• 51
  gelmesin türkiyede yapamaz , kimse sabretmez olayını aşmamız gereken teknik adam. bu kafayla türk futbolu 10 senede anca bir adım ilerler. bu adamlara izin verilmez, ülkemiz takımlarında iyi futbolun oynanması için sabredilmez ise, biz size soktuk, 10. yıldızı ilk biz aldık, bu sene biz şampiyon olduk, bizim büyüklüğümüz anlatılamazdan öteye gidemeyiz. tabii ki böyle adamlarla uzun vadede türk futbolunun ilerlemesi için yabancı sınırı denilen saçma kural kesinlikle geri dönmemeli. türk futbolcusunun çoğu temel özelliklerini bile geliştiremiyor, teknik, taktik bilgisi sıfır. futbolu bırakıp teknik adam oluyor ve sahip olduğu bilgi ile futbolumuz içinde devam ediyor. bu yüzden ilerlememiz çok yavaş ve takımlarımız gaz ile çalışıyor. biraz sabır. (tabi adama yalan dolan atıp, olduğundan fazla bir bütçe vericez denilerek kandırılmamalı)
 • 52
  futbol takımımızın yarısı hatta daha fazlası ana dili gibi almanca konuşuyorken gelmesi iletişim açısından büyük problem olmayacaktır. zaten kendisi güzel adamdır. önemli olan ikna edebilmek. yanına ümit davala gibi türkiye'yi ve türklerin yapısını anlatabilecek en iyi alman türk karışımı birini de koyarsak güzel günler bizi bekleyebilir. tabi yönetim yeni işgüzarlıklar yapmazsa.
 • 54
  kendinsini oynattığı futbolun videolarını paylaşıp bizi şampiyon yapar diyenler var. yapabilir de kötü hoca değil zaten oynattığı futbol da güzel ona lafım yok ama oynattığı futbol şampiyon takım futbolu değil. bunlar çok iyi oynuyorlardı yea nasıl 3. oldular. ama olsun be maçlarını izlemek çok zevkliydi gönüllerin şampiyonu futbolu. bizde çok tutmaz yani. skibbe de güzel oynatıyordu takımı. ama 2 maç 4 atarken 3. maç bi bakıyorduk skocaelispordan 5 yemişiz emekliliğe gün sayan ihtiyarlamış taner gülleri gibi bi yerli forvet bize 4 gol atmış falan.
 • 57
  başarılı ve idealleri olan bir hoca, dolayısıyla bize geleceğini düşünmüyorum ha gelirse başarılı olur mu? kısa sürede çok zor çünkü elinde güzel bir yemek çıkaracağı çok fazla malzeme yok, e kulübünde çarşı pazar gezip malzeme alacak maddi durumu yok.

  en başta da belirttiğim gibi kendisini belirsizliğin içine atacak bir hoca değildir zaten bizim yönetimde de kendisini bağlayacak bir yönetici yok gider yine mustafa denizli ile anlaşırlar ve önümüzdeki sezonun ortalarına doğru yeni teknik direktör ararlar.

  (bkz: galatasaray'ın mustafa denizli'den sonraki teknik direktörü)
 • 59
  oynatacağı oyunu ve oyuncuları az çok tahmin edebileceğimiz hoca. defansta denayer'i, chedjou ile beraber mutlaka kullanır, selçuk hemen önlerinde oynar, 3'lü ya da 2'li olarak defanstan top çıkarırlar (özellikle kanatlara - kanattan jose-poldi-sneijder üçgenine). selçuk'la, sneijder'in arasındaki bağlantıyı rodriguez'le kurar. sinan'ı kanatta mutlaka tutar, hem patlama gücünü hem de dinamizmini oyunun içinde aktif kullanır. sabri forma göremez bence, yerini çok kaybediyor; mevkisinde kevin olur.

  galatasaray, zeki oyunculara sahip, winner bir takım. belirli bir oyun şablonu-sistemi olan her hoca başarılı olabilir bence. esas problem yönetimde; favre'den haberleri bile olduklarını sanmıyorum.

  edit: menajeri "çıkan haberler saçmalık; galatasaray ile kesinlikle hiçbir görüşmede bulunmadık" demeyeydi, iyiydi.
 • 60
  türkiyedeki gerçeklerini bilmiyormuş gibi gelsin, takımı düzene soksun, yeniçerileri yollasın falan deniyor ya ve bu sürekli her teknik direktör değişikliğinde söyleniyor ya işte bu gerçekten şaşırtıcı oluyor kendi adıma.
  muhteşem bir teknik direktör, çok iyi bir taktisyen, kusursuz bir yetiştirici olsa bile sürekli gözardı edilen burası türkiye arkadaşlar.
  bu adam almanyadan sonra isviçrede çalışsa, fransada çalışsa, norveçe falan gitse elbet başarılı olur. ve fakat türkiye çok çok çok farklı arkadaşlar. neden bunu anlamak istemiyorsunuz? tropikal ormanda gayet güzel açmış yetişmiş bir meyveyi alıp sahra çölüne dikip neden kurudu diye düşünüyoruz sonra. sibirya kurdunu alıp antalya sahilinde karı kıza hava atmak için dolaştırıp sonra ya bu köpeğin nesi var gözünün feri gitti diye sızlanıyoruz.
  adam belli ki dünya kadar futbolcu yetiştirmiş. yahu bunun nesi ilginç. almanya gibi futbol altyapısı oturmuş her şeyin tıkır tıkır işlediği yerde payına düştüğü kadar futbolcu yetiştirmiş işte. allah rızası için bir allahın kulu çıksın desin ki tüm türkiyenin son 5 yılda yetiştirdiği iyi futbolcu sayısı şu desin. adam gelip yeni bir nesil mi yaratacak anlamadım ki. yanlış anlaşılmasın bu adam çok yetenekli olabilir ama türkiyede maalesef ki maalesef böyle leş bir ortam var.24 lü yaşlarda emre çolak atlethico maçında 4 pası üstüste yanlış verdi diye adama saha ortasında tecavüz edecektik neredeyse. bu adam gelecek o sahaya 18-19 yaşında adam çıkaracak.adamın eli ayağı birbirine girecek haliyle.uğultu muğultu.dışarı diye tempo tutmalar. sonra dicez ki hep beraber yahu bu favre bu adamları nasıl yetiştirmiş.
  biraz mantıklı olalım arkadaşlar. rica ederim.
 • 62
  oynattığı futbolu takip etmediğim teknik adam. benim itirazım kendisi veya herhangi bir yetiştirici teknik adam hakkında 18-19 yaşında adamı çıkaracak ve bu adamlar yuhalanacaklar olayınadır. herhangi iyi bir teknik adamın bir oyuncuyu yetiştirmesi için takımda futbol bilgisi ve taktik anlayışı oturmuş disiplinli en az 8-9 adam olacak ilk 11'inizde ki, siz altyapı eğitimini de iyi almış ( burası çok önemli 18-19 yaşındaki adamın, kabiliyetleri messi, xavi gibi olması gerekli değil ama altyapısı iyi olacak önce), türk veya yabancı genç oyuncuyu yetiştireceksiniz ve takımınızda bu arada iyi top oynayacak. siz burak, sabri, umut, yasin gibi 1 iyi 5 kötü oynayan, taktik ve teknik seviyeleri yerlerde olan oyuncuların arasında kimseyi yetiştiremezsiniz. yani şu adam gelsin oyuncu yetiştirsin demekle olmuyor. öncelikle buna uygun bir kadro, çok olmasa da belli bir bütçeniz olacak. şu anda 23-24 yaşlarına gelmiş türk futbolcuların çoğunlukta olduğu hiç bir takım (ortalama üstü seviyede gurbetçi dolu değilse) zart diye adam yetiştiremez. ama bu hiç bir zaman bu yola girmemeliyiz demek değil. biryerlerden başlanmalı. teknik adama tablo iyi anlatılıp (adama yalan söylenmemeli), bu sene bitirebildiğimiz en yüksek yerde bitirip, yüklerden kurtulup iyi bir planlama yapılırsa, önümüzdeki ve daha sonraki seneler kurtulabilir.
 • 65
  hamzacıların şampiyonluk görmedi, sabır etmezler yeaa diye eleştirdiği adam. yahu sizin hocanız barcelonadan mı geldi? akhisardan gelen adama 1.5 yıl sabrettiysek favreyede ederiz zaten. siz sabır edin sizden başka kimse böyle bir adamı ıslıklamaz zaten.

  golmoson komso sobrotmoz

  etmez kardeşim etmez, umut için taraftarı karşına alırsan etmez, sabriyi oynatırsan etmez. favre değil derwall olsan yine etmez.
 • 66
  keşke gelse ve sabredilse istediğim teknik direktör. ancak kendisine sabredilmeyeğini geçmiş tecrübelerden gördüğümüz için söylüyoruz, "hamzacı" olduğumuz için değil. taraftar lucescu'ya, skibbe'ye, hagi'ye, rijkaard'a, mancini'ye, prandelli'ye, hamzaoğlu'na sabretti de biz mi görmedik? lucescu'yu "taraftarın gönlündeki teknik direktörü getireceğiz" diyerek göndermedi mi özhan canaydın? biz bu veriler ışığında kendisine sabredilmez diyoruz, tersini düşünen arkadaşlar hangi veriler ışığında öyle düşünüyorlar, keşke açıklasalar.
 • 70
  adamdan bu sene şampiyonluk istemeyin, 3. lük yeter, ikincilik güzel deyin o da istediği bütçeyi azaltsın. hamza hocanın takımı daha kasımpaşa, bursa ve beşiktaş maçlarını oynamadan ilk yarıda liderin 7 puan gerisine düşmüş, bu adam gelip ne yapsın. takımı eti senin kemiği benim diye teslim etmemiz gereken hoca.
 • 74
  lucien favre ile hamzaoğlu'nun kovulması sonrası görüşülmüştü, söylentilere göre favre 30 milyon euro gibi bir bütçe istemişti. tabi bizde böyle bir şey olmadığı için transferi gerçekleşmemişti. sezon sonu ise ffp cezası var, o zaman adama atılan yalanların onda birini atamayız. zaten adam gider bayern'i falan çalıştırır, bizde işi ne?

  ben de arada keşke diyorum, hayalsiz yaşayamaz insan tabi.

  edit: (ara: managelot) uyardı ancelotti geçiyormuş bayern'e.
 • 75
  gerekirse kapısında yatmak lazım. seneye anadolu takımları daha da güçlenecek, herkes at gibi koşan zencileri, süratli kanat oyuncularını bulup bulup getiriyor. seneye daha da geriye düşmek istemiyorsak, uluslararası ufku ve futbolcuları adapte edeceği bir oyun planı olan hoca bulmak mecburiyetindeyiz.

  artık bizim için süper lig'de başarılı olmanın tek yolu gerçek bir proje takımı olmak. "projeye falan gerek yok, parayı basar kafamıza göre futbolcu alırız, sonra başlarına bir hoca dikeriz, şampiyon olamazsa kovar yenisini getiririz" dönemi bizim için kapandı. ki fenerbahçe'nin de bunu sonsuza kadar sürdürebileceğini sanmıyorum.