• 5
  bulunmuş yine parayı nasıl çalarız futbolcusu. tebrikler yönetim.

  bazı arkadaşlar konuyu yanlış algılıyorlar. ekleme yapmak gerekti. ne galatasaray ne diğer türk takımları, hiç bir genç oyuncu yetiştirecek, geliştirecek potansiyeli yoktur. biz olmuş elmayı yemeyi daha bilmiyoruz. sneijder, muslera ortada. bruma da orta. sinan gümüş ortada. en yakın bunlar. modern futbol katiliyiz, futbol katiliyiz. vasat seviciyiz biz. ırkçıyız. bunları aşmadan, insani değerler, etik barındırmadan hiç bir iş alanında başarılı olamayız. şunu bir görün yahu.

  oğuzhan özyakup istisna. arda turan istisna. real madrid istiyor da, barcelona aşık da ooo müthiş futbolcu mantığını bırakmak için de oldukça olumsuz örnek gördük. beşiktaş'ın muhammed'i. barcelona aşıktı, ölüyordu muhammed muhammed diye. sonuç?
  barış özbek? dortmund, hertha berlin, hamburg? ne oldu?
  sinan kurt? bayern ii takımına gönderildi. çok potansiyelli bir futbolcu. mental problemleri bitmiyor çünkü.

  elbette emre bor iyi futbolcu olabilir, çıkabilir, dünyaları baştan değiştirebilir. almanya'da stuttgartta bunu yapma oranı %50 iken, bizde %1 bile değil. 28 yaşında adama tecrübesiz diyen , 34 yaşında 5 ay önce şampiyonlar ligi kaldırmış adama yaşlı diyen bir futbol ulemasıyız biz. hangi genci, hangi futbolcuyu yetiştireceğiz allah aşkına?

  daha dün podolski de söyledi. benfica'dan alt yapımız 11 tane gol yedi. altyapın bu halde. çıkardığın oyuncu eray işcan... semih.. ve kuzeyin oğlu emre çolak. diğer takımlardan zaten gözle görülür tek potansiyel çıkartan bursaspor. adam 16-17 yaşında topçu transfer ediyor anadolunun çeşitli yerlerinden. bursaspor altyapısı diyip yutturuyor.

  aklınızı başınıza alın galatasaraylılar, şöyle iyi futbolcu, böyle potansiyelli, şu takım bu futbolcu için ölüyor ısmarlama haberleriyle takımınıza çöp kazandırmayın. zaten sen ye diye yazıyorlar. bu takım gözümüzün önünde mbia'yı alamadı. göz göre göre 4 senedir sağ bek bulmadılar. sizce bunun sebebi ne?

  öncelikleri galatasaray'ın başarısı değil, cepleri. birileri bu işlerden müthiş paralar götürüyor. galatasaray taraftarı önce bu kanalı kurutmalı, ondan sonra transfer istemelidir. yoksa bir transfer yaparlar, sen de beklersin heyecanla sahaya çıksın da izleyeyim diye. olacak olacak derken herif semih olur çıkar. yasin olur takımını yakar. bize olmuş adam gerek.
 • 7
  alman ve ingiliz altyapısında yetişen oyuncunun olma ihtimali ile türk altyapısında yetişen bi oyuncunun olma ihtimalini aynı olacagını düşünen yazarları ortaya cıkarmış olan oyuncu.

  oğuzhan özyakup 19 yaşında arsenal değil de beşiktaş'a gelseydi nolurdu acaba

  edit: yanlış anlayanlar olmuş. demek istedigim 19 yaşında danimarka altyapısı da alsa türkiyeye o yaşta gelen oyuncu artık gelişim gösteremez. bruma mesela 19 değil de 28inde gelseydi bize cok fena bi oyuncumuz olurdu.
 • 9
  alıp ilk sene banko oynayacağı bir 1.lig takımına, 2.sene banko oynayacağı bir süper lig takımına kiralanacaksa gelsin dediğim. tabi çocuğu alıp yedek kulübesinde çürütüp sadece türkiye kupası grup maçlarında oynatacaksak 2 sene sonra bi tarafına teneke bağlayıp yollayacağımız çok bariz değil mi?
 • 11
  donk başlığına tekniği 0 yazıldığından beri taraftarın futbolcular hakkındaki yorumunu fazla ciddiye almamak lazım. tekniği 0 nasıl yazıldı anlatayım. adam donk'u hiç izlememiş bu sene. hayal meyal daha önce bize karşı oynadığı maçlardan stoper performansını hatırlıyordur. bu sene ön libero oynadığını duyunca da eskiden stoperdi o tekniği zayıftır deyip direkt tekniği 0 diye döşemiş. malesef taraftarımızın huyu bu. izlemediği oyuncuyu övmek yada gömmek sözlükte büyük bir hobi haline geldi.

  kendisini hiç izlemedim, o yüzden futbolu hakkında hiçbir yorum yapmayacağım. fiziği üzerinden konuşmak istiyorum. boyu kısa geldi bana, her zaman söylerim. boyun kısa ise ya tevez gibi dengeli ve güçlü ya da messi gibi hızlı ve çevik olacaksın. yoksa topçu olamazsın diye. ontivero kısaydı ve bununla birlikte denge, güç ve çevikliği de inanılmaz kötüydü. bu çocuğun durumu nedir tam olarak bilmiyoruz. muhtemelen onu görmek için deneme izni istediler kulübünden.
 • 12
  bu tarz girişimlerin tutma oranı gerçekten çok düşük, bu olay parlatıp satmasıyla ünlü takımlarda bile düşük. gel gelelim adamların galatasaray'dan daha iyi yaptığı birşey vardır ki o da parlatamasalar bile futbolcu vasıflarını kaybetmemesini yani öyle ya da böyle çocuğun futbol hayatını devam ettirebilmesini sağlıyorlar. biz adamı oynayabileceği takıma kiralamıyoruz, oynatmıyoruz da, doğru dürüst antreman da yaptırmıyoruz sonra adam tam bir çöpe dönüşüyor. mesela enes bize gelseydi a2 maçlarına çıkıyordu city bam die kiraladı buna benzer zilyon tane hatalı işimiz var. yani (bkz: emre mor/@cimbomman) arkadaşın dediğine benzer işler olacaksa alınabilir sorun değil, en kötü aldığın paraya satarsın.
 • 14
  tanımıyorum. ancak şu "danimarkanın en iyi genciymiş, "jurgen klopp'un gözdesiymiş" gibi duyumlara pek kulak asmayın. endoğan adili de 4-5 sene önce kendi yaş grubunun en iyi 5 futbolcusu arasında gösterilmiş birileri tarafından, sonuç ortada. scout ekibi gerçekten izleyip beğenmişse alsınlar, gelecek vaad eden gençlere hayır diyecek değiliz sonuçta.
 • 15
  --- amme hizmeti ---

  çok iyi topçu.
  özellikle sol ayagına çok hakim. bazuka gibi şutları var.
  kısa boylu olmasına ragmen yere saglam basıyor
  ortasahanın her yerinde oynayabiliyor.
  karar verme, konsantrasyon ve topsuz alan özellikleri çok iyi.
  genç yaşına ragmen fundamental olarak kendini geliştirmiş bir isim.
  klopp istedi, guardiola istedi fakat gelişimini tamamlamadan gitmek istemedi.

  yukarıda yazan cümlelerden

  eğer en az 1 tanesini duyarsanız o arkadaşın yüzüne gülümseyip hemen ortamdan ayrılın.
  1-3 arası duyarsanız o arkadaşın agzına terlikle vurup ortamdan uzaklaşın.
  hepsini duyarsanız eğer en yakın telefondan 155'i arayıp ihbar ediniz.

  --- amme hizmeti ---

  adını ilk kez duydugum genç topçu kardeşimiz.
 • 17
  sanki şu an ihtiyacımız olan futbolcu değil gibi. mesela bazı futbolcular var. bakın aynı seviyede demiyorum kesinlikle, öyle olduğunu iddia etsem çok gülünç olur çünkü. 26 yaş ve 26 yaş altı olup belirli tecrübesi olan futbolcular vardır.

  holger badstuber, sebastian rode, lionel carole, diego demme, hope akpan mesela örneklerimiz olsun. farklı seviyelerde de olsa, bir kaç sezon tecrübesi olan adamlar bunlar. gelir, katkı verir. yaşları itibariyle de 5-6 sene zaten bizimle oynarlar. badstuber'in sakatlık sorunu var gerçi. epey hemde. atlatmış ise diyelim onun için.

  bu oyuncular gelir, 5-6 sene katkı verebilir. 5-6 sene demek, kendilerinin yedeklerini de takıma kazandırabileceğimiz uzun bir süre demek. yedeklerin bu oyuncularla birlikte tecrübe kazanması, sonra yeterlilerse as oyuncuların yerine geçmesi demek. altyapıyı adam edecek uzun bir süreç demek.

  emre gelip katkı verecek tecrübede değil henüz. dediğim sistemi kurmuş olsaydık, güzel bir transfer olurdu emre. ama sanki şu an ihtiyacımız olan adam değil gibi.