• tıkla - transfer listesine ekle
  değer - mevcut değer
  tıkla - ileri
  uyarı - transfer teklifi yok
  tıkla - kulüplere öner
  uyarı - transfer teklifi yok
  tıkla - değer - 0 tl
  tıkla - kulüplere öner
  uyarı - takip edenler - göztepe, balıkesirspor, eyüpspor
  uyarı - transfer teklifi balıkesirpor - teklif 0 tl - kabul et
  uyarı - tarık çamdal'ın balıkesirspor'a transferi yıllık ücret konusunda anlaşılamadığı için iptal oldu
  tıkla - karşılıklı fesh et
  uyarı - tarık çamdal karşılıklı feshetmeyi kabul etmiyor, duygusal durumu - morali çok bozuk
  tıkla...
  uyarı...
  tıkla...
  uyarı...
  tıklama a.q yeter...
  uyarılmadı...
  tıkla - serbest bırak
  uyarı - tarık çamdal'ı serbest bırakmak için 3.6 milyon tl serbest kalma tazminatını ödemeyi kabul ediyor musunuz? *
  tıkla - evet kabul ediyorum
  uyarı - yönetim tazminatın yüksek olması dolayısıyla serbest bırakmayı engelledi.
  ...
  ...
  ...
  tıkla - yönetime ultimatom ver
  uyarı - yönetim size nazikçe kararının değişmeyeceğini belirtti, ısrar etmemenizi rica ettiler
  tıkla - kulüpten istifa et
  uyarı - herhangi bir kulüpten teklif yok
 • çok üstüne gitmememiz gereken(!) futbolcu(!), bakın şöyle açıklayayım (!) * *

  - küçükken ben de bizim mahalle maçlarında fırtınaydım, "lan bu küçük ama çok çalım yapıyor, alalım bunu maçlara" uyarısı sonrası baya bi 70-80 maç değişilmez eleman olarak devam ettim maçlara... bizim mahalle beni tanıdı, sevdi, kafamı okşadı falan... direğin üstünden giden toplarımı bile gol sayıyorlardı sen düşün...

  - sonraları diğer mahallelere maça gittiklerinde abilerden bazıları beni götürmeye başladı. ama yabancıladım mahalleyi, elemanları, olmuyordu ne yapsam eski formum yoktu, topu almaya çekinir olmuştum, resmen içime içime sıçıyordum.

  sonra cenk abi siktiri çekti bana tabi... "gelme a.q yeniliyoruz senin yüzünden" dedi. halbuse bizim mahallede esiyordum yani...

  diyeceğim o ki:

  - tarık senin cibiliyetine tükürürüm, ben yılda bilmem kaç milyon euro almıyorum, sen de bizim mahallede top oynamıyorsun,
  ya o canını dişine tak ve topunu oyna,
  ya da o dişini kıçına tak, gelen lafları öğütsün...

  galatasaray'dasın galatasaray'da... aklını başına al...
 • bedelli askerlik yapacağı noktada komutanlarının fanatik galatasaraylı olmasını temenni ediyorum. o 21 günde bu 4 senelik hıncı çıkarırlar inşallah. istikamet verip dikenlerin üstünde süründürsünler. tam teçhizat 20 km koştursunlar. her gece iki nöbet kitlesinler. tuvaletleri temizletsinler. kısacası anasından emdigini burnundan getirsinler.
 • terhis günü şüphesiz ki askerlikteki en güzel gündür lakin şöyle de kötü bir huyu vardır ki nizamiye kapısından çıkana kadar vakit bir türlü geçmek bilmez. 29 ocak 2014 günü de benim için geçmek bilmiyordu işte. işin kötü tarafı askeriyenin ayarladığı uçak da saat 22.00'deydi. kışlanın bir köşesinde saatin gelmesini şöyle beklerken:

  https://i.hizliresim.com/l14y8B.jpg

  badilerimden biri diskoda maç izlemeyi teklif etti. meğer eskişehirspor-bursaspor türkiye kupası maçı varmış o akşam. normalde böyle maçları izlemek adetim değildir ama yapacak da bir şey yok, diskonun yolunu tuttuk. başladık maçı izlemeye... maç dandik ötesi ama eskişehir'in sağ beki cayır cayır yanıyor. ninja saçlı, parantez bacaklı bu bodur çocuğu "zambrotta mısın bre kafir?" diye ağzım açık izlerken -yabancı sınırını da düşünerek- "keşke seneye bize gelse..." diye az arzulamadım.* sonrası ise malum...

  gerçi terhis günü dursun aydın özbek'i de görsem "ne kadar da brad pitt bir erkek..." derdim kesin. velhasıl terhis günü scouting yapılmazmış, onu öğrendim.
 • futbolcu olarak verim alamadığımız sevimli oyuncumuz tarık çamdal'ın 2018-2019 sezonundaki son senesinde saha kenarında sağa sola zıplayan twigy terliklerine hayat vermesi. malumunuz üzerine; yıllardır yatmaktan romatizma olan futbolcumuza verilecek olan bu görev ile hem tarık, hem kulübümüz hem de taraftar maksimum faydayı sağlayacaktır.

  görseli tam gözünde canlandıramayanlar için : http://gss.gs/o8L

  peki bu faydalar nedir?

  tarık çamdal için;
  1- yıllardır ergenliğe giren kız fiziğiyle dalga geçilen tarık çamdal iri köstümün altında kendini normal ebatlara sahip bir sporcu olarak hissedecek, yıllardır hasret kaldığı tezahürata belki bu sayede ulaşabilecektir.

  2- son 4 yıllık performansı göz önüne alındığında (oynamadığı için pek de bilinmiyor aslında) bir daha futbolcu olarak iş bulması çok zor olan tarık'a farklı bir meslek için açılan kapı olabilir. yarın öbür gün kız istemeye gitse; işsiz adama kız vermezler lafıyla karşılaşacağına ben de galatasaray kulübünün kadrolu terliğiyim diyebilir. (ben olsam değil kızımı terliğimi vermem)

  3- tahminimce maskotlarımızın giydiği kostümler ağır olduğu için, zıplama, koşma ve el sallama hareketlerini gerçekleştirirken belli bir kas kütlesine ulaşıp hayatına daha fit bir şekilde devam edebilir.

  kulübümüz için ;
  1- kadromuzdaki son yıl için ödenecek olan 1.605.000 euro tutarındaki yıllık ücretinden edeceğimiz zararı azaltabiliriz. şöyle ki; kendisi ödemesini 1 haziran 2018 tarihli euro/tl paritesi üzerinden aldığı üzere (ki sedef hacısalihoğlu güncel kur üzerinde yapıp 2.000.000tl zarar ettirmişti) 8.602.800,00 türk lirası tutarında maaş almaya hak kazanmıştır. kulüp olarak twigy adamına maç başı 1.000 tl ödeme yaptığımız ve bu sene sahamızda avrupa ve kupa dahil 30 maç oynayacağımızı varsayarsak tam 30.000 tl bakın dikkatinizi çekiyorum otuz bin türk lirası tasarruf etmiş oluruz.

  2- maç öncesi seremonilerde şanslı 10 izleyiciye "terlik tarık yumruklama" yarışması düzenleyip taraftar sayımızı arttırabiliriz veya belli bir ücret karşılığı "terlik tarık ile yemek"(ahlaksız teklif gibi oldu ama tarık bu yani kim istesin) gibi organizasyonlar düzenleyip gelirlerimizi arttırabiliriz.

  3- belki de misyonu terlik adam olmak olan tarık premier league kulüplerinin veya nba takımlarının radarına girer ve satışından veya maç başı kiralamalarından bonservis kazanıp ffp'ye artı sağlayabiliriz.

  taraftar için;
  1- yıllarca verdiğimiz forma ve kombine paralarının üstüne bir kabus gibi çöken tarık'ı saha kenarında tüylü bir terlik olarak zıplarken görmek içimizi ferahlatabilir ve yaşadıklarımızın acısını bir nebze azaltabilir.

  2- maç esnasında kale arkasında zıpladığı esnada belhanda'nın çektiği sert ve isabetsiz bir şutun isabet etmesi kaçan gole üzülmemizi biraz azaltabilir.

  3- kulübümüzün olanaklarından sonuna kadar faydalanıp; takımlar beraber ispanya, almanya, işviçre, hollanda gibi avrupa ülkelerinde tatil (kamp veya deplasman maçı) yapan eray işcan'a uygun bir yevmiye verilip ikinci bir terlik adam olarak tarık ile sahne şovu hazırlanması ve taraftarı ateşlemesi istenebilir.
  örnek : http://gss.gs/Z9a

  bir süredir kulübümüzden aldığı maaşın hakkını vermesi için düşündüğüm meslek gruplarından en aklıma yatanı tarık'ın terlik olmasıydı. masör olması da aklıma geldi fakat narin parmaklarıyla maicon gibi iri ebatlı futbolcularımızı gıdıklayabilir endişesiyle vazgeçtim. bir ara beşiktaşlı süreyya abi gibi tanıdık bir malzemecimiz olsun diye düşündüm fakat üç tane krampon taşıyacak gücü olmadığı sebebiyle bunu da aklımdan kovdum. son seçenek ise; doğumgünü olan oyuncuya pasta yedirmekti ki onu da selçuk inan yapıyor.

  velhasıl başka seçeneğimiz kalmadı tarık.
  hoşgeldin terlik adam.
 • galatasaray'ımızı kendisinden kurtarmanın fırsatı 2015 yılının sıcak bir temmuz akşamı elime geçse de değerlendiremediğim kanayan yaramız, korner bayrağı direği fizikli bekimiz.

  hamza hamzaoğlu döneminde kazandığımız şampiyonluğunun bir ay kadar sonrasında bu ofsayt bayrağı tipli çubuk krakeri çeşme'de gördüm. haftaiçi bir grup yol gecesinde paparazzi'de arkadaşlarla eğlenirken beyaz pantalonlu, altın sarısı renklerle guess yazan kırmızı tshirtlü bir kavruk zonta elinde içkisi ve ahenkle dans eden saçlarıyla beraber karşımızda duruyordu. yanında da bu seneki konyaspor ve alanyaspor maçlarının fatihi sinan gümüş ve taktığı president ile menajer olduğunu belli eden bir orta yaşlının yanında haşarı çocuklar gibi takılan bu minyatür kale direği...

  şahsen futbolculara karşı önyargılı olduğum için arkadaşların 'hadi gidip bir selam verelim' sözlerine kulak tıkayarak içkimi yudumlarken bizim çocukların sinirli bir şekilde geri döndüğü gördüm. cüsse olarak shot bardağı kılıklı tarık'ın yanında 3 litre magnum şişesi gibi gözüken dünyanın en sakin adamı arkadaşım kıpkırmızı olmuş yerinde duramıyordu. ben bir iki kadeh yardımıyla arkadaşımı sakinleştirirken tarık paparazziyi bir daha gelmemek üzere terk ediyor ve gol asist katkısı vermeden 3 senede 25 milyon tl daha kazanacağı hayatına devam ediyordu.

  meğerse arkadaşım lavaboya geçerken tarıkla sinan'ın yanına uğruyor ve fotoğraf çekilmek istiyor. sinan güzel bir gülücükle fotoğrafta yer alırken sıra tester parfüm şişesine geldiğinde 'kardeşim fotoğraf falan yok, rahat bırak beni' diyor. sinan araya girip tatlıya bağlamaya çalışsa da bizim çocuklar arkadaşımı söylene şöylene masaya getiriyorlar.

  aramızda muhakkak hukukçu vardır ve yanıtlayacaktır diye umarak soruyorum : farz edelim ki bu yaz çeşme'de benzer bir olay tekrar vuku buldu, tarık alkolün etkisiyle saçmalarken arkadaşım bunun ayağını kırdı. galatasaray sözleşmeyi tazminatsız feshetme hakkına sahip olur mu?
 • 5 ekim 2016 günü espark'ın önünde gördüğüm futbolcu. normalde hiçbir ünlü kişiye gidip laf atmışlığım, fotoğraf çekilmişliğim yoktur ama kendisini görünce dayanamadım. "tarık sakın istanbul'a dönme, adamsın adam." dedim yanımdan geçerken. eliyle sağolasın der gibi bir işaret yapıp 34 plakalı cooper'ına bindi gitti.

  bence eskişehir'de kendisini gören herkes belirli aralıklarla eskişehirspor taraftarının kendisini ne kadar çok sevdiğini anlatırsa sene sonunda bu işi hallederiz. :(
 • kendisinin eskişehirspor ile anlaştığı yolunda haberler var medyada. umarım doğrudur. zaten satın almazlar, maaşının da anca 300 bin eurosunu falan verirler yine. ama kendisi o kadar gereksiz bir oyuncu ki, o bile yanımıza kardır.

  öte yandan bir takım kendisini neden ister, bilemiyorum. belki şey olabilir. hani takımların morali yükselsin diye özellikle hazırlık dönemlerinde zayıf rakiplerle oynar, onları bir güzel yenerler de motivasyonları artar. bence bu da öyle. tarık şimdi eskişehirspor antrenmanlarına çıkacak; o antrenmanlarda, çift kalelerde falan karşısında oynayacak her kanat oyuncusuna kendisini neymar gibi hissettirecek ve bu da oyuncunun moral motivasyonuna, dolayısıyla da takıma pozitif yansıyacak. işte kadro mühendisliği bu.
 • kendisinde bir gram şeref, haysiyet ve gurur varsa-ki hiç sanmıyorum-, sözleşmesini karşılıklı fesheder. bizim teknik ekipte de suç var, adam 4 senedir yatarak parasını alıyor, sen bunu takımla idmana çıkarıyorsun. ulan vereceksin başına özel hoca günde 10 saat idman yapacak it gibi koşturacaksın dağa ormana kampa götüreceksin tek başına. madem o sözleşmesi var diye yattığı yerden para kazanıyor, sen de sözleşmenin sahibi olarak hak ettiğini vereceksin. adam bi de şaka gibi şampiyonluk kutlamasına falan çıkıyor ya.