• 127
  sözlük çatısı altında bulunmayan bir düşmanlık türü. hocanın başarılarına ya da kulübe kazandırdığı yapısal dinginliğe, güvene kimsenin söz ettiğini düşünmüyorum.kendisini de allah başımızdan eksik etmesin.ancak benim de katlanamadığım ısrarlı hareketleri var.selçuğun bu takımda oynamasının bilimsel bir açıklaması yok maalesef . ya da şu maçta bir tane genç oynatamama cesaretsizliğine, oyun sistemimizin çok kısır olmsına çok kızıyor ve eleştiriyorum. bu beni hocaya düşman etmez ama beni fenerbahçeli ilan eden arkadaşa düşman eder. en büyük kavgalar sevgili ile olur. ayrı fikirlere katlanılamıyorsa , tek fikrin hakim olduğu kuşların forumlarına gidebilir bu tarz arkadaşlar.
 • 128
  ben sözlüğümüzde böyle bir kavram olduğuna inanmıyorum ve tabii inanmak da istemiyorum.
  ama sanki sözlüğümüzdeki renktaşlarımın çoğunluğu ile fatih terimin futbola bakış açıları çoğu kez farklı oluyor gibi.
  ben hocanın vardır bir bildiği fikrine sahip ve dolayısıyla mutlu, huzurlu bir galatasaray taraftarıyım. sadece sözlükten maç takip ederken geriliyorum sağolsun renktaşlarım sayesinde.
  ve alınan kupalara, kazanılan başarılara bakarak iyi ki fatih terim , renktaşlarımın istediği gibi yönetmiyor bu takımı diyorum.
 • 131
  daha lig başlamadan, bir hazırlık maçı yenilgisiyle ortaya çıktılar, tamam bizde farkındayız takım pek iyi oynamıyor, ama bir ton eksiği var bu takımın kadro olarak! hele durun bir lig başlasın gerekirse bizde eleştiririz hocayı, lakin ben burdaki çoğu kişinin eleştirileri altındaki düşmanlığı çok net sezinleyebiliyorum, eleştiriden çok sinsi sinsi kin kusuyorlar.
 • 134
  bu durumun çok saçma ve anlamsızca olduğu söylendiğinde cevaben, "neden fatih terim eleştirilemez mi?" deniliyor. mesele hocanın eleştirilemezliği değil. sözlükteki 3-5 arkadaşın hoca takımın başına geçtiği günden beri, en ufak aksilikte onu yerin dibine sokması. her kötü sonuçta sözlük bir anda velveleye veriliyor: "öldük, bittik, mahvolduk! sebebi fatih terim!" denilip kendisine saldırılıyor. bunun altında bence tek bir sebep var: kompleks. adamın başarıları içten içe kendi camiasındakilerden bazılarını bile rahatsız ediyor.
 • 136
  kendisine, belhanda'ya, linnes'e hatta muslera'ya yapılan ağır eleştirilerin bir sebebi de bu ve benzer kisileri "elestirilemez" sınıfına koyup her ters yazıdan sonra linç etmenizdir.

  kimse boşa "x elestirilemez değil tabi ama..." demesin,hoca ve belirtilen isimler için karşıt görüşe tahammülünüz yok.

  fatih terim galatasaray efsanesidir ancak şuan ki kötü oyunun da bir numaralı sebebidir, ve yine çözecek, çözmesi beklenen kişi de kendisidir.

  boşa "takımın eksiği çok ya" denmesin, şuan ki takımın mariano hariç kadro kendi kadrosu ve hala falcao gelecek, ortasaha gelecek diyoruz ancak bu 2 oyuncu gelse bile istenilen, beklenen oyun oynanabilir mi şüpheli.

  keza muslera da adını galatasaray tarihine yazdırmıştır ancak yan toplarda kötüdür,ve penaltı konusunda zerre gelişim gösterememiştir.

  eleştiri iyidir, biraz tahammülünüz olsun.

  hoca için yapılan "forvet istemedi de derdiyok challenge yapayım dedi" lafları safsatadir bu arada. bu eleştiri değil, götünden element uydurmaktır.
 • 137
  17 mayıs 2000 akşamına şahitlik eden terimin tüm kuplarını görmüş biri olarak onu eleştirdiğimde işinde olmakla suçlandığım durum.
  çok ilginç şekilde hocamın dokunulmazlığı var bazıları gözünde. tüm bu olan bitenin spordan ibaret olduğunun farkına varamayanlar maalesef bir din ulusu gibi davranıyor hocaya.
  ülkede atatürk dahi eleştirilir oldu ama hocamın yanlış olduğunu düşündüğü hareketlerini söyleyen tu kaka oluyor. bu durum size de ülkemin içinde olduğu iklimi hatırlatmıyor mu?
 • 138
  ilginçtir bir anda toplu olarak ortaya çıkan bir gruptur, artık birbirlerinden güç alma mı diyelim. h
  ocayı eleştirmekle, fatih terim düşmanlığı arasında fark vardır bunu da bilelim lütfen. ben de memnun değilim son iki yılda oynanan futboldan. fakat iyi kötü şampiyon olduk. bu takım 11-12 gündür tam kadro hazırlanıyor. bir tane de çok büyük bir * eksiği var. fatih hoca'yı da biraz biliyorsam kendisinin takımları kasım civarı form tutar. biraz sabır lütfen.
 • 139
  yanlış yaptığında herkes eleştirilebilir fakat bir insan ne yaparsa yapsın eleştiriliyorsa bunun adı net düşmanlıktır. zaman zaman hoca da her insan gibi yanlışlar yapıyor ve eleştiriliyor, ki bu çok doğal bir şey. ben de bazı bazı hocayı eleştiren insanlardan biriyim. ahmet ercanlar , ali koç gibi şahsiyetler ise hocamızın yanlış yapmasına ihtiyaç duymadan kendilerine yalan ve iftira dolu yanlışlar bulup fatih terim üzerinden galatasaray' a vurmak istiyorlar. başarısızlığını örtmek için aciz ve şerefsizce iftiralar uyduruyorlar. aslında bunlar beni rahatsız etmiyor. zira adı üstünde; bu adamlar galatasaray düşmanı, ve gayet normal bir şekilde bir düşman ne yaparsa onlar da onu yapıyorlar, saldırıyorlar. beni asıl rahatsız eden konu, kendisine galatasaray taraftarı diyen ve fatih terim' den ölümüne nefret edip her hareketinde onu düşürmek için yerden yere vuranlar. haberdar olmadıkları şey ise zarar verdikleri şeyin sadece fatih terim değil aynı zamanda galatasaray olduğu. yakın çevremde dahil böyle insanları görüyorum ve kendileriyle tartışmaya girmekten kaçınıyorum. ne demişler; etme cahille muhabbet küstürürsün, silme götünü cam kırığıyla kestirirsin. nasıl olsa hoca sezon sonunda geçmiş olsun mesajını yayınladığında herkese gereken cevabı verecek. sağolsun, sayesinde bizim tek kelime etmeye ihtiyacımız kalmıyor. hocamız fatih terim doğru yolda yürümeye devam ettiği sürece sonuna kadar arkasındayım. yarın bir gün galatasaray için yanlış bir yolu seçerse karşısında durmak boynumun borcudur. ama kimse fatih terim üzerinden galatasaray' a vuramaz! buna ne galatasaray taraftarı ne de ölümüne nefret ettikleri fatih hocamız izin verir. hepsine şimdiden geçmiş olsun!
 • 140
  bir "galatasaray taraftarına" yapılacak en kötü yakıştırmadır.

  arkadaşlar 96-19 yılları bizlere gösterdi ki fatih terim eleştirilemez. gelecek reaksiyonları göğüslemeye hazırım ama veriler bunu gösteriyor.

  o şaşalı 2012 sezonu başlangıcında başakşehire 2-0 yenilmişken hocaya söylenmeyen söz kalmadı. kendisi siz 4-4-2 oynayalım hocam dediniz diye değil deneyerek yanılarak bu taktiği benimsedi ve unutulmaz bir sezon yaşattı.

  2017-2018 sezonunda da donk-fernando oynar mı hocamcılar ortalığı velveleye verdikten sonra mayıs ayında soluğu şampiyonluk kutlamalarında aldılar.

  geçen sene de buz gibi hakkımız yenirken yapılanlara isyan ettiği için yalandan ceza alan hocamıza "sayın fatih terim iyisin hoşsun ama sezonun yarısını cezalı geçirmenden sıkıldık" minvalinde birşeyler okuduk yine mayıs ayında takımı hayallerinin bulunduğu yere kavuşturdu.

  sizlere yemin ederim içim o kadar rahat ki ne olursa olsun bu takım bu sene yine başarılı olacak. yönetimden tek beklentim hocamızın hayallerini birazcık ciddiye almak,siz üstünüze düşeni yapın kendisi zaten yapılmayanları yapma konusunda yeterince mahirdir.
 • 141
  her fatih terim eleştirisi yapana istisnasız yapıştırılan yafta. geçen gün birini linç ediyorlardı; kimdir, nedir, ne yazdı takip etmedim ama fatih terim'i her eleştiren fatih düşmanı değildir.
  fatih terim'i severim ama transfer edilecek futbolcu seçimlerinde oldukça başarısız olduğunu düşünüyorum. kafasında bir isim varsa o isme takılıp kalıyor ve illa o olsun diyor, misal en yakın örneği kaka ve sneijder. eğer seçim hakkı kendisinde olsaydı sneijder yerine sakatlığı sebebiyle futbol hayatı bitmiş kaka'yı transfer edecektik. her konuda kendisini desteklerim ama transfer konusunda geçmişi çok fazla hatalarla doludur ve bu transfer geçmişi eleştirilecek haklı bir konudur.
  ha geçen seneki gibi gizli ve pis oyunların, amatör kötülüklerin döndüğü bir dönemde kenetlenmek yerine eleştiri yapmayı seçenler art niyetlidir orası net. her şeyin bir yeri ve zamanı vardır.
 • 142
  dün kendini bilmez bir yazarın iftira ve yalan dolu entry üzerine tekrardan altına sayfalarca entry girilen başlık olmuştur. fatih terimi eleştirmek eşittir düşmanlık değildir ki ben bunu en yakın fiorentina maçında yaptım elde bir oyun kurgusu yok bunu konsantrasyon ile veya yorgunlukla açıklanamaz diye.

  burada bahsettiğimiz düşmanlık altı boş, yalan üstelik iftira atılan konuda tam tersini açıklayacak şekilde konuşmuş bir adama yok yok sen böyle istedin o yüzden böyle olduk diyenler için geçerli bir durum. her defasında şu başlığın altına gelip ya eleştiri yaptık neden düşman olduk tarzında entry girilmesin. çok şükür neyin eleştiri ile neyin art niyet ile yazıldığını anlayacak kadar zekamız var.
 • 143
  galatasaray'da azınlık olan bir gurup taraftarın gönlünde yatan gizli düşmanlıktır. galatasaray her tökezlediğinde bunlar ortaya çıkar, kinlerini kusmaya başlarlar. daha sonra hoca başarılı oldukça geri çekilir yeniden çıkacakları günü beklerler.

  bugüne kadar doğrusuyla, yanlışıyla hep hocamın arkasında olmuş bir taraftar olarak gönlüm çok rahat. iyi ki varsın imparator.
 • 144
  ağızlarında tek laf '2 senedir oynadığımız kötü futbol' ezberlemişler bunu ağız birliği etmişçesine 'ne kadar çok tekrarlarsak o kadar çok inanan buluruz' kafasıyla bir hikaye yazma derdindeler.

  hoca o vazgeçemediği kaos futboluyla kurulu düzeni dinamitledi ve her şeyin içine etti öyle mi?

  adama sorarlar canım kardeşim 2 sene önce bu takım manchester city miydi? yoksa liverpool mu?

  belediye'den 5 yiyen, beşiktaş'tan 3 yediği için dua eden o harika oynayan taş gibi takımı yaratan tudor değil miydi? hani şu taraftarın küfürler eşliğinde kovduğu tudor. öncesini hiç yazmıyorum bak hani şenol'un gönderdiği galatasaray hocalarını falan.

  eleştiri başka nankörlük başka. nankörlük etmeyin.
 • 145
  olaylar şöyle gelişir..
  - terim 2 sene önce tudor’dan “tabanca gibi ama hocasının toyluğu yüzünden büyük maçlarda ezilen bir takım” devralır..
  - tabanca gibi takım terim’in kurtluğu ile de birleşince ligde şampiyonluklar gelir; lakin özellikle deplasman maçlarında ve avrupa maçlarındaki kişiliksiz futbol can sıkmaktadır..
  - işte bu noktada terim dönem dönem herşeyin farkında olduğunu belirten açıklamalar yapar; “devre arası değişiklikler olacak” “sezon sonu bir çok sıkıntı giderilecek” gibi açıklamalardır bunlar..
  - buradan hareketle galatasaray taraftarı bir yerde sistemli hücum edip sistemli savunma yapan; yani net bir oyun şablonu olan bir takım göreceğini düşünmektedir.
  - ama o da nesi aradan geçen 2 seneden sonra hala elimizde bayık yan pas ve bireysele dayalı kaos futbolundan başka birşey yoktur..
  - ve malumun ilanı olan soru gelir; “hoca bu takım neden oynamıyor?”
  cevap her ne kadar cevap sayılmasa da hocamızdan değil; kraldan çok kralcılardan gelir;
  “sizi gidi fatih terim düşmanları!”
 • 146
  saçmalıktır. fatih terim'e en ufak bir eleştiri karşısında papağan gibi bunu söylüyorlar. yahu kim niye düşman olsun hocaya? bozuk plak gibi fatih terim düşmanı da düşmanı. tudor'un zamanında büyük maçlar haricinde fişek gibi bir takımımız vardı ve de büyük maçlarda rezalet bir durumla karşı karşıya kalıyorduk.

  hoca geldi büyük maç da kazandık fener dışında. e peki lig sonuncularına yenilmeyi, çoğu maçta gram zevk vermemeyi nasıl açıklayacaksınız?

  asıl bu lafı en çok kullananlar galatasaray düşmanlarıdır.
 • 150
  kimsenin "bu takım niye güzel oynamıyor" diyenlere yöneltmediği sıfat. illa fikrimi belirtmem gerekiyorsa ben de takımın oynadığı futboldan keyif almıyorum, bunun da illaki haftanın 5 günü takımı çalıştıran teknik direktörle alakası vardır. zaten bunu dedi diye kimse düşman ilan edilmiyor. ama siz her fırsatta kudurmuş gibi ego, evlatçılık ya da inat gibisinden başlıklara sarılıp aptal aptal entryler giriyorsanız bir zahmet üstünüze alının.

  8 şampiyonluğa doğrudan imzasını atmış adama ağza alınmayacak hakaretler eden adam kendini dokunulmaz sanmasa bunları tartışmayacağız zaten. eleştirdiği* dozda eleştirilmeyi narin bünyeleri kaldırmayan arkadaşlar da bir zahmet ne yazdığına dikkat etsin.