• 124
  ortamlarda atatürkçü, 15 temmuz etkinliklerinde en önde ak partili olan holding. burda sırf bir reklam için atatürk’ü ne için kullandıkları ise malumunuz. bunların vatanı, milleti, bayrağı, dini; ‘’para’’dır.

  atatürkçü olmak fiat, ford’u, italya ve amerikadan getirip satmak, karını aldıktan sonra dövizi yurtdışına götürmek değil, kendi arabanı üretip, onlata satabilmektir. hiç ticari risk almadan atatürkçülük narası atmak komik geliyor bana. 100 yıldır ülkenin en zengin ailesi neredeyse, bu ülke onlara çok verdi, ancak onlar ancak reklamın iyisini yaptılar.
 • 130
  gün gelir türkçe olimpiyatlarına destek olurlar,
  gün gelir en büyük atatürkçü olurlar,
  gün gelir fettullahçıları kulübe üye yapıp halı saha maçı yaparlar,
  gün gelir fettullahçılık konusunda başkalarına ders verirler,*
  gün gelir kadın aktivisti olurlar,
  gün gelir tüm trolleri ile birlikte hande sümertaş'ı linç ederler,

  çünkü paranın yüzü tatlıdır. para neredeyse yüzlerini oraya dönerler.
 • 143
  sanılanın aksine , gelecekte , en büyük hisseye sahip olacak , vehbi koçtan
  itibaren 3. jenerasyondan üyesinin açık farkla
  bir galatasaraylı olacağı türkiyenin en büyük holdingi..

  bu kişi rahmetli suna kıraç’ın kızı ipek kıraçtır ve aynı zamanda ayrı bir holdinge sahip babası inan kıraçın da tek varisidir.

  ali koçun fenerle kafayı bozmuş olması
  aklı başında aile bireylerini sevindirdiği tahmin edilmekte.
  sattığı koç hisseleri ve temettü gelirlerini fenere akıtmaktadır.
  ama bir yandanda koç holdingteki ağırlığı ve hissesi azalmaktadır ki bu holdingin sağlığı açısından da yararlıdır.

  bunun yanısıra koç holding aile anayasası ile yönetilmektedir ve koç holdingin fenere akıttığı dolaylı gelirlerin , ali koç’un temettü gelirlerinden kesileceği malumdur.
  vehbi koç ve suna kıraç bu sorumsuzlukların holdinge zarar vermesinin önlemini çoktan almışlardır.

  özetle , ali koç eşittir koç holding doğru değildir, ilerki on yıllarda ibrenin bu açıdan
  galatasaray lehine dönme ihtimali çok daha fazladır.
 • 93
  eksisozlukten bir yazı.

  --- alıntı ---

  koç holding’i boykotla zarara uğratabileceğini sanan ergen kekoları hırslandırır.

  --- alıntı ---

  gerekli adımlar atıldığı taktirde her zamankinden daha hazırım kendilerini boykota.

  ergen 30 yaşında bir keko olarak;

  1- eşimle birlikte aylık 700 tllik yakıt alıyoruz (artık opetten almayacağım)
  2- evime aylık marketlerden 400-500 liralık alışveriş yapıyorum. (migros ve şok'a girmeyeceğim) a101-bim neyime yetmiyor. (edit: migrosa gidebiliyormusuz 4-5 arkadaş yazdı sağolsunlar)
  3- evime sek,tat,maret ürünü sokmayacağım.
  4- kredi kartım zaten worldcard değil. (denizbank gsbonus kullanıyorum)

  belki zarara uğratamam ama geldiği makamların, yaptığı konuşmaların farkında olmayan ali koç gibi firma sahipleri olduğu sürece bu firmalara para kazandirmayacagim.
 • 140
  %20 ye yakın hissesi divan kurulu üyemiz inan kıraç ve genel kurul üyemiz ipek kıraç'ta bulunan holdingtir. sayın inan kıraç' ın koç holdinge faydası şüphesiz ali koç'un çok çok üstündedir. yanlış anlaşılmasın inan bey ve ipek hanım çok değerli insanlardır fakat ali koç gibi fanatik olmadıkları da aşikar. ben en azından çıkıp iki kelime etmelerini beklerdim ama görünen o ki hiçbir şekilde konuya dahil olmak istemiyorlar.
 • 257
  türkiye'nin kangreni olan holding.
  ibrahim'e su taşıyan karınca misali, 50 kuruşluk bir ürünü olsa bile almayacağım ve o 50 kurusu onların cebine sokmayacağım. kendimce safim belli olacak. 50 kuruş eksik kazanmaları için her şeyi yapacagim. isterse dünyanın en buyuk holdingi olsun, dünyanın en büyük ekonomiye yon veren ailesi olsun gram umrumda değil. ben kendi üstüme düşeni yapayım ve içim rahat etsin, o bana yeter.
 • 119
  sevgisi paraya, reklama ve vahşi kapitalizme olan holding. menfaat ne üzerinden sağlanacaksa sevgi oraya kayar.

  holdingler kişileri sevmez. atatürk sevgisi çok büyük olan binlerce çalışanı olabilir ama kararlar sevgiye göre değil paraya göre alınır, reklamlar da para için yaptırılır.

  sabancılar da 10 kasım için video yapmış.

  ikisinin de videolarını izledim gözlerim doldu o ayrı ama hiçbir zaman samimi bulmuyorum.

  her sene 1 dakilalık videolar yerine ülkenin atatürk ilke inkilaplarından sapmaması için çalışmalar, duruş ve davranışlar bekliyoruz bu milyarlık güçlerden.

  örnek olarak; doğuş grubu 10 kasım'da veya milli bayramlarda video çekince değil, ntv adlı kanalını tamamen kendi iradesiyle ve anayasanın 28.maddesi olan basın özgürlüğüne uygun yönettiğinde benim için atatürkçüdür, atatürk ü gerçekten seviyor demektir.
 • 197
  fenerbahçe başkanı ali koç’un ailesine ait şirketler grubu.

  ali koç galatasaray’a karşı ülkenin en büyük holding’in bütün gücünü kullanabiliyor.
  futbol kulüpleri, tv, medya, twitter örgütleri ve bein’e reklam ve sponsorluk.
  diğer kulüp başkanları, tff çalışanları ve yakınları ile ticari ilişkiler ne ararsan var.

  galatasaray taraftarı bu holdinge bol bol para kazandırmaya devam edin.
  sizin paranızla galatasaray’a zarar vermek ali koç’a başka bir zevk yaşatıyor.
 • 91
  türkiye'nin en karanlık ailesinin yönettiği holding. vehbi koç cumhuriyetin ilk yıllarında meclis katibi iken donemin bakanları ile kurduğu kirli ilişkiler ile zenginleşmiştir. koç holding olarak yabancı motor şirketlerinin türkiye temsilciliklerini almışlardır. siyasi görüş olarak uyuşmasam da türkiye için çabalayan necmettin erbakan'ın almanya'dan gelip kurduğu gümüş motor fabrikasını piyasaya zararına yabancı motorları sokarak batırmışlardır. koç holding ceosu olan nahum türkiye'nin kendi otomobilini yapması gündeme gelince abd ağzıyla türkiye tarım ülkesi sanayi yapmasına gerek yok diyerek köstek olmuştur. türkiye'nin ilerlemesini kendi menfaatlerinin gerisine koyan bu aile günümüzde atatürkçülük oynamaktadır. ailenin bir oğlu fenerbahçe kulübünün başkanı iken ailenin damadı galatasaray'ımızı karıştırmakla meşgul olmaktadır.
  kaynak: "mühendis ve makina dergisi 166.sayı(1971)"

  düzenleme: kaynak ekleme.
 • 200
  arkadaş benim kendi çapımda şirketim var.
  opet geliyor şöyle iyiyiz böyle iyiyiz anlatıyor duruyor ben her seferinde ali koç’a para kazandıracağıma elektrikli araba alırım diyorum. petrol ofisi var shell var mis gibi.

  şirkete ticari araba alınacak aman efendim doblo alalım ford alalım piyasaya bunlar hakim diye fiyatlar geliyor. opel’in toyota’nın iveco’nun yapmadığı neyi yapıyor lan o doblo ya da transit diyorum içerisinde koç olmayan bir şey alın diyor konuyu kapatıyorum.

  artık çalışan arkadaşlarında kafalarına yerleşti benim şirketimde koç kullanılmaz. bunu benimsetmek çok zor değil.

  son olarak hatırlatalım siz koçsanız biz çobanız.

  ekleme : yıllardır aynı kafadan bir türlü kurtulamadık "koç'u boykot ederek batıramazsınız" evet arkadaşlar ben opet'den yakt almayınca koç'un ağladığını düşünüyorum eminim nakkaştepe'de bayraklar yarıya indiriliyordur. gerçekten motivasyonumun bu olduğunu mu düşünüyorsunuz ? benim param koç'a gitmesin kim neyi aktarıyorsa aktarsın. bundan 10 yıl sonra koç'un fb'nin arka kapası olduğu fikri ülkenin %20'sinin kafasına kazılsa benim için yeterli. o nedenle işin ucundan tutmayan insanların en azından "koç'a bir şey olmaz" entryleri yazmayarak gölge etmemesini rica ediyorum.
 • 56
  fenerbahçe başkanının hissedarı olduğu holding. son zamanlarda ülkede katma değer yüksek yerli sanayi yok deniyor ya... işte onun nedeni dönemin ithal ikameci politikaları ile imtiyaz üzerine imtiyaz alıp üç kuruşluk alt teknoloji ürünü malını en üst teknolojinin küresel piyasalardaki fiyatının da üstüne satan koç gibi tekelci komprador burjuvazidir. türkiye'nin geri kalmışlığında büyük bir payı vardır. bu aileyi seküler diye övenle "alnı secdeliden zarar gelmez" diyen zihniyet aynı geri kalmışlığın aynı kokuşmuşluğun ürünüdür.
 • 260
  kurucusu vehbi koç'un 12 eylül darbesi sonrası kenan evren'e yazdığı mektuba aşağıdaki linkten ulaşılabilir.
  https://haber.sol.org.tr/...nize-amadeyim-247389

  örgütlü işçi sınıfının yok edilmesinde ve öncesinde darbeye giden yolda kurum olarak aldıkları pozisyon da hiç şaşırtıcı değil. türkiye'nin günümüzdeki sosyolojik ve ideolojik karanlığının en büyük pay sahipleri, atatürk ve devrimlerininin yılmaz savunucusu şeklinde davranmaktan utanmıyor.

  meclis çatısı tamirinden "tribünden atlayarak taraftara saldıran kasaba burjuvalığına" uzanan yoldur koç holding.

  erol toy'un imparator kitabını herkes okumalı.

  edit: asil çelik olayını yazmadım, onu da üşenmezsem başka bir entryde yazarım.
 • 131
  atatürk'ün sanayi devrimine darbe vurmuş suç ortaklarından biridir. kendi öz kaynaklarıyla üretmeyi amaçlayarak oluşturulmuş yerli sanayiyi montaj sanayine döndürmüşlerdir. üstelik bu yapılırken ağır vergilerle serbest ticaret engellenerek dış yatırımların önü kesilmiş ve rekabetçi ortam yok edilerek tekel oluşturulmuştur. oluşan bu tekel ortamı da çok kalitesiz ürünlerin türk halkına çok pahalıya satılmasına sebep olmuştur.

  bunlara izin veren hükümetler ve bu holdingler atatürk düşmanlarından bile daha alt seviyededirler. aradaki fark münafıkla kafir arasındaki fark gibidir. biri en azından içindeki neyse söyler. diğeri bir de mirası üzerinden prim yapıp para kazanmaya devam eder.
 • 242
  önceden boykot ne işe yarar diye düşünürdüm ancak sonra anladım ki bu hayatta bir duruş şeklidir. değerli galatasaray ailesini tabi ki boykota zorlamıyorum veya koç holding ürünü kullanan vatan haini değil benim gözümde. ancak yaklaşık 30 milyon aracın kayıtlı olduğu ülkemizde sarı mavi benzin istasyonuna gitmeyen 500 bin kişi ve aylık ortalama 3000 tl yakıt tüketimleri olsa farklı şeyler konuşuyor olabiliriz. şimdi rezil de olmak istemiyorum, hesaplayınca yılda 18 milyar tl’ye tekabul eden bir durumla karşılaştım :d hatam vardır elbet, çok parasında değilim işin özü, naçizane bi tavrımız olabilir ilgili holdinge karşı. yoksa boykotla batıracaz diye bir şey savunmuyorum.

  edit: yaklaşık 6 yıl önce yazdığım entry’i de kendime kızmak için ekliyorum.

  (bkz: #2436203)

  düşüncelerim tamamen tersine döndü. gerçekten sadece duruşuma dikkat etmeye çalışıyorum.
 • 121
  atatürkçülüğü türkçe olimpiyatları’na sponsor olarak hakikaten epey bir farklı yaşıyorlar.

  lakin biz halk olarak hangi kafayı yaşıyoruz onu bilemiyorum.

  sermayenin herhangi bir ideolojiye bağlı olmak gibi bir derdinin olamayacağını, sömürüsünü devam ettirmek adına türlü şekillere girebileceğini unutmamak gerekiyor.

  aşağıdaki bağlantıda gördüğünüzdür koç holding, fazlası değil.
  https://twitter.com/.../1274687606492729349
 • 196
  --- alıntı ---

  ak parti döneminin en fazla yaradığı grup bence koç grubu. bunun söyleyebilmemin nedeni çok basit. bugün türkiye’nin en büyük şirketi hangisi?
  tüpraş. hem de ne büyüklük. en yakın rakibi star rafineri’nin 2,5 katı. en yakın sanayi şirketi otosan ford’un 3 katı.

  koç grubunun 2023 yılı ilk dokuz aylık gelirleri 880 milyar. bunun yarıya yakını, 382 milyarı tüpraş’tan elde edilen gelir.

  üstelik tüpraş yapısı itibarıyla bir tür iltizam. peki tüpraş’ı koç grubu devlet’ten hangi iktidar zamanında aldı? tabii ki, akp. yani bir tüpraş satışı ile ak parti iktidarı koç grubunu neredeyse yarı yarıya büyüttü.

  akp iktidarı sırasında ford’un, tofaş’ın büyüme hızlarına da bir göz atarsanız iktidarın koç grubu ile bir derdi olmadığını, koç grubunun da iktidardan şikayetçi olacak bir hali olmadığı görürsünüz.

  haa, koç grubunun ülker ile birlikte aldığı ankara istanbul otoyolunun özelleştirme ihalesini iktidar iptal etti ama bu ne koç’un ne de ülker’in aleyhine oldu. 5,5 milyar dolar borçlanacak, tl geliri olan bir işi devralacak ve hızlı kur artışı nedeniyle sürekli zarar edeceklerdi. iptal edilen ihale aslında koç ve ülker’e zarar değil, fayda sağladı.

  bu yüzden koç’un iktidarı değiştirmek istediğini iddia etmek gerçek bir aptallıktır.

  zannedilenin tam aksine akp döneminde koç holding tüm rakipleri ile arasını kolay kolay kapatılamayacak ölçüde açmıştır.

  --- alıntı ---

  fatih altayli
App Store'dan indirin Google Play'den alın