• 77
  şunları verirken, en azından başka konularla karışma ihtimali olanlar için, bir açıklama yapılmasının çok faydalı olacağına inandığım özellik.

  adam yazmış "ahmet mehmet" diye ukde, kardeş "ahmet mehmet" diye bin tane sonuç var, sporla alakalı olanı hangisi ben nereden bulayım, sporla alakalı olan bir tane sonuç gelse amenna o da gelmiyor, ara tara nereden bulacaksın, bir açıklama yaz bari üşengeç kardeşim gözünü seveyim!
 • 78
  en kötü kullanılan sözlük özelliği.
  ilk kayıt olduğumda da öyleydi hala da öyle. nedenlerinden bazıları;

  - henüz yazarlığı onaylanmamış kişilerin bile ukde verebilmesi
  - tek cümle ile yazılabilecek maç tarihleri *
  - ukde notu verilmeden yazılan isimler/olaylar
  - aramaya inanmadan verilen ukdeler

  edit: hagi uyardı, yakın zamanda çaylakların ukde vermesi engellenmiş.
 • 82
  * hayatımızın hiç bir evresinde ilgimizi çekmeyecek yerli/yabancı futbolcu isimleriyle,
  * hiç bir zaman sonucunu merak etmeyeceğimiz çok eski/çok uzak liglerin maçlarıyla,
  * hangi ülkenin kaçıncı ligde oynadığı belli olmayan, über gereksiz takım isimleriyle

  ziyan edilmekte olan sözlük özelliği.

  bir kişiden aynı şekilde 50 tane anlamsız ve asla doldurulmayacak, doldurulması teklif dahi edilemeyecek ukde görünce haliyle sıkılıyor insan.

  arada göz atıyorum, doldurulacak bir şey var mı diye ama yok arkadaş. genelde almanya 3. liginde atsikinekonankelebekspor'un 3. yedek kalecisinin adından başka bir şeye rastlayamıyorum.

  dediğim kriterleri baz alarak düşününce, ukdelerin %90'ı bu şekilde.

  sözlük neydi? sözlük emekti.

  not: lütfen gerçekten merak ettiği ve gerçekten altı doldurulsun istediği için ayda yılda bir kez bu tarz ukde girenler üstüne alınmasın.
 • 84
  yaklaşık 90 tane kalmış gereksiz özellik. aslında gereksiz demeyeyim de gereksiz kullanılmış diyelim. o kadar saçma ukdeler var ki insanın aklı hayali şaşıyor. bir sürü yanlış, alakasız ukde vardı. yok olmayan bir maçın ukdesi neden olur ki? ukde verenler kafalarına esen şeyleri ukde diye vermişler.

  hepsi dolduruldu mu yoksa silindi mi bilmiyorum ama bitmesi iyi oldu gibi. geçmişte güzel bir hatıra olarak kalsın bu özellik.

  edit: an itibariyle bitip sözlüğün derinliklerine karışmıştır. vatana millete hayırlı ola.
 • 87
  2 defa bu saçma sapan mevhum yüzünden ceza yedim yazar olduğumda 1800 adet gavur kurşunu ve 30 küsür sayfa istifi vardı. 2 gün önce sözlük sathına yayıldığımda 600 küsüre daha önce düşürdüğüm ukdeleri bir kalayladım bir slayledim. doldurulabilecek olanları doldurdum emin olmadıklarımı canlandırdım. tematik modda canlandırdığım ve silinenleri görseniz şok geçirirdiniz. hiç açılmayacak başlıkları da manasızca canlandırıp geri sildim. bir çeşit sizin için mayın eşşeği olduk yani ama en son uçuyordum allah razı olsun yaşıtım olsa da benden daha olgun adminimizden ki kendisi 1 dakikada tüm ukdeleri sildi.

  zaten yeni ukde verilemiyordu bence çok iyi oldu. benim 2 defa ceza almama ve tam bir gün 3 vardiya değişimi esnasında toplamda 17 saatte yaptığımı adamlar 1 dakikada yaptı. medeniyet başka bir şey canım:)

  neyse bu işte bitti ben bitmeden solframede gördüğünüz kalabalık için, moderasyonu bunalttığım için tekrar özür. mesele cenaze ortada kalmasın gömülsün meselesiydi. ukde efendinin ruhuna fatiha okuduk az önce camiide:)

  dediğim gibi: (bkz: #2321067)...

  not: yalnız ne saçma ukdeler vardı be yok sözlük astral seyahat kulübü mü dersin, jinekoloğuna-dişçisine ukde veren mi ararsın, hadi bakalım adamsan doldur diye ukde notu bırakan mı, gizem karaca bence galatasaraylı çünkü çok güzel diyen mi her türlü manyaklık vardı. ve hepsi de espritüel değildi baya baya uruguay 2.ligine takım adı uyduran ve yanlış bilgi notu ekleyen de vardı. tamamen boş bir işti.

  ayrıca mocuishle üstat diyor ki; "ben bu bölümün biteceğine imkan vermiyordum açıkçası. 340 sayfaya yakın ukde vardı. nihayet işin başına geçilmiş ve ukdeler bitmiş, ukde dolduran ve anlamsız ukdeleri temizleyenlerin ellerine sağlık".

  ben de diyorum ki üstat doldurana kadar canımız çıktı o da cezalar hariç 3 günde oldu ama 2 kere ceza aldık inanılmaz şikayet, ihbar, özelden hakaret, ukdemi niye doldurdun diyenler, saçma olanları canlandırıp sildiğimden içi boş ukde dolma mesajı geldi ama diyenler, çok kısa doldurmuşsun futbolcunun uyruğu ve yaşı dışında bilgi yok diyenine kadar türlü türlü sıkıntı...neyse bu işte bitti...

  dip not olarak; https://www.youtube.com/watch?v=XIykpnvvR4U