• 14
  galatasaray taraftarının eksik bildiği şey.

  uefa ile yapılan anlaşmada ffp kapsamında 4 yılı kapsayan bir süre için sattığın kadar al sözü verildi. ancaaak bu söz her yıl denetlenecek. gelir tablosu gibi düşünelim. belirli bir faaliyet dönemi var. bu dönemin sonunda ortaya bir rapor çıkacak ve uefa rapora bakacak. kulüp artıda mı yoksa ekside mi?

  2018-2019 sezonu için uygulama şöyle;

  dönem başlangıcı: 2018 haziran
  dönem sonu: 2019 haziran

  uefa 2019 haziran ayında kapımızı çalacak. ver bakalım tabloları, raporları diyecek. bizde çat al len diye vereceğiz. bakacak gelir-gider dengesinde artıda isek hadi seneye görüşürüz diyecek. yok baktık eksideyiz basacak cezayı, verecek odunu.

  kısaca 2018-2019 yaz transfer sezonunda artıda olmalıyız diye çırpınmaya gerek yok. ekside de kapatabiliriz. önemli olan bu eksiyi 2019 haziran ayına kadar artıya çevirmek. bunun için de devre arası transfer dönemi çok büyük önem arz ediyor. he şimdi buna güvenip 15 milyon eksi yaparsan olmaz. ayağını da yorganına göre uzatacaksın. doğru hamleler ile 3-5 milyon ekside kapatmak bizi sıkıntıya sokmaz. devre arası satılabilecek potansiyel taşıyan futbolcular var elimizde. önemli olan bu yönetimi iyi yapabilmekte. umarım başarabiliriz.