne ve trezeguet 'iki deli bir araya gelmemeliydik' şarkısı eşliğinde sarı kırmızı forma altında başarıdan başarıya koşuyorlar. trezeguet ortalıyor, diagne rövaşata ile gol atıyor vs. ortalık yangın yeri *

  trezeguet asist kralı, diagne gol kralı derken lig bitiyor. o ara aston villa tekrar epl'ne yüselmesin mi? tabii trezeguet aston villa'ya geri dönüyor mahsun ve üzgün bir şekilde. aston villa yönetimi 'bu güzel ikili bozulmamalı' düşüncesiyle 'alın ulan şu 15 m €'yu, verin şu dengesizi bize' diyor ve diagne'yi alıyorlar. ondan sonra onlar sağ bir selamet.
 • 5737
  başlığına bakıyorum ve gerçekten çok şaşırıyorum.
  adam öyle veya böyle kiralık olarak premier lige gidecek.
  yok orada yapamaz, yok gol atamaz. haklı çıkınca mutlu mu olacaksınız?
  yahu tamam sevmiyor olabilirsiniz ama bari evrene olumsuz mesaj yollamayın ya.
  inşallah oynar, gol atar diyin.
  orada alacağı her süre ve atacağı her gol arap ülkelerine satışı için bir referans olacaktır.
  belki de wba ligde kalacak ve opsiyonu kullanacak.
  birazcık iyi düşünmeye çalışın, çok şey kaybetmezsiniz.

  (bkz: 2020 - 2021 sezonu ara transfer dönemi)
 • 6882
  kendisini bu mecrada sürekli savunan biri olarak taraftarımızın artık değerini anlamasına çok seviniyorum.
  geldiğinden beri mustafa cengiz yönetimi, fatih hoca, basın ve taraftar tarafından sürekli bir dışlanma gördü.
  ki hala hoca yeterince hakkını vermiyor.
  bu sezon 566 dakika oynamış, 3 gol 2 asistlik katkı vermiş.
  süper ligde 5.120 dk süre almış, yaklaşık 57 tane 90 dakika yapar.
  52 gol 7 asisti var.
  bu rakamları ulaşmış bir adama çöp muamelesi yapılmaz, yapılamaz.
  evet diagne 10 milyo euro yapmazdı ama bu onun suçu değildir.
  elimizdeki adamın kıymetini bilelim.
 • 973
  peşin 10 milyon euro ödenen futbolcu. eğer böyle gömmeye, hakkında daha 4. maçına çıkmadan çöp, bidon, bize itelediler, türkiye'den topçu almayacaksın (en saçması bu) gibi her beğenmediğiniz futbolcu için kullandığınız 'bu kelimelerin ağırlığını bilmeden' yaptığınız yorumları yapmaya devam ederseniz 1 milyon euro ya zor elden çıkarırız.

  siz de burada mutlu mutlu ''ben demiştim'' entrylerini girersiniz.

  sizin yerinizde olsam soso ve belhanda'nın geldiğinden beri yapamadığı tabela katkısını neden şimdi yaptıklarını biraz düşünürdüm.
 • 4114
  diagne transferinde hep söylenen bir durum var. malum biz o dönem ozan kabak'ı 11 milyon euroya stutgart'a satmıştık. ffp kuralları gereği o paranın o devre arasında harcanması gerekiyordu ve biz de mecburen diagne'yi aldık.
  yani yönetim hata yaptı deniliyor.
  çokca yazdım ama yine yazayım. 2019 ocak ayının son gününde diagne'yi alıp, sadece 6 ay sonra ezeli rakibinizle vedat muriç transferinde karşı karşıya geliyorsanız demek ki bir şeyleri yanlış planlamışsınızdır.
  diagne'ye 10 veya 13 verildi bilemem ama yarı parasına vedat alınır mıydı? bence 5'e de biterdi. burda vedat istendiği için onun söylüyorum. yoksa 300 bin euro kiralama bedeliyle sörtloth da alınabilirdi.
  bunu kenara koyduk.
  efendim ozan'ı sattık, parayı kullanmamız lazımdı o yüzden gittik diagne'yi aldık çünkü 2019 yazında araplara satacaktık.
  vallahi bu kafa ile iş yapılıyorsa geçmiş olsun.
  kardeşim ozan'ı satma, zorunlu satın alma opsiyonlu kirala.. harcayacağın kadar kira bedeli al, kalanını temmuz 2019'da alacak şekilde sözleşme yap.
  bunu istesen stutgart sana hayır mı diyecek?
  işte bunlar hep profesyonel idarecilerin düşünmesi gereken şeyler, yani abdurrahim albayrak ile filan olmaz. bu işin idare kısmı, diğer yandan teknik olarak bakacak olursak eğer kulübü satsa tetteh'i alıyorduk, yani diagne'den girmese belki kazık oradan girecekti. bugün tetteh'in piyasa değeri 1.2 m euro.
  yani luyindama ve marcao'ya 12 verdik, iyi çıktılar. scout ekibi ve teknik ekibe kocaman bir alkış ama diagne'ye 13 verdik yönetim batırdı.
  burda yönetimi benim kadar eleştiren yoktur ama elma ile armutları karıştırmamak gerekiyor.
 • 4535
  bence galatasaray'ın kıymetini anlamış.

  geldiğinde köpek gibi ihtiyacımız vardı forvete ve kendisi gelmişti.

  şu an önünde falcao var, adam dünya yıldızı.

  o yüzden de iyi çalışıyor.

  ligde 40, avrupası, kupası derken 50+ maç olası.

  çok forma şansı bulacak.

  ben ligde falcao ve diagne'nin toplamda 40 gole ulaşacağına inanıyorum.

  eğer bu sayıya ulaşırlarsa şampiyonluk çok yakın olur.

  elbet gorilin de sırası gelecek ve o gün kral kimseye merhamet etmeyecek :(
 • 3885
  kendisi için kasımpaşa'ya 10 m euro verilmiştir.

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/736400

  --- alıntı ---
  profesyonel futbolcu mbaye diagne'nin transferi konusunda oyuncu ve kulübü kasımpaşa sportif faaliyetler a.ş. ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun eski kulübüne 10.000.000 euro tutarında transfer bedeli ödenecektir.

  futbolcunun kendisiyle de 2018-2019 futbol sezonundan başlamak üzere 4.5 sezon için anlaşmaya varılmıştır.

  2018-2019 sezonu için net 1.150.000 eur sabit transfer ücreti

  2019-2020 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2020-2021 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2021-2022 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti

  2022-2023 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti

  kamuoyuna saygıyla duyurulur

  --- alıntı ---

  sürekli bir 13 m euro verildi algısı yapılıyor kendisi hakkında ve bizler de bunu kabullenmiş şekilde bu rakamı konuşuyoruz. transferlerde her şeyi en küçük detayına kadar şeffaf olarak yazan kulübümüz bu konuda mı yalan söylüyor? 13 m euro olduğunu iddia edenler(medya ve rakip taraftarlar) bir zahmet delille gelsin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın