resim
Ünal Aysal
Görev:Başkan
Takım:-
Yaş:83
Uyruk:Türkiye
 • 10195
  futboldan anlamayan, futboldan anlayandan anladığını iddia eden eski başkan. futboldan anlayandan anladığını da düşünmüyorum zamanında bülen tulun’la olan birlikteliğinden ötürü. bu yaştan sonra kulüp başkanlığına değil de sportif aş’ye talip olması “motivasyonu ne” sorusunu sorduruyor insana. kulüpten gideli neredeyse 10 sene oldu ve bu 10 sene boyunca kulübün ciddi krize girdiği iki dönem oldu.* bu iki süreçte de ortaya çıkmayıp işler nispeten çok daha yolunda giderken ortaya çıkması can sıkıcı.

  eğer süheyl batum bu kulübün cumhurbaşkanı, kendisi de başbakanı olacaksa mevcutta düzgün giden şeylere dokunmaması gerekiyor. üstüne koyacağı şeylerde reklam peşine düşecekse düşsün ancak sırf kendi imzasını tekrar atmak için yolundaki işleri bozması da her zaman ihtimal dahilinde olacak. ne fatih terim’e ne de hükümete eyvallahı yoktu başkanlık döneminde. bu zaman zaman göğsümüzü kabartsa da zaman zaman başımıza çok bela açtı.

  bu yaştan sonra futbolu öğrenmemiştir de futboldan anlayandan anlamayı öğrenmiştir umarım.
 • 10198
  nihayet yaşam belirtisi veren eski başkanımız. süheyl batum ve attığı twitler hariç süheyl batum yönetiminden hiçbir şey duymuyorduk, görmüyorduk. nihayet süheyl batum harici bir yönetici adayı çıkıp olaylarla ilgili kelam etmiş, bizde burdayiz mesajı vermiş.
  açıklamalara gelince, yerinde ve çok doğru açıklamalar yapmış. şahsen bir taraftar olarak erden timur neredeyse o yönetimin kazanması gerektiğini düşünüyorum lakin ünal aysal gibi bel altı girmeden karşı tarafı hop hoplatan, kudurtan bir yönetici kesinlikle şart kulübe.
 • 10201
  eski başkan ve öyle kalması gereken camiadaki önemli kişi.

  daha önceki zor zamanlarımızda maalesef başkanlığa ikna edilememişti. kolay zaman diyebileceğimiz daha parlak olan dönemde de gelmesine gerek yok.

  2011 yılında bizi dipten aldı, zirveye çıkardı ama hem kendisi hem de fatih hoca kendi egoları sebebi ile işleyen çarka çomak soktular.

  geçmişte yaptığı şeyleri güzel hatırlamak dileği ile.
 • 10203
  kendisinden sonra 2-3 sene toparlanamadığı iddia edilen kadro görevi bıraktığı sene şampiyon olup dördüncü yıldızı takmıştır.

  bir sonraki sezona başlayan dursun özbek ise melo'yu satıp yerini jem karacan'la doldurmuş, kevin grosskreutz'un evraklarını yetiştiremeyip bütün planlamanın içine etmiştir. devamında trabzon başkanıyla 15 temmuz mitinginde anlaştığı cavanda'nın galatasaray'a itelenişi, kontratının bitimine 4 ay kalan donk'a 2.5 milyon euro bonservis verilişi falan da var da girmeyelim onlara.

  aysal'ın ikinci dönemi başarısızdır da tüm yükü onun üstüne atmak da gerçekçi değil. uefa'dan finansal fair play cezasını önleyememe sebebi de dursun özbek'in tuttuğu vasıfsız avukat ordusunun eseridir. merhum başkan mustafa cengiz göreve geldikten iki ay sonra çözdü işi.

  galatasaray'ın mevcut sezonki gider kalemi 150 milyon euro'nun üzerinde arkadaşlar, böyle dominant kadro istiyorsanız bunun ederi budur, aysal zamanında da benzeri yapıldı. ayrıca kendisi zamanında borçları tl'ye çevirmese şuan forvette cenk tosun izliyor olurduk muhtemelen.
 • 10204
  --- alıntı ---

  "ünal aysal: "sportif a.ş.’de tekrardan 2012 vizyonunu devam ettireceğiz."

  --- alıntı ---

  2010-2011 sezonunu 8. bitirdikten sonra başkan seçildiği için ve ilk icraatı fatih terim'i getirmek olduğundan dolayı büyük paralar harcaması gayet normaldi. melo, elmander, selçuk, ujfalusi, muslera, eboue gibi transferler tam on ikiden vurulmuş transferlerdi. engin baytar, riera, necati gibi isimlerde keza öyleydi. yani o yılın vizyonu cidden başka seviyedeydi. play offlara rağmen inlete inlete şampiyon olmuştuk. 2012-2013'te de sneijder, drogba, burak, umut gibi iyi transferler yapılmıştı. o yılı da şampiyon tamamlamıştık. 2013-2014 sezonu ise berbattı.

  o yüzden bahsettiği vizyon başkanlığı dönemindeki ilk 2 yılın vizyonu olduğu için sonuna kadar arkasında olurum. boşa attığı transfer olmamıştı. ayrıca şimdi işi biraz daha zor sonuçta eskiden 8. olan takımı 3. bile yapsan başarılı sayılacaktın, şimdi ise allah'ın izniyle şampiyon takım devralacağı için ince eleyip sık dokumak zorunda. zira 2 yıl üst üste şampiyon olan takımı, bir sonraki yıl ikinci veya üçüncü yapma lüksün yoktur.
 • 10207
  kendisiyle ilgili fikrim bellidir.

  vizyon diyorsa 13/14 sezonunda devre arası yapılan transferlerdeki vizyonu açıklasın. prandelli gibi italya dışına çıkmamış ve başarısız olacağı dünden belli adamı getirip iki ay sonra gitmesini açıklasın.

  bunlardan bağımsız olarak bir nokta var. ünal aysal riva ve florya projesini gündeme getirip yetki almak istediği için hayri kozak ve bazı divan üyeleri tarafından topa tutulmuş, devamında istifa edip seçim kararı almıştı.

  o gün verilmesi dahi söz konusu olmayan yetkiler 2 yıl sonra dursun özbek’e verildi, bunu asla anlamamışımdır.

  kendisine çok tepkiliyim, hep diyorum 10 yıldır neredeydi ama bu bahsettiğim durumun nedenini de hiç anlamadım. aysal çok harcıyordu ve güvenilmemiş olabilir de dursun özbek ne yaptı, ne gösterdi de güvenip verildi o yetki?

  nihayetinde ffp’den ceza yememek için uefa’da bileklikle savunma yaptığı için ciddi eleştirilen birisiydi o dönem.
 • 10208
  ciddi ciddi topa girmiş eski başkan. camiada ağırlığı hala fazla bence. dengeleri değiştirebilir mi ? göreceğiz.

  bunun dışında kendisi zamanında yetki istemiş verilmemiş ama 1 dönem sonra dursun özbek gibi bir adama yetki verilmiştir. bunu hala anlayamıyorum mesela.

  başarılı-başarısız kısmı tartışılır ama bana kalırsa sevabı günahından fazla olan başkandır.
 • 10209
  son dönemi net başarısızdı zaten herkes tutmayan transferleri de yazmış ancak bu kulübe drogbayı, sneijder’i, muslera’yı da getiren ünal aysal’dır.

  teknik direktör olarak çalıştığı isimlerde fatih terim - mancini - prandelli. burak elmas gibi torrent felan getirmedi.

  vizyonu ile bu yaşında bile çoğu yöneticiden daha fazla iş yapar. yanında erden timur gibi bir figür olursa başarısız olma ihtimali yok.
 • 10210
  galatasaray'da yönetim kurulu başkanlığı artık yarı onursal bi' başkanlığa dönüşmüş durumda asıl icracı olan sportif a.ş'nin başındaki kişi kimse o olacak gibi bundan sonra da. o bakımdan süheyl batum'un seçilmesi durumunda ipleri tutacak kişi ünal aysal olacaktır.

  başkan seçildiği dönemde galatasaray'ın maddi olarak ferahladığı bi' döneme denk gelmiyordu yanılmıyorsam esas gelir getirmesi beklenen yeni stadyumun loca ve özel bölümlerinin önemli bölümü adnan polat yönetimi tarafından 3-5 seneliğine satılmış geliri de harcanmıştı.bunun dışında ekstra bi gelir yoktu.

  ancak ünal aysal'ın zamanlaması iyiydi bi' önceki sezon takım performansı berbattı ,kadro neredeyse boşalmıştı yani takımın yukarı doğru ivmeleneceği kesindi. yaptığı transferler ve getirdiği hava ile takım o sene şampiyon oldu. sonraki sezon galatasaray tarihinin en başarılı avrupa maceralarından biri yaşandı. en iyi kadrolarından biri kuruldu.

  mancini döneminin devre arası transferlerine hala akıl sır erdiremem ama o da ayrı konu ancak adamın aşağı yukarı etki ettiği 4 sezon var bunların 3'ünde şampiyon olundu diğerinde de 2. olundu. başkanlığında kurulan kadro şampiyonlar liginde 2 kere gruptan çıkıldı. onların birinde de çeyrek finale çıktı takım. ama esas önemli olan ünal aysal'ın içinde bulunduğu, aktif olarak görev aldığı bi' yapının bugün herkesin haklı olarak tepki gösterdiği maruz kaldığımız ahlaksızlıklara mahal verdirmeyecek olmasıdır. bu olsa bile karşılığı net şekilde verilir.
 • 10211
  hataları vardır ve saymakla bitmez. lakin malum kulübün elinden avrupa kupası alan, basketbolda kadın, erkek dominasyon kuran, şampiyonlar liginde iki sene üst üste gruplardan çıkan, sneijder ve drogba gibi elit isimleri getiren, masaya yumruğunu net şekilde vuran, twitter yasaklandığında hükümete tepki koyup özel tişörtle ısınmaya takımı çıkaran yine ünal başkandır. dursun özbek ismine göre çok daha iyi bir başkandır ve öyle kalacaktır.
 • 10212
  2 sene üst üste şampiyon olan teknik direktörünü derbi galibiyeti sonra kovan, galatasaray'ın mali olarak çıkmaza girmesini sağlayan, hiç olmayacak adamlara 50 milyon euro civarı para gömen, 14-15 sezonunda kaçarcasına kulüpten giden ve 10 senedir ortada gözükmeyen ama iş ranta gelince hemen ortaya çıkan sözde efsane başkan. kendisi bu kulüpte görev alıyorsa bu kulüp bataklığa sürüklenir. dursun özbek'i sevmemek farklı kendisini övmek farklı. ben ikisini de sevmiyorum, hiçbir galatasaray başkanını sevmiyorum ama ünal aysal kadar galatasaray'a zarar veren 2. bir adam da yok.

  kendisinin vizyonu fatih terim'i yollayana kadar işlemiştir, fatih terim gittikten sonra hep eksi yazdı, gittiği sezon da galatasaray duygun yarsuvat ile fatih terim'in yardımcısı hamza hamzaoğlu ile şampiyon oldu. kendisi kalsa rüyamızda göremezdik.
 • 10214
  geçmiş ile yargılanıyor ama... yapılması gerekeni yapmıştır. bazı kararları alması zordur, alacak babayiğit de azdır. başkan da öyle bir başkandı. fatih terim ile de benzer, bana göre doğru kararı vermiştir.

  şöyle bir örnek vermek istiyorum: eşiniz ile 20 yıldır mutlu bir birlikteliğiniz var. her türlü zorluğa göğüs gerdiniz, beraber başarılar elde ettiniz. imrenecek bir ilişkiniz vardı ama bir gün geldi, baş düşmanınızla bir ilişki yaşamaya başlayıp sizi de harcamaya çalıştı. bu ne tür sonuçları olması beklenen bir ihanettir? ne yaparsınız?..

  aşık olduğunuz, yıllarınızı verdiğiniz kişi sizi saymaz ise yanınızda yeri yoktur. bu benim için 2 x 2 = 4'tür.

  gelelim yeni dönemde, yönetimde rol oyanacaksa nasıl sonuçları olur sorusuna; bilmiyorum, yaşı nedeniyle muhtemel performansını kestiremiyorum. ama şunu diliyorum. umarım utandırmaz.
 • 10215
  başarısını yanlış analiz ediyor. vizyonla falan alakası yok. en iyi oyuncusu arda turan'ı son gün satmak büyük vizyon değildir. forlan, reyes diye oyalanıp en son sadece ujfalusi getirebilmek vizyon değildir. baldır. semih kaya, elmander, emre çolak ve engin baytar'ı oynatan fatih terim vizyonunun ekmeğini yemiştir.

  ekleme: sneijder ve drogba yerine tadic ve djuricic'i getirseydi daha iyi bir vizyonu olduğunu söyleyebilirdim. he ben taraftar olarak drogba ve sneijder hastasıyım. benim için bunları getirdiyse vizyon değil populizm yapmıştır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın