• 3
  amatör şubeleri "amatör" adına yakışacak bir yönetim seçilmesini dilediğim genel kuruldur. ha basketbolda kafaya mı oynatmak istiyorlar takımı? o zaman profesyonel şube gibi sponsorunu bulsunlar, gelir-gider dengesini sağlasınlar, şubeyi o şekilde idame ettirsinler. basketboldan söylenene göre kulübün sezonluk zararı 70 milyon lira civarındaymış. oha diyorum. o-ha... turgay demirel'in başında olduğu basketbol için bu fedakarlığa gerek yok. keza voleybolda, keza hentbolda...

  profesyonel takımlarla mücadele etmek istiyorsan yapın profesyonel olacak.
  bulacaksın ülker gibi bir sponsor, ya da çok istiyorsan kendi firmanı sponsor edeceksin.
  bundan böyle galatasaray harcadığından fazlasını kazanmayacağı bir yatırımı futbolda dahi yapamaz. yapmamalı.
 • 4
  bu kongre tarihinde kim başkan ve yöneticiler olacaksa, bu insanların görevleri bellidir.

  - seyrantepe metro sorununu çözmek
  - tüm şubelere gerçekten önem ve önemli hale getirmek
  - spor salonu yapmak
  - finansal sorunu çözmek
  - futbol adına.. futbolu bilen.. futbolun içinden insanları göreve davet etmek.
  - ali sami yen'in dış cephe ve çatısını yapmak
  - medya'ya fazla konuşmamak.. hatta gözükmemek.. fakir fukura edebiyatı yapmamak

  belki ilk senesinde bunu yapmaları gerekiyor mevcut teknik adamlar ile planlama yapmak.. sen onu ben bunu alayım ile olmuyor.. futbol takımdan fazlaları göndermek, basket takımlarına yeterince kaynak sağlamak gibi.. işleri zor ancak biz oy veremiyoruz.. taraftarın külüpte görev alması ve ekstra gelir sağlaması için projeler üretmeleri gerekir.. gstv'yi herkesin seyretmesi gerekir.
 • 5
  şu ana kadar sadece adnan öztürk adaylığını resmi olarak açıklamıştır.

  futbol takımı şampiyon olamazsa seçimi kesin olarak kazanır.

  futbol takımı şampiyon olursa, mevcut yönetimden veya yönetim dışından, içinde ali dürüst ve abdurrahim albayrak'ın da bulunduğu yönetim kuruluyla bir başkan adayı çıkar ve başa baş bir seçim olur.

  ünal aysal başkan adayı olmaz. ancak takım seri mağlubiyetler alır ve kötü bir pozisyona düşerse bir kurtarıcı olarak gelmeyi düşünür. fakat takımın kötü durumunda asıl payın aysal'a ait olduğunu bilen üyelerin kendisini tekrar seçmeyeceğini bildiği için sadece düşünmekle kalır.
 • 9
  23 mayisdaki baskan adaylarini degerlendirisek,

  turgay kiran: bana nedense tam bir yanci gibi geliyor, kanim almadi, icinden tuhaf seyler cikar gibi bir his barindiriyorum kendisine dogru. nedenini bilmiyorum tabi sadece elektrik alamadim *
  konusmalarindan da birsey yapabilcegini gozum kestirmiyor.

  adnan ozturk: fazla asi tavirlari hicbir zaman icraata donusmedi, kendisinde de sanki cok fazla borc batagina surukluycekmis gibi bi tavir hissediyorum. ayni zamanda adaylar arasinda en medyatik olani da kendisi avantaji fazla bu yuzden.

  mustafa cengiz: gerek gs tv deki programlari olsun, gerek ise gs tvdeki baskanlik konusmasinda olsun, bizden pek bir farki yok gibi, dusundukleri seyler guzel, hissettikleri seyler guzel ama ben nedense kendisinde bu dediklerini yapabilecek, yaptirabilecek isigi alamadim. bunda bu zamana kadar ki yorumcu kimligi de etkili olmus olabilir. ama eger basaramazsa bu isleri onun da bizim gibi uzulcegini hissedebiliyorum. kanimin en cok isindigi aday kendisi.

  dursun aydin ozbek: nerden, nasil cikti bilmiyorum ama biranda cikti ve en favori aday gibi gosterilmeye calisiliyor medyada, inan kirac kendisine bir el mi verdi anlamadim bu konu hakkinda yorum yapamiyorum. bu beyefendiden hissettigim ise cok sinsi gibi geldi bana.

  oy hakkim olsa mustafa cengize verirdim heralde ya yapamazsa beraber uzulurduk, yaparsa beraber sevinirdik saf, temiz bir insana benziyor.

  ulan ben nediyorum ya falci miyim, burc yorumcusu mu ya*
 • 13
  5 hafta kala, dursun özbek ve turgay kıran gibi iki duayen(!) ismin aday olduğu seçim. potansiyel adayların hazırlanmak için 8 ay gibi bir süresi vardı ve 7 ayını geride bırakacakken ümit vaat eden tek bir isim dahi yok.

  koskoca galatasaray'da hala 80 yaşındaki inan kıraç'ın ağzına bakanlar var camiada. liseci kafası işte.

  ne diyim, tez zamanda şu kulüp satılır umarım da adam akıllı baştan aşağı profesyonel bir yapıya kavuşur.
 • 14
  esas sorun ülke spor sisteminin boktanlığıdır.
  muhtemel galatasaray başkanı'nı düşünelim...

  karşısında kimler olacak?
  öncelikle padişahımız...
  futbolun tayyip'i aziz yıldırım,
  tayyip'in futbolun başına diktiği yıldırım demirören ve federasyon kurumları.
  demirören'in beşiktaş'taki halefi, fikret orman.

  her kararını galatasaray aleyhine veren koyu fenerbahçeli devlet...

  gelen her başkanın kuyusunu anında kazmaya başlayan galatasaray kongresi.

  ben sorunun inan kıraç'la falan alakalı olduğuna inanmıyorum.

  al işte çekilmese mevcut adaylar arasında seçilme şansı en yüksek isim adnan özütürk'tü. kulağındaki rahatsızlığın ciddi olduğu söyleniyor. ancak bir yandan da adamın ankara'dan istenmediği konuşuldu daha yeni. mevcut sistem içerisinde galatasaray başkanı olmak gerçekten zor iş. ancak ünal aysal gibi karizmatik bir liderseniz, korkacak kimseniz yoksa bu işe soyunursunuz. ancak benim bile kaçıp gitmesine kızdığım bu adamın işini yarım bırakma sebebi hepimiz içten içe çok iyi biliyoruz ki ankara.

  şimdi söyle bana kim aday olur bu seçimde?
  bu ortamda hangi isim galatasaray başkanı olarak güven verir?
  anket açılsa sözlüğün üzerinde birleşeceği tek isim var. o da çok iyi bir ikinci adam olan, hiç bir zaman birinci adam olmayı istemeyen ali dürüst. hangi zamanlar, hangi olaylar geçti, kaç defa arkanda birleşelim diye teklif edildi. adam istemiyor işte.

  peki artık camiaya kim güven verecek? alp yalman? faruk süren? ünal aysal?
  belli ki kim seçilirse seçilsin yeni galatasaray başkanı camiayı tatmin etmeyecek.
  önceki seçimlerin dalga konusu turgay kıran sunduğu programla bana en güven veren adam. tabi programının ne kadar gerçekçi olduğu rubiot'u 5 milyon eu'yu almaya niyetlenmesinden belli. gerisini sen düşün.

  bunun inan kıraç'la falan alakası yok. galatasaray'a yetenekli, bir karizmatik lider lazım. keşke onu inan kıraç bulabilse... ya da keşke camia içerisinden bir kişi çıksa. çünkü çok kritik bir dönemece giriyoruz. içten engellenmeden, çok doğru yönetilmemiz ve bu esnada da 4 tarafımızdan gelecek saldırılara karşı durmamız gerekiyor.

  var mı allahaşkına böyle bir isim aklınızda?
  yok.
  o yüzden söylenmeye de gerek yok.
  öyle ya da böyle galatasaray kongresi bizi diğer camialardan farklı kılan şeydir. o kapalı yapı bu gün türkiye'nin pisliğinin galatasaray'a bulaşmasını engelleyen şey.
  hepimiz biliyoruz ki son anda camia bir isim üzerinde uzlaşmazsa yeni başkanımız dursun özbek olacak. umarım başarır...
 • 16
  birinci belli de * ikinci kim?

  madem dursun özbek kazanacak, bari güçlü bir yönetim kurulu ile gelsin. listesinde şükrü ergün'ü görünce birden soğudum kendisinden yemin ederim. ali dürüst, haldun üstünel, abdurrahim albayrak *, hakan üstünberk gibi başarılı yöneticileri listesine katmalıdır. daha doğrusu ben öyle istiyorum. bu gazetelere sızan liste doğruysa geleceğimiz hiç aydınlık değil.
 • 17
  koca koca adamların gene aralarında seçtiği efendim sen gel.. sen gel.. sen gel dediği seçimdir, şu son 15-20 senede hep aynı insanlar aday oluyor yada yönetime giriyor, sonuç olarak 1 milyar tl borç var.. başkan olmak isteyen insanlar galatasaray'dan yararlanmak isteyenler var, boş vaad edenler var.. hani siyasetçiler yapar ya.. " mazot 1 lira olacak " " biz her yere duble yol yaptık "

  1 kere bu işi, yönetimi artık liseliler çözemez, bu arkadaşlar beceremiyor bu işi o belli oldu, bir de şu var felan x markanın sahibi gelsin yönetime girsin.. bu zihniyet daha kötü, galatasaray spor külübüdür.. futbolu,basketbolu,voleybolu,tenisi,yüzmeyi yani spordan gelen insanlar bu yönetimlere girmezse hiç bir zaman bu durumdan çıkamaz galatasaray. sportif a.ş var oraya şirket sahipleri gelsin, finansal uzmanlar gelsin yönetime girsin.. iki ayrı yönetim olmazsa olmaz.. spor külübüne ve sportif a.ş farklı olması gerekir yoksa bu düzen böyle devam eder.. 3 sene sonunda " efendim biz geldiğimizde, borç şu kadar dı, biz geldik borç vardı.. biz yapmadık " gibi laflar konuşulur.

  nihat doğan gibiler üye olabiliyorsa, bende üye olmak isterim parası neyse öderiz, biz ne zaman oy kulanabilecez ?
 • 18
  dursun özbek, turgay kıran ve mustafa cengiz'in adaylıklarını açıkladıları son olarak da alp yalman'ın adaylığını açıklayacağı genel kuruldur. (not; alp yalman yalanlamış)

  yarsuvat yönetiminde de görev yapan dursun özbek'in nakit sıkışılığı yaşanan bu dönemde nakden de kulübe para yatırdığı hatta yatırdığı paranın ünal aysal'dan çok olduğu kulislerde dedikodu olarak konuşulmakta.

  turgay kıran'ın kalabalık bir ekiple çalışığı en büyük projesinin de gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketinin kurularak varlıkların bu şirkete aktarılması olduğu kendisi tarafından açıklandı. bu şirketi ünal aysal da kurmak istedi ancak divan üyeleri karşı çıkmıştı. nitekim bu şirketin kurulması faruk süren döneminden sonra her yıl konuşulmaktadır.

  mustafa cengiz'in mali genel kurul ve gs tv'deki konuşmalarını izlediğimizde de her üç aday içinde esasında en büyük vizyona sahip başkan adayı olduğu anlaşılmakta. geliştirdiği asy arenanın satın alınması ile btgm ödenecek kira, gelir payları, reklam, koltuklardan sonra esasında ne kadar karlı çıkacağımız ve açılan davaları da sonlandıracak (çok inanılmaz paralar konuşulmakta bu davalar için) harika bir proje olduğu da açıktır. stadın satın alınması ile büyük bir değer aktiflere gelecek sadece bu bile kısa vadeli borçları uzun vadeli gelire göre ödenebilir bir hale getirecektir. mülkiyet alınınca ek gelir imkanları (örneğin tv, film stüdyoları hatta eğlence merkezleri vs gibi gelir getirici ek projeler de üretilebilecektir) yani tam bir kazan kazan modeli ve psikolojik üstünlük de bir kez daha bize geçmiş olacak. kendisinin tek sorunu maalesef liseli olmaması.

  alp yalman ise bir başka yaş sendromu yaşatacak adaydır. kendisini çok severiz ancak tff başkanlığı gibi daha üst düzeyde adaylıklar için değerlendirilmelidir. tff başkanlık seçimleri de aynı şekilde galatasaray başkanlık aday seçimi kadar önemlidir.

  genel kurulda liseli lisesiz oranı dedikodulara 51-49 veya tam tersi. ancak liseli bir aday çıktığında örnek 100. dönem mezun abisi 100. dönemdekilerle konuşulmakta alınacak oy sayı ile birlikte tahmin edilebilmekte. hatta liseli olup liseye direnen efsane bir metin oktay liseli tayfası dahi bilinmekte (80 ler de kapalıya dahi hakimdiler) o grubun oy oranları da söylenmekte.

  mustafa cengiz güçlü ve genel kurul yapısındaki dengeleri de şaşırtacak bir hamle yapmalı. ünal aysal'ın 100.000.000 usd diyip sonradan üstü kapanan lafı dahil, geldiği anla ayrılacağı an arasında borç farkı oluşmayağını olur ise teminat olarak bir değeri divan başkanlık heyetine bloke ettiğini peşinen söylemeli veya benzer şaşırtıcı bir teminat sunmalı.

  benim önerim ise şöyle;

  spor genel müdürlüğü ile sözleşme yapılsın 100.000.000 usd ye 5 yıl içinde ödenmek kaydı ile stadın mülkiyetini alalım. kulüp yeni bir şirket kursun ve halka açılsın. 60.000 taraftarın her biri 5.000 usd yi 5 yıl içinde ödesin ve bu şirkete ortak olsun. 5.000 usd bedelin tamamını bu şirkete ödeyecek taraftarlar aynı zamanda kulübe üye yapılsın. (dernek tüzüğüne stat a.ş. ye 5.000 usd ödeyip ortak olanlar derneğe üye olur şeklinde bir madde konulabilir) toplanan 300.000.000 milyon usd'nin 100'ü sgm ne stat için ödensin, kalan 200 milyon usd ile banka borçları kapanarak yıllık 60 milyon faiz yükünden kurtulalım. böylelikle kulüp halka açılır, faiz yükünden kurtuluruz, stadın mülkiyeti kulübe geçer ve film stüdyosu vs ek gelirlere de imkan doğar, 60.000 üyenin yılda ödeyeceği 300 tl aidat ile 60.000 x 300 tl= 18.000.000 tl yapar. her yılda ayrıca 18.000.000 tl ek gelir olur. evet genel kurul statta yapılır. divan üyelerine batı tribünün en güzel yeri ayrıldı stada bakın tam dolu iken bile en boş yer orası. ancak bizimle dalga geçiyorlar. genel kurul statta mı yapılır?
 • 19
  süper lig 2014-2015 sezonu şampiyonluğu ve 2015-2016 transfer sezonu'dan milyon kez daha önemli olan galatasaray kulübü başkanlık seçimi. formaya yıldız almak yada takıma yıldız getirmek ile iş bitmiyor. çünkü üçüncü yıldızı aldıktan ve de fatih terim'i getirdikten sonraki ''rahmetli nur içinde yatsın'' özhan canaydın ile geçen, tarihin en kötü yönetimlerinden birini lütfen unutmayın.
 • 20
  yarın listelerin verilmesi için son gün. an itibariyle resmi adaylar dursun özbek, ahmet özdoğan ve turgay kıran.

  son anda sürpriz bir aday çıkmazsa dursun özbek'in kazanacağı seçim olacak gibi görünmektedir. beklentilerin aksine ali dürüst ve abdürrahim albayrak listesinde yer almayacak söylenenlere göre. özbek mevcut yönetimin içinde bulunduğu için burada yer alan ekip arkadaşlarının bir kısmını listesine dahil edecek. ayrıca cüneyt tanman hamlesi de benim hoşuma giden bir hamle.
 • 24
  resmi siteden açıklanan genel kurula katılacak üye listesi;
  http://cdn1.galatasaray.org/...mgenelkurulusite.pdf

  adnan öztürk sağlık sorunları sebebi ile adaylıktan çekildi. mustafa cengiz liseli lobisi dışından olduğu için gerekli desteği görmedi ve adaylıktan çekildi.
  seçime 3 başkan adayı girecek; dursun özbek, turgay kıran ve ahmet özdoğan.

  http://www.milliyet.com.tr/...2052346-skorerhaber/

  --- alıntı ---

  dursun özbek'in listesinde şu isimler yer aldı:
  "cengiz özyalçın, nasuhi sezgin, eşref alaçayır, cüneyt tanman, can topsakal, fatih işbecer, tayfun demir, ismail sarıkaya, ural aküzüm, tarık taşar, alper narman, murat atay, ali yüce, burçin aslan, selim arda üçer."

  turgay kıran'ın listesindeki isimler şöyle:
  prof. tayfun akgüner, ömer kayalıoğlu, vildan taştop, erdal aslan, levent karadeniz, ulvi süvarioğlu, taylan özen, orhan sürek, ozan korkut, ibrahim bozan, pelin atılgan çobanoğlu, edip önder, okan böke, saruhan sarman, eren tapan. (listede yer alan eren tapan'ın aidatını geç yatırması nedeniyle, yerine başka bir isim eklenecek.)

  ahmet özdoğan'ın listesi ise şu şekilde:
  "varol ziya dereli, tuncay çobanoğlu, ali fatinoğlu, dinçer azaphan, zafer pınarcık, ömer tumay, muzaffer oflaz, emre erdoğan, fatih akgün, emin eminoğlu, mehmet yıldırım, mehmet akif aygün, serhat özalemdar, metin tayfun işeri, oben aybars kuday."

  --- alıntı ---