• (bkz: #1441503)

  buradaki insanlara iftira atan bu tavır, berkin'i teröristlikle itham eden birisini hatırlattı, hayırlısı.

  öyle bir vicdanı varmış ki, türkiye'de zulüm dediğiniz şeyler diyerek aklı sıra berkin'e yapılanı küçültmüş.

  bu arkadaşın bilmesi gereken ufak bir gerçek var. gerçi kendisinin vicdanı bu ülkede yıllardır devlet eliyle öldürülen çocukların varlığından haberdardır, ha değilse de haberdar ederiz:

  http://fraksiyon.org/...stesi-guncelleniyor/

  bahsi geçen suriye ve mısır'da bu üzücü olaylar yaşanmazken, o sana küçük gelen, zulüm dediğimiz şeyler çoktandır bu topraklarda yaşanıyor, bu yüzden insanlar bir çocuğunu, kardeşini daha kaybetmek istemiyor. bu yüzden sırf ekmek almaya giderken katil polisin kafasına attığı kapsülle yaşamını, hayatının baharında kaybeden kardeşimiz içimizi acıtıyor, tıpkı suriye, mısır vesair ülkelerde ölen çocukların içimizi acıttığı gibi.

  edit: nefret söylemi.

  sözlükte kimin ne yazacağına kendisi karışamaz. kadro dışına almış olmak ile bir giriyi eleştirmek arasında doğrudan bir bağlantı yok, istediği kadar ad hominem yapsın, bu bağlantıyı çıkartamaz. bunu anlamak zor değil. ayrıca kendisinden önce sözlüğün kuralları var, bunu öğrensin yeter.
 • http://i.hizliresim.com/b48VQ8.jpg

  (bkz: #1559994)

  (bkz: #1560006)

  olay kurukahvecidelibrahimefendi'nin entry girmesiyle başlıyor, ardından cevap olarak ben entry giriyorum. ghettolove kardeşim nick altı yapıyor , sonrasında entry nick uyumu'na tepki olarak doğan hakikat adlı yazarımız yine bizi mahçup etmeyecek bir entry giriyor.

  ben zaten bu yazar arkadaşın yazılarını sevmiyorum ama yinede saygı duyuyor gibi yapıyorum. bismillah demeden daha bu kadar haksızlığın ortasında benim gidip futbolcuları maça uğurluyor olmam nasıl bu takıma moral vermeyecek? ulan kendi sahanda deplasman oynayacak olmak mı moral verecek takıma? ikinci olarak ben oraya beklenti içinde gitmiyorum, oraya bir ton adam gidiyor her gün zaten iki geçiştirme muhabbetle neyin keyfini yaşayacağım? benim gidiş sebebim belli, takıma yalnız olmadıklarını hissettirmek. oraya gidip saatlerce ayakta bekleyip sonuç alamamaktan bahsetmiş birde. önceden randevu alıp veya sıra numarası alıp gidilecek bir yer sanıyor herhalde tesisleri. konuyu zaten hiç kavrayamamış sonuç beklemesinden belli ki, hastane mantığıyla düşünmeye devam ediyor arkadaş. beşiktaş sakini bir adam için zincirlikuyu üzerinden metrobüse binip florya'ya gitmeyi işsizlik olarak görüyorsan, zaten konunun daha fazla dallanıp budaklanmasına bence de gerek yoktur. sen troll entry kasmaya devam edersin, bizde taraftar olmaya devam ederiz bu kadar basit.