• 1
  197,8 milyon dolar olarak açıklandı. yani 200 milyon dolar borcumuz var. az para değil. riva'ya 850 villa yapılıp bu villaların tanesi 1 milyon dolardan satılması planlanıyor. 850 milyon dolar. maliyetide 250 milyon dolarmış. keşke gerçek olsa. gerçi öyle olsa bile bir boka yaramaz ki. şu şirketleri birleştirme işi mutlaka olmalı. giderler bizden çıkıyor. gelirler hissedarlara dağıtılıyor. o işi gerçekleştirmek içinde 150 milyon dolar lazım. uzun lafın kısası herşeyin düzelmesi için 400 milyon dolar lazım. borcumuz çarpı 2 yani. o kadar paramız olsa hesap eksi değil artı 200 gösterir zaten. zor işler bunlar umarım iyi haberleri alırız. adnan polat ve ekibine allah sabır versin.
 • 4
  eski yöneticilerin yöneticilik konusundaki başarısızlığının sonucudur. 4 sene arka arkaya şampiyon olmuşsun, uefa kupası' nı ve süper kupa' yı almışsın, kasanın dolması gerekirken -200 milyon dolardasın.
  adnan polat yönetiminden güzel hamleler bekliyoruz. umarım bu açık futbolcu satışıyla kapatılmaz. zira iyi bir kriz yönetimiyle çok karlı da çıkılabilir bu darboğazdan.
  (bkz: riva projesi)
 • 5
  beni gitgide korkutmaya başlayan borçtur. önceleri bir şekilde düzelecek diye çok önemsemiyorduk ama şuan öğreniyoruz ki sponsor gelirleri artmasına karşın her yıl 25 milyon dolar açık veriyoruz. gitgide büyüyen borcun karşılık, riva ve aslantepe projelerinin gelirlerine umutla bakıyoruz ve biraz daha araştırınca çok maliyetli olsa da sportif a.ş. ve futbol a.ş. birleşmesi şart olarak gözüküyor.
 • 7
  hala orjinal boyutlarında bir uefa ve süper kupa röprodöksüyonu yapıp, hayvan gibi fiyatlarla satabileceğimizi kavrayacak zekaya sahip olmadığımız için bir türlü kapatamadığımız borçtur.
  yaptığın yedi santim boyunda ve gsstor'un raflarında içi dışı kararmaya başlamış afedersin çük gibi kupa taklitleri ile varlık değerlerini minimize ettiğinin farkında bile değilsin.
  ne diyim ben sana galatasarayım ne diyim. o para bende olsa şerrefsizim çıkarıp cebimden vericem ama biliyorumki bu kafa değişmedikçe onunda faydası olmayacak.
 • 11
  hiç bitmeyecek olandır. ne riva'yla, ne yeni stadımızla, ne yayın gelirleriyle, ne de yıldız yetiştirip satmakla. zaten bitmesi de gerekmez.
  şöyle bir kıyaslama yapalım. dünyanın en büyük, en zengin, en iyi oyunculara sahip, en yüksek stad gelirine sahip ve en yüksek rakamlı yayın geliri olan kulüpleri hangileri?
  real madrid, manchester united, chelsea, milan, barcelona, inter. peki bu ensesi kalın "peşin satan esnaf" kılıklı takımların borçları ne alemde.
  rus ve arap mafya ve işadamlarının oyuncağı olan kulüpleri değerlendirme dışı tutarsak;
  real madrid' in 2009 haziran itibariyle net borcu 550milyon euro,
  barcelona' nın 489milyon euro,
  manchester united 507,5milyon sterlin(559,5milyon euro' ya denk gelir).

  kaka' yı dudak uçuklatacak bir paraya satmasına karşın milan bile 220milyon dolar borca sahip.

  peki borcu olmayan, hatta sürekli kâr yazan hiç mi kulüp yok. var hem de çok yakınımızda. (bkz: gençlerbirliği)

  şimdi bir daha düşünelim.
  gençlerbirliği mi real madrid mi?
  gençlerbirliği mi manchester united mi?
  gençlerbirliği mi milan mı?

  bir takım büyüdükçe, kupalar hatta şampiyonlar ligi kupaları kazandıkça, 90.000kişilik kişilik satdlar* yapıp bu stadları full çektirdikçe, 70milyon euro' ya oyuncu sattıkça* kara geçemiyor değil mi?
  kar etmek için küçülmek lazım. hatta var olmamak lazım. çünkü futbol para kazandıran bir alan değil. belki aklayan ama asla kazandıran değil.

  bu yüzden galatasaray üstün başarılar kazansa da, dünya çapında hocalar* getirip uzun vadede akıllı girişimlerle avrupa'da kupalar kazansa da borçları hep var olacak. bunun bir sakıncası da olmayacak. sadece arada maliye, vergi dairesi bilmem ne haberleri çıkacak gazetelerde yer doldurmak için, o kadar.
  ve biz başarılı oldukça, elano gibi, keita gibi gözümüzün nuru olacak adamları takımımıza getirdikçe rakiplerimiz forumlarında "bunların hani borcu vardı, maliye göreve" gibi saçmalıklarla avunmaya çalışacak.
  işte bu yüzden hiç umursamıyorum galatasaray' ın borcu ile ilgili çıkan haberleri. siz de umursamayın derim. haa gerçekten ben yanılıyorsam ve alacak-borç farkındaki eksi bakiye gerçekten bir gün galatasaray' ın sonunu getirmeye yüz tutarsa bu taraftar o borcu 1 günde sıfırlamasını da bilir.

  bankada 6.000lira param var feda olsun cimbomuma derim olur biter.
 • 12
  aşağıdaki habere göre 31 aralık 2010 itibariyle toplam 514.046.150 lira olarak gerçekleşmiştir.

  --- alıntı ---
  galatasaray kulübü'nün 31 aralık 2010 tarihi itibarıyla toplam borç-alacak farkının 438.814.598 lira olduğu bildirildi.

  sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan 2010 yılı mali genel kurul raporu kulüp konsolide borçlar ve alacaklar bölümünde yer alan bilgiye göre, kulübün toplam borcu 514.046.150 lira, alacağı ise toplam 75.231.553 lira. kulübün borç-alacak farkı ise 438.814.598 lira oldu.

  kulübün 31 aralık 2009 tarihindeki toplam borç alacak farkının 312.309.739 lira olduğu belirtildi. kulübün toplam borcunun nakit çıkışı gerektiren borç ve yükümlülükleri 308.834.881 lira, nakit çıkışı gerektirmeyen borç ve yükümlülükleri ise 205.211.269 lira.

  galatasaray'ın aldığı banka kredileri ise toplam 187.275.809 lira.

  galatasaray'in 2011 yili bütçesi 94.1 milyon lira-

  galatasaray'ın 2011 yılı bütçesinde toplam gelirler 94,1 milyon lira olarak planlandı. kulüp bütçe tasarısında gelirlerin 94.1 milyon lira, giderlerin ise 79.2 milyon lira olarak öngörülürken, yaklaşık net 14.5 milyon tl tutarında kur farkı, faiz ve banka komisyon giderleri oluşacağı varsayıldı. kulübün maddi duran varlıklar ve yatırımlar bütçesi ise 9.5 milyon tl olarak öngörüldü.

  öte yandan, finansman kalemleri dışındaki bütçenin yüzde 42.22'si olan 39.6 milyon liranın basketbol, voleybol, amatör şubeler ve spor okulları için ayrıldığı açıklandı.

  kulüp zarari 2 yillik dönemde 213 milyon lira

  galatasaray'ın, mali genel kurulda hazırlanan divan kurulu raporunda kulüp toplam zararının 213 milyon lira olduğu gösterildi. kulüp zararının, 2008-2009 ve 2009?2010 olmak üzere 2 yıllık dönemde toplam 213 milyon liralık zararın, 47 milyon lirasının azınlık payı (şirket birleşmesi ile ortadan kalktı), 44 milyon lirasının kur farkı (kaydi zarar), 37 milyon lirasının değerlendirme amortismanı olduğu (toplam 128 milyon lira) vurgulanan raporda, 2 yıldaki gerçek zararın 85 milyon lira (213 milyon?128 milyon= 85 milyon lira) olarak görüldüğü açıklandı.

  divan kurulu raporunda, son 5 yılda futbol takımı, transfer, prim, alt yapı, futbol akademi vs. olmak üzere toplam giderin 386 milyon lira olduğu (yılda 77 milyon abd doları) kaydedildi.

  http://www.sporbucks.com/...latasarayda-dev-borc
  --- alıntı ---
 • 16
  gs bonus kartın yaygın kullanımı, abartılı miktarda para ödenmeyen nokta transferler ve avrupa kupalarına katılımın getirileri ile yavaş yavaş silinecek borçtur. 6 ayda 30 milyon dolarlık borç kapandıysa bunda en büyük pay ucuza(gelenler-gidenler hesabı yapınca 8-10 milyon euro bonservis parası harcanmış bu yıl takıma) kurulan verimli takım. diğer ögelerle de birleşirse borç morç kalmaz. florya satılırsa halı saha mı kiralayacak yönetim antreman için?
 • 20
  galatasaray'ın borcu taraftarınadır. 106 senedir ödemektedir, 17 şampiyonluk taksitle, 1 uefa 1 süper kupa büyük meblalı ara ödemeler yapılmıştır, türkiye kupaları ve diğer kupalarla birlikte farklı branşlardaki kupalarla da ek ödemeler yapılmıştır.

  ancak taraftarın muhasebe kaydı borcun büyüklüğüne dikkat çekmektedir.
  bu camianın taraftarına şampiyonlar ligi kupası borcu bulunmaktadır.

  galatasaray borcuna sadıktır, kısa süre sonra onu da ödeyecektir.

  not: galatasaray'ımızın da taraftardan alacağı bulunmaktadır, 52.000 kişilik stadın doldurulması konusunda taraftar şimdiye kadar belli meblalarda borcunu ödemiş olmasına rağmen henüz taksitlerini düzenli yatırmamıştır.

  o stad dolacak, bu borç ödencek ki galatasarayımız da bize borcu olan şampiyonlukları ödesin...

  not 2: bu borcun vadesi ahirete kadardır...öyle bitmesi beklenen borçlardan değildir.
  bu yüzdendir ki atalarımız "borç aslanın kamçısıdır" demişlerdir.

  bu borç hiç bitmesin...öyle borca can kurban