• 29
  http://i.hizliresim.com/b48VQ8.jpg

  (bkz: #1559994)

  (bkz: #1560006)

  olay kurukahvecidelibrahimefendi'nin entry girmesiyle başlıyor, ardından cevap olarak ben entry giriyorum. ghettolove kardeşim nick altı yapıyor , sonrasında entry nick uyumu'na tepki olarak doğan hakikat adlı yazarımız yine bizi mahçup etmeyecek bir entry giriyor.

  ben zaten bu yazar arkadaşın yazılarını sevmiyorum ama yinede saygı duyuyor gibi yapıyorum. bismillah demeden daha bu kadar haksızlığın ortasında benim gidip futbolcuları maça uğurluyor olmam nasıl bu takıma moral vermeyecek? ulan kendi sahanda deplasman oynayacak olmak mı moral verecek takıma? ikinci olarak ben oraya beklenti içinde gitmiyorum, oraya bir ton adam gidiyor her gün zaten iki geçiştirme muhabbetle neyin keyfini yaşayacağım? benim gidiş sebebim belli, takıma yalnız olmadıklarını hissettirmek. oraya gidip saatlerce ayakta bekleyip sonuç alamamaktan bahsetmiş birde. önceden randevu alıp veya sıra numarası alıp gidilecek bir yer sanıyor herhalde tesisleri. konuyu zaten hiç kavrayamamış sonuç beklemesinden belli ki, hastane mantığıyla düşünmeye devam ediyor arkadaş. beşiktaş sakini bir adam için zincirlikuyu üzerinden metrobüse binip florya'ya gitmeyi işsizlik olarak görüyorsan, zaten konunun daha fazla dallanıp budaklanmasına bence de gerek yoktur. sen troll entry kasmaya devam edersin, bizde taraftar olmaya devam ederiz bu kadar basit.
 • 33
  futbol romantikleri ve işsizler tarafından eleştirilen yazar.

  iş ciddiye binerse daha ayrıntılı yazarım ama şu an birkaç satır bir şeyler yazıp bırakacağım.
  şu takımı kutsamanın, taparak sevmenin size, ailenize, etrafınıza, ülkenize, inanıyorsanız ahiret hayatınıza hiçbir şey katmadığını anlayamadınız değil mi hala?

  kardeşim, sen paranı veriyorsun, vaktini harcıyorsun, belki sağlığına zarar gelmesini göze alıyorsun ve karşılığında çoğunlukla üzüntü, keder duyuyorsun. bu takımı veya herhangi bir takımı tesisten stada uğurlamanın, havaalanında oyuncu karşılamanın vs. bir yararı yok lan size işte.

  bunları söyleyince de gelen tepkiler 'sen ne anlarsın taraftarlıktan, sevinmek için sevmedik' tarzı oluyor dediğim gibi.

  takım tutalım evet. maça gidelim, görsel bir şeyler izleyelim, bağıralım/küfredelim, stres atalım dönelim. bu işin raconu budur. 40 deplasman yapmanın, takımı stada uğurlamanın insana hiçbir faydası yoktur, aksine zararı vardır.

  anlamanız dileğiyle.
 • 38
  yazdıgı bana göre yanlıs bir cümlü yüzünden linç ediliyor. ama yıllardır bu sözlükte oldugum için alıstım. yazarlar eger hoslarına gitmeyen veya yanlıs birsey soyleyince özelden mesaj atmak yerine linç ediliyor. yıllardır abilerimizden ögrendigimiz gelenek işte ne yaparsın . galatasaray kültürü bunu gerektiriyor. cünkü 354454. kişi aynı anda aynı seyi yazınca üyelerimizin içi rahatlıyor. stres topu gibi valla .

  (bkz: bugun kime kin kussak ?)
 • 40
  yazmayacaktim ama savunan arkadaşın sebeplerini görünce yazmak istedim. bu arkadaş aynı şeyi kendi yapmakta sakınca görmediği için buradan eleştiriliyor. ayrıca argümanı genelde böyle zaten, sürekli yanlış cümleler yazan bir arkadaş. kendi doğruları bile olsa girdiği entry'ler huzur bozduğu gerçeğini değiştirmiyor. bu kadar adam yanlış düşünüyor yani, hadi canım oradan.
 • 41
  oo muazzam bir argüman daha geldi.

  'bu kadar adam yanlış mı düşünüyor?'
  muhtemelen akp karşıtı bir yazardır bunu bana söyleyen. git son 10 senenin sonuçlarına bak ve bir dahakine akp'ye ver oyunu.

  sürekli yanlış cümleler yazıyormuşum. bana göre de sen böylesin arkadaşım.
  lan böyle saçma yazılar olabilir mi? adama bak, sürekli yanlış yazıyormuşum. senin demenle olsaydı neler daha olurdu ama, bak maalesef işte.

  yok, düzgün yazmayacaksın burada. pisleşeceksin.
 • 43
  bana göre saçmalamış yazar. fakat bu durum onun kendi fikrini dile getirmesine bir engel değildir. hakaret edilmediği sürece, insanların fikirlerine tahammül etmeyi öğrenmediğimiz takdirde bizden bir bok olmayacağını anlamıyoruz ısrarla. hakaret demişken burada her gün * insanların siyasi görüşlerine, değerlerine ve kendilerine onlarca hakaret edilmektedir. her gün duyarlı olmak, saygılı olmak ile ilgili zibilyon tane görüş okuyoruz fakat herhangi bir fiil göremiyoruz.
 • 44
  ağır troll, galatasaray sözlük yazarıdır. ahiret hayatına bir katkısı da yokmuş. bak, bak, bak, bak..

  alıntı

  kardeşim, sen paranı veriyorsun, vaktini harcıyorsun, belki sağlığına zarar gelmesini göze alıyorsun ve karşılığında çoğunlukla üzüntü, keder duyuyorsun. bu takımı veya herhangi bir takımı tesisten stada uğurlamanın, havaalanında oyuncu karşılamanın vs. bir yararı yok lan size işte.

  alıntı

  (bkz: beynin çok güzelmiş güle güle kullan)

  edit : galatasaray sözlükte yazmanın anlamı ne o zaman lan ? ne yararı var lan sana ?
 • 46
  şimdi sorsan kendisi hak ve özgürlüklerin, eşitliklerin ve demokrasinin yani yeni türkiye savunucusudur. ama kendi işine gelince.

  sen müslüman mısın kardeşim. müslümansın. allah'a inanıyorsun. bir ateist sana gelse, ''lan ne kadar işsiz adamsın amk görmediğin şeye inanıyorsun.'' dese kırılır mısın ? kırılıyorsan o zaman milletin kutsal saydığı şeylere karşı saygılı olacaksın. sana göre aile, ahiret hayatı futboldan önce gelebilir. başkası için tam tersi. bu kadar basit.

  not: müslümanım.

  adam ben takımımı desteklemeye gidiyorum diyor ve sen ona işsiz diyorsan, insanın emeğine ve inancına saygın yok demektir. boşuna laf kalabalığı yapma.
 • 48
  yazarlara "işsiz" diyen, sonra da kendisi için " işsizler tarafından eleştirilen yazar" tanımını yapan; en sonunda da özür dilediği için masum olan yazar. kıyamam.

  bir de öyle güzel savunuyor ki kendini, yarın annemi arayıp "napıyosun işsiz, babam orda mı?" diyeceğim geldi. kelime o kadar sempatik gelmeye başladı çünkü.
 • 49
  boşuna saldırılan yazar.
  özel mesajla halledilecek işler buralara geliyor sonra vay efendim özgürlük.

  özel mesajla halledilecek olduğunu nereden mi biliyorum? kendisiyle bir çok kez özel mesaj yoluyla konuşmuşluğum var.
  beyler kusura bakmayın ama doğrunun tek kıstası sizin düşünceleriniz değil. sizin gibi düşünmeyen herkesi düşman ilan ediyorsunuz.
  her gün başka biriyle kavga edenler var. bence dönüp biraz da kendinize bakmalısınız.
 • 50
  defalarca söyledik, yine söyleyelim. yeter artık aq, yeter lan alenen kin kusmayın şurada ya.

  sadece bu yazar özelinde değil, genel olarak konuşuyorum. beğenmeyebilirsin bir görüşü. yanlış ya da eksik bulabilirsin. ama senin yanlışın onun doğrusu diye nick altında kin kusmanın mantığı nedir? tabiri caiz ise ki bence caizdir, itham ederek popülist davranmak nedendir? doğruyu yanlışı ayırt edebilirsin de, gerçeğe ulaşmak çok zaman alır. nick altından sen ona salla, o sana sallasınla çözülebilecek bir şey değil bu.

  senin gibi süşünmüyor diye sevmiyor, hazzetmiyor olabilirsin ama nick altına adeta şov yaparcasınaşuursuzca saldırman da gerekmiyor. bu sözlükte her dönem oldu bu. ama artık gitgide yaygınlaşıyor. zaten o yüzden nicelik artıp nitelik azalıyor.

  sözlükte çirkefleşmeden söz sahibi olabilmek zor. tayfacılık, devrecilik filan bunlar zaten ayrı meseleler de gece gece can sıkmanın lüzumu yok. nefret kusup bunu bir eğlence aracı haline dönüştürmeyin bu sözlükte, yeter artık. meseleleriniz tartışma boyutuna vardıysa alın telefonlarınızı konuşun, halledin aq. kulağına hoş gelmedi di mi? niye? çünkü linç etmekten aldığın hazzı o vermeyecek sana.

  yeter da artık ya. az saygınız olsun birbirinize.