• eksisozlukten bir yazı.

  --- alıntı ---

  koç holding’i boykotla zarara uğratabileceğini sanan ergen kekoları hırslandırır.

  --- alıntı ---

  gerekli adımlar atıldığı taktirde her zamankinden daha hazırım kendilerini boykota.

  ergen 30 yaşında bir keko olarak;

  1- eşimle birlikte aylık 700 tllik yakıt alıyoruz (artık opetten almayacağım)
  2- evime aylık marketlerden 400-500 liralık alışveriş yapıyorum. (migros ve şok'a girmeyeceğim) a101-bim neyime yetmiyor. (edit: migrosa gidebiliyormusuz 4-5 arkadaş yazdı sağolsunlar)
  3- evime sek,tat,maret ürünü sokmayacağım.
  4- kredi kartım zaten worldcard değil. (denizbank gsbonus kullanıyorum)

  belki zarara uğratamam ama geldiği makamların, yaptığı konuşmaların farkında olmayan ali koç gibi firma sahipleri olduğu sürece bu firmalara para kazandirmayacagim.
 • fenerbahçe başkanının hissedarı olduğu holding. son zamanlarda ülkede katma değer yüksek yerli sanayi yok deniyor ya... işte onun nedeni dönemin ithal ikameci politikaları ile imtiyaz üzerine imtiyaz alıp üç kuruşluk alt teknoloji ürünü malını en üst teknolojinin küresel piyasalardaki fiyatının da üstüne satan koç gibi tekelci komprador burjuvazidir. türkiye'nin geri kalmışlığında büyük bir payı vardır. bu aileyi seküler diye övenle "alnı secdeliden zarar gelmez" diyen zihniyet aynı geri kalmışlığın aynı kokuşmuşluğun ürünüdür.
 • türkiye'nin en karanlık ailesinin yönettiği holding. vehbi koç cumhuriyetin ilk yıllarında meclis katibi iken donemin bakanları ile kurduğu kirli ilişkiler ile zenginleşmiştir. koç holding olarak yabancı motor şirketlerinin türkiye temsilciliklerini almışlardır. siyasi görüş olarak uyuşmasam da türkiye için çabalayan necmettin erbakan'ın almanya'dan gelip kurduğu gümüş motor fabrikasını piyasaya zararına yabancı motorları sokarak batırmışlardır. koç holding ceosu olan nahum türkiye'nin kendi otomobilini yapması gündeme gelince abd ağzıyla türkiye tarım ülkesi sanayi yapmasına gerek yok diyerek köstek olmuştur. türkiye'nin ilerlemesini kendi menfaatlerinin gerisine koyan bu aile günümüzde atatürkçülük oynamaktadır. ailenin bir oğlu fenerbahçe kulübünün başkanı iken ailenin damadı galatasaray'ımızı karıştırmakla meşgul olmaktadır.
  kaynak: "mühendis ve makina dergisi 166.sayı(1971)"

  düzenleme: kaynak ekleme.
 • --- alıntı ---
  tüpraş işçileri, toplu sözleşme sürecinde işverenin anlaşmaya yanaşmaması üzerine kendilerini fabrikaya kapattı.

  tüpraş'ta ocak ayında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, arabulucu sürecinde de sonuç çıkmayınca, işçiler başlattıkları eylemleri büyüttü. fabrikada bugün sabah saatlerinden itibaren fabrikadan çıkmama eylemi başlatıldı. işçilerin ne zaman fabrikayı terk edeceği belli değilken, fabrika çevresinde emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.

  özgür kocaeli'nin haberine göre, işveren sözleşmeyi 3 yıla çıkarma, vardiya sistemini değiştirme ve mazeret izinlerini düşürme ile ilgili ısrarından vazgeçmezken, ücret teklifini de değiştirmedi. işveren işçilere ilk 6 ay maaş zammı vermezken, sadece bir brüt maaş tutarında ücret vermeyi teklif etti. petrol-iş sendikası'nın yetkili olduğu fabrikada işçiler bu teklifi kabul etmeyip, kendi taleplerini sunarak, fabrikayı terk etmeme eylemlerine başladılar.

  t24

  --- alıntı ---

  kendi işçisinin ücretini karşılayamayan, fenerbahçe’yi kurtarmak için kampanya düzenleyen bir patrona sahiptir. ultraslan’a çağrımdır, “ tüpraş işçisi yalnız değildir” şeklinde bir pankartla koç ailesine gereken cevabı vermelidir.
 • aile bireylerinden biri vasıtasıyla paralı troller ve internet elemanları üzerinden türk futbolunun iki değeri fatih terim ve aykut kocamana karşı durmadan ciddi seviyede kampanya yürüten holding. hoca "kabadayı" atışmasından sonra hedefe konuldu. aykut kocaman ise fb kulübü için saçlarına beyazlatmasına rağmen başkanlık seçiminde aziz yıldırım'dan yana olmasıyla kara listeye alındı. işin çelişkili tarafı bu iki isim de koçların, istanbul sermayesinin, "beyaz türk"lerin savunduklarını iddaa ettikleri cumhuriyet'i en zor zamanda savunmuş insanlar. fatih terim 2016 referandumu şovuna katılmadığı için yalaka adamlar tarafından altı oyuldu ve hedefe konuldu. trabzon'da havalimanı çıkışında protestodan tut prim olaylarına kadar sırf biat etmediği için hedefte idi. geçen sezon basın toplantılarında defalarca cumhuriyet ve 19 mayıs'ın önemine değindi. ama bunların önemi yok çünki ülkemizde cumhriyeti koçlar tanımlıyor. onlar terimi damgalamışsa terim ne kadar biat etmezse etmesin fayda etmez. çünki algı manipulasyonlarında koçların üstüne yok - https://twitter.com/.../1124601056636342273
  aykut kocaman türkiyenin 81 ilinden belki en muhafazakarı olan konyada, konyaspor televizyonunda referandum zamanı tavrını koydu - https://www.youtube.com/watch?v=i0B7dG1nl6I. ama koça biat etmediği için twitter ve ekşi sözlük'te nerdeyse her gün aynı fatih terim gibi linç ve nefret kampanyasına maruz kalıyor. şimdi bu koçlardan ülkeyi evrensel değerlere entegre etmesi, pozitif eşitlik kavramlarını topluma aşılaması bekleniyor. dünyada sermaye grupları bunu yapıyor. ama sorarım size amerika'dakı sermaye grupları gregg popovichi linç etmek için sosyal medya elemanları tutuyorlar mı? bireysel silahlanmanın ve ya diğer yanlış şeylerin kaldırılması için mi çalışıyorlar yoksa nba hocalarını mı hedef alıyorlar? ülkenin seviyesi bu, sermayesi de bu. çelişkili, önyargılı ve kompleks dolu.
 • koç grubu şirketleri;

  akpa a.ş *aliminyum profil uretir.
  arçelik *bildiğimiz arçelik.
  ark inşaat *genelde kendi firmalarinin ihtiyaci olan binalari insa eder, devlete de is yapar.
  aygaz *tüpçü.
  beko *bildiğimiz beko.
  bilkom *vatan bilgisayar gibi bir şey işte bu da.
  demir export a.ş *madencilik firmasi.
  ditaş *deniz isletmeciligi.
  divan turizm *divan oteller ve divan pastaneleri ve restaurantlarin sahibi olan sirket.
  düzey tüketim *tat, maret, sek, pastavilla, pringles, dardanel, mister no, ferrero (nutella) urunlerini uretir.
  entek elektrik *hidro elektrik santrali kuran enerji firmasi.
  ford *bildiğimiz araba markası.
  grundig *televizyon markası.
  inventram
  koçtaş *ev eşyaları satan yer.
  opet *benzinlik
  otokar *eskiden dolmuşları yapan firma vardi ya. o. ciddi miktarda otobus minibus treyler kamyon ureten firma
  otokoç *hem servis hem 2. el arac satisi her markadan.
  setair *uçak, havalimanı falan zımbırtıları.
  setur *bodrum marmaris gibi yazlik bolgelerde marina isletmeciligi yapan firma
  tat gıda *ketçap mayonez falan markasi vardi ya o.
  tofaş *bu şirkete bağlı tüm markalar. jeep vesaire dahil.
  tüpraş *turkiyenin en buyuk petrol rafineleri. eskiden devlete aitmis.
  yapıkredi *banka olan

  hepsini koç'un şirket listesinden bakarak tek tek yazdim. boykot edebileceğimiz şirketlerin de yanına yıldız koyarak not düştüm. lütfen muadillerine yönelelim.

  duzenleme: leooel bazı eklemeler yaptı. teşekkürlerimi sunuyorum.
 • şu an ne düşündüklerini çok merak ettiğim aile. çoğu kişinin gözünde ülkenin en elit insanları konumundalar. yıllar boyunca oluşturdukları bir prestij ve marka var. ama oğulları, belki de kendilerine göre ayak takımı olan kişilerin arasında, saçma kavgaların içinde görüntü veriyor.

  acaba bu duruma daha ne kadar izin verecekler?

  durum ülke içinde çok ilginç bir sosyal deneye dönüşmüş durumda.

  (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • koç grubu bir aile şirketidir. vehbi koç, rahmi koç ve oğulları seneler boyu yönetti. ali koç'un kişisel serveti elbetti ki bağlı olduğu ailenin büyüklüğünden geliyor ama rahmi koç galatasaraylı olsaydı ve 200 milyon eur verseydi o zaman da aynısını diyecek miydik? demezdik.

  ayrıca ali koç bu şirketlerin hiçbirinin sahibi değildir. yönetimi kurullarında vardır ama babası, ağabeyi ya da diğer ortakları da vardır ki holding'in yönetimi kurulu başkanı ve amiral gemisi tüpraş'ın başındaki isim abisidir. "şirketlerim" sponsor olacak derken biraz büyük attı, beşikaşlı abisi ve babasının onayı lazım :)

  o yüzden bu kadar tribe girmeye gerek yok. verirse kendi servetinden verir ki keşke doğuş ya da ülker'in sahibi galatasaraylı olsaydı ya da sabancı ailesi de şöyle bi 200 milyon eur veriyoruz deseydi de neşelenseydik. yıllardır bir tane adam çıkmadı bizim camiadan. bunlarda ise ülker stadyuma, acıbadem senerlce voleybola, doğuş hem stadyuma hem basket takımına sponsor oldu. burada tartışılması gereken 30 yıldır bir allah'ın kulu galatasaraylı zengin bir adamın da piyasaya çıkıp biz de varız ya diyememesidir.
 • metal sektöründeki emekçiler ve sendikaları bir kaç ay önce sektörde grev kararı aldığında, lokavt yani greve çıkanları toptan uzaklaştırma gibi insanlık suçu ve sanayileşmiş ülkelerde pek görülmeyen bir kararı alan aygaz,türk traktör,tofaş, ford otosan,arçelik,otokar gibi metal/otomotiv dünyasının lokomotif şirketlerine sahip olan holding. divan hotel çalışanlarının başına gelenleri hiç söylemiyorum.

  ortamlarda 'demokrat yahuşuhlu' diye gezersin kim bilecek!
 • bu ateş üfleyerek sönmez ile duruşumuzu belli ettiğimiz ve bugün yıl dönümü olan 3 temmuz şike sürecinde fenerbahçe'nin minumum zararla olayı atlatması için yapı kredi'yi şampiyonlar ligi'ne sponsor yapan ali koç, aynı zamanda hasta fenerbahçeli.

  siz sanmıyor musunuz ki fenerbahçe taraftarı 2014'te şampiyonb olduğu halde şampiyonlar ligi'ne gidemeyişini unuttu? uefa'ya çektiğimiz faksları, e-postaları unuttu?

  şimdi de bunun rövanşı için her şeyi yapacaklardır.

  ali koç gelince seviye yukarıya çıkacak sananlar vardı ama kamera önünde efendi konuşsa bile perde arkasında bunları yapabilecek, deneyebilecek güçte. dünyanın her yerinde bağlantıları olan bir aileden bahsediyoruz.

  ben elimden geldiğince bu grubun markalarını kullanmamaya çalışsam da bütün taraftarımızın organize şekilde boykot edebilmesi için yönetimin bir şekilde açık açık olmasa bile, hedef göstermesi lazım.

  infial uyanmadan, taraftar organize olamaz. eğer biz boykota başlarsak da koç grubu ailesinin büyükleri ali bey'in kulağını çekecektir.
 • koç'tan ve markalarından vazgeçmek kendi yaşam standartını düşürmek demektir. arkadaşlar bu kadar kendinizi kasmayın yahu, alt tarafı dandik bir oyun için de kendinizi bu kadar yormayın. ali koç gelmiş, ferit şahenk gelmiş, ne olacak, galatasaray türk sporundan mı silinecek? sen işleri doğru yaptığın, başarı için uğraştığın sürece senin kadar uğraşan varsa en kötü burun farkıyla kaybedersin. fenerbahçe'nin koç yokken de bizden maddi anlamda fersah fersah üstün olduğu 2000-2010 arası dönem oldu, şampiyonluk sayıları kaç, yine 4-3. ki o dönem galatasaray'ın başında da fatih terim gibi bir türk futbolunun bug'ı yoktu. adamın amatör branşlara getireceği en büyük yenilik de zaten iyi olan fenerbahçe'yi daha iyi yapmak olur. oralarda zaten yetişemiyoruz ya da yetişmek için ekstra çaba göstermiyoruz ki fener'e. en nihayetinde işi yine kimin daha çok çalıştığı, daha çok istediği belirleyecektir. tek derdiniz futbolsa orada da başımızda türk futbolunun koç'u olduğunu düşünürsek çok da telaşeye, ani hareketlere gerek olmadığı kanaatindeyim. bundan sonra oturun, keyfinize bakın. bakalım aziz yıldırım'ı başarısız yapan gerçekten kendisi miymiş, yoksa terim'le-avrupa şampiyonu galatasaray'la aynı döneme denk gelmek fenerbahçe'nin mi kısmetsizliğiymiş.
 • fenerbahçeli şirket. ali koç fenerbahçe başkanı seçilir ve yüklü miktarda parayı kulübe hibe ederse, galatasaray maç günleri bu şirkete ait markalara atış serbesttir.

  düşünün televizyon alıyorsunuz parası fenere, çikolata alıyorsunuz parası fenere, araba alıyorsunuz zekatı fenere.

  koç grubu gelecek tepkileri ve itibar kaybını göze almalı.

  edit: fenerli sirkettir. aslan payı hep fenere gider. gs ve bjkye afedersiniz arada kemik atarlar.