• 1
  pilot olma sebeplerinden bir tanesi. oldukça da güzel ve anlamlı bir madde. okurken aklınıza geçmişteki ve şu andaki bazı kişiler ve durumlar geliyor ister istemez. bu madde sözlüğün resmen can simidi.

  --- alıntı ---
  g) tek derdi kendi yazdıkları ve hakkında yazılanlar olan, nick altı yazarlığı yapan; hoşuna gitmeyen her yazıda nick altında cevap verme gereksinimi duyan; önceki entry'lere cevap vermeyi ilke edinmiş; fikir özgürlüğü kisvesi altına sığınıp her fırsatta galatasaray efsanelerine bel altı vuran; savunduklarını artık inandığı için değil takıntı haline getirdiği için "inatla" savunan; savunduklarını ıspatlamak için her galatasaray mağlubiyetinden sonra sözlüğü kişisel şovuna alet eden; savunduklarında düşüncelerinden öte kişiliğini ve üslubunu ön plana çıkaran; mağlubiyetlerden sonra tüm sinirini yazılarıyla sözlüğe kanalize eden; hakaret etmeyi eleştirmek sanan; egosunu galatasaraylılığının üstüne çıkarmış; sözlükte sürekli kaos ortamı yaratan; sözlüğün genel huzurunu bozan; basının yazdığı hiçbir şekilde doğruluğu ıspatlanmamış haberlerin ani şekilde gazına gelip sporcusuna, yöneticisine saldıran; galatasaray sporcuları, yöneticileri, sözlük yazarları ve diğer kişilere karşı hakaret edici, küçük düşürücü ve benzer sair ifadelerde bulunan; galatasaraylıya hiçbir şey vermeyen; galatasaraylılıktan birçok şey alamamış; galatasaray'dan ötürü sevmesini bilmeyen; bundan ötürü sevemeyen, saygı gösteremeyen; galatasaray'a, galatasaraylıya saygısı olmayan yazarların hesapları kapatılır.

  --- alıntı ---
 • 4
  sözlüğün girişine herkesin göreceği bir yere asılması gereken ve bir mihenk taşı gibi aklımıza kazınması gereken madde. şu maddeye uyulsa sözlüğün kalite otomatikman artacaktır. özellikle de nick altında cevap vermenin ve önceki entry'lere cevap vermenin yasak olduğu bart simpson'a yapıldığı gibi defalarca kara tahtaya yazdırmak lazım yazarlara.
 • 5
  sürekli nickaltı entrylerle yazarlara saldıranlar ya da ilgili başlıklarda karşıt fikri üreteni hedef göstermeyi üslup edinmiş yazarlar er yada geç bu kural sebebiyle uçuruluyorlar.

  zira galatasaray sözlük temel amaç ve hedefleri arasında galatasaray taraftarının özgürce fikirlerini paylaşabileceği bağımsız bir platform oluşturmak vardır. dolayısıyla fikir paylaşımının önüne geçmeye yönelik her türlü üslup bu amaç ve hedefe aykırıdır. sözlükte son zamanlarda sıkça görmeye başladığımız "karşıt fikri üretene saldırı, karşıt fikri üreteni hedef gösterme" methodu belki münferit manada entrylerin silinmesine sebep olmuyor. ama bu yazarları uçurmak zorunda kalıyoruz.

  tabi galatasaray sözlük temel amaç ve hedefleriyle paylaşmamak tamamen buna indirgenemez ama kuralın bir parçasını sık sık muhattap olmamız nedeniyle hatırlatmak istedim.

  dayatma, mobbing, mahalle baskısı... galatasaray sözlük'te yeri olmayan yaklaşımlardır.
 • 6
  --- alıntı ---

  savunduklarını artık inandığı için değil takıntı haline getirdiği için "inatla" savunan; savunduklarını ıspatlamak için her galatasaray mağlubiyetinden sonra sözlüğü kişisel şovuna alet eden; savunduklarında düşüncelerinden öte kişiliğini ve üslubunu ön plana çıkaran; mağlubiyetlerden sonra tüm sinirini yazılarıyla sözlüğe kanalize eden; hakaret etmeyi eleştirmek sanan; egosunu galatasaraylılığının üstüne çıkarmış; sözlükte sürekli kaos ortamı yaratan; sözlüğün genel huzurunu bozan

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  galatasaray sporcuları, yöneticileri, sözlük yazarları ve diğer kişilere karşı hakaret edici, küçük düşürücü ve benzer sair ifadelerde bulunan; galatasaraylıya hiçbir şey vermeyen; galatasaraylılıktan birçok şey alamamış; galatasaray'dan ötürü sevmesini bilmeyen; bundan ötürü sevemeyen, saygı gösteremeyen; galatasaray'a, galatasaraylıya saygısı olmayan yazarların hesapları kapatılır.

  --- alıntı ---

  şu kısımlardan dolayı sözlük popülasyonunu bayağı azaltabilecek madde. incelenebilecek başlıklardan bazıları:

  bu sezon* beraberlik ya da yenilgi ile ayrıldığımız maçların başlıkları,

  (bkz: igor tudor),

  (bkz: younes belhanda),

  (bkz: wesley sneijder),

  (bkz: galatasaray futbol takımı),

  ...