• su anda sozluk bu kurali anlayamayan %90 yuzunden yanginda.

  oncelikle ozet gecen bir entry yazacam, hala kafaniz almiyorsa daha detaya gireriz.

  https://www.haberturk.com/...cikladi-2014684-spor

  deniyor ki, kolay grup var neden stoper ve forvet almiyoruz.

  sen alsan da oynatamiyorsun kardesim, olay bu.

  1 milyon fark varken, bir forvet alsaydin ve bu 1 milyon farki gecseydi sen ya bu adami, ya nagatomo'yu, ya n'diayei, ya onyekuru'yu, ya emre akbaba'yi yazamayacaktin. diger adamlar da en az forvet kadar onemli hatta bana gore sampiyonlar liginde forvetin alternatifi varken daha da onemli.
 • ben hayatımda bunun kadar yanlış yorumlanan bir şey görmedim. bu kural asla ama asla mustafa cengiz yönetiminin beceriksizliğini örtemez, kapatamaz, unutturamaz.

  neymiş para vardı da mı transfer yapılmadı? imiş..

  ulan kardemir karabük'ün bile en az 3 forveti vardır be. abarta abarta şampiyonlar ligi şampiyonu bile yaptığın takımının 1 forveti var be. bir! bu takım 3 kulvarda maça çıkacak bir de. bu ne demek anlayabiliyor musun?

  neymiş para vardı da mı transfer yapılmadı? imiş..

  ulan koca avrupa'da hatta dünyada kiralık olarak takıma katılacak adam da mı yoktu? o da ffp'ye sayılıyor diyen ağır geri zekalıdır gerçekten. dünya kadar adam ücretsiz kiralandı. 1 milyona kadar ücretle neler neler kiralanabilirdi be. gerekirse 1 milyon euro aş ne olacak? ocak'ta 1 milyon euro satış yapma konusunda da mı özürlüyüz?

  sen bir şampiyonlar ligi takımı olarak, liginde şampiyonluğun en büyük adayı bir takım olarak, geçmişinde avrupa'da şampiyonluk yaşamış bir takım olarak şu listeden bir adamı getiremiyorsan bu beceriksizlik basiretsizliktir.

  buyrun; https://www.transfermarkt.com/...asse=&leihe=true
 • uefa tarafından aldığımız ceza.

  burada kilit bir konu sattığın kadar al cezasında imza ücretleri de dahil oluyor mu? bir kaç arkadaşla konu üstüne tartıştık;

  ben imza ücreti yansıtılmıyor tarafındayım. ancak arkadaşlar dahil olabileceğini söylüyor. kilit konu eğer imza ücreti de bu kurala dahil ise luyindama'yı kabaca 5 milyon € ozornwafor'u 300 bin avro'ya aldıysak bunlara babel'e verdiğimiz 2 milyon €'yu da eklememiz gerek. bu da demek ki 7 milyon 300 bin € ekside iken reges'i 4.5 milyon €'ya sattık. bu doğrultuda 2 milyon 800 bin € eksideyiz demektir. bu ciddi bir problem demek olur bizim için.

  ek bilgi: babel'e ödenen ücret sözleşmeye yedirilmeyip ayrı kalem olarak kap'a bildirilmiştir.

  https://www.galatasaray.org/...-galatasarayda/44354

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/770431
 • basında çıkan son haberlere göre, bizim anlaşmamız gereği nasıl işlediği hala muallakta olan kural.

  daha önce bu başlığa yazdığım entry'de "yaz dönemini ekside bitirsek dahi ocak ayında futbolcu satıp açığı kapatabilir miyiz?" şeklinde sormuştum. bu konuyla ilgili birçok yazar arkadaşımızdan mesaj aldım lakin herkes farklı farklı bilgilere sahipti. en son bir yazar arkadaşımız "kural sezonluk bazda işliyor, bundan eminim, çok defa haberini yaptım" şeklinde bir mesaj attı.

  kulüpten 13 haziran 2018 çarşamba günü saat 20:10'da şu açıklama yapılmış:

  https://www.galatasaray.org/...irma-anlasmasi/39821

  bu açıklamada geçen: "şirketimiz, bu anlaşma süresince, uefa a listesine dahil edilebilecek yeni oyuncu transferlerinde belirli bir sınırlandırmayı kabul etmektedir. bu sınırlama, sezon bazında net transfer gelirlerinin (transfer gelirleri-transfer harcamaları) pozitif olması şartını içermektedir. bu sınırlama, önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda 2021/22 sezonunda kaldırılacaktır. halihazırda uefa 2017/18 a listesinde yer alan oyuncular ile, sözleşmesi bitmiş ve serbest oyuncular ile imzalanacak sözleşmeler bu sınırlama kapsamında değildir." ifadesi var.

  bu açıklamada altını çizmek istediğim nokta; "sezon bazında" ifadesi. sezon bazında denildiği zaman bu sadece yaz transfer dönemini kapsamaz, ocak transfer dönemini de kapsar. 31 ağustos'da sezon bitmiyor ki, o tarihte artıda olma şartı olsun.

  ancak son zamanlarda basında çıkan haberlere göre, şu an ekside olduğumuz ve bu eksiği 31 ağustos'a kadar artıya çeviremediğimiz durumda, bu açığa neden olan christian luyindama'yı uefa listesine yazamayacakmışız. hatta aynı durumun olası falcao transferi durumunda onun için de geçerli olduğu* söyleniyor.

  neye dayanarak bu haberleri yapıyorlar anlamış değilim.