• 22317
    yine her şeyin arap saçı olduğu takımımız.
    bence eğer diagne'yi gönderemeyeceğimiz kesinleştiyse falcao'dan vazgeçmeliyiz ve bir 6 numara alıp transferi kapatmalıyız. diagne 8-10m€ neyse gönderilirse o zaman amenna lakin diagne kalacaksa ve biz falcao'yu da alacaksak o iş yaş. olay çıkmaza giriyor çünkü. falcao'yu alıyorsan falcao oynar, diagne yedek bile kalmaz muhtemelen tribüne çıkar. henüz 6 ay kadar önce tam 13m€'yu gömdüğün, mevcut durumda da 4 senelik daha sözleşmesi olan adamı tribüne gönderirsen piyasası da biter, oyunu da geriler ki diagne "çok çalışıp formayı alabilirim" kafasında bir adam değil, %99.9 ihtimalle küsüp yatacaktır. senin 13m€ ? öldü. yıllık 2.3m€'dan 4 sene sözleşme ile birlikte 9.2m€ ? öldü.
    13m€ bayıldığımız adamı tazminat verip gönderirsek sıçıp batırmanın zirvesi olur bu 100 yıl sonra bile konuşulur. zaten 30 gol atmış adamı pazarlayamamak da bayağı bildiğin sıçmaktır. bu ülkeden ne adamlar ne paralara gitti. bu adam satılamadıysa kimse demesin "taraftar şöyle yaptı taraftar böyle yaptı" falan filan. pazarlama bir beceridir ve bu taraftarın değil yönetimin işidir. gomis'i 6m€'ya sattıklarında belliydi bunu beceremedikleri ve diagne'de de tam çuvalladılar. diagne pazarlama stratejisini iyi kıvıran bir yönetim olsa 20-25m€'ya bile giderdi.
    an itibariyle önem sıralı olarak diagne'nin satılması, kaliteli 6 numara alınması, falcao/kaliteli forvet alınması gerek. hiçbiri gerçekleşmezse de hiç şaşırmam.