• 8051
  gelen şampiyonluklardan, kupalardan, yaptığı başarılı-başarısız transferlerden bağımsız olarak sadece başkalarının 20 yıldır diline doladığı * şeyleri düşünün, "sike sike çıkacaksınız" denilen maça takımı çıkarmayarak galatasaraylılık dersi vermiştir.

  hani o başkalarının sloganı var ya "bizim büyüklüğümüz ne kupa büyüklüğü ne de şampiyonluk büyüklüğüdür" dediği adını koyamadığı işte onu da almıştır ellerinden.

  sayesinde başım dik yürüdüm lan ben daha ne yapsın!

  ayrıca baranakcok kardeşim de benim gibiymiş, birçoğumuz gibi. kendisinin 2 sene başkan olduğu süreçte gs store harcamalarım onun başkan olmadığı kalan 32 yılımdan daha fazla. çocuğumun 3 sene sonra giyeceği şeyleri bile almıştım. benim kulübe kazandırdığım paraları da skinin keyfine göre harcayabilir, hakkım helaldir.
 • 8052
  bir baskan hayal ediyorum vizyonu galatasarayin misyonu ile ortusen.
  bir baskan ki basimizi egmesin yaptigi rezilliklerle.
  saygi duyulsun, rakiplerimizce bile.
  her bransi ayaga kaldirsin her dalda nice kupalar alalim.
  öne cikma kaygisi olmadan yonetsin camiayi.
  ama burda bitmesin meziyetleri;
  galatasarayin parasini harcarken her kurusun hesabini yapsin.
  gelecegini ipotek altina almasin kulübün.
  birileri zengin olmasin galatasaray üzerinden.
  başariyla giden sistemi bozmasin.
  kendi ön plana cikmak icin yemesin birilerini.
  ilkokul musameresine cevirmesin yonetim kurulunu.

  koca camia, kac asirlik lise böyle bir adami cikaramayip hala unal aysal, dursun, alp yalman gibi isimleri temcit pilavi gibi onumuze getirdigi muddetce bi cacik olmaz bizden. ne ünal aysal ne dursundur bu camianin hakettigi başkan. ayni siyaset gibi gelen gitmiyor, baska bir isim ön plana çıkamıyor.

  mesela caga olmasin baskan, baran olabilir. ben bile yapabilirim ama artik bıktım ayni isimleri gormekten ayni kısır donguleri yasamaktan.
 • 8054
  bana göre bugüne kadar galatasaray başına gelmiş en elit en vizyoner başkandır kendisi.

  batırdı gitti diyenler oluyor, daha önce kendisi de söyledi, "kulübü iyi yönetmek için iyi bir ekonomik model kurgulanmalı, bu başlarda riskli görünebilir ama sonunda düzlüğe çıkılacak ve ekonomik yönden ilerlemiş olacağız" %100 aynı cümleler olmayabilir ama buna benzer cümlelerdi.

  evet riskler aldı "ben kulübü şirket gibi yöneteceğim" dedi, ama izin verilmedi ve kendisinden sonra da bu sistemi devam ettiren olmadı, bu yüzdendir ki sonrasında gelenler enkaz devraldık diyorlar. ya da çok kötü tablo çiziyorlar.

  kendisine her zaman sitemim durup mücadele edecekti, çok elitist davranıp, öyle mi, öyle tamam ben de çekiliyorum demeyecekti.

  her geçen gün vizyonersiz yöneticilerle daha da geriye gidiyoruz.
 • 8056
  fatih terim'in üzerinden aklanamayacağı adam. sanki albayrak'a kendi dedi terim'i rte ile konuşup milli takıma öner diye. sanki kahvaltı masalarında kendi pazarlık yaptı. sanki 2 yıllık yeni sözleme hazırlamışken kendi "birileri istedi diye imzalamam" dedi. sanki terim tüpçüyle görüşme istemedi de kendi zorladı görüşmeye gitsin diye. her konuda eleştirin kendisini ama fatih terim'i haklı çıkarmaya çalışmayın yeter! hepimiz neyin ne olduğunu gördük. ağustos ayında taraftar terim'in evinin önüne gidip adeta yalvarırken, kendisi mersin maçları döneminde işi bitirmiş bile. bizde saf saf, mal mal inandık atıp tutmalarına. terim geri dönerse kendisinden tek isteğim; 1 günlüğüne başkan olup tekrar kovsun! *
 • 8057
  lig tv'de canlı yayında fatih terim'in seneye gidecektim ama tff'ye inat gitmeyeceğim diye açıklama yaptığını ya bu insanlar bilmiyor yada bizi enayi zannediyor. şu beyninizin içine sokun terim galatasaray'da bir sene daha devam etmeyi düşünmüyordu, çok önceden ayrılmayı kafasına koymuştu çünkü yeniden yıldızını parlatmıştı italya yapmak istiyordu fakat baktı milli takım işi açılacak ondan kaldı türkiye'de. terimci bebeler gitsin canlı yayında terimin dediklerini izlesin ay lav yu hoçamcı abdürrahim'in ipiyle kuyuya inmesinler bence.

  yok ünal aysal şöyle demiş böyle olmuş filan hikaye.
 • 8058
  abdurrahim albayrak'ın iddiasına göre takıma iki yıldız daha koyup teknik direktöre bile ihtiyaç duymayan bir takım kurmayı hedeflediği. şimdi bu iddia benim nezdimde çok ciddi. zira benim için bu hastalıklı bir düşünce. buna cevap vermesi gerekir. hatırlarsak bu düşüncenin geçen iki senede iki temsilcisi aziz yıldırım ve ilhan cavcav'dı. nasıl bir başarısızlık içine düştüklerini, daha önemlisi nasıl despot bir yönetim gösterdiklerini gördük. ünal aysal'ında bu karanlık yola girip girmediği benim için değerli bir bilgi. dediğim gibi bir açıklama yapması benim açımdan hem önemli, hem de gerekli.
 • 8059
  2 yildiz alıp sonra hocaya bile ihtiyaç duymayacağı için önce mancini sonra da prandelli ile anlasmistir. bakın bu hocaları başarısız bulabilirsiniz,yanlış trcihlerdi diyebilirsiniz ama iki hoca icin de basta kimsenin itirazı yoktu. demek ki adam öyle rastgele hoca getirmemiş. o kaos ortamında dahi herkesin ismini pek de tartismayacagi mancini' yi ve sahadaki futbolu görene kadar herkesin övgü üzerine övgü düzduğu prandelli yi getirmiş
 • 8062
  hayalini kurduğum başkan profiline en yakın galatasaray başkanı. gözümde, doğru yaptıkları yanlış yaptıklarına oranla çok ağır basmıştır. yozlaşmış ülkemizin kokuşmuş, aşağılık spor ortamına karakteriyle ağırlığını koymuş, galatasaray'ımın hakkını kimseye yedirmemiş, gerektinde hakeden kişiye lafını yedirmiş, net tavırlar koymuş, sözünün arkasında durup gerektiğinde takımı sahadan çekmiş, beni başarılardan, şampiyonluklardan daha fazla gururlandırmıştır. sonrasında da ülkemizin realitelerinin gerektirdiği üzere yerini bayağılığa, kalitesizliğe, düşük zekaya bırakmıştır.
 • 8063
  bugün onanan 23 haziran 2016 cas'ın galatasaray kararının sorumlusudur. hakkı verilesi tek nokta, tek adamcılığa bürünüp eline yüzüne bulaştırmaya başlayınca iyi kaçıp gittiğidir. böylelikle bazı taraftarlar tarafından kahraman, kurtarıcı gibi ulaşılamaz yerlerde konumlandırılmıştır. kendi şirketine ceo alıp yıllık 1 milyon euro veriyor mu, 35-50 bin tl arası maaşlarla hatrı sayılır kongre üyelerinin yakınlarını kendi şirketlerinde işe alıyor mu, ben artık yönetmeyeceğim burayı diyerek kendi şirketlerinin idaresini dursun özbek gibi yetersizlerin kararlarına bırakıp kenara çekiliyor mu şeklinde soruların cevaplarını merak ettirendir.
 • 8064
  kendi doneminde fp olmayan ve aldigi borc kadar borc birakip gelirleri arttiran bir baskandir. kazandigi parayi yemistir. kacmamistir istifaya dedeler tarafindan itilmistir.

  ya he ontivero hayrovic he.

  karari gecmis donemlere yayacaksak illa ki 1 numarali sorumlusu canaydin - terim - adnan polat 3'lusudur.

  ayrica daha gecen ay carsaf carsaf uefa cezasinin dursun ozbek tarafindan engellenebilecegi ancak bakkal bir yonetemediginden bu durumu da batirdigi basina yansimistir.

  sahin kofti, mazda klastir e yani biz size ne desek azdir.
 • 8065
  vizyonun sözlükteki karşılığı.

  cas kararında mutlaka payı vardır ancak kendisinden önce eleştirilmesi gereken bir çok isim mevcut.

  ben ünal aysal'ın döneminde yaşanılan başarıları, psikolojik üstünlüğü hiç bir şeye değişemem, yıllar sonra taraftarın yüzü güldü.

  onun aldığı yıldız oyuncular sayesinde takımın omurgası devam ediyor, nankör olmayalım.

  hatalarından ders çıkarmış bir ünal aysal'ın kulübe tekrar başkan olması harika bir şey olurdu.
 • 8066
  tek yaptığı klübün %80e varan euro-dolar borcunu türk lirasına çevirme hamlesi bile kaldı ki arada çevirmese 70-80kuruş fark olacaktı benim gözümde yeterlidir. cl'yi unutmuş takıma cl göstermiş başarı getirmiş bir başkandır. para harcamıştır hata yapmıştır ama bu zamana kadar yaptığı hamlelerle belkide bu cezanın 10 yıl olmasını bile engellemiştir. dediğim gibi sadece parite değişimi yeterlidir.
 • 8067
  2000 döneminden sonra böylesi heyecanlanmadınız itiraf edin ! transferler , başarılar yarın torunlarınıza anlatacağınız bir çok zafer onun döneminde oldu itiraf edin ! basketbola yeniden dönen futbolda rakiplerine fark atan takımı izlerken keyif aldınız itiraf edin ! ilk kez bir başkanın söylemi lafta kalmadı mertçe meydan okudu takımı maça çıkarmadı gururlandınız itiraf edin ! hataları var mı var ! yanlış yönetim kurması , hocayla arasının açılması vs vs. ama hazırladığı planlara onay gelmeyince ve karaktersiz medya kendisine yüklenince görevi bıraktı bu adam. hataları başarılarının yanında gölge dahi etmez. büyük başkandır ve tarihte yerini almıştır.
 • 8068
  (bkz: özlüyoruz)
  (bkz: arıyoruz)

  hataları olmuştur, ancak getirileri öyle büyük ve fazladır ki faruk süren'e sportif başarıda en fazla yaklaşan başkan kendisidir. futbol takımı kendisinin döneminde kurulan iskeleti büyük oranda devam ettirmiş ve 2011-12 sezonundan beri her sezonu en az bir kupayla kapatmıştır. * bütün bunların yanında 7 sene sonra şampiyonlar ligine gittik, yine kendisinin kurduğu kadro ve iskeletle arka arkaya 4 kere katıldık ve 2'sinde gruptan çıkıp 1'inde çeyrek final oynadık.

  erkek ve bayan basketbol takımları kendisinin getirdiği koçlarla * avrupa şampiyonlukları kazanmıştır. ayrıca yıllar sonra bu takımlar liglerinde de şampiyonluk tatmışlardır.

  tekerlekli sandalye basketbol takımımızın da hem avrupa'da hem türkiye'de en fazla kupalar kazandığı dönem yine kendi dönemidir.

  müthiş eski başkanımız.
 • 8070
  yahu hala borç deniyor. ffp cezasını savunmak için hala borç deniyor. ben şu ffp'yi bir türlü anlatamıyorum arkadaş. dostlar ünal aysal'ın döneminde ffp vardı.

  öncelikle şunu bir oturtalım. galatasaray'ın men cezası ilk cezası değil. öncelikle alıyorlar bakıyorlar diyorlar ki, bu galatasaray'ın hali cezalık. aynı fener'e beşiktaş'a, trabzon'a dendiği gibi. ama adamların derdi bağcıyı dövmek olmadığı için bu kötü durumun düzeltilmesi için sana bir miktar süre veriyor. bu süreyi verirken bazı önlemler alıyor. bu anlaşmayı yapan ünal aysal dönemidir. ünal aysal kendi döneminde olmayan bir şey için nasıl anlaşma yapsın? bunu bir kavrayalım önce.

  bir de "madem ekonomik durumum kötü, uefa'ya gideyim de para kazanayım. uefa neden para kazanmamı engelliyor?" minvalinde düşünenlere de cevabım bu. adamlarda aynı perspektiften düşünüp anlaşma yaptığında değil daha sonra ceza veriyor. her ne kadar ceza hak edilse de, gecikmeli ceza veriyor ki cezadan kurtulacak zamanın olsun.

  bir de şu ffp'nin neye baktığını iyice oturtalım. galatasaray'ın 1 milyar tl civarı borcu var değil mi? yarın birisi cebinden 2 milyar tl kasaya koysun uefa'nın umurunda değil. adam şuna bakıyor sen futboldan ne kadar kazanıyorsun, ne kadar harcıyorsun. yani sponsorluk, yayın, oyuncu satışı gibi kalemlerden ne kadar kasana girmiş ve sen bunların ne kadarını ve ya ne kadar fazlasını kullanmışsın. önemli olan bu.

  afaki rakamlar kullanarak bir örnek vereyim. sen 2134-2135 futbol sezonunda 50 milyon euro gelir yapmışsın. ama o seneki harcaman 70 milyon euro. yani eksi 20 milyon euro içeridesin. ertesi senede 15 milyon euro harcamışsın. ffp'ye göre en az 15 milyon euro kazanç yapman gerek değil mi? hayır. geçen seneden gelen 20 milyon euro'yu da adisyona ekliyoruz. yani sizin ertesi sene 15 milyon euro harcaman için 35 milyon euro kazanman lazım.

  bizim aldığımız cezaya dönersek eğer, konu şu. uefa mali denetim kurulu diyor ki 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015 sezonlarında biz kazandığımızdan fazlasını harcamışız ve bu eksi bakiyeyi sürekli büyütmüşüz. bu 3 senenin ilk 2,5 kısmı aysal'ın. geri kalan yarım senelik dönemde zaten oyuncu alınmadı. yani bu ceza aysal dönemine ait bir ceza.

  benim açımdan, neden aysal'ın yanlış ve kötü bir başkan olduğuna dair sayfalarca entry girebilirim. girdimde zaten. ama bu entry'i aysal'ı eleştirmek için yazmıyorum. şuan derdim o değil. öyle olsa borçtan tutun, takımın geneline uyguladığı (bana göre) saçma maaş politikasına kadar baya uzun bir entry yazardım. ama bu entry'nin amacı bunları yazıp sonunda kimsenin "evet" demeyeceği bir tartışmaya girmek değil. olan durumu insanlar hala görmüyorlar. aysal hatalı ve ya değil kendisinin dönemi için verilen ceza budur, şu şu konulara bakılarak verilmiştir. benim derdim bu.

  dip not: daha önce çok gelen bir tepki var. "ne yani a'yı, b'yi getirdi. bize şöyle seneler yaşattı, kötülük mü etti?" diye. dediğim gibi aysal'a taş atmak değil amacım. zaten (şuan için) yeteri kadar yaptığımı hissediyorum. ancak, evet kötülük etti. ben ceza aldım. bana ceza aldırmadan bunları yapabiliyor mu, benim için önemli olan o. (ki dediğim gibi yaptıklarının benim için manasını da yazmam lazım. ama yanlış anlaşılmasın diye bir daha yazıyorum, bu entrymde aysal'a taş atmak gibi derdim yok. o yüzden bu kısa bir entry oldu.)

  edit: düzeltme.
 • 8073
  game of thrones diliyle konusursak kendisi robb stark'dir. kulubun (hanenin) en boktan zamaninda iktidara gelmis, kimsenin beklemedigi buyuk basarilar kazanmis, ufak tefek hatalari olmasina ragmen tam ortaligin ebesini laciverde boyayacagi kesinken, bir grup yavsak (iktidar, derin galatasaray / asoiaf evreninde bunlar frey ve lannisterlar'a denk geliyor) tarafindan kahpece sirtindan vurularak bitirilmistir.

  keske kalabilseydi, ama got evreninde oldugu gibi gercek dunyada da hayat acimasiz maalesef. kendisini, aynen robb stark'i oldugu gibi, hep iyi hatirlayacagim.
 • 8074
  kendi döneminde yabancı sınırı olduğu için yerlilerle imzaladığı kontratlara kızamıyorum. ama başkan biraz ileri görüşlü olaydın be. sınırın fener'in cezası bitince serbest bırakılacağını ön görmeliydin.

  şimdi bu ön görüsüzlüğün yüzünden çapsız, göbekli, yeteneksiz ve kıskanç yerlilere tonla maaş ödüyoruz ve talipleri de çıkmıyor.