• 1
  2012-2013 sezonu öncesinde yapıldığı gibi kombine sahiplerine sırf yenileme hakkı değil ayrıca, ayrıcalık satış dönemi verilmesi gerekendir. birçok kulüp bu uygulamayı taraftarına sunar, böylece statta kıdemli olanlar zaman içerisinde daha iyi koltuklara geçme şansına sahip olur. biz ise 2012-2013'ten beri yapmıyoruz ve kombineyi yenilemek isteyip başka tribüne geçmek istediğinde ortada dımdızlak kalabiliyorsun.
 • 5
  alıp almayacağım 26 mayıs 2018 galatasaray seçimli olağan genel kurulu sonucuna göre değişecek. benim gibi binlerce taraftarın olduğunun farkında olsalar iyi olur.

  olumsuz bir sonuç çıkarsa, yağlı surat yalanları ve pişkinlikleri dinlemek istemediğim için sezonu bile takip etmeyi düşünmüyorum. umarım galatasaray'a böyle bir kötülüğü yapmaz kongre üyeleri.
 • 7
  genel satış öncesi, biz kombineliler için yenileme dönemi olacak önce tahminen 7 ila 10 gün arası.
  ancak yakın kaynaklardan duyduğum kadarıyla %100'e yakın bir artış olacağı konuşuluyor. en ucuz yerin 1080 tl olması, doğuda geçen sene 1250 tl olan yerin 2500'e çıkması gibi.
  umarım bu kadar artış olmaz.
  hele bir de yağlı suratın başkan seçilmesi olasılığını düşünemiyorum bile :(

  edit: hesaplama hatası
 • 8
  mustafa cengiz harici herhangi bir başkanın seçilmesi durumunda yenilemeyeceğim kombinedir.

  ayrıca fiyatlarda %100'e yakın artış yapılacak ise kombine satışlarının düşmesini kimse tınlamıyor demektir. hoş mustafa cengiz başkan bir daha seçilsin de fiyat değerlendirmesini o zaman bir daha yaparız.
 • 10
  geçen seneki kombine sürecinde fikirlerim aynen şöyleydi. (bkz: #2178951)
  fakat bu sene farklı. herkesin gösterdiği doğruyu görmezden gelerek adeta bizleri umursamayan bir zümre var. bu zümre bıraktım bizi futbol takımındaki üst düzey sinerjiyi,çalışma aşkını dahi görmemeye gayret ediyor. hedefe kilitlenmek varken bizi soktukları duruma bakın.

  net! benim doğrularım diyor ki mevcut yönetim devam etmeli. etmediği takdirde ben de bazı arkadaşlar gibi geçen sezon başında yaptığımın aksine yenilememe yoluna gideceğim.
 • 14
  bir an önce satışa çıkması gerektiğini düşünüyorum.
  çok fazla artı var, fatih terim, şampiyonluk, mustafa cengiz, şampiyonlar ligi,taraftarın 2017-2018 sezonundaki full desteği.
  görünen o ki, uefa'dan avrupa'dan men cezası almayacağız fakat olası bir sattığın kadar al, transfer yasağı, maaş bütçe kısıtı vb. ceza gelirse, belki de küçük bir kesim(sanmıyorum ama, yönetimin yerinde olsam bu ihtimali değerlendirirdim) kombine/loca almaktan vazgeçebilir. bunları kaybetmemek adına bugünlerde satışa çıkması gerekiyor.
  satışa çıktığında, zaten önce yenileme, sonra yer değiştirme, sonra genel satış yolu izleneceği için, hepsine de 5'er gün ara koysak, 3 haftalık bir süre olacak.
  ay başı da geliyor, mayıs maaşlarının yatmasıyla da insanların eline sıcak para geçecek, bu da değerlendirilebilir.
  transfer döneminde de kulübe sıcak para ihtiyacı olduğunu da biliyoruz. belki de buradan gelecek sıcak parayla, dünya kupası'nda yıldızı daha parlamamış olan ve hedefimizde olan oyuncuları alabiliriz(trezeguet ?).
  ne olursa olsun, arkadaşlarımla birlikte elimizdeki 5 kombineyi yenileyeceğiz, ayrıca şirketimi de ikna ettim. 1 veya 2. kategoriden de 4 bilet alacağız.
  bir de merak ettiğim konu, geçen sene kombine sahipleri 4 arkadaşına ucuz fiyattan referans olup kombine alabiliyordu, acaba bu sene de uygulanacak mı ? bekleyip göreceğiz.
 • 15
  passolig dolayısı ile alamadığım karttır. passolig kalkana kadar galatasaray'ın maçlarına maalesef gidemeyeceğim. günümüz de dayatılan bu sistem ile gerçek tribüncüler yeşil sahalardan uzaklaşmış 6222 yasası ile sözde sporda şiddettin önüne geçilememiş ve başarısızlığa uğrayan bu proje de hala ısrarcı olmak türk futbolunu sadece ve sadece geriye götürecektir. tabiki tribünü güzelleştiren taraftardır fakat bir maça gitmek için insanların banka kartı almasını ve ne idiği belirsiz bir özel kuruluşa kimlik bilgi paylaşımını doğru bulmuyorum. evet galatasaray'ı çok özlüyorum ama dayanıyorum ve direniyorum.
 • 18
  ne pahasına olursa olsun alacağım kombine kartıdır.

  2017-2018 sezonunda dursun özbek ve tudor'a güvenemediğim için sezon başında kombine almayı tercih etmedir. östersunds maçından sonra haklı olduğumu düşündüm fakat ligdeki ilk 2 maç* bu fikrimi tamamen değiştirdi ve takıma sahip çıkmamız gerektiğini düşündüm. öğrenci halimle bana en uygun yer kale arkası üst tribün idi. kuzey kale arkası üstten sanırım 600 lira gibi bir fiyatla kombineyi aldım. allah'a şükürler olsun hiç de pişman ettirmedi takım. evimizde mükemmel zaferler izlettirdi bize.

  2018-2019 sezonu için de fiyat ne olursa olsun alacağım. zaten 600 lira olan bir yeri max. 750 lira gibi bir fiyata çıkarabilirler. bu fiyat bile çok makul olur. tek merak ettiğim konu kendi tribünümüzden hariç bir yerden yenileme döneminde kombine alınıp alınamadığı. eğer alınabilirse kale arkası alttan yenilemeyi düşünüyorum.

  şimdi gelelim içeride izleyeceğimiz muhtemel resmi maç sayısına;

  süper lig: 17 maç
  şampiyonlar ligi: en az 3 maç
  türkiye kupası: min. 3 maç olur düşünüyorum.

  şampiyonlar ligi ve türkiye kupası turlarında ilerlemeye göre içeride oynayacağımız maç sayısı 25'i bulur gibi. fiyat olarak en ucuz kombine 750 lira olacağını düşünürsek;
  750/25=30 lira gibi bir fiyat çıkar.

  düşünsenize şampiyonlar ligi grubunda real madrid ile eşleşiyorsunuz ve 30 liraya bu maçı izliyorsunuz. mükemmel bir şey değil mi?
 • 19
  en düşüğü 1080 tl'den 31 mayıs 2018'de satışa çıkacak kombineler.

  http://www.galatasaray.org/...onemi-basliyor/39771

  edit: şu fahiş fiyatları bilmem ne senesindeki galatasaray kombineleri ya da fener ve beşiktaş'ın kombine fiyatları üzerinden "gayet normal" şeklinde yorumlayanlara bu ülkenin interneti, akaryakıtı, doğalgazı, ev kiraları, konut fiyatları vs her şey müstahaktır.

  daha önce defalarca yazdık. tane tane tekrar anlatalım. malum kişiye anlatır gibi anlatıyorum:
  bir malın ucuz veya pahalı olmasının yargısı, o malın muadillerinin fiyatı üzerinden değil halkın alım gücüne göre verilir. yani bir malın fiyatı x ise ve halkın genelinin cebinde x-1 para varsa o mal pahalıdır.

  --- avrupa'da asgari ücretler ve en ucuz kombineler ---

  almanya 1500€ - bayern münchen 100€
  ingiltere 1250£ - chelsea 285£
  fransa 1480€ - monaco 1100€ (protokol tribünü, kale arkası vs değil)
  italya (asgari ücret uygulaması bulunmuyor fakat ortalama kazanç 1500 €) - juventus kombinesi 270€
  ispanya 825€ - real madrid 145€

  --- avrupa'da asgari ücretler ve en ucuz kombineler ---

  bizde ise asgari ücret 1650₺ iken galatasaray 1100₺, beşiktaş 1250₺, fenerbahçe 1100₺ gibi fiyatlardan kombine satıyor. almanya'da gelirinizin 15'te 1'ine koca bir sezon bayern münchen izleyebiliyorken, türkiye'de 1650'nin 1100'üne 3 şampiyonlar ligi maçı ve sezon boyu younes belhanda izliyorsunuz.

  yukarıda da belirttiğim gibi bizde "ben hep 50 liralık alıyom" zihniyeti oldukça sırtımıza semer vuran çok olur. sizin yanınızda biz de yanıyoruz, dokunan da o zaten.
 • 20
  maalesef bu sene geçen sezon olduğu gibi başkasının da sayenizde indirimli almasına ilişkin bir kampanya yapılmamış. fiyatlara da beklendiği gibi zam gelmiş ancak beklendiği kadar yüksek değil.

  http://galatasaray.org/...onemi-basliyor/39771

  ekleme: aşağıdaki ifadeleri fark etmemiştim;

  --- alıntı ---

  sadece yenileme döneminde %10 yenileme indirimi uygulanacaktır. bunun dışında geçen sezondan
  para puanları olan, 15 ve üzeri maçlara katılım sağlayan taraftarlarımız ekstra indirim imkanına sahip
  olacaklardır.

  --- alıntı ---

  2017-2018 sezonunda türkiye kupası maçlarına bile gittim. toplamda 19 ya da 20 maç ediyor sanırım. acaba maç başına ne kadar indirim olacak? açıkçası benim gibi kombinesine ve takımına sadık davrananlara böyle bir güzellik yapılması hoşuma gitti. çok büyük bir indirim beklemiyorum ancak en azından ödüllendirilmesi güzel.
 • 23
  https://hlkiurt3.rocketcdn.com/...17538e2a4c301e0.jpeg

  en az 3 şampiyonlar ligi maçı oynayacağımızı düşünürsek fiyatlar beklediğim gibi.

  beşiktaş'ın 2017-2018 sezonu fiyatları aşağıda,

  --- alıntı ---
  1.kategori: 4.750,00 tl

  2.kategori: 4.250,00 tl

  3.kategori: 3.250,00 tl

  4.kategori: 2.900,00 tl

  5.kategori: 2.700,00 tl

  6.kategori: 2.500,00 tl

  7.kategori: 1.350,00 tl

  8.kategori: 1.250,00 tl

  --- alıntı ---

  kulüpten tek beklentim, şu transfer etme hakkını belli sayıda sınırlandırmaları. sonra iş karaborsaya dönüyor.

  edit: canus1905 mesaj attı sağ olsun. transfer 7 maçla sınırlandırılmış. * 3 şamp. ligi + 2 derbi 1 ts + 1 ibfk maçlarında satarlar artık, diğer maçlara da umarım gelirler. sonra bilet kalmayan maçta 52 bin kişilik statta 40-45 bin kişi oluyor.

  şampiyonlar ligi de olunca, şampiyonluğun da üzerine kombinelere talep olacaktır. artık yönetim kombine satışını nerede durdurur bilinmez ama ortalama 2 bin tl.den 35 bin kombine satılsa,

  2*40=70 milyon tl. güzel para.

  locaları da saymadım.