• 1
  fenerbahçeli şirket. ali koç fenerbahçe başkanı seçilir ve yüklü miktarda parayı kulübe hibe ederse, galatasaray maç günleri bu şirkete ait markalara atış serbesttir.

  düşünün televizyon alıyorsunuz parası fenere, çikolata alıyorsunuz parası fenere, araba alıyorsunuz zekatı fenere.

  koç grubu gelecek tepkileri ve itibar kaybını göze almalı.

  edit: fenerli sirkettir. aslan payı hep fenere gider. gs ve bjkye afedersiniz arada kemik atarlar.
 • 6
  kapitalist sistemde hic bir takima ekstra matki saglamayacak sirkettir.

  yapmayin beyler toplum olarak zaten bir olguyu protesto edebilen kesime sahip degiliz de bindigi dali hic bir kapitalist kesmez.

  destek verebilirler eyvallah ama bu demek degildir ki diger takimlara cephe alacaklar.

  oyleyse bizimde sabanci ailesini bunyeye katmamiz gerek. kusura bakmayin da bizim zenginler yan gelip yatarlarken fenerbahceli zenginler surekli destek pesindeler.
 • 7
  güncel döviz kuru ve faiz oranları karşısında karşılıksız yardımları afedersiniz babayı yapacak holdingtir.

  millet patır patır borç yapılandırması dileniyor reisten. yıldız holding, ferit şahenk falan sanıyor musunuz ki çok rahatlar?

  bir haftaya çakılırlar valla. öyle basketbola da benzemez bu işler, 15 milyon dolar vereyim de bir sezonu kurtarayım falan. üç tane oyuncu alıyor zaten 10 milyon euro maaş, nereye sahibi falan oluyor?

  usulüne, kılıfına uygun şekilde, piyasa rayiç bedellerinin üzerinde rakamlarla sponsorluklar elbette olabilir tabi. sonuçta beko, barcelona'ya da sponsor. ancak abarttığınız gibi 50 milyonlar, 150 milyonlar falan olmaz.

  50 milyon euro'yu verdiklerini gören tayyip zaten bunların kendisine sponsoru olsun ister aq.
 • 10
  ali koç'un seçim sürecinde yaptığı konuşmalardan dikkatimi çeken iki konu vardı. birincisi tüm konuşmalarında şeffaflıktan bahsederken seçilmesi halinde kulübe vereceği para miktarını açıklamadı. beklenildiği gibi yüksek olmayacaktır. ikincisi ise dün söylediği veri analizini kullanmıyoruz eleştirisi. girişimci ekosisteminde yer alan figürler ciddi şekilde e-spor alanında faaliyette bulunmaktalar. burdaki verinin çok daha üzerinde bir alışkanlıklar zincirini içeren veriyi toplama yeteneğine futbol kulüpleri sahip. günümüzün petrolü olan veriyi ve olan biteni yorumlayınca fenerbahçe başkanlığına olan bu isteği sadece sevgiye bağlamak gerekmediğini düşünenlerdenim. seçilmesi halinde özellikle taraftarları bağlama adına çeşitli yeni mobil uygulamalar ve farklı şirketlerle ortak kampanyalar göreceğiz. bunu şimdiden bir kenara not düşeyim. sözün özü bu alana olan sevgisi boşuna olmayan holdingdir. yakında beşiktaş için de benzer süreci göreceğimizi düşünüyorum, fikret orman'ın başkanlık ömrü öyle pek de uzun olamayacaktır.
 • 11
  bugünden itibaren kendilerine ait herhangi bir ürüne ya da hizmete tek kuruş harcamayacağım oluşumdur. ha çok da umrunda olmaz adamların. zira perakende sektöründen bayadır uzaklar.

  ekleme:

  --- alıntı ---
  hz. ibrahim'i içine atmak için nemrut o güne kadar görülmemiş büyüklükte bir ateş yaktırmış.

  olacakları izleyen insanlar bir karıncanın ağzında su damlası ile ateşe doğru gittiğini görünce karıncaya "ne yapmaya çalışıyorsun" diye sormuşlar. karınca "ateşi söndürmeye gidiyorum" demiş. insanlar "ağzındaki bir damla su ile bu koca ateşi nasıl söndüreceksin" diye gülmüşler.

  karınca cevap vermiş "evet, belki söndürmez ama maksat safımız belli olsun".

  --- alıntı ---

  kola döküp, portakal yakmıyoruz. maksat safımız belli olsun.
 • 12
  türk ekonomisinin % 10'unun kontrol eden grup. koç grubu ürünlerinden nereye nasıl kaçacaksınız merak eiyorum. koç'tan kaçıyorsanız daha bunun doğuş'u var, ülker'i var, allah herkese sağlık versin acıbadem'i var nereye bakarsanız bakın büyük şirketlerin ürünleri var ve hemen hemen hepsinin sahipleri fenerli.
 • 17
  koç'tan ve markalarından vazgeçmek kendi yaşam standartını düşürmek demektir. arkadaşlar bu kadar kendinizi kasmayın yahu, alt tarafı dandik bir oyun için de kendinizi bu kadar yormayın. ali koç gelmiş, ferit şahenk gelmiş, ne olacak, galatasaray türk sporundan mı silinecek? sen işleri doğru yaptığın, başarı için uğraştığın sürece senin kadar uğraşan varsa en kötü burun farkıyla kaybedersin. fenerbahçe'nin koç yokken de bizden maddi anlamda fersah fersah üstün olduğu 2000-2010 arası dönem oldu, şampiyonluk sayıları kaç, yine 4-3. ki o dönem galatasaray'ın başında da fatih terim gibi bir türk futbolunun bug'ı yoktu. adamın amatör branşlara getireceği en büyük yenilik de zaten iyi olan fenerbahçe'yi daha iyi yapmak olur. oralarda zaten yetişemiyoruz ya da yetişmek için ekstra çaba göstermiyoruz ki fener'e. en nihayetinde işi yine kimin daha çok çalıştığı, daha çok istediği belirleyecektir. tek derdiniz futbolsa orada da başımızda türk futbolunun koç'u olduğunu düşünürsek çok da telaşeye, ani hareketlere gerek olmadığı kanaatindeyim. bundan sonra oturun, keyfinize bakın. bakalım aziz yıldırım'ı başarısız yapan gerçekten kendisi miymiş, yoksa terim'le-avrupa şampiyonu galatasaray'la aynı döneme denk gelmek fenerbahçe'nin mi kısmetsizliğiymiş.
 • 20
  tüh, tam da ferrari alacakken oldu mu bu!
  değerli kardeşlerim bu adamlar zaten senin benim kullandığım üründen ziyade büyük şirketlere çalışan büyük bir şirket. yani seni ilgilendiren kısım budget kullanmazsın, fiat almazsın, opete uğramazsın, esnafsan yapı kredi ile çalışmazsın. ama geri kalanın çoğu zaten ilgilendirmiyor ki normal vatandaşı. hep aracılığıyla iş yapan markalar, en azından çoğu o şekilde.
 • 22
  sözlükte boykotu çocukça ve toyca bir hareket sanan, hatta vatan hainliği tarzı bir şey sanan, hatta boykotun ne olduğunu dahi bilmeyen sürüyle yazar olduğunu üzülerek görmemizin müsebbibi. zaten müşterisi olmadığım için boykot etmem sözkonusu değil kendilerini.

  toplumsal bilinç düzeyimiz itibarıyla serbest piyasa ekonomisini ve nimetlerini hak ettiğimizi söylemek zor. devletin her alışverişimiz için bize önceden belirlediği üreticiyi gösterip "şundan al" demesini hak ediyoruz daha ziyade.
 • 24
  içerisinde binlerce galatasaraylı barındıran holding. kısacası saçma sapan kola dökmeli, portakal soymalı protestolardan bir farkı yok bu boykot kararının.
  ayrıca öyle ali koç istedi diye fenerbahçe'ye para muslukları açılacak mi zannediyorsunuz? holding'in başkanı ömer koç ve fahri başkanı rahmi koc izin verir mi sizce?