• 2301
  bitmek üzere olan ara transfer döneminde* iyi ve kötü yaptığı şeyler olan başkanımız. abartmaya gerek bir hareketi yoktur. günün sonunda beklenen transferi yapmış lakin çok övündüğü mali disiplin prensibini de kaldırıp çöpe atmıştır. o zaman gomis niye gitti? hadi gomis gitti, bu transfer neden çok daha önce yapılmadı.
 • 2306
  aynen en son hükumetle bir olup başakşehir'i şampiyon yapacak olan başkandı. şimdi bunu söyleyen kişiler transferlere seviniyor, adama da yapması gerekeni yaptı hatta geç yaptı diye vurmaya devam ediyorlar.

  umarım kendisi takılmaz böyle şeylere. bu adamın ahı alındı. bugün maicon'un da ahı alındı. ben uhrevi şeylere inanmam ama karmanın çalıştığını çok gördüm. bunlar döner götümüzde patlar arkadaşlar. herkes aldığı ahları geri versin, payına düşeni yapsın özür dilesin.
 • 2309
  kendisini bende eleştirmiştim. ancak, son 2 gün yaptığı ve muhtemelen yapacağı * transferinden sonra yiğidi öldür hakkını yeme demişler. eleştirdiğimiz gibi övmesini de bilecek kadar aklı başındayız çok şükür. yalnız naçizane önerim biraz daha profesyonel kişilerle çalışması. malum 28 gün boyunca forvet diye diye kanser olduk.
 • 2313
  çok iyi başkan. ünal aysal'dan sonra sahiplendiğim, bizi yönetmesini istediğim ilk ve tek kişi. ünal aysal'dan önce de bir tek adnan polat "ilk geldiğinde" hype'lanmıştım. daha öncesi faruk süren zaten.

  kendisi özhan canaydın gibi centilmen olup, aynı zamanda ünal aysal gibi bizi heyecanlandırabilir. ayrıca ekonomimizi hiç kimsenin beceremediği gibi düzeltebilir. bu sinyalleri veriyor. biz de bundan sonraki başkanlar için inşallah mustafa cengiz gibi olur deriz, diğer herkesi unuturuz.

  yanındayız başkan, hatalarını minimize ettiğin, işi bilenlerle çalıştığın sürece gücümüz yettiğince seni korumaya çalışacağız. sen galatasaray'ı sahipsiz bırakma, biz de seni... bu güzel dönem de istikrarlı ilerlemezse hiç umudum kalmayacak çünkü
 • 2315
  adam once imkansizi basarip , uefa'dan ceza almamizi engelledi. tum avrupa soka girdi, bizim nasil ceza almadigimizi sorguladilar. sirf bu bile kendisini en basarili galatasaray baskanlari arasinda anmaya yetebilirdi, sampiyonlar liginden gelen parayi hepimiz biliyoruz.

  simdi de sattigimizdan fazlasini alamadigimiz sezonda, kulubu zarara sokmadan nagatomo, emre akbaba, diagne, marcao, luyindama*, mitroglu*, onyekuru*, ndiaye* transferlerini bitirdi, ustune 4.5 milyon euro da para kaldi. serdar'i da katarsak arti 7 milyon euro. * sattigi adamlar ise , alti ay once kimsenin duymadigi ozan kabak, rezalet bir yarim sezon geciren 28 yasindaki rodrigues, 32 yasindaki gomis, bedavaya gonderebilir miyiz diye sorguladigimiz cavanda ve carole. satarken bu kadar basarili bir yonetim hatirlamiyorum yazmistim, bir hafta once. 1 subat 2019 gunu bunu tekrarliyorum.

  son olarak fatih terim'e ve vizyonsuz taraftara ragmen ozan kabak'i satip, hemen hemen ayni paraya luyindama *, marcao * ikilisinin alinmasina olanak saglamasi da ayrica uzerinde konusmamiz gereken bir basaridir. cunku fatih terim, ozan'in gitmesini istemedim dedikten sonra yonetime hakaretler edenler, su anda marcao-luyindama ikilisini izlemek icin sabirsizlaniyor.

  sonuna kadar arkandayiz baskanim, finansal ve sportif acidan bu kadar basarili baska bir yonetim hatirlamiyorum. bildigin yoldan sasma.
 • 2318
  son birkaç saattir transfer yaptığı için övülen başkan. kulübü kara geçirirken sövülen başkan diagne'yi getirince deli gibi övülmeye başlandı. oldukça sığ ve kültürsüz saatlerden geçiyoruz. hazır ortam bu kadar sığ iken ben de iki çift laf edeyim. *

  evet beyler geçen gün istifa isteyenleri şöyle sağa alalım. güzelce tek sıra oluşturun bakalım, heh on numara oldu. siz bundan sonra sadece sahadaki futbolu konuşacaksınız. bırakın büyükleriniz kulüp yönetimini değerlendirsin. herkes çapına göre konuşacak bundan sonra. *

  evet bittiyse dağılabilirsiniz.
 • 2319
  eleştirilmeyi hak edecek çok yönü vardır. hataları söylenmelidir ki daha iyi olsun. ama can sıkıcı olan eleştirilerin hakaret seviyesine varması ve kendisini eleştirenlerin bir yandan da galatasaray'ın taşınmazlarını peşkeş çeken dursun özbek'e güzelleme yapması. sosyal medyada bile isteye bunu yapan satılmışlar olduğu gibi bunların gazına gelenler de hayli fazla. fatih terim'in 1 şubat'a kadar yönetime süre isediği açıklamalarının gecesinde burada bile yönetimin terim'i sabote etmeye çalıştığına dair deli zırvası senaryolar popüler oldu. cengiz güzel bir kadro kursa da şanslı olduğunu düşünüyorum. eğer ikinci yarının başında bir puan kaybı gelse şu an yapılan transferlerin gaz almaktan başka anlamı kalmayacaktı. bu yüzden transfer konusundaki plansızlığı eleştiriyi sonuna kadar hak ediyor. ama bazı eleştirilerin kalitesine bakınca bu türden gerizekalı bir kitlenin yaptığı her türlü eleştiriye karşı kendisini savunurum.
 • 2322
  * kendisi zor bir zamanda taşın altına elini koydu
  * 20 ocak 2017'den 17-18 sezonu sonuna kadar fatih hoca ve teknik ekiple çok uyumlu çalıştı
  * düzenli ödemeler konusunda çalışarak kaynak yarattı
  * kazanılan şampiyonluk ve mayıs ayındaki seçimle taraftarın güvenini iyice perçinledi
  * uefa nezlinde çok tercih edilebilir bir ceza almamızı sağladı, bu hareket belki de bizim geleceğimizi kurtardı
  * sonra ne olduysa yazın oldu, gomis gidişi sonrası istenilen forvet transferleri "yapılacak" denmesine rağmen yapılmadı
  * taraftar ve teknik ekip çok zor durumda bırakıldı
  * 18-19 sezonunda tarihimizin en kolay şampiyonlar ligi sezonunda belki de bu nedenle gruptan çıkamadık
  * tff ve diğer kulüplere karşı hocayı çoğunlukla yalnız bıraktı, göte göt diyemedi
  * mali açıdan ise çok uzun zaman sonra, kuşlar yine zarar açıklarken bize aldığı aksiyonlar ve çalışması ile kar ettirdi
  * devre arası hatalarımızı düzelteceğiz diyerek yüreklere su serpti
  * devre arası başladı, ve hoca kalacak demesine karşın ozan'ı sattı, gitmesine onay verilen garry ile yolları ayırdı
  * rezil bir bariyer açıklaması yayınlandı ve adeta taraftarlarla ipler kopma noktasına geldi
  * 26 ocak 2019 göztepe galatasaray maçı sonrası fatih terim tarafından ciddi şekilde eleştirildi
  * sonra basında, taraftarlar arasında ve sosyal medyada iyice curcuna koptu, eleştirilerin dozajı gittikçe arttı
  * fatih terimle aralarının çok bozuk olduğu yazıldı çizildi
  * bu kara tablo ise 27 ocak pazarı 28 ocak pazartesi bağlayan gece atılan twit'le biraz olsun dağıtıldı
  https://twitter.com/.../1089662913713975296
  * sonrasında ise transferin son günlerinde, hepimizi çok sevindiren hamleler ardı ardına geldi

  elimden geldiğince ve hatırladığım kadarıyla kronolojik olarak gördüklerimi yorumsuz şekilde aktarmaya çalıştım.
  ben başkanı çok seviyorum.
  ama 31 ağustos günü kendisine adeta küsmüştüm.
  fakat geç gelen bu hamleler ile gönlümü aldı benimle beraber bir çok tarafarın.
  hala kızgın olanlar var mı kendisine?
  hem de gırla...

  artık nacizane tavsiyem, ileri bakmamız gerektiği.
  eğer ki yönetim ve başkan;

  eski hatalarından ders alır
  fatih hoca ile uyumlu çalışır*
  bizi itin köpeğin laflarından sonra olması gerektiği gibi duruşla savunur
  fatih terim-ünal aysal zamanındaki ego savaşlarına girmez
  finansal açıdan bu şekilde dikkatli adım atmaya devam ederse,

  spoiler gibi olacak ama, faruk süren dönemi gibi bir döneme hazır olun derim.
  başkanım, lütfen camianın 2013 yılının eylül ayında düştüğü duruma karşı her zaman hazırlıklı olun.
  asla bunun olmasına müsade etmeyin, fatih hoca'ya sadece floryaya konstantre olmasını sağlayacak çalışma ortamını verin.

  böyle yaparsanız ne mi olur?
  bundan 100 yıl sonra bile, ilk avrupa kupasını süren, 2.yi ise cengiz döneminde kazanmıştık diye anılırsınız.

  size inanıyoruz.
 • 2324
  kendisi kulübü kara geçirmekten ziyade, borç ve alacak farkını %19 küçültüğü için başarılıdır. ilki yanıltıcı olabilir ama ikincisi öyle değil. her ne kadar %19 borç ve alacak farkını azaltıysa da bu da doğru bir oran değildir. çünkü oyuncu maaşlarının söylendiği gibi günü gününe ödendiğini düşünmüyorum. ama en azından bu oran en kötü %15 olabilir. birde oyuncuların maaşlarının ödendiğini söylediğinde bunu doğru kabul etmeyin. bu konu üzerinden de kendisine yalancı demeyin.
 • 2325
  taraftarlığın bizatihi kendisi duygusal bir iştir. mustafa cengiz’e dün kızanların bugün alkışlaması çok doğaldır. bugün, dün kızdığı halde şimdi alkışlayanları eleştirenler de yarın kızacaklar sonra sevinecekler vs. taraftarlık bir his meselesi çünkü. aşk meselesi. mustafa cengiz, transfer dönemlerinin son gününe kadar süreci, iletişimi çok kötü yönetmiş ama sonunu iyi bitirmiş başkanımızdır.