• beyler açılın, çalışıp geldim :(

  yazdıklarımdan sonra bazılarınızın cezasıyla ilgili kafasındaki soru işaretlerini gidermeyi, transferine maliyeti sebebiyle soğuk bakan bazı arkadaşların da bir tık daha sıcak bakmasını sağlayabileceğimi umuyorum.

  1. mbaye diagne kaç maç cezalı?

  - bu yakışıklı beyefendi, https://gss.gs/Ar3.jpg

  22 aralık 2018 kasımpaşa beşiktaş maçında beşiktaş'a attığı ve fakat daha sonrasında var sebebiyle iptal edilen ilk golünden sonra taktığı maske sebebiyle sarı kart görmüştü. https://gss.gs/fJP.jpg

  gol iptal edilse de sarı kart iptal edilmedi ve kendisinin bu sezonki(18-19) 4. sarı kartı olduğundan cezalı duruma düştü.

  bildiğiniz gibi birkaç sene önce değiştirilen futbol disiplin talimatı ile sarı kart cezası hangi turnuvada alındıysa o turnuva için geçerli sayılıyor. bunun amacı 3 sarı kartı olan oyuncuların 4. sarı kartını alıp sonraki maçta, önemsiz buldukları türkiye kupası maçında bu cezasını temizlemesi.

  kırmızı kart cezaları ise ayrı. o takip eden bütün resmi maçlarda (lig, kupa) geçerli.

  şimdi mbaye diagne ligde cezalı duruma düştü ama kupada oynamasına mani bir durum yoktu, bu sebeple de mustafa denizli tarafında 17 ocak 2019 alanyaspor kasımpaşa maçında oynatıldı. maç da 0-0 bitti.

  fakat maç bittikten sonra diagne ve alanyasporlu bir arkadaş arasında geçen dostane bir konuşma esnasında bu çok kibar ve herkes tarafından çok sevilen https://gss.gs/0T7.jpg arkadaşımızın ağzından istemeden * ne olduğu bilinmeyen, belki de yağmurdur bilmiyorum :( bir sıvı çıkmış,

  https://gss.gs/5Hg.jpg

  bu sebeple de maçtan sonra var'a gidip kırmızı kart vermişler. işte tff kurullarının ve hakemlerinin operasyonlarına burada da şahit oluyoruz, diagne gibi centilmen adamı bu hareket sebebiyle 4 maç men ile cezalandırıyorlar. sebebi de galatasaray'a transfer olma ihtimali :(

  neyse efendim, şimdi bu adamın sarı kart cezası vardı, bir de kırmızı kart sebebiyle 4 maç ceza aldı,

  toplamda 5 maç cezalı olacak ama hangi maçlarda cezalı olacak?

  kasımpaşa'nın bu maçtan sonraki fikstürü şu şekilde,

  rize (lig)
  alanya(kupa)
  ibfk (lig)
  .
  .
  .

  bu 3 maçta oynamadı ama kırmızı kart cezalarının 3'ünü çekip, 1 kırmızıdan kalan 1 de sarıdan kalan cezası devam mı ediyor yoksa 1 sarı kart cezası bitti, 2 tane de kırmızıdan kaldı o mu devam ediyor bu çok önemli!

  çünkü tam şu anda bize transferi gündemde. eğer bu transfer gerçekleşirse bizim önümüzdeki maçlar ise şu şekilde,

  alanya(lig)
  rakip belli değil (kupa)
  trabzon(lig)
  kasımpaşa(lig)

  şimdi önce kırmızı kart cezaları çekiliyorsa alanya maçında oynamayacak ve sarı kart cezası başlayacak, o da lig maçında çekilmesi gerektiği için trabzon maçında oynamayacak. eğer sarı kart cezası önce çekiliyorsa zaten kasımpaşa'dayken 21 ocak 2019 kasımpaşa çaykur rizespor maçında sarı kart cezası sebebiyle oynamamış olduğundan kalanlar kırmızı kart cezası olacak ve bu hafta alanya'da olmayıp, kupa maçında da cezasını tamamlayıp 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında sahada olabilir ki varlığı bizim için özellikle bu maçta çok önemli olacak.

  peki durum ne diye hemen tff'nin sitesine girip, biraz araştırdığımda, tff futbol disiplin talimatı, madde 93- sarı kart uygulamaları başlığında şöyle yazdığını gördüm,

  --- alıntı ---
  (1) bir sezonda, aynı kategorideki müsabakalarda üst üste ya da aralıklı olarak toplam 4
  (dört) sarı kart gören bir futbolcu `cezalı duruma düştüğü kategorinin ilk resmi müsabakasında
  müsabaka isim listesine yazılamaz`. cezalı duruma düşen futbolcu, cezalı duruma düştüğü
  kategori dışındaki kategorilerde oynayabilir

  --- alıntı ---

  https://www.tff.org/...isiplin-Talimati.pdf

  cezalı duruma düştüğü kategorinin ilk maçı 21 ocak 2019 kasımpaşa çaykur rizespor maçıydı ve bu maçta oynamadı.

  zaten tff'nin sitesinde ceza arama sayfasında ilgili haftayı seçtiğinizde,

  http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=633

  diagne'nin sarı kart cezası sebebiyle oynamadığını yazıyor.

  yani özetle bize gelirse, 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında sahada olabilecek ve trabzonspor'un içinden geçecek!

  2. mbaye diagne'ye o kadar para verilir mi sorunsalı?

  gönül istiyor ki, +14 m euromuz varken fransa ligue 2'den 1 tane siyahi baby drogba, 1 tane de kuzeyden yavru elmander bulalım ve 2 sene sonra da 20-30 m eurolara bu oyuncuları satalım.

  ama dönüp gerçeklerle yüzleştiğimizde ise karşımıza önce plansızlık sonra da bariyerler çıkıyor.

  zaten "bir takım ara transfer döneminde çok transfer yapıyorsa o takım yaz ayında büyük hata yapmıştır" derler.

  biz yaz dönemini forvet alamadan kapattığımız ve 2018 - 2019 sezonu ara transfer dönemi yaklaşırken bile alınan kötü sonuçlardan sonra bu dönem işaret edildiği için yüksek beklentilerle girdik.

  transfer sezonunun açıldığı gün forvet gelecek diye bekliyorduk ama ligin 2.yarısı başladı 2 lig maçı oynadık, 3. sü de 3 gün sonra ve transfer sezonunun bitmesine 1,5 gün kaldı.

  bu dönem başlamadan ve başladıktan sonra,

  alan
  falcao
  pato
  balotelli
  tetteh
  ze luis

  ve adını sayamadığım birçok genç, tecrübeli demeden onlarca forvetle adımız anıldı, duyumlara konu olduk vs.

  kulübümüz ise ciddi şekilde ilgilendiği oyunculardan tetteh için 7,5-8 m eurolara kadar çıktı. oyuncuyu kimse beğenmiyordu zaten çek ligi'nde bile gol sayısı düşüktü. sadece genç(21-22) olması ve forvet olması ile hepimize çekici geliyordu.

  daha çek liginde kanat oynadığı halde mirslav stoch'tan daha az gol atan oyuncular için 10 m euro isteniyor hatta sonraki satıştan pay isteniyordu.

  alan carvalho gibi para için çin ligi'ne giden ama hayvan gibi gol-asist istatistiği yapan oyuncular ise yüksek maaşlar istiyordu.

  zaten tam da aradığımız santrfor tipinden biraz uzak, 2. forvet pozisyonunda oynuyordu.

  dubai'lere gidildi, pato'larla, alan'larla görüşüldü 3 gün yenildi, içildi, teşekkür edilip eli boş dönüldü.

  kaldı son 4-5 gün derken, sonra yine scout tavsiyesi olan boyu 190-2,05 arasındaki mevkisi santrfor olan her gence salça olduk ve hepsi için de kapı 10 m eurodan açıldı.

  ayrıca uyum sorunu, ne vereceğinin belli olmaması gibi durumlar da düşünülünce, "muhtemelen çok daha önceden durumunu sorup 15 m euro civarı fiyat çekildiğinden ilgilenmediğimiz mbaye diagne için "madem 10 m euro vereceğiz bari ligin en iyi forvetini alalım" fikriyle, abdürrahim albayrak'ın turgay ciner'le iş ortaklıkları(3. havalimanı taşıma ihalesine birlikte girdiler), dostlukları sebebiyle ve diagne'nin cezalı olduğu maçlarda kasımpaşa'nın ligde hedefsiz hale gelmesiyle bir ticaret yapılması aşamasına gelindi.

  14 m euro artıda olduğumuzu cümle alem biliyorken, bu kadar da forvet ihtiyacımız varken, kasımpaşa da, burada oynadığı 36 maçta 32 gol 4 asist yapan oyuncusunu bize 5 m euroya vermeyecekti pek tabii.

  gelen haberlere göre 15 m eurodan açtıkları kapıyı 9 m euro ile zorladık ama iş

  12-13 m euro gibi yerlerde bitecek.

  düşündüğünüzde hayvan gibi yüksek bir ücret. hiç aklımızda olmayan ve ligde patlama yapmış bir oyuncuya bu kadar para bağlamak ilk bakıldığında çok gereksiz geliyor ama üstte uzun uzun yazdığım şeylere bakıldığında,

  mbaye diagne'yi çek ligi'nde yine sparta prag'tan aynı istatistiklerle almak isteseydik ne kadar bonservis isteyeceklerdi?

  biz o parayı verip aldığımızda şimdi ki kadar eleştirilecek miydi?

  oyuncu 28 ekim 1991 doğumlu. (27-28 yaş) 1.93 m boy.

  henüz kap gelmedi ve gelen haberler üzerinden konuşuyoruz ama,

  alan carvalho ile anlaşsaydık 3,5 m euro bonservis, yıllık da 4,5 m euro maaş deniliyordu. alan 1989 doğumlu 2 yaş da yaşlı.

  anlaşma da 4,5 yıllık olsaydı bize toplam maliyeti,

  3,5 + (4,5 * 4,5) = 23,75 m euro olacaktı.

  diagne'yi ise 13 m euroya aldığımızı farz edelim, yine anlaşma 4,5 yıllık olsun. işte burada önemli olan noktaya geliyoruz, yıllık maaş ne olacak? kasımpaşa'da 700 bin euroya oynuyor ama bizde bu paraya oynamayacağı kesin. yıllık 2,5 m euroya anlaştığımızı varsayıyorum.(bu arada hem bonservis hem de maaş beklentim daha da altı, özellikle fazla yazdım)

  13 + (4,5 * 2,5) = 24,25 m euro

  eşit sayılır. en yüksek beklentilerle bile yazmama rağmen eşit diyebileceğimiz bir toplam maliyet çıktı.

  biz bu yıl bittikten sonra 3 sezon daha ffp nedeniyle sattığın kadar al kuralını uygulamaya devam edeceğiz.

  daha iyi bir takımda oynayacak ve daha iyi beslenecek olmasına rağmen, mevcut performansını korusa demiyorum, yaklaşsa bile 1,5 sene sonra mbaye diagne'yi 28-29 yaşındayken verdiğimiz bonservis bedellerine yakın bir bedele satarız.

  yani elimizde patlayacak bir isim değil. satmasak sahada faydalanırız, satarsak transferde kullanırız. her türlü senaryoda bugünkü şartlarda bizim için doğru bir yatırım olarak görünüyor.

  22. şampiyonluğun gelmesi adına transferinin psikolojik etkileri de muhakkak olacaktır.

  vereceği katkı ve ekstra kazandıracağı puanlar ile orta vadede maliyetini de unutturacağını düşünüyorum.

  tam taraftarın delisi olacağı bir profili var.

  kaval kemiğiyle beslenen adam yiyen forvet!

  https://gss.gs/Knp.jpg

  ne diyelim inşallah hakkımızda hayırlısı olur, son kurşunumuzu sıkıyoruz ve boşa sıkma şansımız yok!

  buraya kadar okuduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim.

  seviliyorsunuz <3
 • zamanında italya 4. lig'inde 40'a yakın gol atan ve 22 yaşında ve o güne kadar adı hiç duyulmamış bir futbolcu. juventus istatistiğine inanıyor ve komik bir paraya alıyor. fransa 2. lig'e kiralanıyor forma şansı bulamıyor. ajaccio sanırım kadroya giremiyor. devre arası juventus geri çağırıp bu sefer yunanistan'a lierse'ye gönderiyor. lierse'de 11 maçta 7 gol atıyor ve dikkat çekiyor. lierse tekrar kiralamak istiyor ama juventus bu arkadaşı kampa götüreceğiz acele etmeyin diyor. lierse yeni forvet alıyor. juventus daha sonra şampiyonlar ligi finali oynayacak kadronun rotasyonunda diagne ile yola çıkmıyor. piyasası da fazla olmayınca arabistan'a gönderiyorlar. arabistan'da hiç bir şey yapamayıp varlık bile gösteremeyince geri dönmek istiyor. juventus'ta tamam gel diyor, lisans bile çıkarmadan bir kaç antrenman sonra belçika ligine westerlo'ya kiralık gönderiyorlar. burada 11 maçta 3 gol ile oynuyor. yine başarısız bir serüven gibi ilerlerken gelecek sezonun başında juventus kampa bile almıyor diagne'yi. kiralık gitmeye kulüp arayan diagne ve menajerine hayatını değiştirecek bir teklif geliyor. macaristan'ın ujpest takımı zengin bir iş adamı tarafından satın alınıyor. sırf juve oyuncusu sükse yapsın ülkede gündem olsun diye kiralamak yerine bonservisine 1 milyon küsür para vererek transfer ediyorlar. burası italya 4. ligi gibi gelmiş olmalı ki diagne'ye ligin ilk yarısında 16 maçta 11 gol yapıyor. o sıralar yeni bir sezona başlayacak çin liginde yıldız transferler havada uçuşuyor. yıldıza para gömmek istemeyen tj teda takımı bu arkadaş bize uyar diyerek 2 milyon euro'ya yakın bir para verip diagne'yi alıyor. 45 maçta 15 gol atan diagne, iyi bir performans sergilese de çok dikkat çekmiyor. brezilyalı jonathan'ı transfer eden teda takımı diagne ile sözleşme yenilemiyor. boşta kalan diagne bedelsiz olarak kasımpaşa'ya geliyor ve kariyerinin en verimli dönemi başlamış oluyor.

  diagne'nin yıldızı lig ile barıştı. ne kadar devam eder? hep böyle mi ilerler? bunlar bilinmez. ama bu kariyerde 26 yaşına gelmiş bir oyuncuyu galatasaray'ı geçtim, bursaspor alsa mırın kırın eden olurdu. kasımpaşa baskısız camia. bir kumar oynadı. tutmazsa koita ya da etound oynar dediler. tuttu ve yollarına devam ediyorlar. nasıl biz bulamayız bu adamı gibi bir durum yok. adamın geçmiş kariyeri çok iyi değil, süper lig'i çok sevdi ve yardırıyor. durum bundan ibaret.
 • artık insanlar yönetime nereden sallayacağını şaşırdı. kendisi de bunun baş öznesi.

  ne yapacaklardı,10 milyon euro ödedikleri adama 2 yıllık mı kontrat yapacaklardı?

  ayrıca şu 13 milyon muhabbeti de can sıktı artık. resmi kap açıklaması var 10 milyon euro diye, adamlar hala 13 diyor. antu kafası mıdır nedir anlamadık arkadaş. zorla milletin diline düşürecekler bizi.
 • yüksek maliyetle aldığımızı kabul ediyorum. bana kalsa mitroglu'nu alır transferi kapatırdım. ancak diagne bize gelene kadar tıkır tıkır gol atan bir futbolcuydu. üstelik de öyle küçük takım forveti gibi goller değil, büyük takım forveti gibi goller atıyordu.

  sen adamı beslemezsen gol atamaz. sorun bana göre galatasaray'ın yetersiz hücum organizasyonu ve zayıf orta saha kurgusunda. ne zaman topu belhanda, feghouli, mariano üçgeninde değerlendiriyoruz o zaman performansımız yükseliyor. ama ne zaman geriye yaslanıp onyekuru'yu hücuma çıkış silahı olarak görüyoruz o zaman performansımız düşüyor.

  senelerdir kanatlardan içeri katedip bruma, rodrigues gibi oyuncuların becerileriyle gol bulmaya alıştık. bir türlü forvet oyuncumuzu aramıyoruz ataklarda. bana göre bu sorunu çözdüğümüz taktirde diagne galatasaray'da gayet başarılı olacaktır.

  ancak bu yapılan taraftarlık değil onu söylemek istiyorum. diagne top kontrol etsin yeter, gölge etmesin başka ihsan istemez, oynamasın daha iyi....

  bu ne amk? geçen sezonun 2. yarısı ve bu sezonun ilk yarısında toplamda 38 gol atmış adamdan bahsediyoruz. galatasaray'ın sermayesi-mal varlığı yani. oyuncularımızı bu şekilde itibarsızlaştırmanın kimseye faydası yok.

  yapıcılıkla yıkıcılık arasındaki fark buradan geliyor. yapıcı taraftar diagne'yi nasıl kullanırız da kasımpaşa'nın becerdiği gibi çok verimli bir forvet haline getiririz diye düşünür. galatasaray'ın başarılarından kendine pay çıkarmak dışında hiç bir maksadı olmayan şımarık galatasaray taraftarı da ki ben bu hareketlerini tamamen parazitlerinkine benzetiyorum, tu kaka der. tu kaka ama yarın efektif bir orta saha kurduğumuzda, bu adam golleri atmaya başladığında ne olacak? diagne böyle oynasın ben tükürdüğümü yalarım diyecek, galatasaray'a verdiğin zararı sahte bir sevgi sözcüğünün arkasına gizleyeceksin.

  biz real madrid değiliz. 50 milyon eu bastırıp forvet oyuncusu alamıyoruz. o zaman 10 milyon verdiğin adamı verimli hale getirmek için elinden geleni yapacaksın.
 • peşin 10 milyon euro ödenen futbolcu. eğer böyle gömmeye, hakkında daha 4. maçına çıkmadan çöp, bidon, bize itelediler, türkiye'den topçu almayacaksın (en saçması bu) gibi her beğenmediğiniz futbolcu için kullandığınız 'bu kelimelerin ağırlığını bilmeden' yaptığınız yorumları yapmaya devam ederseniz 1 milyon euro ya zor elden çıkarırız.

  siz de burada mutlu mutlu ''ben demiştim'' entrylerini girersiniz.

  sizin yerinizde olsam soso ve belhanda'nın geldiğinden beri yapamadığı tabela katkısını neden şimdi yaptıklarını biraz düşünürdüm.
 • kendisi için kasımpaşa'ya 10 m euro verilmiştir.

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/736400

  --- alıntı ---
  profesyonel futbolcu mbaye diagne'nin transferi konusunda oyuncu ve kulübü kasımpaşa sportif faaliyetler a.ş. ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun eski kulübüne 10.000.000 euro tutarında transfer bedeli ödenecektir.

  futbolcunun kendisiyle de 2018-2019 futbol sezonundan başlamak üzere 4.5 sezon için anlaşmaya varılmıştır.

  2018-2019 sezonu için net 1.150.000 eur sabit transfer ücreti

  2019-2020 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2020-2021 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2021-2022 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti

  2022-2023 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti

  kamuoyuna saygıyla duyurulur

  --- alıntı ---

  sürekli bir 13 m euro verildi algısı yapılıyor kendisi hakkında ve bizler de bunu kabullenmiş şekilde bu rakamı konuşuyoruz. transferlerde her şeyi en küçük detayına kadar şeffaf olarak yazan kulübümüz bu konuda mı yalan söylüyor? 13 m euro olduğunu iddia edenler(medya ve rakip taraftarlar) bir zahmet delille gelsin.
 • ben gideceğini düşünüyorum ama diyelim ki gitmedi ve falcao'yu alamadık.
  muslera - linnes luyindama marcao yuto - morgan seri belhanda - feghouli diagne babel.
  bu kadro bizi lig ve avrupa'da götürür mü? götürür...
  bu kadroyu oluşturursak yaklaşık 3,5 m euro eksi bakiyede olacağız.
  çıkan haberlere göre telles giderse muhtemelen eksi bakiye sorunumuz da kalmayacak.
  o zaman bu telaş neden? durup dururken niye kendimizi zor duruma sokuyoruz?
  neden elimizi güçsüzleştiriyoruz?
  aynı hatayı muhabirlerimiz bile yapıyor.
  elin muhabiri jailson için 10, zajc için 8 milyon euroları telaffuz ediyor.
  bizim muhabirler maşallah diagne'yi gömecekler.
  e taraftar ve gazeteci bu kafada olduktan sonra, ki yönetici de farklı değil.
  biz bu adamı zor satarız. aynen böyle devam, hiç bozmayalım!!!

  (bkz: 2019-2020 sezonu yaz transfer dönemi)
 • sırf 2.8 m euro eksideyiz diye 5-6 m euro'ya satılsın diyeni bile gördüm. satılmasın kardeşim, malımızı (tüccar ağzıyla yazıyorum) niye yok pahasına satalım. almak isteyen değerini verecek. he vermiyorlarsa kadromuzda durur. her türlü faydalanırız kendisinden..
  o eksi bakiyeyi de bir şekilde hallederiz.
  ayrıca serdar ali çelikler gibi "bir tane bile teklif yok" diyenlere de inanmayın.
 • karakter anlamında neyse de teknik anlamda boş yere fazlaca tepki gördüğü için savunacağım futbolcu.

  öncelikle şu twite bir bakalım:
  https://twitter.com/...252459420061698?s=21
  adamın gol repertuarını kenardan gelen toplar oluşturuyor. bizim sevilladan gelmiş ve aslında normalde çok da teknik olan sağ bekimiz orta açamıyor. mariano orta açtığı zaman hayretler içerisinde kalıyorum, böyle bir futbolcu nasıl böyle orta açıyor diye. sol bekimiz ise sol ayaklı bile değil.

  diagne gelirken neyi iyi yaptığı neyi kötü yaptığı belli bir futbolcuydu. bu adamın hantal olduğunu zaten biliyorduk. pres yapmaya hevesli olmadığını da biliyorduk. bizim diagne’den beklentimiz gol atması ve alan açmasıydı. alan açma konusuna girmiyorum çünkü en azılı diagne düşmanı bile “bir tek feghouli ile belhanda’ya alan açıyor başka da hiçbir şey yapmıyor.” diyor. gol atma konusuna geldiğimizde ise adam 10 gol attı. penaltıdan, boş kale, çarptı girdi vs. 10 tane attı adam. üstelik kendi repertuarına hiç uygun oynamayan bir takımda. bir insan penaltı atabiliyor diye suçlanır mı?

  penaltı konusuna gelelim. adamın çok ilginç bir özelliği var. karşısındaki kim olursa olsun penaltı alabiliyor adam. bu ligin hali hazırda en tecrübeli stoperi vida. 5 mayıs 2019 galatasaray beşiktaş maçında vida’dan penaltı aldı. pozisyon için ofsayt bayrağı kalktı ama karşısındaki kim olursa olsun fake atıp penaltı alabiliyor adam. nitekim ozan kabak’tan da aldı. 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçında da aldı. işin ilginç tarafı ise taraftar bu özelliği için bile adamı elestirebiliyor. bir insan penaltı alabiliyor diye suçlanır mı?

  burak yılmaz bizde oynarken top saklayamaması elestirilirdi ki saklayamıyordu da. 11 mart 2019 galatasaray antalyaspor maçında attığımız ilk golde diagne savunmanın arkasına koşu yaptı ve topu sakladı, ters kanada feghouli’ye attı ve gol oldu. bu pozisyonu neden anlatıyorum? aslında bu adamdan beklediğimiz bu değildi. topu üçüncü bölgeye taşıdıktan sonra gol atmasını bekliyorduk. diagne kendi oyun stili dışında topu üçüncü bölgeye taşıyan ve o bölgede topu saklayan bir oyuncu oldu. oysa kasımpaşa’da o topu oraya zaten trezeguet getiriyordu.

  yine hiçbir şey yapmadığı iddia edilen bir başka maç olan 19 mayıs 2019 galatasaray basakşehir maçının ilk yarısında ise pasla çıkmaya çalışırken rakip savunmayı açamıyorduk. o maçın ikinci yarısı sadece devre arası motivasyon konuşması ile değil, devre arası taktik değişikliği ile kazanıldı. özellikle ikinci yarının başında bütün topları diagne’ye şişirdik, diagne de neredeyse hepsini başarıyla indirdi ki bu da diagne’den beklentimiz değildi.

  biz diagne’ye 13 milyon verip, sonra adamı alışık olmadığı bir oyun stiline zorlayıp, doğru düzgün servis yapmayıp bir de üstüne linç ettik. diagne’nin karakteri de sağolsun bizim lincimizi daha da katladı.
 • abdurrahim bey: merhaba kura sonucu hayırlı olsun inşallah real ve psg yi eler ikimiz çıkarız gruptan.
  brugge yöneticisi: inşallah hakkımızda hayırlısı olsun.
  abdurrahim bey: bu anderlecht'i siz tanırsınız nasıl kulüp paramız kalmaz değil mi? bir futbolcu satma işimiz var da. (öyle bir olay yok)
  brugge yöneticisi: kimi satıyorsunuz?
  abdurrahim bey: diagne var bizim forvet. geçen yıl 30 gol atan. onu satıyoruz 15 milyona
  brugge yöneticisi: anderlecth hayatta ödemez o parayı size. biz forvet arıyoruz pazarlık yapalım bize satın.
  abdurrahim bey: kaça alırsınız ama beni öldürme.
  brugge yöneticisi: 13 verelim isterseniz size karşı da oynatmayız şampiyonlar liginde.
  abdurrahim bey: 13 güzel tamam anlaştık hatta 10 milyonunu yazın alalım sizden. bize karşı da oynatabilirsiniz lafı olmaz aramızda.
  brugge yöneticisi: tesekkürler bir isteğiniz olursa bekleriz belçikaya. (bir kutu çikolota hediye eder).

  trsnsferi bu şekilde gerçekleştirilen oyuncu.
 • satılır satılmaz bilmem ama neden elimizde patlamış muhabbetinin yapıldığını bir türlü çözemediğim futbolcu. fenerlisinden galatasaraylısına bu adamı savunmaktan bıktım harbi diyorum. kimi görsem belhanda topçu değil, onyekuru beyinsiz muhabbeti çeviriyor. kendisi ile ilgili söylenen şey ise elimizde patladığı. kardeşler bu adamlar seneyi 2 kupa ile kapattı hea. bu adam bizde 10 gol attı. 6 tanesi penaltı ama penaltıları kendi emeği ile aldığı penaltılar. ayrıca bu adam fizik olarak bitikken 10 gol attı. ilk yarı stoperlere gayet ezdirmiyordu kendini. elde patlayan transfer slimani, krasic, serdar kesimal, tarık çamdal filandır. bu adam kalsa bile 19-20 sezonunda en 20 gol atar.

  ama bu yazdıklarımdan kalması gerektiği fikri çıkmasın. transfer yapmamız için satmamız gereken futbolcudur ama şu 10 üzerinden 5 olan topçuyu 1-2 gibi gösterme huyundan vazgeçmemiz lazım.
 • hayatımda daha arıza birini görmedim.

  - imza törenine eşofmanla geldi.
  - bi ara kızıp kulübu takipten çıkartmıştı. sonra formalı fotoğraflarını silmisti.
  - geçenlerde falcao geliyor haberleri çıkınca kendi gol kralı şeyini paylaştı.
  - şampiyonluk kutlaması sırasında bilmem nereye tatile gitti.
  - leipzig, ausburg ve fiorentina mağlubiyetleri sonrasında kazanan takım bozulmaz diye takımın içinde bulunduğu fotoğrafı paylaştı.
  - 4 tane eş istiyorum diye ropörtaj verdi.
  - ben real madrid, manchester, juventus gibi takımlara transfer olacağım dedi.
  - 1-2 hafta önce de antalya'dan uçakla gelirken yeni transfer olmuş gibi elinde formayi tutup poz vermişti.

  şimdi de anderlecht ile anlaşıp club brugge'a gitmiş. anderlecht yöneticileri şöyle bir demeç vermiş: “her konuda anlaşmıştık. protololü imzalatalım ve hangi forma numarasını istersin diye sormuşken acil bir işim var diyerek telefonu kapadı. acil işi brugge ile sözleşme imzalamasıymış.”

  - belçika'yı birbirine kattı. anderlech ve brugge kulüpleri arasındaki rekabette yeni bir cephe açtırdı.
  - transfer olduktan sonra galatasaray arması paylaştı storysinde.
 • kendisi inşallah takımda kalır ve atacağı gollerle hepimizi mahçup eder.
  diagne kadar olmasa da, geçen yıl aynı şeyleri belhanda için düşünüyorduk.
  1 eylül 2018 tranzonspor galatasaray maçından sonra neler yazmıştık.
  bakın şimdi neler yazılıyor.
  ya hadi belhanda'yı geç, feghouli için bile neler yazıldı.
  geldiğinden beri şu adamı kendi haline bırakamadık.
  evet çok para verdik ama bana göre belhanda ve maicon'a da çok para verdik.
  giderse gider, gitmezse bize her türlü katkı verir.