• 26
  yaşınız 30'un üstüne çıkınca bir de evlenince zaten otomatikmen gerçekleşiyor.
  ha diyelim ki olmadı o zaman:
  1.) öküz gibi yemek yiyeceksiniz ve koala gibi hareket etmeden duracaksınız.
  2.) evde oturarak tv izlenmez. yatarak izleyeceksiniz.
  3.) öyle yeter tıkandım demek yok. mide genişletilecek.

  hepiniz şişmanlayın lan adamın adabını bozmayın.
 • 27
  taraftarlık duygusu yoğun insanlar için takımların sosyal sorumluluk projesi olarak ele alabileceği mesele.

  örneğin, kilo boy oranı belli bir seviyenin altında olan kürdan görünümlüler stada alınmayacaktır kuralı getirilse, o stada girmek için bir öküzü mideye indirecek taraftarlar var.

  benzer bir proje beinsports aboneliği için de getirilebilir. her ay bir noktaya gidip kilo kontrolü yapılacak, yapılan tespitlerde kürdan tipli olan taraftarlara o ay maç yayını verilmeyecek. bak sen o zaman karnım doydu, daha fazla yiyemem diyen tipler yemeklere nasıl gömülüyor. o tabaktaki pilav bitecek.!
 • 28
  kilo alma problemini sözlükte en çok yaşayan yazarlandan biri olabilirim.* basketbolda yaşadığım sakatlık sonrası toparlanma evresinde yediğime içtiğime ekstra önem vermem gerektiği için* bu süreçte edindiğim bir kaç püf noktayı sıralamak istedim.

  1- düzenli uyku

  sağlıklı kilo almak için ilk şart kesinlikle düzenli uyku. uykusuz olunca vücut tam verim ile çalışamıyor yemek yeme isteği olmuyor derken vücutta yıpranmaya yol açıyor.

  2- spor

  sağlıklı kilo almak için en önemli 2. şart ise malumunuz spor. koşmak, ağırlık kaldırmak halk arasında genelde kilo vermek için yapılan bir eylem olarak görülüyor. spor hem kilo vermek hem kilo almak için yapılabilir, daha doğrusu sağlık için yapılır.

  3-yemek düzeni

  ofisinizdeki masanızda, çekmecenizde; çantanızda; arabanızda; evinizin çeşitli yerlerinde kuru meyve bulundurun.

  kahvaltınızda çay veya kahve yerine taze sıkılmış meyve suyu veya süt tercih edin.

  gün içerisinde ara öğünlerden birinde sütlü tatlı tüketmelisiniz.

  sigara, alkol vb. zararlı alışkanlıklardan kesinlik ama kesinlikle uzak durun.

  televizyon veya bilgisayar başında ye iç yat şeklinde kilo almaya çalışırsanız başarılı olursunuz ancak bir kaç sene sonra başınızı duvarlara vurmaya başlarsınız.

  arkadaş bu kadar çok yiyip göbek yapmayalım diyorsanız haklısınız. bunun için az az sık sık yemelisiniz. bir oturuşta dana devirirseniz canan karatay bile derman olamaz size.*
 • 30
  en kolay yollarından biri dengesiz beslenerek, akşam geç saatlerde çılgın gibi yemeden geçer. belli bir süre öncesine kadar genellikle sabah kahvaltı etmeden güne başlayıp, çoğu zaman da iş yoğunluğundan dolayı öğle yemeği yemeyi unuturdum, bu da akşam 8-9 gibi çılgınlar gibi yememe sebep olurdu. bu şekilde dengesiz beslenerek, yaşayarak 130 kiloya kadar çıkmıştım, çok şükür 1,5 senedir diyetisyen kontrolünde, alkolü de minimuma indirerek 81 kiloya kadar düştüm.
 • 32
  covid-19 sebebiyle evde kalırken bundan kaçınmak için, yapılabilecek olan ideal şey crunch olabilir. crunch hareketlerini evde yapmak gayet mümkün. yeme içme alışkanlıkları ise dikkatli olursak bence lehimize değişti. restoran, kebapçı, kokoreççi vb. yerine evde yemek yapmak gayet lehimizedir. en büyük tehlike abur cubur. paket ürünlerden de kendimizi sakındığımız sürece değil kilo almak; doğru beslenme ve egzersiz ile kilo veririz.