• 35585
  hatırlatmakta fayda var, bu takım 2 sene önce 2 gol averajı yüzünden şampiyonluk verdi. yine hatırlatmak gerekiyor ki fenerbahçe son hafta ligin bitmesine 1.5 ay kala ligden düşen istanbulspor ile evinde oynayacak. iş olur da averaja kalırsa en az 7-8 tane atarlar. dolayısıyla averaj denilen naneyi fazlaca hafife alıyorlar. bu konuda dikkatlerini toplamaları gerek.

  hakemleri de ayrıca görüyoruz. yarın bir yerde 2 puanımızı gasp edip arenada fener'e puan verirler, iş averajda biter, daha çok atsaydınız da şampiyon olsaydınız deyip bir de üste çıkarlar.

  biraz ciddiyet. lütfen. şakası yok bu işin.
 • 35590
  karakterli, yetenekli, tecrübeli, fedakar oyunculardan kurulu takım. son haftalarda suyun karşı tarafı eli ayağına dolaşık bir şekilde oynayacak iken bu takım rakibine oranla her zaman daha sakin olacak. taraftarımızın da sakin kalması lazım. 14 maç üst üste kazanmış, ligi görülmemiş bir şekilde 100 küsür puanlarda bitirecek bir takım daha çok saygıyı hak ediyor. maçtayken taraftar olarak hepimizin tansiyonu çıkıyor. ama maçtan sonra daha olumlu, yapıcı eleştirilerin olması şart.

  averaj meselesine gelirsek, takım yakalıyor pozisyon ama atamıyor işte. bunun istememekle alakası yok.
 • 35591
  karagümrük maçına kadar iki tane hedefsiz takım olan adana demir ve sivas ile karşılaşacak takımımız.

  açıkçası şampiyonluk modunu açmış durumdayız ve bu durum bize bu iki maçta büyük bir motivasyon avantajı sağlayacaktır. sonraki üç maç ise allah kerim. zira karagümrük düşme tehlikesi yaşıyor, fener maçını konuşmaya gerek yok. son maç olan konya da düşme kalma mücadelesi içerecek. fener bu süreçte bir derbi, iki de kritik düşme kalma mücadelesi içeren kayseri ve konya maçlarını oynayacak, sonra da sami yene gelecekler.

  kâğıt üstünde bir avantajımız var fener maçına kadar bence. olur da karagümrük maçına kadar kayıpsız gelirsek, bence o maç bizim adımıza şampiyonluk maçı olacaktır. fenerin tekleyeceğini düşünüyorum zira.
 • 35592
  averajı artıramadığı için kızılan ama bugün itibariyle bunu tepkiyi hak etmeyen takım. maçın çok büyük bölümünde ciddiyeti elden bırakmadık ama her zaman her istediğimiz olmuyor işte. mücadele ettik, küme düşme mücadelesi veren bir takıma karşı kazandık, önemli olan o. skoru aldıktan sonra rolantiye alırsak yarın öbürgün, hep beraber kızarız ama o gün bu gün değil.
 • 35595
  "galatasaray, süper lig tarihinde son 5 haftasına lider girdiği 15 sezonun tamamında şampiyon oldu."

  3-5 sezon değil, son 2-3 hafta değil. 15 sezon 5 hafta toplanacak 15 puan. gerçekten etkileyici, ihtişamlı bir istatistik. ayakların tir tir titrediği haftalara lider girince futbolcusundan hocasına yönetiminden taraftarına öz güveni artan, iştahı kabaran bir camia.
 • 35598
  son 2 yıldır olanı biteni pek algılayamıyoruz aslında. galibiyet rekorları, puan rekorları normalimiz oldu. futbolcular, hoca, yönetim olağanüstü bir iş başarıyor. juventus taraftarı da 9-10 senelik üst üste şampiyonluğu idrak edememişti şimdilerde o zamanların yakınından bile geçemiyorlar. barcelona öyle, bayern yakın gelecekte öyle olacak. birkaç yıl sonrası aynı olmayabilir. o yüzden anın tadını doya doya çıkarmak gerek.
 • 35599
  şampiyon olması kendisi hariç kimseye bağlı değildir.

  özellikle fenerlilerle ağız dalaşına giren, hakemlere, federasyona laf eden renkdaşlarıma söylüyorum, lütfen yapmayın.

  ülkenin hali zaten içler acısı. federasyonda liyakat yok, evet hakemler kötü fakat biz galatasaray isek bunlara rağmen şampiyon oluruz. evimde çok eski bir atkım var, “başarılar gelir geçer, asaletin bize yeter.” yazıyor üzerinde. artık şunun farkına varmamız lazım, galatasaray artık türk futbolunun üstünde bir kulüp. hatta türkiye’deki bütün kurumların üstünde bir kulüp. bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, türkiye dediğinizde ilk olarak duyduğunuz galatasaray ya da istanbul.

  kulübümüz, taraftarlar ve oyuncular hepimiz bu psikolojide olmalıyız. görüyorsunuz maçları masada, basın toplantılarında kazanmaya çalışan fenerin halini. biz bu seviyeye inmemeliyiz. bizim için türkiye ligi bir araçtır. bizim yerimiz şampiyonlar ligi. biz maçları hafta sonu değil, salı çarşamba akşamları izlemeyi seviyoruz.

  artık bizim taraftar olarak, kulüp olarak, oyuncular olarak, teknik direktör olarak, yöneticiler olarak tamamen belirli bir hedef doğrultusunda çalışmalıyız. bu şekilde önümüzdeki 6-8 sene içerisinde şampiyonlar ligi şampiyonluğunu hedeflemeliyiz.

  bunu hepimizden iyi bilen okan buruk’tur aslında. böyle başarılar bir günde gelmez. biz uefa şampiyonu olana kadar 4 sene üst üste şampiyon olup, bir sistem takımı ve jenerasyon yarattık. aynı jenerasyon dünya kupasında üçüncü oldu.

  ben şahsen takımın gidişinden, okan hocanın gelişiminden gayet memnunum ve bu gidişe inandığım kadar taraftarın, kulübün, takımın ve hocanın da inanmasını istiyorum. yapacağımız transferler, satacağımız oyuncular, teknik ekibe katacağımız insanlar, başkan ve yönetici olarak seçeceğimiz kişiler hepsi bu hedef doğrultusunda olmalı.

  zaten galatasaray bu mentalite ile davrandığı zaman türkiye ligini bayern munich gibi domine eder, bizim türkiye ligindeki tek amacımız şampiyonlar ligine direkt katılım olmalı. bu yolda her sezon şampiyon olamayabiliriz ama olamadığımız her sezon şampiyonlar ligine gidebilmeliyiz, oyuncularımı parlatabilmeliyiz, genç oyuncularımızı yetiştirebilmeliyiz.

  ben zamanla doğru stratejilerle okan hocanın bunu yapabileceğine inanıyorum. görüyorsunuz, geçen sene, bu senin başlarında bazen oyunu okumakta zorlanıyordu, değişikliklerde geç kalıyordu yavaş yavaş düzeliyor gelişiyor o da bir teknik direktör olarak. avrupada bir kupa almak için nasıl bir takımdaşlık gerektiğini, konsantrasyon gerektirdiğini, uzun süre sistemli çalışmanın gerekliliğini de en iyi bilen insanlardan. ellerinde dünyanın en büyük ikinci kupasını real madrid karşısında kaldırmış bir insan. birincisi zaten dünya kupası.

  galatasaray’ın tek yapması gereken asaletine, türk olmayan takımlarını yenmesine odaklanmasını yeterli. sabırlı, sistemli bir şekilde, yıldızlarımızın genç jenerasyona mentörlüğünde, başkandan taraftarına kadar doğru stratejilerle yapılabileceğine inanıyorum. özellikle son iki senedir taraftar olarak da icardi sayesinde yeni bir taraftar jenerasyonu yetişiyor. ben açıkcası 12 yaşındaydım uefa kupası aldığımızda. bu yeni jenerasyon taraftarların da bizden çok daha büyük mutluluklar yaşamasını istiyorum.

  benim için galatasaray taraftarı olmak böyle bir şey, günlük hayatımda bile galatasaray taraftarı görünce, tanıyınca mutlu oluyorum. uzun zamandır yoktum, sözlüğe de böyle bir geri dönüş yapayım. hepinizi seviyorum.
 • 35600
  su kartlari planlı sekilde bitirmeliyiz.

  oliveria; su an icin çok onemli degil.

  hakim ziyech; deplasmanda (ads) kart görerek ilk ic saha (sivas)maçında cezasını çekmeli. yerine tete/baris oynar.

  kaan ayhan: yerine aurier ve barış oynayabileceği icin kartı düşünmeden rahat oynamalı. eğer mümkünse karagümrük maçında oynamamalı.

  davinson: fener maçında kartını görmeli. o maca kadar oyuna sonradan gireceği icin hem sürekli hazır tutulur hem kart görme riski azalır.

  nelson: ilk deplasmanda (ads) görüp ic saha maçında cezasını çekmeli. yerine sanchez/gerekirse kaan oynar. eğer ki sanchez kart gorecekse bu maçta gormeli zannımca.

  torreira: ilk deplasmanda (ads) görüp ic saha maçında cezasını çekmeli. yerine berkan oynar.

  kerem: karagümrük maçında cezasını ceksin. yerine zaha/baris var.

  bu yazdıklarım fenerin oynayacağı maclarla da alakalı. puan kaybetmeleri durumunda daha rahat olabiliriz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın