• 3055
  ali lukunku muamelesi yapılan türkiye ligi'nde bir sezonda en çok gol atan gol kralı. kendisinin karakter olarak sıkıntılı olduğunu sağır sultan bile duydu. karakterinden dolayı yeteneksiz muamelesi yapılması ise tamamen el ele herkesin yaptığı bir algı. 2019 yazında elden çıkarılacağını düşünmekle beraber kalırsa da 2019-2020 sezonunda tüm kulvarlarda en az 25 gol atar.
 • 3056
  “bu adama destek çıkmak, performansını yükseltmek zorundayız” diyenlere çemkirenlerin çözüm önerilerini de duymak isteriz. öyle bu adamdan bi halt olmaz demekle olmuyor işte; evet anlatın da bilelim..

  10+bonus milyon euro bayıldığımız forvet bu, sözleşmesi var; taliplisi yok.. sözleşmesini feshedip hem bonservisin üstüne soğuk su içip bir de sözleşmeden doğan haklarını peşin peşin ödüyor muyuz, ne yapıyoruz yani?
 • 3058
  hiçbir şekilde kendisinin psikolojisini düzeltmek için hareket etmeyeceğim futbolcu.

  mesela gelip elmander’e destek olalım arkadaşlar denilse, gider destek olurum. neden? çünkü bilirim ki iş ahlakı var, elinden geleni yapıyor.

  ama bu ergen zihniyetli arkadaşa kesinlikle destek olmam. 2 milyon euro alan adam kendine çeki düzen veremiyorsa o parayı hak etmiyordur.

  yönetimin yaptığı hatayı taraftarın düzeltmesi gerekmiyor, yeri gelince yellow friday veya bileklik konusunda destek oluyor zaten.

  demiyorum ki yuhalansın ama gelip cagneee cagneee diye saçma sapan tezahurat yapmanın manası yok.
 • 3060
  futbol tarzını beğenmiyorum. bu fizikte bir oyuncudan pivot tarzı özellikler bekliyorum ancak adam bu özelliklere sahip değil. bunun yanında pas oyunununda da çok efektif bir görev alamıyor, ilk dokunuşları pas anlamında berbat. bu adam tarz olarak, tevellutu yetenler için, papin ya da rossi tarzında takılıyor. bizde de bir dönem oynayan mustafa kocabey biraz serkan aykut andırıyor. eski dönem futbolcu tarzı var. bu dönemin ihtiyacı olan dinanizme sahip değil ancak işte o saydığım futbolcuların hepsinde olan pozisyon sezgisine sahip, bitiriciliği ise yukarıda saydıklarımın yanından geçmiyor. sırf ilk çıktığı trabzonspor maçında harcadığı 4 pozisyon var. diğer maçlarda da pozisyona girip atamadığı çok var. avrupa yarışmalarımız için bitiricilik kısmına odaklanmak gerekiyor ancak türkiye ligi için gayet yeterli bir forvet olduğunu düşünüyorum. mevcut ikamesi mitroglou da çok statik. yerine alınacak forvetin tarzının daha hareketli ve pas istasyonu olması bence doğrusu olur. firmino, troy deeney tarzı bir forveti takımda izlemeyi çok isterim. falcao bence çok büyük bir değişiklik getirmeyecek. yine çok gol atacak, daha ateşli sevinecek fakat takım oyunu aynen devam edecek gibi geliyor.
 • 3061
  maalesef yaz başından beri fazlaca gömdüğümüz ve bu nedenle transfer sürecini olumsuz etkilediğimiz oyuncumuz.
  bunu yapanlar büyük oranda ergenler ve ergen kafalılıktan çıkamamışlar ama, bir şekilde kulübe zarar verdiler.
  bana kalırsa yönetim de pazarlamayı tam anlamıyla beceremedi.

  bu çocuk öyle veya böyle 30 gol atmış ve bir sezonda lig tarihinin en fazla gol atan yabancısı olmuş.
  adamın her şeyiyle dalga geçildi ama, öyle veya böyle topu çizgiden içeri sokmayı beceriyor.
  bu saatten sonra da takımda kalacak gibi görünüyor.
  yarın sahaya çıktığında hepimizin tertemiz bi' sayfa açıp destek olmamız lazım.
  13 milyon avro vermişiz, yaşı da daha 27.
  her şeyinden faydalanmamız lazım mbaye'nin.
 • 3063
  (bkz: yeni kral öldü yaşasın eski kral)
  adam gibi adamdır. kraldır. ligin en çok gol atan yabancısidir. saçmalar, saç baş yoldurtur. o da kaçar mı ayı oğlu ayı diye iç gecirtir. ama en kritik deplasmanda son dakika çıkarıp masaya vurmasını da bilir. form tutarsa ligi laciverde boyayabilir.
  iyi ki bizimlesin kral.***
  https://images.app.goo.gl/kbofQZVfchJokHjP8
 • 3067
  ilk günden beri kazanılması, gömülmemesi gerektiğini söylüyorduk bir kac kisi. ama burası gibi düzgün bir ortamda bile ipe sapa gelmez özel mesajlar aldim şahsen.
  her neyse saha içinde elzem olarak calismasi gereken ilk konu ayakta kalmak olmali. biraz zor düşse ve o inanilmaz fizigini kullanabilse sosyal medyada kendisine laf sokanlarin hepsine kapak üstüne kapak yapacaktir oyunuyla.
 • 3068
  kanımca bundan daha iyi bir ortam bulamaz/bulamayız.

  - o kadar olumsuz tepki üzerine deplasmanda maça çık.
  - herkes falcao'dan illallah etmişken iyi futbol ortaya koy ve gol at.
  - sonraki maçta, içeride kimse kendisine gık çıkartmaz/çıkartmamalı.
  - şampiyonlar liginde de birkaç gol at.

  her şey unutulur gider. gitmeli de çünkü kendisine bir adet bruma parası bağladık ve bir şekilde bu parayı geri almamız gerekiyor.
 • 3071
  iyidir, kötüdür ama gün sonunda bizim oyuncumuzdur. falcao olur olmaz bilemem, ama yeni bir forvet gelene kadar da as forvetimiz bu adam. herkesin desteklemesini beklemiyorum ama en azından kendisine karşı sakin ve saygılı davranmasını istiyorum bütün taraftarımızın. çıksın oyununu oynasın, bakarsınız küllerinden doğar.

  ıslıklar, homurtular yükselmemeli kesinlikle. bu durum diagne'den çok galatasaray'a zarar verir!
 • 3072
  hali hazırda takımda alternatifi olmayan tek oyuncu. o yüzden 5 yıl için 12 milyon euroyu garanti ettiğin, bonservisine 10 milyon euro para gömdüğün adamın yerine değil de yedeğine adam düşünmeye başlamak şart gibi.
  mitroglu'nun fatih hoca tarafından hiç düşünülmediğini de görüyoruz ki hazırlık maçlarında oynatmadı bile. hal böyleyken, satamıyorsak; yanına ya da arkasına hızlı, hareketli, kanat forvete kendini maç içinde evirebilen genç bir topçuya yatırım yapmak en mantıklısı olacak. zorunlu satın alma opsiyonlu falan mesela, ya da adı sanı hiç duyulmamış 300-500 verip alabileceğimiz bir forvet.
  eksiyi kapatmak için de hemen mariano/nagatomo'dan birini ve yunus akgün'ü satmak elzem.
 • 3073
  taraftarın transferi üstünde etkisi olduğunu sandığı oyuncudur. kimse için özel olarak söylemiyorum ama bu oyuncunun transferiyle taraftarın tepkisi arasında hiçbir bağlantı olduğunu düşünmüyorum.
  böyle bir ilişki olduğunu iddia edenler mekanizmasını da anlatır mı? şöyle mi oluyor? taraftar instagram'da oyuncuya tepki gösteriyor, kulüplerde oraya bakıyor " aaa bu kötü oyuncu heralde, biz bunu almayalım" mı diyor? yoksa oyuncu, "ulan siz görürsünüz iki katı para bile verirlerse burada duracağım" mı diyor?
  ben kendi iddiamı söyleyeyim. diagne'yi gönderemiyoruz çünkü bizim verdiğimiz parayı kimse vermiyor. ne bonservis ne maaş. vermiyor çünkü bu kazığı bizden başka yemeye hevesli kimse yok.bu kadar basit. gol kralı gibi ünvanlar futbolun reklam tarafı. bu adam bize geldiğinde gol kralıydı ve burada bir çok insan adamın attığı gollerin bileşenlerine bakıldığında kaliteli goller olmadığı, bize uymayacağı ve büyük bir kazık yiyeceğimizi söyledi. bizde kazığı heves ve afiyetle yedik. daha bir kaç maçında gene bir çok kişi diagne'nin temel futbol bilgisinde sorunlar olduğunu söyledi. diagne'yi izleyen kulüpler de bunu görüp bizim verdiğimiz parayı vermiyor tabi. şimdi diagne'nin bize gelişine neden olan süreci yeniden yaşıyoruz. geçen yaz aylarca forvet alamadık, ocak ayında gene uğraşıp diagne kazığını yedik. şimdi de transfer döneminin sonuna yaklaştık, falcao ile oyalanıp durduk ve yeni bir diagne kazığı yemeyiz umarım.
 • 3074
  bir hata yapıldı alındı. 2-3 milyon euro'nun hesabı yapılıp elimizde kalırsa daha büyük bir hata olur. kulüp tarihinde kimlere ne paralar harcandı, zarar edildi. diagne'den gelen 3-5 milyonluk totalde zarar bizi bitirmez, ama bu mesele uzar ilerde daha azına giderse bizden götürüsü çok daha büyük olur, takım içinde çıkacak muhtemel huzursuzluk da cabası.

  öyle ya da böyle şampiyonlukta katkı da vermiştir, hakkını teslim etmemek de olmaz.

  kendisi hakkında içimi en çok acıtan mevzu ise 10 yılda bir belki yapabildiğimiz, yüksek meblağlı, altyapı orjinli futbolcu satışımızdan gelen parayı bu arkadaşa gömmemiz. üstelik ozan bence ederinin yarısına gitmişken.