• 8751
  rakip hakkında iki olumlu yazı görünce 'çıkar lan telefonu'cu dayılar gibi bayat ve ezber bir dille aynı şeyleri tekrar eden bir grubu da barındıran topluluk.

  ne beşiktaş ne fener uzay takımı değil. kadromuz iki takım ile de gayet rahat yarışabilir.

  ancak şu an* beşiktaş bizden daha iyi bir takım. eksikleri vardır ama bize göre iyi yaptıkları şeyler daha fazla. hoşunuza gitmiyor diye seviyeyi düşürmeyin.
 • 8752
  hem beşiktaş hem de fenerbahçe taraftarından daha itidalli, daha olgun, daha terbiyeli ve daha bilgili bir profile sahip topluluktur. ancak tff ve ülkedeki mevcut atmosferin fatih terim düşmanlığı gönül verdikleri camiaya zarar verince bir kırılma yaşadıklarını görüyorum.
  tavsiyem galatasaraylı olduğuna emin olduğumuz ve galatasaray için ailesinden bile feragat edeceğini bildiğimiz bir adama, okan'a sonuna kadar destek vermemiz. okan bu şansı ve krediyi herkesten çok hak ediyor. galatasaray için kırılmadık kemiği kalmayan bir oyuncu, galatasaray tarihinin belki de en başarılı 10 oyuncusundan biri.
 • 8753
  tribünde uğuldamaması gereken taraftar. forvetin gol sorunu yaşıyorsa, kaçırdığı gol sonrası auuuu diye ses çıkarmanın kimseye faydası yok. "olsun, devam" deyip alkış tutarsan o beklediğin an ve devamı gelir. evet futbolcular çok büyük paralar kazanıyorlar, bu seviyede oyuncuların yapması gereken temel şeyler var ama onlar da insan. takımı tribüne çağırıp, sözde desteklemekten ziyade oyun içinde her an arkalarında olduğumuzu hissettirmemiz, yer tuttuğumuz koltukların hakkıdır.
 • 8754
  çok ukala bir tavır içindeyiz. özellikle yeni gelen futbolcuların 1-2 maçta notunu verip defteri kapatma peşindeyiz. kendi futbolcularımıza düşmanlaşıyoruz. son dönemde sık sık duyduğum laflar;

  -seferovic kazma.

  -sergio oliviera emekli selçuk.

  -okan hocayla olmaz.

  -abdülkerim galatasaray seviyesinde değil.

  -kerem bencil ve karaktersiz.

  -van aanholt futbolcu bile değil.

  ne oluyor ya? daha kaçıncı haftadayız? kendi takımımıza bunu neden yapıyoruz?
 • 8757
  kendi takimindan cok baska takimlarla ilgilenen taraftar. ozellikle son yillarda bu trend artarak devam ediyor ve her sene basinda ayni takimlar ayni sekilde ovuluyor ya da yenildiklerinde dalga geciliyor. bence biz kendi takimizla ilgilenmeliyiz, biz maclari kazanip oyunu oturttuktan sonra zaten rakiplerin bir onemi kalmiyor. bu rakipler ucsa da kacsa da sicsa da bizimle 2'ser mac yapacaklar ve her seyi bu maclar belirliyor / belirleyecek.
 • 8759
  çok uzun süredir iyi futbola ve lig liderliğine hasret kalmış taraftar.

  bana göre hala da türkiye’deki taraftar ortalamasından bir tık üstündedir. özel hayatında işleri istediği gibi gitmeyen, ülke atmosferinde boğulan adam biraz olsun mutlu olmak için açıyor galatasaray maçını. 7 gün beklediği maçta dağ fare doğurunca da sinirleniyor tabii. insanları anlıyorum. taraftar talep eder. ürün alır, maça gelir, tezahürata katılır. sonra takımın kendisini mutlu etmesini bekler. şimdi 3-4 senedir bu taraftar karşılık alamıyor. faylarda enerji birikti yani.

  lig çok zor bir lig değil. kaos karmaşa içinde 2-3 çizili set hücumundan gol atıp sonra maçı uyutup evine gideceksin. taraftar inanılmaz futbol beklemiyor yani. o yüzden burada niye taraftara yükleniliyor anlamıyorum. karar mercisinde olanlara bu eleştirileri yapmayanlar, niyeyse taraftar eleştirirken çok cömert oluyorlar.
 • 8763
  güzel şeyler yaşamayı hak ettiğini düşündüğüm topluluk. sosyal medyanın da çok büyük etkisiyle günümüzün toplum yapısında istenilen şeye hemen ulaşmak ve ulaşılan şeyi de kısa sürede tüketmek beklenen davranış. bu açıdan bakınca taraftarın iyi de bir kadro kurulmuşken ya da en azından bu intiba oluşmuşken kısa sürede bir kıvılcım beklemesi çok yanlış gelmiyor. ben itidalli olunması taraftarıyım ama kısa sürede bir şey bekleyen insanları da anlıyorum. biz yıllardır çoğu oyuncu için ha oldu ha olacak dedik ama olmadı. oynanan oyun için de aynı şey geçerli. dönemlik parlamalar dışında yine pek bir şey göremedik. mesela falcao'nun bize katkı sağlamayacağı çok net belliydi. yine de aldık, taraftar da umutlandı ve hayal kırıklığı yaşandı. böyle böyle olaylar biriktiği için artık taraftar da direkt katkı sağlayacak adam ve sonuç getirecek oyun bekliyor.

  genelde teknik heyet ve oyuncuların söylemleriyle eylemler de tutarlı değil. çok çalışıyoruz diyorlar ama bu çalışmanın sahada hiçbir karşılığı yok. ben kontra atağa çıkarken başı kesik tavuk gibi koşan futbolcular görmek istemiyorum. aklım almıyor ya. bari en basiti, en temeli de olsa bir kontra atak planımız olsa. ya da rize, sivas gibi takımlarla oynarken mücadele etmeyen, kaçak güreşen oyuncular görmek istemiyorum. o yüzden uç tepkiler veren kişiler dışında kısa sürede sonuç bekleyen taraftarın anlayışla karşılanması gerektiğini düşünüyorum.
 • 8764
  elindekilerin kıymetini bilmez, hipergamiktir ama futboldan da anlamaz. henüz 4 resmi maça çıkan takımın uçup kaçmasını ister, sebep olarak da senelerdir takımın kötü olmasını gösterir. halbuki rezil bir sezon yaşadığımız 2021/2022 sezonunda bile mağlubiyet görmeden cl grubu tadında bir gruptan çıkmış, başımızda teknik adam olsa barcelona’yı eleyecek oyunu oynamış. bir önceki sezon da tarihin en büyük hakem desteğini alan beşiktaş’a karşı, hakem katliamına rağmen sadece 2 golle şampiyonluğu vermiş. ortamlarda hep ferguson örneğini verir ama sabır nedir bilmez. hepsini istiyorum, hemen istiyorum adlı kitabı öneririm kendilerine.
 • 8765
  futboldan anlamadığı iddia edilen fakat türkiye’de bilinç seviyesi ve futboldan anlama konusunda 1. sırada olan taraftar grubudur.

  taraftarlarımız arasında azınlık bile diyemeyeceğimiz bir grubun fikirlerini tüm taraftara fatura etmek doğru değildir. homurdanmaların büyük sebebi ise taraftarının başarı odaklı olmasıdır bu da galatasaray’ımızın en başarılı kulüp olmasının en büyük nedenlerinden biridir. eleştirel bakış açısı her zaman büyük kulüpler için gerekli bir tutumdur. aksi halde başarıya ulaşmak daha zorlaşır.

  zira hangi takım galatasaray ile şampiyonluk yarışı içine girse kimyası bozulur bilir ki galatasaray her zaman istim üstündedir ve konsantrasyonu bozulmaz. onu istim üstünde tutan taraftarıdır. bu bir kulüp geleneğidir bizi diğer kulüplerden ve taraftarlardan ayıran en büyük özelliğimiz budur. eleştiri getireceksek sabır konusunda biraz eksiğimiz olduğu aşikardır. elimizdeki efsanelerimize biraz daha kredi tanımalıyız. diğer camialarda bırak fatih terimi, bülent korkmaz kadar bile efsaneleri yoktur.
 • 8766
  (bkz: 5 eylül 2022 galatasaray gaziantep fk maçı) yeter artık demeyi fiiliyatta göstermesi gereken taraftardır. önce terim’i yemek için kiminiz sustu, kiminiz susturdu ama hedef galatasaray idi, bin kere yazıldı, bin kere söylendi, söyledik. şampiyonluklarımızı gözgöre göre çaldılar, şimdi de piyonlarıyla yine ayar çekmeye başladılar. hiçbir şey demeye hakkınız yok. resmen bize köpek çekiyorlar. gözümüzün içine baka baka yapıyorlar hem de. dalga geçe geçe yapıyorlar. koskoca bu camiaya yazıklar olsun. bugün evet bugün yüzümüzü yere eğiyoruz, sizin sayenizde. evet senin, senin, senin! bu işin suçlusu sizsiniz! benim ve benim gibilerin vicdanı rahat. çünkü biz o günlerde de buradaydık şimdi de buradayız. ama siz içinizdeki irinleri temizleyemeyecek kadar nefret dolusunuz. ne diyeyim koskoca kulüp çakallara maskara oldu. maalesef çakallar her yerde!
 • 8767
  hiç boşuna kendini yıpratmaması gereken taraftar grubu. fatih terim'in 4. döneminden beri dünya spor tarihinin en aleni şekilde dizayn edilen liglerini oynuyoruz. aldığımız 2 şampiyonluk kimseyi yanıltmasın, her şeye rağmen herkesi üst üste koyarak aldığımız şampiyonluklardı. artık o da mümkün değil nefes alacak alan bırakmıyorlar.

  hakkımızı savunmasını istediğimiz çapsızlara gelirsek de yalandan iki açıklama yapıp taraftarın gazını almaktan bile acizler. onun için hiç boşuna keremdi yunustu seferdi okan hocaydı eleştirmeye gerek yok, ülkedeki bu devran dönene kadar en ufak umudum yok.
 • 8768
  bir stadyumu elli bin kişi ile doldurup, bir maça ne kadar az etki edilebilirse o kadar etkileri var maça. hayır arkadaş takım top oynuyor, hakem bizi doğruyor, sinirlenmeniz, tepki vermeniz, sahaya kabus gibi çökmeniz için daha ne olması gerekiyor? bildiğin huşu içerisinde maç izleniyor ve ben çıldırıyorum.

  (bkz: 5 eylül 2022 galatasaray gaziantep fk maçı)
 • 8769
  stad full dolu ne takımı itmeyi biliyorlar, ne hakem galatasaray'ı doğradığında stadı başına yıkacak baskıyı oluşturuyorlar. iki ouuw çekiyor 5-10 bin kişi gerisi sus pus izliyor her şeyi

  ali sami yen 20 bin kişilikti o stattan hiç kimse çıkamazdı. galatasaray taraftarının sayısı arttıkça etkisi ve kalitesi büyük ölçüde azaldı. bana göre sayısına kıyasla takımına en az faydalı taraftar mevcut galatasaray taraftarıdır.
 • 8770
  ne yazık ki stad çok tutuk zaman zaman saman alevi gibi parlasalarda maçlarda güçlü bir baskı ortamı devamlılık yok. şampiyonluk kadrosunu kurmuşken bu gece futbol olarak baskılı oynuyorken bence taraftar çok daha baskı kurmalı ve ses çıkarmalıydı. meşaleler,kereografiler,ıslıklar,alkışlar doğru düzgün hiç birşey yoktu. en kenetlenmemiz gereken maçlardan birinde şahsi görüşüm sınıfta kaldık.
  (bkz: 5 eylül 2022 galatasaray gaziantep fk maçı)
 • 8774
  üstüne düşeni yapması gereken topluluk.

  ciddi anlamda rüya takım kuruldu.
  hemen yarın akşam iş çıkışı gücü yetenlerin gs store'a gitmesi ve bütçesine göre forma, bere, atkı, kalem vs.. ürün alması gerekiyor.

  haftada bir maç zevkimiz var. madem yedekten aytaç'ın kurtarıcı olarak girdiği günlerden mata'nın forma için sırada beklediği günlere geldik, belli ki kalite kokan oyunlar ortaya koyacağız o zaman üzerimize düşen iki şey var;

  1) kenetlenecegiz ve aşağılık yku'ların maçların içine etmesine izin vermeyegiz.
  2) klübe maddi anlamda bütçemize göre katkıda bulunacağız.
 • 8775
  en çok sabır göstermesi gereken dönemden geçen taraftardır. kadro neredeyse tamamen sıfırlandı ve tarihimizin en saçma fikstürlerinden birine sahibiz. evet, bu takım ilk 9 maçının sadece 3'ünü içeride oynuyor. şaka gibi ama ağustos'un başında başlayan ligde dördüncü iç saha maçımızı ekim'in 23'ünde oynayacağız. böyle bir saçmalık yeni kurulmuş bir kadro için büyük bir dezavantaj. birbiriyle uyumu henüz oluşmamış bu adamlar bir de evde oynamanın rahatlığını bulamayacak.

  her çıkılan yokuşun bir de inişi olduğunu unutmadan bu büyük dezavantaja sabretmek gerek çünkü ikinci yarı fikstür açısından bu durum tersine dönecek. e haliyle o zamana kadar oyuncular da birbiriyle uyum yakalayacak. sonra mayıslar bizim olacak. *
App Store'dan indirin Google Play'den alın