• 8280
  ayrılış sürecinde büyük yanlışlar yaptığını* düşündüğüm, kendisini sevenleri üzmüş ve üzmeye devam eden yaşayan galatasaray efsanesi.

  eminim kendisinin de pişmanlıkları vardır galatasaray'la ilgili. galatasaray camiasında başkanla beraber en çok sözü geçen 2 adamdan biri olacakken, milli takımın başına geçip çalıştığı kurumda söz sahibi olacak 29. adam konumuna gelmiştir. (başbakan, 4 başbakan yardımcısı, 21 bakan, fenerbahçe başkanı, tff başkanı)

  yabancı sınırı hakkında değişmesi lazım, sınırsız olması lazım tarzı söylemler yapacak olması hiç bir şeyi değiştirmez. onun demesiyle kural değişmeyeceği gibi üzerine kulağı çekilir. toprak sahada top depmiş başbakanımız varken fatih terim gibi senelerce türk futboluna hizmet etmiş, görmüş geçirmiş birinin haddine değildir böyle açıklamalar.***

  halen seviyorum kendisini. ne kadar bok gibi bırakıp gittiyse de, zulmeden, adaletsizlik yapan* tarafı seçse de vazgeçemiyorum mınıskm. üzülüyorum sadece.
 • 8283
  gün içinde yabancı sınırlaması ile ilgili yaptığı açıklama ile bir kez daha aslolanın galatasaray olmadığını kanıtlamıştır, aslında öyle olmadığını defalarca kanıtlamıştı da nedense görmezden geliniyor bambaşka argümanlarla savunuluyordu, başlığı altında da yüzlerce kez yazıldı bunlar tekrar etmeye gerek yok.
  ama bugün bir kez daha üzülerek gördüm ki fatih terim kendi kişisel menfaatlerini her daim galatasaraydan önde tutuyor. belkide yaptığı uzun zamanlı ve tatminkar sözleşmeden dolayı bu şekilde konuşuyor.
  elinde güç varken(yetki gücü değil, isim gücü var, o konuşursa bu laf her gazetede tüm medyada geçer,amiyane tabirle propaganda olur) ve bu konularda söz sahibi kişilerin başında geliyorken (milli takım teknik direktörü) ve daha 4 -5 ay önce bağıra çağıra bu yasak kalkmalı derken şimdi teknik direktörlere sormak lazım diyor, federasyon karar verecektir diyor.
  fikir değiştiren biri değilim diyor açıklamasında, ama o fikirlerini açık açık tekrar söylemek yerine, zamanında bu konuda konuşmuştum deyip geçiştiriyor.
  fatih terim bu muydu bizim için ? o ağladığında ağlayan, güldüğünde gülen bu taraftara yaptıklarını reva görebiliyorsa vicdanı rahatsa yolu açık olsun.
  ne de olsa aslolan galatasaraydır.
  bu arada açıklamasından başka anlamlar çıkartanlara saygı duyarım, ama ben sürecin başından beri tüm olayları değerlendirdiğimde ulaştığım sonuç bu, ki ben fatih terim ci diye işaret edilen kısımdanım, ama sevdiğim insanların yaptığı hatalar beni her zaman daha çok yaralamıştır, belki biraz duygusal değerlendiriyorum konuyu ama bana, bize duygusal yaklaşan hep gönlümdesiniz diyen kalbim galatasaray için atıyor diyen adamın her ufak kayması bile gözüme batıyor.
  zaten onun demesi ile karar değişmez demirören yönetimi ne derseo olacak bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok, ama en azından tarafını belli et diyeceğim ama, imza töreninde tarafını zaten göstermişti maalesef.

  saygılar.
 • 8284
  ayağı takılıp düşse bile buradaki kurumsal fanboylardan eleştiri alacak adam, muhtemelen argümanlar şöyle olur

  ''hani aslolan galatasaraydı nasıl düşüyorsun''

  ''hani galatasaray yerde kalmazdı sen galatasaraylı değil misin''

  ''hep gücün yanında olan bir adam eminim yerde otorite arıyordur''

  ''egolarına yenildiği için düştü''

  ''takımın fizik gücü de düşük bu bir raslantı mı''

  işin garip ve iğrenç tarafı sözlükte yazan bu adamların milleti saf yerine koyması, bu sözlük 1000 kişi değil kimin geçmişte ne yazdığını tek bir tık ile öğrenebiliyoruz. amaç eleştiri yapmak falan da değil amaç kara propoganda.
 • 8285
  yabancı sınırlaması ile ilgili galatasaray teknik direktörü iken yaptığı açıklamalardan bir kaçı ;

  http://sporyayin.com/...hlikeli-bir-sey/1554

  http://spor.haber7.com/...anci-siniri-kalkmali

  http://www.ahaber.com/...-siniri-kalksin-8976

  milli takımlar teknik direktörü iken yaptığı yabancı sınırı açıklaması ya da açıklayamaması, laf salatası, politikası, ne şiş yansın ne kebap ;

  http://www.aksam.com.tr/...klamasi/haber-274887

  fatih terim aynı fatih terim, tek değişen statüsü. önceden galatasaray'ın teknik direktörüydü, şimdi tff'nin teknik direktörü.
  bir kez daha gördük, anladık. fatih terim 'ortama ayak uydurma' konusunda bir numaradır, kimse eline su dökemez.

  bir de galatasaray ile ilişkisi kesildikten sonra halen galatasaray'ın çıkarları için bir şeyler yapacağı umudunu taşıyan arkadaşlar var, onlara da gülüyorum.

  yabancı sınırı ne zaman kalkar biliyor musunuz ?
  galatasaray ne zaman arda turan, hakan çalhanoğlu, nuri şahin, ömer toprak, mehmet ekici, onur kıvrak, emrah başsan, muhammet demirci gibi 'kaliteli' yerli oyuncuların bir kaçını birden transfer eder, o gün yabancı sınırı uygulaması fb ve diğerlerinin ali menfaatleri için derhal tff tarafından kaldırılır, ya da yeni bir düzenlemeyle kaldırılmasına gerek olmadan hafifletilir. bu gerçek de gün kadar net.
 • 8286
  objektif bakmaya çalışacak olursak;

  fatih hoca bulunduğu konum için belki de olması gereken şekilde konuştu. ne şiş yansın ne kebap derler ya? o minvalde yürümeye çalıştı.

  biz fatih hocadan galatasaray'ın başındayken olduğu gibi sert ve keskin, net konuşmasını bekledik. ancak kimse kendini kandırmasın o konuşma gelmedi, gelmeyecek. bunun bir sürü sebebi olabilir. belki fatih hoca işine geldiği gibi konuşuyor, belki bulunduğu camiayı arkasına alacağını biliyor.. bunları bilemeyiz. tam olarak adlandıramayız.

  ancak açık olan bir şey var ki, fatih terim galatasaray teknik patronuyken olduğu gibi sert ve net konuşmuyor bu konuda. top çeviriyor. "soralım teknik isimlere, bir bakalım" tarzı konuşuyor. e sen bu yollardan geçmedin mi hocam? kendini yırtmadın mı bu kural için?

  kurumsal (baydı gerçekten bu muhabbet) taraflar, terimsporlular gibi çoluk çocuk muhabbetlerini bir kenara koymak lazım. gerçek anlamda desteklediğimiz, taptığınız insanların eksiklerini eleştiremediğimiz için bu ülke bu halde bırakın türk futbolcunu.
 • 8287
  bazı terim fanboylarıda bakın konuştu işte morordınız mı tarzı açıklamalar yapmış bugünkü açıklamaları üzerine (bkz: #1382862 )

  amaç konuşmaksa konuşmuş peki ne demiş anladınız mı? yahu hepimiz şikayetçi değil miyiz bu yabancı kuralından. hatta en başta fatih terim değil miydi?
  her pltaformda önümüzü kesmek istiyorlar demiyor muydu? bizim üzüldüğümüz bu açıklamaların en azından en yetkili makama geldiğinde değişmesi idi.
  ama bakıyorsun açıklamaya her hangi bir şey anlaşılmıyor.
  birini sevmek olumsuzluklarını görmemek mi demektir?

  valla o federasyon koltuğunda m. ali aydınlar varken bırakın oyuncu kuralını değiştirmeyi adamlar feneri küme düşürmedi be . takıma böyle hizmet edilir .
 • 8288
  dünden bugüne sıradan bir adam gibi sallamalara maruz kalan insan.

  çıkıp başkan olsa avrupa birliği bakanlığından 120 gündür gelmeyen belgeleri çoktan mahkemeye ulaştırmış hakim kararını çoktan vermişti.

  başkan olsa seyrantepe çıkış cehenneminde binlerce insan her maç sonu ezilme tehlikesi yaşamaz, çoluk, çocuk, hanım, hamile, engelli ne kadar insan varsa parasıyla ezilme tehlikesine maruz kalmazdı.

  başkan olsa mevcut demirören yönetimi seçilirken tornistan yapıp son gün mevcut tff yönetimini desteklemez, galatasaray’ı şike sebebiyle pfdk’ya sevk eden tff yönetiminin o gece istifası için tüm delegeleri evinde ziyaret edip dünya spor tarihinin en haksız kararlarına imza atan tff yönetimini devirdi.

  başkan olsa tff yönetimi istifa etmelidir dedikten sonra bunun için çalışır yukarıda açıkladığım gibi seçim için gerekli kararları ve delege sayısına ulaşırdı.

  başkan olsa galatasaray’ın başkanının evini, florya ve dernek merkezini polislerin arama yapmasına sebebiyet veren adamı kulübün maaşlı çalışanı yapmazdı.

  başkan olsa adnan polat’ın kayıp para sebebiyle (fenerbahçe müdahil olma talebinde bulunmuştur) yargılandığı davada adnan polat’ın yanında dururdu.

  başkan olsa lisemize 200 metre uzaklıkta bulunan kasımpaşa maçına giderdi.

  başkan olsa bir kulübün şike ile elde edilen şampiyonluk sayısı sebebiyle aleyhimize haksız dağılan (her gün cebimizden para çalınan) yayın gelirlerine itiraz eder adalet için gerekli başvuru ve davaları her yerde açardı.

  başkan olsa yazılı taahhüdümüz olduğu için (yazılı olmasına gerek dahi yok söz vermek bile geleneklerimize göre yeterlidir) sözleşmeye uygun davranır ve verilen sözü yerine getirip stadın çatısını yaptırırdı. dünya aleme sözleşme olduğu halde sözleşmemiz yok diye rezil eden yöneticisini de anında sustururdu.

  başkan olsa stadın dibindeki arsayı eroğlu’na kaptırmaz otel, işyeri ve konuttan 3 kuleyi kulübe kazandırırdı.

  egosu galatasaray’dan büyük şeklinde yaza yaza sahte balon yaratanlar türkiye’de tazminatsız bir hoca sözleşmesi göstersin. işte ego=bencillik duygusu yüksek olan adamın sözleşmesinde bir tane tazminat maddesi olmadığı gibi fesih anında sözleşme derhal sona erer maddesini de koyan bu egolu adamdır. ispanyol hocaya 24.000.000 tl (8.000.000 euro) tazminat ödeyen kulüpler varken egosu olan hocamız kovulduğu gün ceketini aldı.

  şikeci kardeşliği. insanlar unutur, önüne gelen servislere inanır. şikeyi aklayan aynı zamanda fenerbahçe kongre üyesi olan bir önceki tff başkanı mehmet ali aydınlar döneminin başkandan sonra en etkili 1. adamı kimdir? 5 sıfırlı maaş verdiğimiz ceo’muz. süper finali kimler tasarladı maa ve ceo’muz. şikecilerin halen oynadığı ligde oynuyoruz. başkan ne yapıyor? ceo’muz yayın gelirinin şampiyonluk sayısına göre dağılım oranını ve 2.5 yıllık kaybımızı 10 saniyede hesap eder bunun bir kez dahi açıklamasını yapabiliyor mu? cebimizden para çalınıyor bir tek açıklama yapılıyor mu? insan düşmanlığını bırakın. fatih hoca evet milli takımın başına geçti. başkan da buna onur duyarak izin verdi. hoca ile başkan arasında köprüyü kuracak kişi kimdi? gene ceo’muz. çok güzel köprü kurdu.

  yabancı oyuncu kuralı. insan düşmanlığını bırakın, evdeki kayıp çorabın hesabını bile bu adamdan sormayın. bu konuda evet şikeciler haklı oyun başladı kural değişmez. ceza kanunu ve 58. madde değişti bu mu değişmeyecek? değişir ama adil değil planlamasını yapanlar açısından haksız rekabet olur. tek çözüm ab pasaportlu oyuncular için açılan dava onun peşine düşen ise bir yöneticimiz veya ceo’muz yok. o dava da yetişmedi. sezon sonunda bu kural değişir mi? daha önce değiştiremeyen ceo’muz veya yöneticilerimiz başarır mı? bekleyip göreceğiz.

  en kolay 2 yılda şampiyon oldu. siz, biz hepimiz tff’nin ve medyanın kimlerin elinde olduğu konusunda mutabık değil miyiz. hafta içi fenerbahçe maçımızı evimizde saat kaçta oynadık? buna ceo’muz karar vermedi mi?

  en zor 2 dönemde elde edilen şampiyonluğu en kolay 2 yılda şampiyon oldu noktasına getiren akıllı biri midir? neymiş 3 temmuz süreci. o süreç bizi bozdu, takım form tuttu lig açılmadı, medya şikecilerden yanaydı, tff şikecilerden yanaydı, süper final vardı, süper final müziği bile sinirimizi bozmuştu üstelik galatasaray şike sebebiyle pfdk’ya sevk edildi, şikeciler en kritik maç öncesi aklandı. bu süreç kimin lehine?

  medya sülükleri saldırıyordu şimdi takımdan ayrıldı sülüklerin yerlerini eski fatih terim düşmanları ile aşk acısı çekenler aldı.

  sizden ricam eleştirin, ama eleştirirken üzmeyin bu adamı ve onu sevenleri.
 • 8289
  hayatımda ilk defa kendisini görüp de heyecanlanmadığım adam. bu heyecanımı yitirmemde kendisinin payı çok büyük, beni çüküne sallayacağından değil de, garip hissettim kendimi.
  uzun süredir hiç böyle yabancı gelmemiştim kendisine. tekrar diyorum benim ne hissettiğim çok da önemli değil ama şu an kendisi bizim fatih terim'imizden çok onların fatihi gibi...
 • 8290
  (bkz: #1382862)

  nerden baslasam, ne soylesem, nasıl bir yorumda bulunsam daha da önemlisi nasıl fatih terim'in, fatih hocamın yanında olmalıyım, nasıl ona yardımcı olmalıyım, nasıl ona hak vericek bir yorum yaparım diye cok dusundum.

  bugune kadar yazdıgım entry'ler ortada acıp bakabilirsiniz... bıze yasattıgı basarıları, kendısının galatasarayımıza kattıkları, kazandıklarını görmemek, alkışlamamak mumkun degıl herkesin hem fıkır oldugu konu bu. eger bu konuda hem fıkır degılsek okumayı bırakabılırsınız, cunku adamlar uefa kupası aldıgımızda da sevınmemıstır, herhangı bır sampıyonluk da da sevınmemıstır. sevmeyebilirsin ama takdir etmek zorundasın. degılım dıyorsan ayrılıyoruz kardesım okuma....

  bugun yaptıgı acıklamayla benı hayal kırıklıgına ugratmıstır... yabancı sınırlaması hakkında konusdu pekı ne konustu ? 50 tane vıdeo cıkartın fatıh terım'ın galatasaray'ın basındayken canı yandıgı zaman kı yabancı sınırlaması hakkındakı soylemlerını bır de bugun ku ıle kıyaslayın...

  bugun ve oncekı tff ıle ıs bırlıgı ıcerısınde yaptıgı acıklamalardan 50 tane vıdeo getırın, bır de canı yandıgı zaman galatasaray basındakı acıklamaları getırın... aranızda soyle dıyenler olabılır ''canı yandıgı zaman herkes oyle konusur'' evet sakınken kı konusmalarını da getırebılırsınız onlarda aynı sekılde...

  ben fatıh terım'den tabıkı bugun veryansın etmesını beklemedım, beklenemez, cunku o bır elemen ?.... soyle fatıh hocam sımdı sen bu konusmalarınla tff'nın boyundurugu altına gırmıs, fıkrı hur, vıcdanı hur fatih terim gibi mi konustun ?

  soyle hocam sen bas bas bagırdıgın, televızyon televızyon cıkıp anlattıgın yabancı kuralına boyle mı karsı gelıceksın ? ne dedın hocam sen ?

  fatıh terım, cıkar bam bam bam soylemek ıstedıklerını soyler, dusunculerını soyler, tıpkı sahadakı gıbı, tıpkı kenardakı gıbı dusundugunu uygular... bız fatıh terım'den bunu gorduk, böyle bıldık...

  artık bıktım bu konusmalardan, hep dolan dolan dolan orta sahadan defansa pas yapmaz fatıh terım... fatıh terım cıkar bam bam bam oynar, sonuca gıder, lafı agzında yuvarlamaz...

  soylentılerım arasında fark yok demıssın, evet yok katılıyorum sana ama bi al o videoları kendıne bır bak be hocam, artık kendıne gel hocam!

  ya bu sen degılsın kendını kaybettın, ya da ben senı cok yanlıs tanımısım...

  bır gun gelıcem mıllı takımdan ayrılacaksın, herkes arkandan atıp tutucak, bak bakalım senın yanında kım olucak ? hangı takımın taraftarları olucak. bunu sen daha once de gordun ama olur ınsanlık halı unutmussundur be hocam...

  umarım tekrar yasamazsın bu durumu...

  sen boyle mutlusun, bizde cok mutluyuz hocam... mutlu ol.
 • 8291
  gün itibari ile antalya'da tüm takımların teknik direktörleri ile toplantı yapmış. mancini'nin de bu toplantıda olduğu söyleniyor. ama tüm haberlere bakıyorum, bütün teknik adamları görüyorum, mancini'yi göremiyorum. birlikte resmini gören varsa paylaşabilir mi?
  (ayrıca ilginç bu toplantıdan çıkacak en iyi haber mancini-terim buluşması iken böyle de 1 haber yok...)

  edit: uzanankafayatekmeatanadam, tvfikfikret, puskev, prekazimodo, wes we can, vbesen, hakandilek, pilgrim nickli arkadaşlara teşekkür ederim. mesaj kutumu hemen hareketlendirdiler.

  ayrıca çok güzel bir duygu olduğunu gördüm bunun, en basit bir soruda hemen herkes yardımcı oluyor. galatasaraylılık bu demek. teşekkürler arkadaşlar...
 • 8292
  (bkz: ne dediler/#1382862)

  bugün yaptığı bu açıklamaları tekrar tekrar okudum ve sinirden kendimi ısırma noktasına geldim. kendisi büyük değil çok büyük bir hayal kırıklığıdır. galatasaray'dan ayrılık sürecinde kendisini ne kadar yürekten desteklediğimizi bilen bilir. biz orada, kendisi gibi galatasaray'ı her şeyden üstün tutan bir adama yanlış yapıldığını düşündüğümüz için onun yanında durduk. geri gelelim, her geçen gün görüyoruz ki hata etmişiz. nedir bu hata?

  bir kere bu futbolcu/teknik ekip/yönetici kadrolarının %99'u maddi menfaatlerini her şeyden üstün tutar, kulüp onlar için sadece bir araçtır. kulubün aktif üyesi olduğu zaman bu insanlardan büyük galatasaraylı yoktur. armayı öperler, sahada kavga ederler, yöneticilerse çıkıp şov yaparlar, bazen kulube maddi destekte de bulunurlar. ne zaman ki başka takıma transfer olurlar, bu sefer gittikleri takımda aynı hareketleri yaparlar. çünkü işin ucu maddiyata dayanır. yöneticiler de görev almadıkları zaman kulube herhangi bir hizmette bulunmazlar.

  burada herkesin çok büyük galatasaraylı olarak gördüğü abdürrahim albayrak mesela. fatih hozamm, ay lav yu hozamm diye gezinir yönetici olduğu süre zarfında. yönetimden ayrıldığında, amatör branşlar için bir otobüs ver, genç kızlar bolu'ya turnuvaya katılacaklar dersin, yüzüne bile bakmaz, cimbom'un en zor zamanında.

  kimi eski futbolcular da, bütün hayatlarını galatasaray'a borçlu olmalarına rağmen, milletvekilliğine bile gelirler ama galatasaray adına en ufak bir hizmette bulunmazlar. maviliklerin ötesindekilerin bir sözüne hizmet edenler galatasaray'a hizmet etmezler. çünkü artık galatasaray'dan maddi bir gelirleri yoktur. bazısı da çıkar ''ama o bir efsane öyle demeyinn :( diye ağlamaya başlar. galatasaray'a galatasaray ile kontratı olmadığı sürenin haricinde bir faydası dokunmamış adam benim niye efsanem olsun? çok afedersiniz ama galatasaray'a faydası olmayan kilisenin papazını öpeyim.

  bazısı da vardır ki, galatasaray'da aktif görev alsın almasın, her zaman galatasaray'ın hizmetinde olur, galatasaray'a zor zamanlarında sahip çıkar, galatasaray'ı imkanları ölçüsünde destekler/kollar. biz işte böylelerine gerçekten efsanemiz deriz. fatih terim de bizim gözümüzde böyle biriydi, böyle sanıyorduk daha doğrusu. şimdi üzülerek görüyoruz ki, fatih terim de galatasaray'da görev aldığı süre zarfında galatasaraylı olduğunu hatırlamaktadır sadece. öyle olmasa galatasaray'ın önünü kesen, gereksiz yerli futbolculara trilyonlar döktüren bu yabancı sınırlaması olayında, hocayken ne söylüyorsa şimdi de aynısını açık yüreklilikle söylerdi. yok maaşmış, 25 milyonluk kontratmış, yok kariyermiş bunları kaybetmekten korkuyorsan, o aslolan galatasaray'dır lafını da alacaksın duvarın içindeki gömme kasana paralarla beraber yerleştireceksin.

  bence artık sen de herkes gibisin.
 • 8293
  fatih terim de çağımızın hastalığına yakalanmış ve değişmiştir, 3 senedir çıkıp dobra dobra konuşmasını beklemek benim açımdan artık beklenmeyen bir davranıştır. masaya vura vura gerçekleri, kafasındakileri söyleyemeyecek kadar korkak bir figür olmuştur. tarih her zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu gösteriyor.
  hem bir adanalı hemşehrisi olarak ve çok büyük bir bağla sevmeme rağmen bizi çok üzmüştür, üzmeye de devam edecektir.
 • 8294
  demirören' in kader arkadaşıymış. kim dedi bunu? nereden biliyoruz? taraftarımızca çok sevilen ve her sözü güven veren demirören söyledi de oradan biliyoruz. ayrıca, bu ne demirören sevgisi böyle, gözlerim yaşardı gençler. o da sevildiğini, sözlerine bu kadar insanın güvendiğini görse ağlardı :(

  işine geleni çok iyi çekip çıkaran millet olarak bir tüpçü beyanatı olan "kader birliği yaptığımız" sözüne takılıp terim' e buradan vurmaktadırlar. tüpçü çıkıp o lafı etmese nereden vuracaklardı bilemiyorum. bu tipler o lafı oradan cımbızla çekip "bak bak terim kader birliği yapmış" diyince biz o lafın terim' i karalamak için özel olarak kullanıldığnı bilmiyor muyuz? biliyoruz, sizler kadar tek lafa bakıp onu referans göstererek konuşacak kadar saf değiliz.

  galatasarayın sözlüğünde demirören sözlerinden yola çıkılarak karalanmaya ve itibarsızlaştırılmaya çalışılan efsanelerimizden biridir. tahir kum ve rasim ozan ağzıyla da * onu sevenler eleştiriliyor. hayırlı işler, allah sevginizi daim etsin.

  edit: demirören' in üzerimizde oynadığı oyunun farkında olmayanlarla fatih hoca ne kadar dalga geçse azdır.
 • 8296
  siyasi düşünceleri ve ilgi alanı zerre umrumda olmayan galatasaray efsanesi. insanlar hata yapabilir.

  ünal aysal'a lafım yok. valla billa çok seviyorum ve başarılı buluyorum. ancak onun da hataları vardır.

  zamanında ünal aysal'a rağmen galatasaray'ı, şu anda da yıldırım demirören'e rağmen milli takımı sevmesinde kendince bir problem yoktur.

  kim ne derse desin... 40 yıllık bir galatasaraylıdır. galatasaray öyle bir kavram ki, bir kaç hata ile sorgulanması bana çok ağır geliyor. yapmayın etmeyin.

  10 yıl sonra çocuklarınıza, 40 yıl sonra torunlarınıza anlatacağınız adamdır fatih terim!
 • 8297
  kendisini put yapıp tapanlara hatırlatmak lazım, populistin önde gidenidir. bugün yabancı sınırı 5'e düşsün diye çalışmaya bile başlamıştır. bu adam her zaman böyle idi. ünal aysal ile olan çekişmeyi artık kendisinin başlattığına ve krizi fırsata dönüştürdüğüne inanıyorum. galatasaray'dan gittiği için daha da seviniyorum her gün . kimse çıkıp üzerinden mağdur edebiyatı yapmasın, bal gibi de fatih terim milli takım'ı ile çok mutludur ve tercihini belli etmiştir. şu durumdan kendisinden daha fazla memnun olan adam da yoktur.
 • 8299
  aynı zamanda milli takım sürecinde klübün yöneticileri hakkında şu tip açıklamalar yapmıştır,

  http://skorer.milliyet.com.tr/.../1752793/default.htm

  bunlar sadece gözüken kısım, kapalı kapılar ardında neler gerçekleşti allah bilir. sorun fatih terim de değil aslında, adnan polat vari bu kurban belirleme olayı. hiçbir sebep olmadan hocasının kuyusunu kazan, bu tip kara propogandalarla itibarsızlaştıran bir yönetim anlayışını ben kabul etmiyorum. yarın mancini elemanımıza da aynısını yapmayacakları ne malum?
 • 8300
  türkiye futbol direktörü.*

  söylemek istediklerim kendisi, yeni ya da eski görevi ile ilgili değil.

  başlığının altında hafiften, yok öyleydi yok böyleydi, kuyuydu-kuleydi, sattıydı-aldıydı diye didişirken bir gün bir kavga çıkacak bu sözlükte.
  tek amacı galatasaray'ı yazmak olması gereken yazarlar, birbirlerini hiç tanımadan, görmeden, bilmeden sadece galatasaray için burada bir araya gelen, birbirlerinden aslında pek de farklı yanları olmayan yazarlar* birbirlerinin kalplerini kıracaklar, üzecekler, üzülecekler..*

  ve bundan kendisinin hiç haberi olmayacak, olsa da şeyinde bile olmayacak. boş yere kalpler kırıldığıyla kalacak.

  bu başlık kapatılsın.