• 6
  sene 2010 dur ve tarihindeki belki en başarısız sezonudur galatasaray camiası için. şöyleki ;

  yönetimiyle, sporcusuyla, taraftarıyla tam bir çuvallama sürecindedir. sene başında yaptığı hatalarla kendini bitirmiştir. 2009-2010 sezonu. mükemmel olarak nitelendirilen bir sürü transfer yapılır. futbola, basketbola, voleybola ve nicesine.

  futbol takımı iyi bir başlangıç yapar daha sonra dağılır. gerçek anlamda kazandığı bir zafer yoktur. erkek basketbol takımı iyi kötü bir başlangıç yapar sonra rezalet çıkar güç bela ligde kalır ve kurtulur. bu durumda tek başarılı takım türkiye kupasını kazanan bayan basketbol takımıdır. voleybol takımları hakkında konuşmak istemiyorum bile. kısacası televizyondan izlenebilen bütün branşlarda tepetaklak olmuş durumdadır galatasaray camiası 2009 2010 senesinde.

  gelelim yönetime. bir sürü yabancı futbolcu alınmaya devam edilir, kaptanlığı arda turan a verir. futbol takımının ağzına sıçan ; basın, hakemler federasyon, rakip yöneticiler, kasap futbolcular varken ağzını birkez bile açmamıştır hiçbiri. hep sessiz kalınmıştır. her kulvarda göz göre göre hakkımızın yenilmesine karşı sesini çıkartmamıştır. eskiden disiplinli bir okul yapısına sahip olan florya artık, şımarık züppelerin piyasa yaptığı bir özel okula dönmüştür. takımda bir gram disiplin kalmamıştır. rakibin amatör branşlarda tarih yazarken sen daha hiçbirine sponsor bile bulamamışındır. ekonomik destek anlamda zaten çok geridesindir. rakibine yenilirken voleybolda set bile alamamışsındır. basketbol takımın play off a çıkmak üzereyken play off yolundaki rakiplerinin yaptığı maçlarda yaşananlarla ilgilenmemişsindir bile. 5 sene önce ligden düşmen için her pisliği yapan banvit takımı yine aynı pisliği yapıp senin rakibine maç sattı hala sessizliğini bozmadın. fenerbahçe play off ta süpürdüğü takıma ligde yattı yine ses çıkarmadın. herşeyi geçtim rakibin 90 markayı tek başına almışken * sen hala 90 ayrı markanın 1 tanesiyle geçinmektesin. aranızdan biriniz çıkıp "o nasıl iş lan fenerli adam bizle dalga geçer gibi sponsor oldu ismimizin yanına kahve adı koydu s.kerim böyle aşkın ızdırabını" demiyormu ? çokmu memlunsunuz basketbol takımının sponsorundan ya da çok iyi yerde bitirdik ligi ?
  galatasaray tv gibi sadece digiturk te izlenirken digiturk un en cok izlenme oranına sahip kanalıyken neden ücretli yaptın bu kanalı ? onadamı bulamadın reklam vericek birini ? çokmu pahalı geldi ?

  ve galatasaray taraftarına *. burda bahsetmek istediğim stadyuma gelen insanlar. ulan hıncal uluç un bile taşşak konusu olduk. hala nevizade geceleri dışında adam akıllı tribünde coşkulu bir biçimde söylebildiğimiz bir beste yok. "saldır cimbom okey let's go" gibi mükemmel ! bir bestemizde var tabi. yıllar önce dünyanın her yerinde tanınan kapalı tribün maç oynanırken bile arasında muhabbet eden adamla dolmuş, 50 kişinin dışında kimsenin bağırmadığı bir yer haline gelmiştir. kendi arasında her maç kavga eden bir taraftar olduk maalesef. 2-3 maça gelip "bu ne yeaaa böle ben tribün liderlerini sevmiyorum yeaaaaa" diye konuşan ve tribün liderlerine bok atıp kendini hasta galatasaraylı ilan eden adamlarda vardır. kısacası eski saygınlığını kaybetmiştir galatasaray tribünleride. çoluğun çocuğun diline düşmüştür. kapalı tribünde hala "çök çök" diyen "kalk biraz kardeşim" dediğimde "sanane kardeşim ben bu tribüne para verdim hadi yeaaa" diyen adamlar dolmuştur yıllardır evimden çok gittiğim stadyumda. hala parçalı forma yerine barcelona, real madrid, liverpool formasıyla gelmektedirler tribüne. kendi futbolcusuna ana avrat küfür etmektedirler. bedavaya aldıkları bileti bazıları yüksek fiyata satmaktadır. bu büyük emanete sahip çıkmamaktadırlar. karıncaezmez şevki nin, alpaslan dikmen in, peygamber hüseyin in kemiklerini sızlatmaktadırlar.

  artık klasikleşmiş bir laf haline gelen bir sözü tekrar söylemek istiyorum. seneye yepyeni bir stadyumda artık bir reform a gitmelidir galatasaray camiası. biraz daha cesarete ihtiyacı vardır her konuda. biraz daha kafayı kullanması gerekmektedir. küçük şeylerle mutlu olmamalıdır büyük işlere imza atmalıdır. unutulmamalıdırki kimse galatasaraydan büyük değildir. buna göre hareket edilmelidir.
 • 9
  iki gündür içinden daha bir adet delikanlı, dobra ve "işte bu adam da benim gibi galatasaraylı" diyebileceğimiz birisini kamuoyu önüne çıkarıp galatasaray'ı savunamayan camiadır.

  ulan hepinizin mi göbeği bağlı be toki'ye, hepiniz mi allah gibi korkuyorsunuz tayyip'ten?

  bir adam ulan bir adam!
  yok mu çıkıp "kimse galatasaray'ı bu şekilde itham edemez!" diyebilecek?
 • 11
  gerçek galatasaraylılar nerede...kim kurtaracak bizi bu zavallı insan müsvettelerinin elinden...???hepsi tayyibi yıkama yağlama yarışında,yazık gerçekten.bu kadar aciz bi duruma düşmüşmüydük?"e.bayraktar" haklı diyebilen bi zihniyet var başımızda,demek ki sen tüm dediklerine aynen katılıyorum diyosun,kimi kandırıyosunuz siz?600 trilyonluk yatırımmış,karşılığında ne aldın peki,her yerde bunu konuşuyosun?kimse kimseyi kandırmasın, rte sen kârdasın ve hala daha 1kuruşumuz yokmuş imalarında bulunuyosun.keşke açılışta olabilseydim,az bile yapılmış...
 • 13
  bu koskoca camia federasyon başkanı olabilecek birini bulamıyor ya da birilerini ikna edemiyorsa, artık hoş şeyler düşünmemeye başlayacağım. ulan federasyonun bu adamların kuklası olmasını filan geçtim, adamlar meclisi toplayıp yasa değiştiriyor. biz bir başkan adayı bulamıyoruz...

  edit: ünal başkanın da güzel bir sözü var onu hatırladım şimdi. güçlüyüz, ama gücünüzü her yerde göstermemek sizi daha güçlü kılar filan diyordu tam net hatırlamıyorum. dolayısıyla son ana kadar hala umudum var bir şeyler yapacağımızdan.

  edit: değişik bir entry olmuş evet. hatırladım vs tam net hatırlamıyorum :)(u: cidarre 1905 uyardı :()
 • 14
  sessiz ve sakinlik moduna girer çoğu zaman.

  27 şubat 2012 tff olağanüstü seçimli genel kurulu başkan adaylık başvurusu 20 şubat 2012 saat 17.00'de sona erecek * ve koca camiamız hala sessiz ve sakin gözükmekte.

  özkan sümer hem trabzonlu'dur hemde daha önce galatasaray'ı çalıştırmış akıllı, spor yöneticiliği yapacak adil bir adamdır. bu kritik dönemde trabzonspor ile birlikte üzerinde düşünülmesi acilen gereklidir. seçilir ise şikeye karışanları küme düşürecek yetenektedir.

  şikeciler başkan seçecek sessiz çoğunluk sessiz kalmaktadır.
 • 15
  sanılanın aksine olaylara sessiz kalmayan camiadır.
  ancak türkiye profilini iyi tahlil ettiği için sorunu özellikle de tepede diktatörvari yaklaşımları olan bir yönetici ve kaypak zeminli bir ortam varken ülke içinden değil de uluslararası platformda çözmeye çalışmaktadır.
  zaten kokuşmuş türk futbolundan düzgün bir karar çıkması mucize olur bunu soruşturmanın ilk gününden beri hepimiz biliyoruz.
  dolayısıyla girişimler başka zeminde yapılmaktadır.
  http://haber.gazetevatan.com/...-ihbar/432051/5/Spor
 • 17
  tuttuğunu koparabilenlerin olmadığı yer.

  bu ateş üfleyerek sönmez lafı, biz şampiyonlar ligine gidelim de ne olursa olsun anlayışına dönüştü.

  takımın lideri, teknik direktörü fatih terim en çok ihtiyaç duyulan zamanda maçları locada izliyor.

  34 haftanın sonunda 9 puan fark yapıldı, süper finalde tt arena'da maç kazanamadık, şimdi şampiyonluk maçı için bizim için gerçek cehennem olan kadıköy'e gidiyoruz.

  keşke bir olağanüstü genel kurul olsa da camianın ağır topları en iyi yaptıkları işi yapma fırsatı bulsalar; üye numaralarını söyleyip güzel güzel konuşsalar..
 • 23
  türk sporundaki mafya düzenine, emek hırsızlığına, şikeye, teşviğe, ırkçılığa tepki veremeyen/gıkını çıkaramayan; bırakın tepki vermeyi içinde "fenerbahçe düşerse maddi olarak zarar görürüz" diyen duayen(!)ler bulunduran, içerisinden kokuşmuş siyasi düzene ve şikecilere açık destek veren yönetim kurulları çıkartan, yıllardır süregelen ekonomik sıkıntılar konusunda kılını bile kıpırdatmayan * mıymıntılarla dolu iğrenç camia.

  deniz bitti beyler. bu rezillikten, bu adilikten utanıyorum ben artık. yok liseymiş, yok kültür ocağıymış, yok medeniyet timsaliymiş.

  yahu geçin bu işleri, yeter artık yemiyoruz. şikeye ses yok, ırkçılığa ses yok, iğrenç siyaset yalakalıklarına ses yok, camia içindeki sevgisizliğe ses yok, maddi kriz konusunda ses yok.

  ne işe yarıyosunuz birader siz? hani lise, eğitim, kültür falan? üyelik ve aidata gelince o faşizan ve rezil ayrımcılığı göstermeyi biliyorsunuz tüzük müzük ayağına. kullansanıza her kıvrımı bilgi ve kültürle dolu asil beyinlerinizi? çok üstünsünüz ya hani? aşırı doz kültürden muzdaripsiniz, malum.

  ama kim uğraşıcak di mi ya? galatasaraylılık üstünden caka satmak varken cağnım liseci dedelerimiz, amcalarımız, abilerimiz böyle işlere mi kafa yoracak?
 • 24
  galatasaray camiası, bir avuç galatasaray liseli saçma sapan insanların oluşturduğu gruptur.

  dedikodu boldur. herkesin herkesle bir hesabı vardır. destek çok anlıktır. her an dengeler değişebilir. somut olaylardan çok soyut şeylere önem verirler. ağzından çıkacak en ufak bir yanlış cümle senin yaptığın bütün iyi şeyleri yok edebilir.

  onlar için başarı veya galatasaray için verilen emek çok önemli değildir. tek baktıkları şey kendi çıkarlarıdır. bir insanı sevmiyorlar diyelim mesela, o ne kadar başarılı olursa olsun onu göndermek için her türlü dedikodu ve komplo oyunlarını devreye sokmaktan çekinmezler. sonra da çıkıp galatasaray'ın ali menfaatlerinden bahsederler. bu şey kulüp içinde o kadar güçlüdür ki, camia adamı hamdi yasaman denen işe yaramaz zat çıkıp o kadar zorlukta göreve soyunan her şeye galatasaray için eyvallah diyen hamza hocaya dil uzatabilir. ergin hoca twitter'dan laf çaktığı için, sivri dilli açıklamaları yüzünden çeşitli ayak kaydırma oyunlarına girişirler.

  ''galatasaray'ın en büyük düşmanı galatasaraylılardır'' sözünün baş kahramanlarıdır kendileri.

  galatasaray camiası siz değilsiniz biziz biz. azar azar da olsa üye ve kongre üyeleri içinde lise mezunu olmayanların sayısı artıyor gün gelecek kulüp taraftarı ile kucaklaşacak ve siz o gün yok olacaksınız! işte o gün galatasaray'ın gerçek yükselişi başlayacak.

  ne kadar büyükmüşsün be galatasaray, yıllardır yiye yiye bitiremediler seni bu adamlar!
App Store'dan indirin Google Play'den alın