• 52
  https://twitter.com/...773879464841217?s=20

  uefa'nın almanya twitter sayfasında selçuk inan şapka ve tavşanla birlikte paylaşılmış.

  eyyy almanya, bu selçuk sihirbaz olsa çıkarmak için o tavşanı önce bir dürter şapkanın içinde sonra yavaş yavaş önündeki masaya totosunu dayar en sonunda da tam tavşanı çıkaracakken yere düşer iki elini yana açar faul bekler :(

  david copperfield kendini şapkaya sokar orada ters döner, yapmayın aklına sokmayın selçuk'u fatih hocamın kandırmayın gaassaraylıları :(
 • 54
  nereye yazacağımı bilmediğimden buraya yazıyorum. son zamanlarda bazı kişiler var tek amaçları etkileşim almak. “reklamın iyisi kötüsü olmaz, yeter ki fazla etkileşim alıp piyasada kalayım.” kafasında ki insanları el birliği ile meşhur ediyoruz resmen. bu kişiler bu tıklar sayesinde mahkemede verecekleri 3 kuruşu fazlasıyla kazanıyorlar sonradan. bunlardan hukuki yoldan sessiz sedasız hesap sorulur ve emin olun bunların hiç konuşulmaması kendilerine en büyük ceza olacaktır zaten. şimdi tek tek isim vermeye gerek yok,bu kişiler belli.kısaca;
  (bkz: stop making stupid people famous )
 • 55
  1940'lı yıllarda mao'ya 1789 yılında gerçekleşen fransız devrimi hakkında ne düşünüyorsun diye sormuşlar. sonuçlarını merakla bekliyorum diye cevap vermiş.

  sosyal medyanın zararlarını bugünlerde gördüğümüzü düşünenler yanılıyorlar. asıl toplumsal ve sportif zararları 10-20 yıl sonra ortaya çıkacak. belki daha geç. bir kaç fav, takipçi v.s. uğruna kendimize ne denli büyük zararlar verdiğimizi fark edeceğiz. çocuklarımızı uzak tutmanın bir yolunu bulmalıyız.
 • 56
  sağlıklı düşünebilmek için ihtiyaç hali dışında kullanılmaması gereken medya sistemi.

  bu sistemde gün boyunca kabadayılar,gangsterler,mafya bozuntuları övülüyor.

  dün söylenilen cümle bugün hiç söylenilmemiş gibi davranılıyor.

  bir ayıp veya kusur normal karşılatılmak istenildiği zaman "başkasıda bunu yaptı ona niye ses çıkarmıyorsunuz" deniliyor.

  yapılan yanlış unutulsun diye konuyla alakasız doğrular gün boyu gözler önüne defalarca getiriliyor.

  toplumda itibar sahibi kişilerin farklı zamanlarda kullandığı cümleler bugün söylenilmiş gibi bugünkü konuyla alakalıymış gibi algı yaratma amacıyla kullanılıyor.

  son tahlilde toplumsal değerlerin yok edildiği,ahlaki değerlerin olumsuz yönde değişkenliğine sebep olan vasat altı insanlarla dolu olduğu sistem.

  not; sağlıklı omurga sistemine sahip olanlara selamlar,sağlıksız olanlara da allah şifa versin.
 • 58
  her ne kadar bok çukuru olsa da, bizim gibi ana akım medyası 3 maymunu oynayan ülkeler için varlığı önemlidir.
  öncelikle karamsar bir entry yazacağım, canı sıkılan okumasın.
  kayseri şehir hastanesinde üroloji uzmanıyım, eşim de erciyes üniversitesinde enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji bölümünde doktor. yani eşimden dolayı olayın merkezindeyim.
  yaklaşık 1 hafta önce covid-19 ve ülkemizdeki seyir hakkında bir entry yazmıştım;
  (bkz: #2879887)
  bu zamanlarda hastalığın yönetim seyri avrupa'dan daha iyi görünüyordu, zaten bu entry'de de parantez açmış, yanıltılıyor olma ihtimalimizden bahsetmiştim.
  öncelikle 17.3.2019'da karantinadan kaçırılan kız haberleri düştü sosyal medyaya;

  https://twitter.com/.../1240007895992991744

  sosyal medya olmasa asla haberdar alamayacağımız şeyler. yahu karantinanın torpili mi olur amk. kafalara bak.
  dün, yani 18.3.2020'de ankara üniversitesinden uzm. dr. güle çınar hanımın ekibine yaptığı koordinasyon toplantısının gizli çekimleri düştü sosyal medyaya. artık 1000'leri konuşalım diyordu doktor hanım. paylaşılma tarzı suç olsa da bu suç kesinlikle doktor hanımın değildi. bugün kendisine özür diletildi. utanç verici. mide bulandırıcı olaylar.
  bugün söyle bir haber yayıldı;
  https://twitter.com/.../1240354308882935809
  bir emekli paşamızın covid-19 nedeniyle öldüğü iddiası. daha sonra bu iddia ana akım medya tarafından onaylandı;
  https://www.sozcu.com.tr/...-kesinlesti-5689088/
  sağlık bakanı ülkemizde 2 ölümden bahsediyor, birisi 89 yaşında, diğeri 61 yaşında erkek. herhalde paşanın vefatını sağlık bakanımıza iletmemişler, aşk olsun.
  bir hekim olarak, belki covid-19 hastalarını takip etmem istenecek. fakat bakanlık ne hekimlere ne de halka türkiyedeki salgın hakkında bilgi vermiyor. yayılım hızı, vakaların yaşı, durumu, cinsiyeti, ek sağlık sorunları vb konuların hiçbiri hakkında fikrimiz yok. neyle karşı karşıya olduğumuzu bilmiyoruz bile. şu saatten sonra verilere inanma ihtimalimiz de yok, maalesef sosyal medya sayesinde yalanları ortaya çıkıyor. yine bilime sırtımızı dayamak yerine, sırtımızı döndük. sonumuzun iyi olmayacağı aşikar.
  vakaların patlak noktasında umrecilerin olması ve ekonomik beklentiler saklanmasındaki temel sebep neden. evanjelist bir grup salgının şiddetlenmesine sebep olsaydı emin olun çığlık kopardı müslümanları kırıyorlar diye.*
  bu saatten sonra kimseye güvenmeden işimizi sağlama almak temel stratejimiz olmalı. ve görünen o ki yine en hızlı bilgiyi bu salgın esnasında hep sosyal medyadan alcağız maalesef.
 • 60
  çok iyi fırsat veriyor... eline klavyeyi alanın istediğini yazması, düşüncesini önemli sanması sayesinde insanlar duygularını aktarabiliyor ve çok çok kolay bir şekilde fikirlerini öğrenebiliyorsunuz. fatih hocanın covid-19 pozitif çıkması sonucu kimin insan, kimin dost, kimin düşman olduğu birkez daha görülüyor. özellikle twitterda gördüklerime inanamıyorum. ben bile 100’ün üstünde nefret dolu içerik gördüm. terim ailesi bu dönemde telefonla ve sosyal medyayla lütfen meşgul olmasınlar ve böyle haberleri, yorumları okumasınlar. burak akkul ve eşi gördükleri haberler, okudukları saçma sapan şeyler yüzünden daha da kötüleştiler. umarım en kısa sürede bütün hastalar iyileşir ve sağlıklarına kavuşurlar...

  #evdekal
 • 61
  bazı sosyal medya 'fenomen'leri görüyorum ellerinde kamera dışarı çıkıp yaşlıları uyarıyorlar güya, başlıklar yıkıldım :(, çok üzücü :( filan oluyor genelde.o insanların dışarıda bulunması tabiki yanlış ama aynı' fenomen' elinde kamera olmasa çıkıp bu davranışı gösterir miydi? hiç sanmıyorum. bu işlerden bile prim kasma peşinde olan insanları barındıran yeni nesil medya.
  edit:bahsettiğim durumların bi örneği (bkz: #2888114)
 • 62
  galatasaray taraftarının fazla ciddiye aldığı mecra. dönüp dolaşıp ekşi sözlük, twitter, facebook ya da antu'da yazılan abuk subuk şeylere ne diye bu derece takılıyoruz ben hiçbir anlam veremiyorum. kimseye zorla bir şey söyletemeyiz ya da zorla sosyal medya paylaşımlarına mani olamayız, hukuken yapılması gereken bir şey varsa da en başta kulübümüz harekete geçer zaten. biz bu saçmalıkları niye buraya taşıyıp ciddi ciddi yorum yapıyor, bir de üzerine sinirimizi yıpratıyoruz?
 • 63
  türk halkının asla beceremediği ve beceremeyeceği şeydir. muhakkak diğer ülkelerde de muhtelif örnekler vardır, ancak bizim ülkemiz bu fesatlık ile hiçbir zaman bir yerlere gelemez.

  https://twitter.com/...&src=trend_click

  şu linke tıklayın da ülke insanları ne denli zeka seviyesinde bir görün. kusura bakmayın, bu teknoloji bizim insanımızın içindeki gerçek fikirleri, bilinçaltında yatanları rahat rahat anonim ve gerçek dışı hesaplarda yansıtmasına sebep oldu. dünya ile entegrasyon ve hem ekonomik, hem sosyal, hem duygusal ilişki kurmak için geliştirilen bir icadın, bu denli pislik bir amaca hizmet etmesini ben kaldıramıyorum.

  oturun ve bir düşünün, bu kadar ahlaksız insanlarla mı dolu bu ülke?

  tunç üner denen dengesiz adamın kuyuya attığı bir taşın, kırk akıllı tarafından çıkarılamayıp, akabinde bütün ülke salaklarını etrafına toplaması ile yepyeni bir kaosumuz oldu, hayırlı olsun.

  kovid movid bir şekilde halledilir de, beyinlerdeki bu virüsün, irinin akıp kaybolması için nasıl bir çare bulacağız, hiçbir fikrim ve ümidim yok.
 • 64
  insanların hayatlarını adamaya başladığı sanal mecra.

  kötü bir şey olur, sosyal medyadan tepki gösterilir. iyi bir şey olur, sosyal medyadan tebrik edilir. birisi hastalanır sosyal medyadan mesaj yayınlanır. daha çok sayarız böyle örnek.

  bunlar sorun değil ancak herkesin, özellikle belli bir yaşı geçmiş kesimin, kendi yaptığımız gibi sosyal medyayı hayatlarının merkezine koymasını istiyoruz.

  fatih terim, neden sosyal medya hesabından mustafa cengiz'e geçmiş olsun dileklerini iletmemiş? yahu adamın aklına sosyal medya mı geliyor.

  sosyal medya üzerinden geçmiş olsun demediği için başkanla hoca arasında soğukluk olabilirmiş, hoca saygısızlık yapmış. bak ya. nereden biliyorsun arayarak geçmiş olsun demediğini?
 • 65
  hangi başlığa yazacağımı bilemediğim için en uygun başlığın burası olduğunu düşündüm.
  malum kulübümüz akıllı telefonlar için yeni uygulama çıkardı ve henüz türkiye'de kullanıma açılmadı.
  yurt dışında olanlar uygulamayı indirdi ve güzel antrenman görüntüleri olduğunu söyleniyor. muhtemelen daha da kaliteli içerikler olacaktır.
  ama bizim geri zekalı bazı taraftar hesapları paylaşılan ilk videoları indirdiler ve instagram, twitter gibi mecralara yüklediler.
  e be geri zekalı arkadaşlar, kulüp maddi gelir sağlamak için o uygulamayı çıkardı ve siz 300-500 beğeni&rt almak için videoları paylaşıyorsunuz.
  muhtemelen telif atılacaktır ama kendine taraftar hesabı diyen bu sorumsuzların artık akıllanması gerekiyor.
  bu arada imkanı olan herkesin uygulamayı indirip yıllık üye olması kulübümüze katkı sağlayacaktır. sadece üyelik ücreti olarak bakmayın, reklam geliri de gelecektir.