• 8876
  kıymeti zamanında anlaşılmamış, vizyoner, büyük düşünen, efsane başkan.
  keşke değerini kaybetmeden bilebilseydik.
  babamın oğlu değil, galatasaray'dan büyük hiç değil ama deneyimlerime istinaden zamanında anlatmaya çalıştım.
  drogba, sneijder, muslera, melo, bruma getiren adamın arkasından böyle konuşursanız, bonservisi yetişmeyen grosskreutz, büyük golcü sigthorsson, defansın bel kemiği ahmet çalık, şampiyonluk bükücü tudora mahkum olursunuz.
  kulaktan dolma bilgilerle kulübü batırdı bıdı bıdı der, aslında bu büyük transferlere, büyük sportif başarılara rağmen borçların bir kuruş bile artmadığını bilmezseniz, geleceğiniz olan gayrimenkullerin ardından bakarsınız.
  kusura bakmayın ama dursun özbek felaketini yaşamadan ünal aysala gitme diyebilseydik keşke.
  not: yine bir hayat deneyimine istinaden eminim ki birileri hem ünal aysal'a ham de özbek'e hayır biz böyle objektifiz, süperiz, en doğru bilicileriz diye etrafı sarmadan şunu diyeyim. hayat sizin ütopyalarınızdaki gibi armudun sapı üzümün çöpü onun da şusu var diye yaşanmıyor. eldekilerden birini başkan yapıyorsunuz. bu insanın doğal olarak hataları da oluyor. olmayan bir insanı hayal etmektense buyurun galatasaray tarihine bakın ve en başarılı başkanlar arasında ünal aysalı görün.
 • 8879
  gitmeden önceki son devre arası transferleri ve selçukla burak'a verdiği sözleşmelerle belimizi büken başkanımız. terimle ego savaşına girmesi de var tabi. ancak tff'ye ve şike sürecinde gösterdiği tutum her zaman takdir edilmelidir. galatasaray nasıl duruş göstermeli noktasında çok doğru bir noktaya taşımıştır kulubü. saçma sapan tarık,veysel vs transferlerinde sırf galatasaray'ın önü kesilsin diye baş şikeci ile beraber tff'in 5+3 sistemini getirmesinin etkisini unutmamak gerekiyor. o sistem gelmeseydi şuan çok başka şeyler konuşuyor olabilirdik.
 • 8882
  galatasaray taraftarına inat, kulübü batırdı diyenlere inat başlığında yazmaya devam edeceğim, galatasaray'ın en vizyoner başkanlarından birisidir.

  https://twitter.com/...s/889445932697341953

  soran olursa ünal aysal kulübü batırdı, dursun bakkal durumu düzeltiyor dersiniz.

  not: dursun özbek vs ünal aysal.

  https://www.youtube.com/watch?v=EgSvK1UkQV0

  edit: galatasaray taraftarı derken arkasında durmayan, zamanında her gün başlığına gelip sallayan ve özellikle avanta yiyemediği için pek çok kere ünal aysal alehinde iş yapan galatasaray taraftarından bahsediyorum. kendileri şuan ki sucuk ekmek sevdalılarıdır.
 • 8883
  anladığım kadarıyla kendisi döneminde alınan futbolculardan para kazanınca kendisinin transferi oluyor, öbür türlü fatih terim'in transferi. bruma için de öyleydi mesela. satılana kadar fatih terim kazığı, satıldıktan sonra ünal aysal vizyonu. bu arada fatih terim sonrası yaptığı transferler ilginç bir şekilde, tesadüf diyelim artık oldukça başarısızdır. sucuk ekmek sevmediğimi önemle belirtirim.
 • 8884
  telles alınırken fatih terim mi vardı ? kendisi büyük başkandır. adam genç scout transferlerine önem veriyordu işte nedir bu karın ağrısı anlamadım yahu. :)

  bu arada ünal aysal fatih terimsiz başarısız olurken, fatih terim ise yıldırım demirören'le inanılmaz derecede başarılar yakalamıştır.

  euro 2016'ya gitmenin aşırı kolay olduğu bir dönemde islambek kuat sağolsun direk gruplara gidip 1 aylık tatilden sonra geri döndük. sonra 4 senede çok iyi bir sistem oturttu fatih hoca.

  yeni yetmelerin oyuncağı olması da tesadüf olsa gerek, işte bunlar hep ünal aysal'dan ayrıldıktan sonra olan şeyler. 2018'e de gidemeyeceğiz ama olsun. :)
 • 8885
  teknik direktörlerin istediği oyuncuları almıştır. zaten görevi de budur. gidip oyuncu izleyip, bu oyuncu iyi topcu alalım bunu takıma katkı saglar gibi bir asli görevi de yoktur.

  he illa ki diyorsanız benim kafam kalın ben anlamıyorum yok başarılı transferler terim'in yok başarısızlar aysal'ın diye sayıklarsanız eğer ben de sana derim ki aynı terim gelsin dursun'dan istesin bakayım bruma'yı, melo'yu, drogba'yı ya da kimi başarılı transfer olarak görüyorsanız... hep beraber izleyelim dursun alabiliyor mu alamıyor mu?

  teknik direktörleri başarılı yapan kurdukları kadrodur, başkanları da başarılı yapan bu kadronun kurulmasındaki tüm olanakları sağlamasıdır. bu kadar basit aq neyi anlamadınız?
 • 8886
  galatasaray spor kulübü başkanlarından..

  özel sohbetlerinde tek vicdan azabının tarık çamdal transferi olduğunu, onu da bir tür "aceleye gelen kararsızlık ve kafa karışıklığı" neticesinde aldığını söylemektedir..

  doğrudur yanlıştır bunu tartışmak istemem ancak tek hatasının bu olduğunu düşünmek yanlış olur..

  en ciddi hatası başkan olduğunda kulübün işleyen mekanizmalara sahip olduğunu sanmaktır mesela; halbuki kulüp adnan polat sonrası dönemde belki de hiç olmadığı kadar inisiyatifi kaybetmiş ve sorumluluk almaktan çekinen profesyoneller tarafından yönetilmekteydi; uzun hikayedir ama kulübe asıl zararı dokunan şey bu olmuştur..
 • 8887
  fatih terim'in galatasaray ile projeleri devam ederken, çok sevdiği tüpçünün koynuna girmek uğruna satıp gittiği kulübün başkanıydı. ancak terim'in medya gücü sağolsun kendini kovdurmuş gibi göstermesini bildi ve kötü adam ünal aysal oldu. adam defalarca bunu açıkladığı halde hala "terim'i kovdu" goygoyu yapanlar var ya... hah onlar için ilahi adalettir dursun özbek yönetimi. yine görmezden gerekecek bunlar ama şunu şuraya bırakayım ben yine de.

  --- alıntı ---

  "fatih hoca bizde kalmak istediğini ama 4 maçlık bizden izin istedi. biz de tff'ye sadece 4 maçlık, hiçbir bedel istemeden çalışabileceklerini söyledik. sayın demirören bana, "ama biz böyle konuşmamıştık. ben bir daha düşüneyim" dedi. ben de konuyu kapatıp tatile çıktım. gider gitmez televizyonu açtım. karşımda imza törenini, önlerinde kontratlar, takım elbiseler... bu manzarayla karşılaştım. bu olayları en son duymak beni üzdü galatasaray başkanı olarak. lütfi arıboğan bir gün evel florya'ya gitti. fatih hocaya gelin konuşalım dedik. o an müsait olmadığını ama asistanıyla konuşabileceğimizi söyledi. ben de yönetim kuruluna bunu aynen ilettim. çıkan karar malumunuzdur."

  http://www.cumhuriyet.com.tr/...erim_gercekleri.html

  --- alıntı ---

  sen galatasaray kulübü başkanının izni olmadan milli takımla sözleşme imzala, sonrasında galatasaray başkanının görüşme taleplerini reddet. "isterseniz asistanımla görüşün" de. sonra da "kovuldum"... peki. yedik onu biz.
 • 8888
  fatih terim olayında sapına kadar haklı olan başkan. hala terimden açıklama bekliyoruz malum mersin maçıydı herşeyi açıklayacam demişti ?? terim tüpçü ile masaya oturup güzel parayı götürdü klüp de gerekeni yaptı. şu an çıkıp hala 2 takımı da çalıştırabilirim imaları o zamandan kalma imalar. aysal'ın şansızlığı yabancı sınırının yükselmesiydi. bunun dışında istenen oyuncuları aldığı gibi istenmeyen drogba,sneijder gibi oyuncuları da kendisi aldı. terim'in aldırdığı oyuncular da var. mesela yiğit, ambrabat gibi aydın sözleşmesi gibi. neyse gayet başarılı ve vizyonu yüksekti.

  hep söylüyorum borçları tl'ye çevirmese şu an batmıştık.
 • 8890
  fatih terim olayında kim haklı kim haksız olayına hiç girmeyeceğim, sadece tek bir soru soracağım;

  2013'te fatih terim'i kovmasıyla kimin bacağına kurşun sıktı? fener ve bjk'nın mı? yoksa galatasaray'ın mı?

  bu sorunun cevabı zaten son yaşadığımız dört seneyi özetliyor. o zamanki galatasaray'a hangi şekilde darbe vururuz diye düşünse fbjk ittifakı, ancak bu şekilde bir hamle yapabilirdi.

  zaten gerisinin önemi yok, hazır kurulmuş sisteme bu şekilde darbe vurmak bizi şarampole yuvarladı ve hala toparlayamadık.

  yoksa ontivero, ffp, tarık çamdal, sneijder, drogba, cl çeyrek finali, borsa sermaye arttırımı, riva değil mesele.

  kendisi inan kıraç'ın adnan polat'ı alaşağı etmesiyle o göreve geldi. 2013 mayıs ayına kadar da çok iyi bir yönetim vardı. adnan öztürk, abdurrahim albayrak, ali dürüst vb.

  sonrasında birden kongreye gidip bu adamları çıkartıp lise ağırlıklı bir yönetim seçti ki; dursun özbek denilen virüs de ünal aysal yönetimine girecekti ama aidatını yatırmadığı için çapsız yerine candan erçetin aınmıştı.

  yine de, başarılı, efsane olabilecek yönetimi dağıtması ve teknik direktörü göndermesiyle ben hatanın %51'ini kendisinde görüyorum.

  ünal aysal-fatih terim ikilisi bu ülkeye bir avrupa kupası daha getirebilecek bir güçtü bizim için, ama olmadı erken bitti. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler(!)
 • 8892
  bu adam hakkında kötü bir şey söyleyen adam galatasaraylıyım diyorsa onunla muhabbeti keserim.
  öyle başarılara imza atmıştır ki kötü başkandı diyen adamın tek açıklaması galatasaray düşmanı olmasıdır.
  şu anki durumumuzun en büyük suçlusu da bu adama medya ile birlikte yüklenen, istifaya davet eden, küstüren ve sucuk ekmeğe takımını satabilenlerdir. sadece yönetim, teknik direktör değil dursun gibi rezil bir başkanı çıkar ilişkilerinden dolayı istifaya çağıramayan ama bu adamı istifaya çağırma hadsizliğine düşmüş taraftar grupları da galatasaray'a büyük zarar veriyor.
  bu adamı küstürenleri oturup didikleyin ve sonunda ucundan kıyısından da olsa bir galatasaray düşmanı olduğunu göreceksinizdir. yabancı sınırını önüne atan federasyon, her bulduğu fırsatta yüklenen taraflı medya, truva atı kılığındaki bir kısım taraftar hepinizin üstünde ahımız var.
 • 8895
  ipinin kimin tarafından çekildiği gayet ayan beyan ortada olan, batı tedrisatını özümsemiş eski başkanımız. doğal olarak çomarların yaşadığı ve yönettiği ülke hayali ile yanıp tutuşanlar hala 20 milyon, ontivero, burdisso... diye sayıklamaya devam etmektedir. bunları dillerinden düşürmeyenler ile galatasaray'ın baktığı pencere bir değildir.

  burası ülkenin batıya açılan penceresidir, sizin pencereleriniz vahabi çöllerine açılır. al-sadd'ı, al-rayyan'ı takip et.
 • 8896
  akp oy mevzusunda yaptığı açıklamanın elle tutulur hiç bir tarafı yoktu hala da yok. şöyle ki kendisinin belçika'da yaşamasından ötürü galiba çünkü bu söylediğine 5 yaşındaki çocuklar bile güler. daha komiği ise bu açıklamayı tatlis hale getirmeye çalışan canım galatasaraylılar bunu bence hiç evirip çevirip şöyleydi böyleydi demeye gerek yok. açıklama ortada aklımızla dalga geçmeyin :) bunu şimdi düşündüğümde çokta garipsemiyorum. her şey o kadar ortadaki uzun'a gırtlak çekmeyen kimse bu ülkede iş yapamıyor, yaptırmıyorlar. ünal başkan tek açıklama yaptı o da zaten bence çok talihsiz bir açıklama idi tutmadı. yemez bunlar başkanım. zaten sonrasında geziye destek olmasıyla aslında şahsi fikrinin ne olduğu da ortadaydı. taraf olmayan bertaraf olur zihniyetinde yönetilen bir ülkede bir kere şansını denedi olmadı mesele bu.

  özhan canaydın ve adnan polat yönetimleri üzerine resmen çölde bir vaha gibi geldi. hem karizması hemde yaptığı işlerle sevgimizi, saygımızı kazandı. hele o taraftar ne isterse o olur demesi yok muydu ah ulan. evet, güzel duyguydu lan insan yurduna konmak. dursun bakkal'ı hele hiç işin içine katmak istemiyorum kim derdi ki aysal gidecek başınıza gelmedik kalmayacak. hem vallahi hem billahi gelmedik kalmadı. velhasılı aysal'ı başka başka şeylerden eleştiririm ama niye 20 milyon galatasaraylı akp'ye oy veriyor dedi diye eleştirmem adam bizim göremediğimizi görmüş. yanlamayı denedi olmadı, belki kişiliği ve mizacı da buna biraz el vermedi. fiko gibi konuşmasının başından sonuna kadar sayın cumhurbaşganım sayın cumhurbaşganım sayın cumhurbaşganım diyerek gırtlak çekseydi belki böyle olmazdı. zaten fiko ile yarışamayacağı tek konu gırtlak çekmektir.
 • 8897
  şu sözde "dışarısını gerçekten bilen", "romantik olmayan", "komik olmayan" yazarlar bir söylesin,
  katledilen berkin elvan'ın cenaze törenine, adını soyadını gizlemeden, hiçbir çekingenlik göstermeden çelenk gönderen kaç kulüp başkanı var?

  bayılıyorum bu "her şeyin fakında olan, her boku ben bilirim" havasındaki adamlara...

  ünal aysal, bu toprakların biat odaklı kültürünü benimseyen bir adam değildir.
  gayet de ipi çekilmiştir.
  dursun'a verilen izinler kendisine verilmemiş, devlet de aysal döneminde her atılımın önüne taş koymak istemiştir.

  "20 milyon oy" meselesi aba altından sopa göstermektir aslında ama bunu anlamak için konjonktüre hakim olmak gerekir.
 • 8899
  bugun kendisinin ipinin kimin tarafindan cekildigi soylenen efsane eski baskanimiz.

  ulan biriniz de cikin deyin ki ne devlet ne derin galatasaray tek suclu biziz. soyleyin ulan bunu. ultraslan zamazingosu daha terimle yollar ayrilir ayrilmaz her dalda nice kupalar kazanmis takimin baskanini istifaya davet ederken biz neredeydik soyleyin.

  soyleyin bu kadar izin bu adamlara verilirken, kendisine verilmezken biz neredeydik niye gitme dur ne olursun diyemedik.

  neden kiymetini biz bilemedik soyleyin.

  galatasaray taraftari ne isterse o olacak derken galatasaray taraftari ilk kendisini gonderirken biz neden karsi cikmadik soyleyin.

  yok devletmis yok hukumetmis yok enerjiymis. ulan adami teneke baglayip gondermedik mi ? bitmemis maclarda mancini ile istifaya davet etmedik mi ?

  takim her basarili gidisin arkasindan "cikip konusacagim" diye soyleyen terim'e konusmamasina ragmen inanip istifaya davet etmedik mi?

  yillar sonra basketbolda gelen sampiyonluga, eurocup'a ragmen bu adam giderken yapistik mi pacalarina ?

  devlet, hukumet, liseliler vs degil suclu. suclu biziz. kabul edin ondan sonra hajrovic deyin isterseniz, isterseniz hukumet, isterseniz derin devlet.

  lan bu ulkede siyasi partiler tabanina zit olmasina ragmen kimlerden oy almak icin neler yapti koskoca galatasaray kulubunu mu karsisina alacakti ?

  liseliler kim ulan ? uc bes adam. cikip bastik mi kurulu ? buyuk baskan gitme dedik mi ?

  kendisine verilmeyen yetkiler charlie chaplin kilikli bi adama hemen verilirken bunun arkasinda sucluyu kim olarak aramak lazim ?

  unal aysal konusmasinda "belli ki hepiniz bana karsi oynanan oyuna inanmissiniz" derken suclu devlet miydi ?

  adam 16 sirkete sahip hepsinin ceo'su. hepsi yurt disinda bu fabrikalarin. devletle en ufak isi yok nasil baski yiyebilir ?
  simdi enerji ihalelerine vs girdi dunya devleriyle bu adam devlet karsi mi cikti da zorla girdi ?

  kardesim bak para var ya para , para din, siyaset falan dinlemez. sen benden istedigin kadar nefret et ben sana para kazandiriyorsam benle is yapmak istersin.

  her sucu devlete, saga sola atma hastaligini birakin.

  suclu biziz.
 • 8900
  kalitesiyle bizim kongredeki çakma aristokratlarin egosunu zedeledi. o nedenle başkanlığından sonra sürekli altı oyulmuş, dış mihraklar kadar iç mihraklar tarafından da gayrimeşru zorluklara muhattap bırakılmıştır.

  neticesinde içteki düşmanı hakettikleri kişiye başkanım demek zorunda bırakarak görevinden ayrılmıştır.